صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > مقایسه دستگاههای لاغری 


چه روشی برای من مناسب است؟؟!!در مقالات قبلی، انواع روش های لاغری را معرفی کردیم و کاربرد آنها توضیح دادیم  اما همه این روش ها برای همه افراد مناسب نیست و با اینکه کار همه آنها از بین بردن چربی های موضعی است، هر کدام مکانیسم متفاوتی با دیگری دارد. هر شخصی با توجه به میزان اضافه وزنی که دارد، ناحیه ای که می خواهد در آن کاهش سایز داشته باشد،  اینکه سلولیت دارد یا خیر ، میزان فعالیت روزانه اش، و همچنین زمانی که می خواهد صرف درمان کند، باید راهکار متناسب با شرایط خود را انتخاب کند.

مسلماً فردی با حدود 5 تا 10 کیلو اضافه وزن در مقایسه با کسی که بالای 20 کیلو اضافه وزن دارد دوره درمان متفاوتی خواهد داشت. یا به طور مثال دختری 18 ساله نسبت به خانمی با 50 سال سن شرایط بدنی برابری ندارند.

درواقع ابتدای کار و قبل از انتخاب هر روشی باید با پزشک مشورت کرد و معمولا در کلینیک های معتبر مشاوره با پزشک اولین مرحله شروع کار است. پزشک با توجه به تخصصی که دارد و تجربه ای که در زمینه درمان چاقی های موضعی دارد ، شرح حال شما را می گیرد و بهترین شیوه را به شما معرفی می کند.

در اینجا ما اطلاعاتی کلی به شما خواهیم داد و تفاوت سیستم های لاغری را تا حد ممکن توضیح می دهیم:

دستگاههایی که برای لاغری موضعی معرفی شد مثل LPG ، شاک ویو، کویتیشن، یا کرایولیپولیز  و همچنین روش های جدید لیپولیز  مانند لیپوماتیک، واترجت یا لیزرلیپولیز برای کاهش سایز درافرادی که BMI آنها بین 25 تا 35 باشد (یعنی حدوداً بین 5 تا 30 کیلو اضافه وزن) موثر است و در کنار استفاده از دستگاه با رعایت یک رژیم نرمال غذایی می توانند به اندام دلخواهشان برسند و معمولاً نیازی به روش های جراحی معده نخواهند داشت مگر اینکه پزشکشان به آنها توصیه کند .

بهترین پیشنهاد برای رفع سلولیت معمولا دستگاه شاک ویو، برای رفع اضافه وزن جزئی در کل بدن دستگاه LPG ، برای کاهش سایز با انجام یک جلسه درمان ولی با دفع چربی آهسته و مشاهده نتیجه نهایی پس از 2 ماه دستگاه کرایولیپولیز و برای کاهش سایز در نواحی پهلو، بازوها، شکم و بغل ران به روش تزریق چربی سوز، مزوتراپی است. اما ممکن است در مواردی نظر پزشک شما متفاوت باشد پس در نهایت شما با مشاوره پزشک روش درمان درست را خواهید یافت.

ما چند مورد را برای شما مثال می زنیم و بر اساس ویژگی های بدنی آنها روش های مناسب برای درمان آنها را پیشنهاد می کنیم:

 

مثال 1:

خانمی حدود 25 ساله با 5 تا 6 کیلو اضافه وزن

 ناحیه چاقی موضعی: شکم و پهلو

 سلولیت: ندارد

معمولاً برای این افراد استفاده از دستگاه LPG به عنوان پایه کار در نظر گرفته می شود ،  LPG یک روش کاملاً غیر تهاجمی است که با افزایش گردش خون در موضع مورد نظر باعث بالا رفتن متابولیسم چربی در آن ناحیه شده و همچنین با افزایش درناژ لنفاوی موجب دفع مواد زائد ناشی از چربی سوزی می گردد و برای فردی که اضافه وزن بالایی ندارد می تواند گزینه خوبی برای درمان باشد. طول هر دوره درمان 10 جلسه است و 2 الی 3 مرتبه در هفته انجام می شود. اما ممکن است فرد به بیشتر از یک دوره نیاز داشته باشد، این مسئله به این بستگی دارد که فرد تا چه حدی در مدت درمان همکاری داشته باشد و چقدر توصیه های پزشک را رعایت کند، مثل: رعایت یک رژیم غذایی سالم، داشتن فعالیت روزانه خصوصا در ساعات پس از انجام کار با دستگاه و نوشیدن آب کافی (آب هم به چربی سوزی کمک می کند و هم به دفع مواد زائد).

در صورتی که فرد برای دستیابی به نتیجه عجله داشته باشد و یا نتواند همکاری های لازم را انجام دهد ممکن است لازم باشد یکی از روش های دیگر (مثل کویتیشن، شاک ویو، کرایولیپولیز و یا مزوتراپی) که کمی تهاجمی ترند را به پروسه درمان اضافه کند.

 

مثال 2:

خانم 40 ساله با 15 تا 20 کیلو اضافه وزن

ناحیه چاقی موضعی: پایین تنه و ران ها

سلولیت : دارد

در این موارد دستگاهی مثل کویتیشن یا شاک ویو پیشنهاد می شود که در شکستن سلو های چربی و از بین بردن سلولیت قوی تر هستند و البته برای کاهش وزن رعایت رژیم غذایی کم کالری(زیر نظر کارشناس تغذیه) همراه با انجام ورزش های هوازی(حداقل 3 بار دهفته) و تغییر سبک زندگی توصیه می شود، همچنین نوشیدن آب ضروری است. امواج صوت به کار رفته در این روش با تشکیل حباب یا ایجاد گرما در بین سلول های چربی منجر به شکستن آنها می گردد و سپس این چربی از طریق سیستم لنف از بدن دفع خواهد شد. تعداد جلسات شاک ویو در هر دوره بین 3 تا 6 جلسه است و معمولاً در هفته یک یا دو مرتبه با توجه به زمانی که مراجع می تواند صرف درمان کند انجام می گیرد. گاهی پزشک معالج با توجه به نوع بافت چربی فرد یا میزان سلولیت موجود در موضع، و یا میزان عجله فرد برای نتیجه گیری سریعتر ممکن است ترکیبی از چند روش را همزمان پیشنهاد دهد مثلاً استفاده از شاک ویو و LPG و به همراه آن چند جلسه مزوتراپی. در صورتی که فرد بخواهد زودتر از شر اضافه وزن و چاقی رهایی پیدا کند روش های لیپولیز(مثل لیپوماتیک، واترجت یا لیزرلیپولیز) هم در این مقدار اضافه وزن می تواند موثر باشد زیرا در یک جلسه مقدار زیادی چربی خارج می شود که البته مراقبت های پس از انجام این عمل را باید به دقت انجام دهد.

مثال 3:

آقایی با 15 کیلو اضافه وزن

ناحیه چاقی موضعی: شکم و پهلو

سلولیت: ندارد

معمولاً چاقی موضعی در آقایان در ناحیه شکم ایجاد می شود که اصطلاحاً به آن چاقی سیبی شکل گفته می شود و متاسفانه خطرناک ترین نوع چاقی هم همین نوع است زیرا احتمال ریسک بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد. روش پیشنهادی برای این افراد نیز می تواند شاک ویو به تنهایی و یا به صورت ترکیبی با LPG  باشد ویا در مورد شخصی که نمی تواند زمان زیادی را برای رفت و آمد به کلینیک و انجام درمان با دستگاهها صرف کند گزینه کرایولیپولیز می تواند پیشنهاد خوبی باشد زیرا درمان با دستگاه کرایو طی یک جلسه یک ساعته انجام می شود و فرد بعد از آن می تواند مستقیما به سر کارش برگردد. و نتیجه کار را طی 2 ماه به تدریج روی بدنش مشاهده کند. البته رعایت رژیم غذایی و داشتن فعالیت کافی در مدت این 2 ماه شرط است. ممکن است گاهی روش های لیپولیز هم به این افراد پیشنهاد گردد که بسته به نظر خود فرد و البته شرایط بدنی اش دارد.

 

مثال 4 :

خانمی حدودا 30 ساله با 10 کیلو اضافه وزن

ناحیه چاقی موضعی: شکم، پهلوها و بازوها

سلولیت: ندارد

در مورد چنین فردی استفاده از LPG یا کرایولیپولیز هم در ناحیه شکم و هم ناحیه بازو می‌تواند موثر باشد و همچنین مزوتراپی تکنیکی است که در نواحیی مثل بازو یا پهلوها بسیار خوب پاسخ می‌دهد.  مزوتراپی تزریق مواد چربی سوز در موضع است که سوخت وساز چربی را افزایش می‌دهد پیشنهاد می‌شود بعد از انجام مزوتراپی حتماً یک فعالیت هوازی حتی در حد پیاده روی انجام شود تا اثربخشی درمان را بهتر کند. روش های لیپولیز هم گاهی به این افراد پیشنهاد می شود که البته بستگی به شرایط خود فرد و زمانی که برای درمان در نظر گرفته دارد.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس