صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > واترجت چیست؟ 


 

واترجت چیست؟واتر جت یا  درواقع همان لیپوساکشن با فشار آب، روش نوینی است که در آن به وسیله پاشیدن آب با قدرت بسیار در بین  سلول های چربی زیر پوست، این چربی ها از هم جدا  شده و  همزمان به داخل دستگاه مکیده می شوند . به دلیل استفاده از فشار آب در این روش بافت ها و اندام های اطراف چربی ها آسیب کمتری خواهند دید. انجام پیکرتراشی با این دستگاه بسیار آسان و ایمن است.

این روش را می توان به کارواش تشبیه کرد که با فشار آب لکه های روغن ، و کثیفی های روی سطح ماشین شسته می شود.  در بادی جت یک سری کوچک شبیه به بادبزن به صورت ضربانی مایع را وارد کرده و با فشار به سلولهای چربی موجب گسستن و برداشت تدریجی سلولهای چربی و ساکشن سریع انها می شود این روش اکنون به عنوان روشی استاندارد و موثر جایگزین لیپوساکشن به کار می رود و همچنین بهبود سریع و هزینه اندک، مزیت های آن بر لیپوساکشن است .

با کمک  body-jet، نیروی ملایم و قابل کنترل آب برای خارج کردن سلول های چربی به همراه کاهش خطر تروما به بافت های مجاور بکار می رود. فشار واتر جت برای ساختارهای گوناگون بافت همبند تنظیم می شود به طوری که سلول های هدف گیری شده چربی  در نهایت می‌توانند از بافت جدا شوند و به سرعت حمل شوند. همچنین با  این روش، مقادیر جزئی محلول بیهوشی تاثیری کمی بر روی بافت می گذارند.

در این روش برخلاف سایر روش ها چربی خروجی از بین نرفته و دور ریخته نمی شود بلکه سلول های چربی زنده می مانند و قابلیت تزریق به سایر قسمت های بدن را دارند. باید توجه داشت که تنها سلول های چربی سالم می توانند زنده و باقی بمانند و سلول های آسیب دیده خیلی سریع توسط بدن جذب خواهند شد.


معمولا دستگاه های بادی جت ساخت کشور آلمان می باشد و این دستگاه ها برای انجام دادن عمل لیپولیز نیز مورد استفاده قرار گرفته ، این عمل جراحی بسیار آسان و سرپائی بوده و بدون انجام دادن بیهوشی می باشد و با استفاده از بی حسی موضعی می باشد .

 

مزایای استفاده از واتر جت:

این دستگاه  دارای تائیدیه از سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) می باشد.

تکنولوژی مورد استفاده در این دستگاه به دلیل خرد کردن و تخلیه همزمان چربی ها موجب خواهد شد برداشتن چربی ها با کیفیت بهتر و در زمان کمتری انجام گیرد و همچنین زمان نقاهت و بهبودی کمتری مورد نیاز باشد. علاوه بر این موارد در این دستگاه ویژگی انتخاب قدرت واترجت وجود داشته و به دلیل ظرافت برداشت چربی با آب خونریزی ، لخته شدن خون و کبودی و تورم نسبت به روش های دیگر کمتر است.

در این دستگاه عملیات مکش و شستشو  تقریبا به صورت همزمان انجام می شود به علاوه راحتی کار با این دستگاه باعث خواهد شد نتیجه ی عمل بسیار باب میل بیمار باشد و به همین دلیل معمولا نیاز به انجام جراحی های ترمیمی پس از استفاده از این دستگاه وجود نخواهد داشت. چربی های خارج شده قابل جداکردن و تزریق مجدد می باشد و می توان از این چربی ها برای حجم دهی به باسن یا سایر اندام ها استفاده کرد .

این عمل نیاز به بیهوشی ندارد و با بی حسی موضعی انجام می شود، به از بین بردن سلولیت کمک می کند و همچنین ایجاد لیفت و سفتی پوست از مزایای دیگر این روش است. در ضمن چربی های استخراج شده به دلیل زنده بودن، پس از تزریق ماندگاری طولانی خواهد داشت.

استفاده از این چربی در موارد متعددی می باشد که تعدادی از آنها ذکر می شود :


- بزرگ کردن سینه ها
با استفاده از دستگاه  بادی جت ، با استفاده از چربی به دست آمده از بدن خود فرد می توان حجم سینه ها را افزایش داد.

- جوانسازی پوست صورت یا پشت دست ها

چربی به دست آمده را می توان برای  جوانسازی یا کاهش چین و چروک در صورت یا پشت دست ها تزریق کرد.

-         التیام زخم ها و اسکارها
از چربی گرفته شده از بدن فرد به وسیله این روش  می توان به عنوان ابزاری برای تحریک روند ترمیم زخمهای مزمن استفاده نمود تزریق چربی در زیر اسکارهایی که در داخل پوست فرو رفته اند می تواند فرورفتگی را از بین ببرد و پوست اسکار دار را صاف نماید.

-         استفاده به عنوان فیلر
از چربی بدن بیمار می توان به عنوان یک ماده پر کننده طبیعی برای تناسب اندام استفاده کرد، این روش مزایای زیادی نسبت به فیلرهای تهیه شده از مواد  مصنوعی دارد از جمله اینکه یک ماده پر کننده طبیعی استفاده می شود، میزان اثرات جانبی و عوارض آن بسیار کم است و میزان ماندگاری آن طولانی است همچنین ظاهری بسیار طبیعی ایجاد می کند.

 

-         استفاده در ورزشکاران

 ورزشکاران پرورش اندام و یا فیتنس تلاش می کنند تا تمام چربی موجود در زیر پوست (حتی اگر خیلی کم باشد) را در ناحیه شکمشان را از بین ببرند. با نیروی ملایم واتر جت، بافت چربی اضافی بالای ماهیچه های شکمی و زیر پوست می تواند با دقت بالایی برداشته شود. در نتیجه، شیارهای اطراف عضلات شکمی عمیق تر شده و باعث افزایش حجم و شکل ماهیچه ای دلخواه شود.

 

-         پروتز باسن

افرادی که دوست دارند باسن پر حجم تر و خوش حالت تری داشته باشند، از طریق واتر جت  می توانند باسن خود را به وسیله چربی بدنشان بدون نیاز به مواد سنتتیک حجیم تر کنند.

در این روش خطر واکنشهای آلرژیک وجود ندارد. در ضمن به محض تزریق چربی جریان خون برقرار شده و آن چربی دیگر به صورت خودکار جذب نخواهد شد و بنابراین به عنوان یک فیلر دائمی دیده می شود
.

تفاوت دیگر این روش نسبت به لیپوساکشن مرسوم در میزان مصرف داروی بی حسی و میزان تامی سنت یا مایع مصرفی در انجام کار است .

در این روش سلولهای چربی به جای استفاده از مواد شیمیایی با استفاده از آب از بافت جدا می‌گردند. به دلیل استفاده کمتر از مایع یا تامی سنت ، میزان ورم بعد از عمل نیز خیلی کمتر است و افراد پس از چند روز به راحتی به محیط کار و فعالیت روزمره باز می گردند .

واتر لیپوساکشن روشی با کمترین تهاجم است و ریسک بیهوشی عمومی را ندارد و هزینه های سنگین بستری در بیمارستان را نیز ندارد .این روش برای برداشت چربی تمامی قسمت های بدن ایمن است شامل ناحیه شکم، بازو ، قسمت داخلی و خارجی رانها، پهلوها ، باسن، ناحیه پشت و همچنین در مردانی که از بزرگی سینه هایشان رنج می برند قابل استفاده است .

به علاوه استفاده از روش ضربانی جت آب باعث ایجاد ظاهری یکنواخت تر طبیعی تر نسبت به ساکشن معمولی می شود .

. .

 

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس