صفحه اصلی > مقالات > کاهش وزن و افزایش وزن > چاقی و افسردگی در زنان مسن 


در زنان مسن چاقی و افسردگی معمولاً همراه هم هستند . تحقیق جدید در آمریکا بیانگر این مطلب است . در این تحقیق اطلاعات مربوط به قد ، وزن ، عادات رژیم غذایی و عادات ورزشی ، و همچنین شاخص توده بدنی (MBI) در 641/4 زن که در سنین 40 تا 65 سال بودند مورد بررسی قرار گرفت ، زنان همچنین به پرسشنامه ای پاسخ دادند که بر اساس جواب های داده شده میزان افسردگی آنان ارزیابی می شد .

چاقی-و-افسردگی-در-زنان-مسن-1

زنانی که دارای علائم افسردگی بودند احتمال بروز چاقی در آنان دو برابر بیشتر بود (شاخص توده بدنی آنها 30 یا بیشتر باشد) و زنان چاق نیز احتمال بروز افسردگی در آنان دو برابر بود . تحقیقات همچنین نشان داد زنانی که میزان BMI (شاخص توده بدنی) در آنها 30 و یا بیشتر بود بسیار کم ورزش می کردند و از طرفی کالری بیشتر مصرف می کردند نسبت به زنانی که BMI آنها کمتر بود . حتی زمانی که محققان عوامل دیگری از قبیل وضعیت تأهل ، تحصیلات ، مصرف دخانیات و استفاده از داروهای آرام بخش را در این افراد در نظر گرفتند ، ولی رابطه بین چاقی و افسردگی همچنان به قوت خود باقی بود .

دکتر «جورج سیمون» محقق دانشگاه سیاتل اظهار داشت به نظر می رسد چاقی و افسردگی یک رابطه موازی با هم دارند و باعث تشدید یکدیگر می شوند . زمانی که افراد اضافه وزن پیدا می کنند احتمال بروز افسردگی هم در آنها بالامی رود و همچنین زمانی که آنها دچار بیماری افسردگی می شوند در کم کردن وزن خود دچار مشکل می شوند .چاقی می تواند سبب ضعیف شدن اعتماد به نفس افراد شده و آنها را در کم کردن وزن با شکست مواجه کند . اگر افراد چاق اعتماد به نفس خود را بیابند در کم کردن وزن خود موفق تر می باشند .

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس