صفحه اصلی > مقالات > سلامت پوست ومو > چین و چروک دور چشم و درمان آن 


چین و چروک دور چشم و درمان آن

 


 

بسیاری از عوامل در به وجود آمدن چین و چروک پوست تاثیر دارند ، بد نیست بدانید که شیوه های غلط زندگی در این امر نقش به سزایی دارند.

  پوست اطراف چشم بر اثر خندیدن، دست مالیدن و… دچار چین و چروک خواهد شد ، این امر در نواحی حساس تر محسوس تر خواهد بود ، بنابراین شاهد خواهیم بود که بعد از گذر زمان در آثار تخریبی پوست در نواحی دور چشم بیشتر دیده می شود ، زمانی که پوست حالت خود را از دست می دهد و یا در اثر عواملی مانند اشعه آفتاب و یا عوامل وراثتی ، پوست زیر چشم خشک و بی آب می شود و حالت افتادگی پیدا می کند. پوست دور چشم، حساس ترین پوست در صورت است که البته تاثیرات مستقیمی بر جذابیت و شادابی چهره خواهد داشت .

 

چین و چروک دور چشم:

 

پوست دور چشم از حساس ترین نقاط صورت  می باشد و بطور طبیعی ظریف است و اتصال آن با بافت زیرین سست است لذا با افزایش سنی عضلات و بافت‌های زیر پوست استحکام و رطوبت خود را از دست داده و دچار چین و چرو ک می شود. این امر باعث می شود که دقت و توجه بیشتری از جانب افراد به چشم ها و اطراف آن ایجاد شود .

 

ازعلل ایجاد چین وچروک  درو چشم :

 

    نور آفتاب

    بالا رفتن سن

    استعمال سیگار

    کاهش وزن شدید

    کم خونی

 

 


نقش سن در چین و چروک دور چشم :

 

در اثر گذر زمان و بالا رفتن سن پوست دچار کاهش کلاژن و ایجاد چین وچروک می شود. البته طرز بر خورد و نگهداری از پوست و عوامل ژنیتکی و برخی عوامل بیرونی باعث تشدید آن می شود.

 


نکات جلوگیری از بروز چین و چروک دور چشم:

 

    استفاده از ضد آفتاب

    خودداری از سیگار کشیدن

    مصرف ویتامین های مورد نیاز بدن

    مصرف میوه و سبزیجات

    استفاده از کرم های مخصوص دورچشم جهت پیش گیری

    استفاده از ماسک های خانگی

 

راههای برطرف کردن چین و چروک دور چشم

 

    انجام درمان های زیبایی مثل تزریق ژل،چربی ،بوتاکس وPRP…….

    استفاده ازکرم و ماسکهای مخصوص

 

درمان های خانگی برای کاهش میزان چین و چروک صورت مناسب هستند اما در واقع نیاز به یک مشاوره تخصصی در رابطه با از بین بردن چین و چروک ناحیه دور چشم است تا به صورت حرفه ای و تخصصی درمان های لازم انجام شده و نتایج موفق کسب شود .

 

روشی که از گذشته تا امروز در بین زنان چینی و ژاپنی برای از بین بردن چروک های اطراف چشم استفاده می شده است استفاده از پیله های کرم ابریشم است.

 

پیلهی کرم ابریشم حالت سایشی و تراشنده دارد و به دلیل بافت خاص حس چرب بودن را ایجاد نمی کند.

 

پزشکان فرانسوی بر روی یک زن به مدت سه هفته از این روش استفاده کرده اند هفته ی اول پوست صورت او کمی احساس خشکی می کرد و هیچ تفاوت و تغییری احساس نمی شدتا اینکه وارد هفته ی دوم مصرف پیلهی کرم ابریشم برای از بین بردن چروک های دور چشم شد و در تصاویر گرفته شده تغییرات به وضوح دیده شد.

 

جالب است بدانید که از پیله ی کرم ابریشم می توان برای از بین بردن پف چشم و به عنوان ماده جوان کننده ی پوست استفاده کرد.

 

روش های اصلی درمان چروک دور چشم به شرح زیر هستند:

 


تزریق بوتاکس

 


 

تزریق بوتاکس یکی از روش‌های مؤثر برای رفع چین‌وچروک دور چشم در کلینیک سیب سرخ می‌باشد که در آن با انجام تزریق‌های لازم می‌توان عضلات صورت را ریلکس کرده و باعث رفع چروک زیر چشم می شود.

 

 چروک زیر چشم در اکثر مواقع زمانی مشاهده می‌شود که عضلات اطراف چشم‌ها فعالیت می‌کنند. به‌این‌ترتیب آشکار شدن این مشکل در زمان لبخند زدن، اخم کردن، یا با چشم نیمه‌باز نگاه کردن غیرقابل‌اجتناب می‌باشد. تزریق بوتاکس می‌تواند باعث ریلکس شدن این عضلات شود و به‌این‌ترتیب دیگر انقباض آن‌ها باعث ایجاد چروک دور چشم نمی‌شود و باعث رفع چین و چروک دور چشم می‌شود.

 

نتیجه رفع چروک دور چشم با بوتاکس بعد از یک تا پنج روز قابل مشاهده است و نتیجه کامل درمان چروک زیر چشم نیز بعد از حدود یک تا دو هفته به دست می‌آید. نتیجه درمان سه تا شش ماه دوام خواهد داشت. اگر بیمار بخواهد تأثیر درمان چروک دور چشم حفظ شود باید تزریق بوتاکس را تکرار کند.

 

بوتاکس، درمانی بی‌خطر است اما می‌تواند در صورت پخش شدن بوتاکس در خارج از ناحیه تحت درمان منجر به ایجاد عوارض جانبی برای بیمار شود. بنابراین برای انجام این تزریق لازم است از خدمات یک پزشک با تجربه با دانش مناسب از آناتومی و عملکرد عضلات صورت، استفاده شود.

 

تزریق ژل

 

با تزریق ژل یا تزریق چربی در صورت ، پوست اطراف چشم را بالا کشیده و چروک زیر چشم از بین می رود.

خطوط ایجادشده در نواحی اطراف چشم‌ها را به سه دسته به شرح زیر می‌توان طبقه‌بندی کرد:

 

      چین‌وچروک‌های نوع ۱: تزریق ژل‌های نرم برای صاف کردن این چین‌وچروک‌ها در مراحل اولیه تشکیل آن‌ها بسیار مناسب هستند و این کار با هیدارته کردن و تقویت پوست برای ایجاد قدرت تحمل فشار واردشده به خاطر عضلات صورت و نیز تحمل تأثیرات ناشی از بالا رفتن سن و فاکتورهای محیطی انجام می‌شود. در این حالت معمولاً به یک دوره تشکیل شده از ۳ جلسه درمان چین و چروک دور چشم برای دستیابی به نتایج مورد انتظار نیاز است و این نتایج برای ۶ ماه دوام و ماندگاری دارد. در ادامه لازم است برای حفظ نتایج این روش درمانی هر ۶ ماه یک بار تکرار شود.

    چین‌وچروک‌های نوع ۲: تزریق ژل‌های قوی‌تر، انتخاب بهتر برای چین‌وچروک‌های ایجادشده برای مدت طولانی در اطراف چشم‌ها است که همیشه قابل رؤیت هستند. این ژل‌ها نیرومندتر هستند و به‌آرامی قالب پوست شمارا به خود گرفته و نتایج ظاهری بسیار طبیعی ایجاد می‌کنند. در این حالت نتایج ناشی از یک جلسه درمانی می‌تواند برای بیمار تا ۱۲ ماه ماندگاری و دوام داشته باشد.

    چین‌وچروک‌های نوع ۳: تزریق بوتاکس معمولاً بهترین روش برای درمان چین‌وچروک‌های عمیق ایجادشده بر روی پوست است، اما در این حالت می‌توان تزریق بوتاکس را به همراه تزریق ژل برای بیمار استفاده کرد تا به‌این‌ترتیب حجم از بین رفته پوست را نیز به‌طور همزمان بازیابی کرد و نتایج حاصل از درمان را بهبود بخشید.

 

لیزر

 

برای برطرف کردن چین‌و چروک اطراف چشم  می‌توان از نور لیزر استفاده نمود. در این روش برای بازسازی ساختار پوست نور لیزر به لایه‌های زیرپوست تابانده می‌شود تا آثار پیری را حذف نماید. برخی از لیزرها می‌توانند در لایه‌های پوست به‌صورت میکروسکوپی حفره‌هایی را ایجاد کنند، این کار درنهایت می‌تواند به حذف چین‌وچروک‌ها منجر شود. ایجاد این حفره‌ها فرصتی را در اختیار پوست قرار می‌دهد تا به‌صورت طبیعی خود را بازسازی کرده و کلاژن‌های جدید تولید نماید. روش‌های مختلفی در خصوص لیزر کردن اطراف چشم وجود دارد که هرکدام نقاط مثبت و منفی خود را دارند. یکی از متداول‌ترین روش‌ها استفاده از "لیزر فرکشنال " CO2 می‌باشد.

 


هایفوتراپی

 

هایفو HIFU یکی از مؤثرترین و مدرن‌ترین تکنیک‌های لیفت صورت با روش غیرجراحی است که مکانیزم عملکرد آن با امواج صوتی اولتراسوند ساده (دقیقاً مانند دستگاه سونوگرافی معمولی) می‌باشد. هایفو یک روش مؤثر برای رفع و درمان چین‌وچروک صورت و دور چشم می‌باشد.

 

 در هایفو دور چشم ، با ارسال انرژی متمرکز اولتراسوند به لایه زیرین پوست، که معمولاً در جراحی‌های زیبایی هدف درمان است، بدن (بدون برش یا سوراخ کردن سطح پوست) برای تولید کلاژن تحریک می‌شود.

 

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه