صفحه اصلی > مقالات > تغذيه سالم > ادویه های بالا برنده متابولیسم 
گیاهان و ادویه جات جهت بالابردن متابوليسم
""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

 


بسیاری از راه ها و دارو ها برای لاغری و چربی سوزی وجود دارد که شاید بی خطر ترین و آسان ترین انها گیاهان و ادویه جات است که اینک ما به توضیح و معرفی ده ادویه و گیاه طبیعی می پردازیم که خاصیت چربی سوزی و لاغری دارند .

جینسینگ:
جینسینگ علاوه بر انرژی زایی موجب افزایش متابولیسم میگردد. با مطالعه و بررسی محققان به این نتیجه رسیده اند که 12 روز مصرف از گیاه جینسینگ موجب مقدار قابل توجهی از کاهش وزن را به همراه دارد.

فلفل قرمز:
کپسایسین ترکیبی در فلفل میباشد که موجب گرما و افزایش متابولیسم میگردد وبه بدن کمک میکند تا کالری بیشتری بسوزاند و کاهش بافت چربی و کاهش سطح چربی خون را موجب میشود. در واقع کپسایسین یه مولد حرارتی است که سوخت وساز بدن را تا 5 درصد افزایش میدهد.همچنین با تحریک پروتئین های مفید مانع تجمع چربی ها در بدن میشود. کپسایسین موجود در فلفل قرمز موجب کاهش دردهای آرتروز، کاهش دردهای ناشی از التهاب مفاصل میگردد.

دارچین:
این ماده جادویی در اکثر خانه ها یافت میشود. دارچین علاوه بر خاصیت افزایش سوخت و ساز بدن ، به میزان قابل توجهی موجب کاهش قند خون، تری گلیسرید، کلسترول LDL میشود که دارویی مناسب و بی ضرر برای افراد دیابتی میباشد. همچنین افزایش سوخت وساز گلوگز را تا 20 درصد را به همراه دارد.

فلفل سیاه:
فلفل سیاه حاوی ماده ای بنام پیپرین است که عطر طعم تند فلفل را موجب میگردد. تاثیر مصرف فلفل سیاه بر بدن همانند 20 دقیقه پیاده روی میباشد و موجب افزایش متابولیسم و کاهش وزن میشود. فلفل سیاه هضم غذا را آسان میکند و برای سرما خوردگی مفید میباشد وآنتی اکسیدان موجود در فلفل موجب جلوگیری از ابتلا به بیماری سرطان میگردد.

گیاه قاصدک:
هر بخش گیاه قاصدک خوراکی وقابل تغذیه است .قاصدک موجب تسریع در هضم غذا میگردد. قاصدک دارای آنتی اکسیدان، بتاکاروتن، ویتامین K، فیبر و مواد معدنی میباشد. همچنین قاصدک برای نرمال سازی قند خون و کلسترول و پاکساری کبد و صفرا مفید شناخته شده است.

خردل:
خردل در واقع جزء خانواده سبزیجات و همراه کلم بروکلی، کلم بروکسل در یک طبقه محسوب میشود. خردل تا 25 درصد متابولیسم بدن را افزایش میدهد وبه طور کارامد تری موجب سوختن کالری میشود. همچنین خردل با افزایش ترشحات معده به هضم بهتر غذا کمک می‌کند. درواقع تنها مصرف روزانه 5/3 قاشق چای خوری از دانه خردل به طور روزانه موجب سوزاندن 45 کالری میگردد. همچنین خردل سرشار از ویتامین C میباشد علاوه برآن یک مسکن خوب برای کاهش دردهای مفاصل است.

زردچوبه:
کورکومین موجود در زردچوبه یکی از قوی ترین آنتی اکسیدانها میباشد. کورکومین موجود در زردچوبه برای درمان و پیشگیری چاقی مزمن مفید میباشد.

زنجبیل:
یک گیاه گرم است که خواص ضد التهابی دارد وبرای تسکین و آرامش اعصاب و عملکرد دستگاه گوارش نقش موثری دارد. همچنین زنجبیل را به عنوان یک مولد گرما میشناسند که موجب افزایش شوخت و ساز در بدن میگردد. زنجبیل نقش کاهنده اشتها را نیز داراست.

هل:
هل یک ادویه معطر با طعم تند و شیرین یکی دیگر از مولدان گرما در بدن میباشد که به بدن در افزایش متابولیسم کمک میکند.

زیره سبز:
زیره برای هضم و افزایش انرژی گیاهی مفید است. کنترل کننده قند خون، افزایش دهنده حافظه و ضد استرس قوی میباشد.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس