کلینیک تخصـصی  پو سـت، مـو، لــیزر ایرانیان
بازديد اين صفحه :  48
بازديد امروز :  787
کل بازديد سایت :  10906163
بازديدکنندگان آنلاین :  7
زمان بارگزاری : 0/3701 ثانیه
 
 
 
Iranian Luxury Beauty Cilinic
» لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک:
لیپوماتیک از جدیدترین دستگاههای لاغری موضعی دنیاست که توسط یک جراح آلمانی و شرکت یورومی بلژیک ابداع شد و هم اکنون در بسیاری از کشورها برای درمان چاقی موضعی استفاده می شود و توسط FDA تایید شده است.


تکنیک لیپوماتیک برپایه امواج التراسونیک(مادون صوت)  با فرکانس زیر 20 هرتز بر روی بافت  چربی اثر می کند و از یک کمپرسور به عنوان یک منبع نیرویی استفاده می کند. امواج یاد شده پس از برخورد با بافت چربی انها را تخریب کرده و در نهایت منجر به کاهش سایز می‌گردد.

 

به کاربردن امواج اینفراسونیک بافرکانس کمتراز 20 هرتز،دستگاه لیپوماتیک را  به بی خطرترین روش تخلیه چربی موضعی دردنیا تبدیل کرده است.ارتعاش امواج اینفراسونیک لیپوماتیک، برخلاف امواج اولتراسونیک که درگذشته جهت تخلیه چربی استفاده می شد، بدون ایجاد حرارت و سوختگی و نکروز در بافت وبدون پارگی درمحل ورودکانول، سلولهای چربی رااز محل خود جدا کرده و چربیهای آزاد شده توسط مکش دستگاه از بدن خارج می شوند.

معمولاً در محل مورد نظر، سوراخی به اندازه 2 تا 5میلی متر ایجاد می کنند وکانولای دستگاه از طریق سوراخهای ایجاد شده وارد بافت چربی میشود وبا استفاده از امواج مادون صوت بافت چربی را تخریب کرده وهمزمان محلول استاندارد را جهت بی حسی موضعی واز بین بردن احتمال خونریزی به داخل  بافت چربی می‌فرستد. مخلوط این مایع بی حسی و چربی خرد شده در نهایت از همان منافذ ایجاد شده خارج می‌شود. لیپوماتیک اینفراسونیک دارای سیستم ایمنی فعال می باشد که زمان برخورد به بافت غیر چربی ، دستگاه را متوقف می کند بنابراین خطر پارگی احشائی وجود ندارد و به دلیل عدم ایجاد حرارت در بافت چربی خطر سوختگی پوست، نکروز پوست ویا سوختگی محل ورود کانولا وجود ندارد.

 

لیپوماتیک در مقایسه با لیپوساکشن فراصوتی، لیپوساکشن سنتی و یا لیپوساکشن لیزری، باعث سوزش پوست نمی شود و ورم کمتری را ایجاد می کند. این روش باعث انقباض بیشتر پوست می شود، نتایج خوبی را در نواحی فیبروزی بوجود می آورد و چربی را بدون آسیب وارد کردن به بافت های مجاور به صورت ایمن خارج می کند.

لیپوماتیک با  استفاده از امواج اینفراسونیک و ارتعاش و نوسان ثابت حول محوری سلولهای چربی را از محل اتصال آنها به هم جدا می سازد و بدون اینکه منجر به تخریب سلولهای چربی شود، سلولهای بافت چربی را سالم از زیر پوست با عمل ساکشن خارج می کند. به همین دلیل از سلولهای خارج شده چربی توسط این تکنیک می توان مجددا بعنوان فیلر برای حجیم سازی گونه و صورت و یا سایر اعضاء استفاده نمود. قابل ذکر است که این چربی بمراتب دارای دوام بیشتر و تورم کمتر پس از تزریق بعنوان فیلر می باشد و نسبت به چربی کشیده شده توسط ساکشن برای حجیم سازی بسیار سالمتر است.

 

 با استفاده از دستگاه لیپوماتیک چربی  های عمقی و سطحی لایه هیپودرم پوست برداشته می شود و در نتیجه امکان بازگشت چربی و ایجاد چاقی به حداقل می رسد.

 

دستگاه لیپوماتیک بدلیل برداشت چربی از تمام لایه های پوست ،  در مقایسه با سایر روشها مانند (لیپوساکشن و لیپولیزر )  در نهایت پوست هموارتری را ایجاد می کند.

 

 

از مزایای لیپو ماتیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

یکنواختی لایه چربی زیر پوست در لیپوماتیک عالی است و هیچگونه بقایای مانده ازچربی که در روشهای دیگر ساکشن بصورت گلوله مانند در زیر پوست لمس می گردد در این روش وجود ندارد.


 
نیاز به بستن گن در این روش برای بیمار دو هفته است که در مقایسه با ساکشن سنتی (6 ماه ) و لیزر لیپولیز (4-2 ماه) بسیار کوتاهتر است. در عین حال بستن گن 40-30 روز برای بهتر جمع شدن پوست توصیه می گردد.


جمع شدن پوست در این روش نسبت به روشهای دیگر ساکشن به دلیل صدمه کمتر به ترابکولاهای پوستی بمراتب بهتر می باشد.


در این روش بی حسی موضعی کافی است و بیمار درد ندارد درحالی که در روش های دیگر ساکشن چنانچه با بی حسی موضعی انجام گیرد معمولا بیمار احساس ناراحتی و درد دارد و معمولا نیاز به داروهای خواب آور و حتی بیهوشی خفیف می باشد.


 
تورم و ترشحات پس از عمل در این روش بسیار کمتر است و ترشح از محل ساکشن نهایتا 3 روز طول می کشد در حالی که در روش های دیگر طولانی تر است.


ریسک عفونت در لیپوماتیک بسیار کم می باشد.


 
احتمال آمبولی چربی نسبت به روش های دیگر بسیار کمتر می باشد و تاکنون گزارش نشده است.
لیپو ماتیک نیاز به بستری ندارد و بیمار بلافاصله بعد از عمل می تواند به زندگی عادی برگردد.


کوفتگی پس از عمل نسبت به روش های دیگر به مراتب کمتر است.


گرچه جمع شدن پوست در لیپوماتیک نسبت به روش های دیگر بسیار بهتر صورت می گیرد ولی در مواردی که شلی و افتادگی پوست زیاد باشد نیاز به عمل جراحی وجود خواهد داشت. با این حال عمل جراحی پس از لیپوماتیک نسبت به بیمارانی که با لیپوماتیک چربی های آنها تخلیه نشده است،عمل محدودتر با برش کوچکتری خواهد بود و در بسیاری از موارد ابدومینوپلاستی که نیاز به در آوردن ناف و تغییر محل ناف می‌باشد، پس از عمل لیپوماتیک می توان ناف را در جای خود حفظ کرد و افتادگی پوست زیر شکم را با برش محدودتری برطرف نمود.

 

لیپوماتیک جهت لاغری موضعی شکم، پهلو، پشت، ران، ساق پا و همچنین برای درمان غبغب استفاده می شود

برای آمادگی جهت عمل لیپوماتیک این کارها را انجام دهید:

از شب قبل از عمل از خوردن آب و غذا خودداری کنید.

از دو روز قبل تا یک ماه پس از آن سیگار نکشید.

از دو روز قبل عمل آسپرین مصرف نکنید.

از یک روز قبل از عمل ویتامین ای مصرف نکنید.

 

پس از عمل چه باید کرد؟

در لیپوماتیک دوره نقاهت بسیار کوتاهتر از روش های دیگر ساکشن است و 3 تا 7روز طول می کشد. به دلیل عدم آسیب به سلولهای چربی، در همان زمان عمل می توان چربی خارج شده را به قسمت های دیگر بدن مثل صورت شامل: گونه، لب، یا خطوط و چروک های پوست و یا باسن، سینه و پشت دست تزریق کرد.

بعد از عمل تا دو ، سه هفته باید گن تنگ پوشیده شود اما بعد از آن می توان تا 6-4 هفته از گن های شل تر استفاده کرد.

 

بیمار در همان لحظه پایان عمل نتیجه را مشاهده می کند و نتایج نهایی کاهش سایز و چربی بدن در طول سه ماه مشخص می گردد. بیمار  خیلی زود می تواند فعالیت های عادی خود را دوباره شروع کند.