صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > درمان کبودی زیر چشم با کربوکسی تراپی 


درمان تیرگی زیر چشم با کربوکسی تراپی

 


یکی از شایعترین شکایات در مورد مشکلات دور چشم،تیرگی دور چشم است.كه علت آن اغلب ناشناخته است .گاه این مشکل را حتی در بچه ها می‌بینیم. تیرگی دور چشم اغلب زمینه ارثی و ژنتیکی داردولی میتواند علامتی از آلرژی در فرد باشد.هرچه پوست افراد تیره ترباشد معمولا تیرگی دور چشم شایع تر است.

 

گاه مشکلات داخلی مثل بیماریهای تیرویید یا کمخونی فقر آهن،خستگی و کمخوابی نیز به تشدید تیرگی دور چشم کمک میکنند و در بررسی این بیماران باید به این مسایل هم توجه نمود.حلقههای تیره زیر چشم معمولا ربطی به ناراحتیهای فیزیکی یا میزان خواب ندارند.این عارضه به چند فاکتور تشریحی بستگی دارد و ممکن است از خصوصیات خانوادگی باشد.پوست پلکها نازک بوده و حاوی بافت چربی کمی است.

 

خونی که در عروق بزرگ نزدیک پوست پلک جریان دارد از بیرون پوست پیدا بوده و در پوست ایجاد رنگ تیره مایل به آبی میکند.همچنین ممکن است همان موقع از عروق نشت خون به وجود آمده باشد،مثل واریس وریدهای اندام تحتانی باشد.حلقههای تیره هنگام خستگی یا پریدگی رنگ،در طول مدت قاعدگی و در ماههای آخر بارداری شدیدتر است و ممکن است با بالا رفتن سن تغییر رنگ آشکارتر شده و به صورت دایمی درآید.

تاثیر کربوکسی تراپی برای درمان کبودی زیر چشم چگونه است ؟

یکی از علل عمده سیاهی زیر چشم احتقان خون مویرگی است. شبکه مویرگی در پلک پایین می تواند به دلایل مختلف پرخون شود. به طور معمول، اشک از پلک ها به داخل بینی تخلیه می شود، اما اگر بنا به دلایلی از قبیل انسداد به علت احتقان مزمن بینی ، آلرژی فصلی، شکستگی قبلی بینی، یا انحراف تیغه بینی تخلیه اشک بخوبی عمل نکند، و سرعت جریان خون در پلک پایین کند شده و اکسیژن رسانی مختل می شود و نهایتا رنگ کبود در این ناحیه ایجاد می شود.. کربوکسی تراپی موجب بهبود شبکه مویرگی پلک پایین شده و بعلاوه با افزایش لایه کلاژن پوست را جوان تر می نماید. با تزریق مقدار کمی از گاز دی اکسید کربن به مناطق آسیب دیده، جریان خون افزایش یافته و شبکه مویرگی تقویت شده و گردش خون برای زمان طولانی در موضع افزایش می یابد. افزایش فشاربافتی ناشی از حضور C02 باعث یک سلسله فعالیتها به شکل آبشاری شده که نتیجه آنها تجزیه چربی خواهد بود. درسایر موارد نیز افزایش جریان خون وتشکیل مویرگ های جدید منجر به تولید سلول ها وتارهای کلاژن والاستین وجوانسازی در محل تزریق خواهد شد.در نهایت رنگ تیره زیر چشم تیدیل به صورتی شده که تاثیر آن تا 6 ماه می ماند.

موارد ممنوعیت مصرف :

 

1-      بیماران با نارسایی کلیه یا تحت دیالیز 

2-      اشخاص دارای مواد فلزی در بدن

3-        خانم های باردار 

4-       اشخاص دارای خونریزی فعال از محل زخم یا جراحی

5-       افراد با فشار خون بالا. (کنترل نشده )

6-      بیماریهای قلبی شدید

7-       بیماریهای تنفسی شدید

8-       سرطان فعال وشیمی درمانی

9-        مصرف داروهای ضعیف کننده ی سیستم ایمنی بدن(کورتونها وداروهای شیمی درمانی )  

10-   کم خونی شدید وسایربیماری های خونی خطرناک

11-   صرع (غش)

12-    دیابت کنترل نشده 

13-  بیمارهای مغزی   

14-   بیماران دچارگلوکوم (آب سیاه چشم) یا درحال استفاده ازداروهای بیماری

 

 

سوالی که همه کسانی که اقدام به کربوکسی تراپی می کنند از خود می پرسنداین است که  حین تزریق گازچه حسی دارم ؟

باید گفت که درواقع بیشتر وقتها چیزی حس نمی شود. بیشترین چیزی که حس می شود حس حرکت مایع یا یک حشره زیر پوست می باشد. این حس بیشتر جالب است تا دردناک!!!

 

این حس بعدازجلسه دوم درمان عادی می شود. برخی افراد درد خفیفی را ذکر می کنند.البته این درد چندثانیه بیشتر طول نمی کشد. برخی دیگر ازاحساس بیحالی دردست وپا می گویند که چنددقیقه بیشتر طول نمیکشد. گاه احساس گرم یا داغ شدن دست می دهد که ناشی از افزایش جریان خون در بدن می باشد. تورم محل تزریق نیز امری عادی بوده که پس ازدقایقی کم خواهد شد.بخصوص در ناحیه شکم این تورم توام با احساس سفتی موقع بستن زیپ یا کمربند همراه می باشد. محل تزریق هم بین چنددقیقه تا چندساعت قرمز شده وبعد به حالت عادی برمیگردد.

 


آیا پس ازانجام درمان به دوره نقاهت نیاز است؟

 

خیر.تقریبا تمام موارد بدون مشکل از کلینیک خارج شده وبلافاصله به زندگی عادی برمیگردند. همانطور که گفته شد ،برجسته شدن محل تزریق برای 2-5 دقیقه واز بین رفتن آن بسته به محل ، بین 10 تا 30 دقیقه خواهد بود.باید توجه کرد که کبودی درهرنقطه ای امکان ایجاد داشته وبخصوص زیرچشم ها بارزتر می باشد وبرای از بین رفتن به 4 تا 10 روز زمان نیاز دارد. تمام این مشکلات درسایر روشهای زیبایی به مراتب شدیدتر وطولانی تر هستند.

 

آیا این روش با احتمال عفونت همراه است؟

 

البته نمی شود احتمال عفونت را صفر فرض کرد ولی ریسک عفونت با روش مزوتراپی برابر بوده وبنا به تجارب سالهای پیش بسیار نادروغیرعادیست.تمام مراحل کار با ابزار یک بار مصرف، ضدعفونی کامل محل تزریق قبل وپس از درمان بوده وگاز تزریقی از 2 فیلتر مخصوص ضد میکروب عبور کرده وکاملا بدون آلودگی به بدن وارد می شود. این در مورد تمام آلودگی ها از جمله ایدز و هپاتیت یکسان می باشد.

 

آیا گاز C02 سمی است؟ چه عوارضی دارد؟

 

به هیچ وجه !! این گازدر بدن حاصل سوخت وسازطبیعی بوده وتوسط تنفس دفع می شود.پس جای نگرانی ندارد.در مورد عوارض به غیراز موارد گفنه شده مثل: تورم، کبودی،…. به طورموقت وطی چندساعت روی زیبایی ظاهری تاثیرگزاربوده وبه سرعت طبیعی خواهند شد.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس