صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > لیپوماتیک چیست؟ 


لیپوماتیک:

 


 

 

 

لیپوماتیک از جدیدترین دستگاههای لاغری موضعی دنیاست که توسط یک جراح آلمانی و شرکت یورومی بلژیک ابداع شد و هم اکنون در بسیاری از کشورها برای درمان چاقی موضعی استفاده می شود و توسط FDA تایید شده است.

 

 

تکنیک لیپوماتیک برپایه امواج التراسونیک(مادون صوت)  با فرکانس زیر 20 هرتز بر روی بافت  چربی اثر می کند و از یک کمپرسور به عنوان یک منبع نیرویی استفاده می کند. امواج یاد شده پس از برخورد با بافت چربی انها را تخریب کرده و در نهایت منجر به کاهش سایز می‌گردد.

 

 

 

به کاربردن امواج اینفراسونیک بافرکانس کمتراز 20 هرتز،دستگاه لیپوماتیک را  به بی خطرترین روش تخلیه چربی موضعی دردنیا تبدیل کرده است.ارتعاش امواج اینفراسونیک لیپوماتیک، برخلاف امواج اولتراسونیک که درگذشته جهت تخلیه چربی استفاده می شد، بدون ایجاد حرارت و سوختگی و نکروز در بافت وبدون پارگی درمحل ورودکانول، سلولهای چربی رااز محل خود جدا کرده و چربیهای آزاد شده توسط مکش دستگاه از بدن خارج می شوند.

 

معمولاً در محل مورد نظر، سوراخی به اندازه 2 تا 5میلی متر ایجاد می کنند وکانولای دستگاه از طریق سوراخهای ایجاد شده وارد بافت چربی میشود وبا استفاده از امواج مادون صوت بافت چربی را تخریب کرده وهمزمان محلول استاندارد را جهت بی حسی موضعی واز بین بردن احتمال خونریزی به داخل  بافت چربی می‌فرستد. مخلوط این مایع بی حسی و چربی خرد شده در نهایت از همان منافذ ایجاد شده خارج می‌شود. لیپوماتیک اینفراسونیک دارای سیستم ایمنی فعال می باشد که زمان برخورد به بافت غیر چربی ، دستگاه را متوقف می کند بنابراین خطر پارگی احشائی وجود ندارد و به دلیل عدم ایجاد حرارت در بافت چربی خطر سوختگی پوست، نکروز پوست ویا سوختگی محل ورود کانولا وجود ندارد.

 

 

 

لیپوماتیک در مقایسه با لیپوساکشن فراصوتی، لیپوساکشن سنتی و یا لیپوساکشن لیزری، باعث سوزش پوست نمی شود و ورم کمتری را ایجاد می کند. این روش باعث انقباض بیشتر پوست می شود، نتایج خوبی را در نواحی فیبروزی بوجود می آورد و چربی را بدون آسیب وارد کردن به بافت های مجاور به صورت ایمن خارج می کند.

 

لیپوماتیک با  استفاده از امواج اینفراسونیک و ارتعاش و نوسان ثابت حول محوری سلولهای چربی را از محل اتصال آنها به هم جدا می سازد و بدون اینکه منجر به تخریب سلولهای چربی شود، سلولهای بافت چربی را سالم از زیر پوست با عمل ساکشن خارج می کند. به همین دلیل از سلولهای خارج شده چربی توسط این تکنیک می توان مجددا بعنوان فیلر برای حجیم سازی گونه و صورت و یا سایر اعضاء استفاده نمود. قابل ذکر است که این چربی بمراتب دارای دوام بیشتر و تورم کمتر پس از تزریق بعنوان فیلر می باشد و نسبت به چربی کشیده شده توسط ساکشن برای حجیم سازی بسیار سالمتر است.

 

 

 

 با استفاده از دستگاه لیپوماتیک چربی  های عمقی و سطحی لایه هیپودرم پوست برداشته می شود و در نتیجه امکان بازگشت چربی و ایجاد چاقی به حداقل می رسد.

 

 

 

دستگاه لیپوماتیک بدلیل برداشت چربی از تمام لایه های پوست ،  در مقایسه با سایر روشها مانند (لیپوساکشن و لیپولیزر )  در نهایت پوست هموارتری را ایجاد می کند.

 

 

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه