صفحه اصلی > مقالات > کاهش وزن و افزایش وزن > محاسبه BMI 


 

محاسبهBMI

 

 

 

شاخص توده بدن ( BMI) یک محاسبه عددی از قد و وزن شخص است BMI یک شاخص قابل اعتماد از چربی بدن برای اکثر مردم است BMI نمی تواند چربی بدن را به طور مستقیم اندازه گیری کند اما تحقیقات نشان داده است که ارتباط مستقیمی با اندازه گیری چربی بدن دارد BMI یک روش ارزان و آسان برای انجام غربالگری برای وزن است که ممکن است مشکلات سلامتی را مشخص کند.

BMI به عنوان یک ابزار غربالگری برای شناسایی هویت مشکلات وزن که ممکن است برای بزرگسالان استفاده شود ولی یک ابزار تشخیصی نیست .با توجه به اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها حدود یک سوم از زنان آمریکایی 20 سال سن و مسن تر چاق در نظر گرفته می شوند چاقی با توجه به عوامل متعدد ایجاد می شود در اثر هر دو ارث و از محیط زیست ایجاد می شود که اطلاعات بیشتر در مورد این اختلال پیچیده را یاد بگیرید و رفتار مناسب برای ریسک فاکتورها و استراتژی های کلیدی برای کاهش وزن داشته باشید.
محاسبه BMI یکی از بهترین روش ها برای ارزیابی جمعیت دارای اضافه وزن و چاق می باشد از آنجا که محاسبه BMI تنها فقط به قد و وزن نیاز دارد روشی ارزان و آسان برای برای استفاده پزشکان و به طور کلی عموم مردم است استفاده از BMI اجازه می دهد تا مردم وضعیت وزن خود را نسبت به کل جمعیت مقایسه کنند.
دیگر روش ها برای اندازه گیری چربی بدن شامل اندازه گیری ضخامت چین پوستی ( با کالیپره )، توزین در زیر آب، امپدانس بیومتریکال، جذب اشعه ایکس با انرژی دوگانه (DXA) و رقت ایزوتوپ می باشد. با این حال، این روش ها همیشه به راحتی در دسترس نیستند و آنها گران و نیاز به پرسنل بسیار آموزش دیده دارند.

روش محاسبه BMI

BMI ( شاخص توده بدن ) برای بیش از 100 سال در مطالعات جمعیت، توسط پزشکان، مربیان، اشخاص و دیگر متخصصان مراقبت های بهداشتی هنگام تصمیم گیری برای اضافه وزن بیماران استفاده می شود با این حال، BMI دارای یک نقص مهم است که نمی تواند بافت با چربی بالا و یا بدون چربی را اندازه بگیرید.
شاخص توده بدن، از یک فرمول ریاضی ساده درسال 1830 توسط آدولف لامبرت ژاک کواتلت ستاره شناس، ریاضیدان، آمارشناس و جامعه شناس بلژیکی ابداع شده است. گفته می شود که BMI برآورد چربی شما با تقسیم کردن وزن بر حسب کیلوگرم بر قد به متر مربع می باشد.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس