صفحه اصلی > مقالات > کاهش وزن و افزایش وزن > پروتئین بالا در کاهش وزن موثر است 


 

انجمن قلب آمریکا رژیم غذایی با پروتئین بالا را برای کاهش وزن توصیه نمی کند افرادی که مدت طولانی در این رژیم باقی بمانند ممکن است ویتامین ها و مواد معدنی به اندازه کافی دریافت نکنند زیرا رژیم غذایی با پروتئین بالا برخی از ویتامین های ضروری، مواد معدنی، فیبر و سایر عناصر تغذیه ای را ارائه نمی دهد و مشکلاتی برای سلامتی فرد ایجاد می کند در حالی که ممکن است در کاهش وزن سریع موثر باشد. یک رژیم غذایی سالم که شامل انواع مواد غذایی و غنی از میوه و سبزیجات تازه است همراه با فعالیت بدنی منظم می تواند کمک بسیاری به افراد در مدیریت و نگهداری کاهش وزن برای سلامت قلب و عروق و ظاهر فرد باشد.

برخی از مردم رژیم غذایی با پروتئین بالا را برای از دست دادن وزن مصرف می کنند دلیلش این است که برخی از محققان معتقدند که رژیم های غذایی با پروتئین بالا اشتها را کاهش و مصرف کالری را کنترل می کند. رژیم غذایی با 30٪ پروتئین در حال حاضر معقول است و اصطلاح رژیم غذایی با پروتئین بالای رژیم غذایی با بیش از 50 درصد پروتئین است. رژیم غذایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات متوسط همراه با ورزش منظم، اغلب برای کاهش چربی های خون استفاده می شود.
محققان نمی دانند پروتئین بالا چگونه سبب کاهش اشتها می شود آنها فکر می کنند که یک پروتئین باعث می شود که مغز سطح کمتری از هورمون اشتها را تحریک کند و انسولین کمتر منجر به نوسانات کمتر سطح قند خون  و در نتیجه هوس خوردن کمتر می شود همچنین ممکن است به علت خوردن کربوهیدرات کمتر یا اثر پروتئین خاص روی هورمون گرسنگی و شیمی مغز باشد. در یک مطالعه در مجله تغذیه بالینی آمریکایی افرادی که رژیم غذایی با 20 ٪ کالری رژیم از چربی، 30 ٪ کالری از پروتئین و 50  درصد کالری رژیم غذایی از کربوهیدرات داشتند راضی تر و وزن بیشتری از دست داده و گرسنگی کمتری را تحمل کردند.
در مطالعه دیگری افراد در ترکیب یک رژیم غذایی با پروتئین بالا و ورزش سبب شده که کاهش وزن پیشرفته، همراه با بهبود سطح چربی خون داشته باشند.

حداکثرمیزان مجاز پروتئین چقدر است؟

در تمام مراحل زندگی به پروتئین نیاز دارید پروتئین جزء مهمی از همه سلول ها، از جمله عضله و استخوان است و برای رشد، توسعه، ایمنی در مبارزه با عفونت و محافظت از بدن مورد نیازاست.
موسسه رژیم غذایی مرجع بهداشت( DRI ) توصیه هایی برای طیف گسترده ای از پروتئین دارد و محدوده مصرف پروتئین را از 10 ٪ تا 35٪ از کل کالری برای افراد سالم مجاز می داند.
به عنوان مثال، در یک رژیم غذایی 1800 کالری شما می توانید با خیال راحت 45 گرم ( 10 درصد کالری ) تا 158 گرم ( 35 ٪ کالری ) پروتئین در روز مصرف کنید .
اما مقدار مجاز توصیه شده ( RDA ) برای پروتئین در مردان 56 گرم در روز و در زنان 46 گرم در روز می باشد. 
اکثر آمریکایی ها هیچ مشکلی در دریافت این حد پروتئین ندارند.
ولی این مقدار پروتئین برای کسانی که بیماری کلیه یا کبدی دارند مناسب نیست.
بالا بردن پروتئین تا حدود 120 گرم در روز برای کاهش وزن اشکالی ندارد ولی برای افزایش مصرف پروتئین به آرامی در طول یک هفته اقدام کرده و قبل از مصرف از سالم بودن کلیه و کبد خود مطمئن شده و با مشورت پزشک خود مصرف کنید .

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس