صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > تفاوت کویتیشن و کرایولیپولیز 


تفاوت کویتیشن و کرایولیپولیز چیست؟

 

کرایولیپولیز یکی از دستگاه لاغری موضعی است که با استفاده از تکنولوژی سرما، دمای سلول های چربی به منهای 10 درجه می رساند و باعث از بین رفتن این سلول ها و کاهش سایز چربی مي شود. در کرایولیپولیز قسمت مورد نظر به مدت 45 دقیقه تا یکساعت سرد مي شود و سلولهای چربی بدون صدمه به پوست و سایر بافتهای بدن بوسیله سلولهای ایمنی بدن حذف می شوند.

 در كويتيشن امواج اولتراسوند( نوعي امواج صوتي ) با فركانس بسيار زياد با مولكول هاي اب برخورد می کنند و موجب تشکيل و فوران حباب هاي ريز در آب می گردند. انجام كويتيشن در بافت چربي ، سبب تشكيل حبابهاي ريز در اطراف سلول هاي چربي مي شود كه به شدت تحت تاثير امواج اولتراسوند ، در حال لرزش و فوران مي باشند ، برخورد اين حبابها با ديوارۀ سلول هاي چربي باعث تركيدن انها  و پارگي ديوارۀ سلول و  در نتیجه بيرون ريختن چربي درون سلولي ( تري گليسريد) و خروج اب درون سلولي مي گردد.

 


تعداد جلسات کویتیشن بیشتر از کرایو لیپولیز است و حداقل برای هر دوره 8 تا 10 جلسه به صورت هفته ای 1 تا 2 بار نیاز است  ولی تعداد جلسات کرایو 1 جلسه و اگر اضافه وزنتان زیاد است نهایت 2 جلسه به فاصله 4 ماه است. افراد با چربی خون بالا و کبد چرب یا فشارخون بالا و دیابت نمی توانند از کویتیشن استفاده کنند ولی برای استفاده از کرایولیپولیز منعی ندارند . کویتیشن لیفت ندارد و برای رفع شلی پوست کاربردی ندارد ولی کرایولیپولیز  تا حدودی پوست را لیفت می کند.

 

در کویتیشن فقط دیواره سلولهای چربی تخریب می شودوو اسید چرب بیرون می ریزد و به داخل خون و کبد می ریزد وامکان ترمیم دیواره سلول چربی وجود دارد ولی درکرایولیپولیز علاوه بر دیواره سلولهای چربی میتوکندری و واکوئولها و اسید چرب داخل سلول و کل ضمایم سیتوپلاسمی تخریب می شود و از بین می رود و امکان ترمبم سلول وجود ندارد و بعد از استفاده از کویتیش بیمار ملزم است معادل ساعاتی که از دستگاه استفاده کرده به فعالیت بدنی بپردازد تا چربی استغاده شده و دفع گردد در حالی که  این مسئله در کرایولیپولیز الزامی به فعالیت بدنی بلافاصله بعد استفاذه از دستگاه وجود نداردو فرد می تواند در طول مدت زمان طولانی با رعایت رژیم غذایی و نوشیدن آب زیاد و داشتن فعالیت مناسب به تدریج سلول های چربی مرده را دفع کند.

 

کرایو لیپولیز فقط در بافت چربی که نرم است قابل استفاده است و در بافت سفت قابل انجام نیست ،در حالیکه کویتیشن برای چربی ها و سلولیت های نرم و سفت هر دو قابل استفاده است. در کویتیشن اب درون سلولي بوسيله سيستم لنفاوي تخليه و بوسيله كليه ها به شكل ادرار دفع مي شود. از اين رو يكي دو روز بعد از انجام كويتيشن دفعات ادرار افزايش مي يابد.تغيير رنگ و بوي ادرار هم در بعضي بيماران چاق ديده شده است . .بنابراین همیشه نوشیدن آب فراوان در همان جلسه و روز بعد از جلسه توصیه می شود .

 

کویتیشن برای افرادی مناسب است که فرصت بیشتری دارند و می توانند مراجعات هر هفته داشته باشند و سرعت کار نیز برایشان اهمیت دارد در صورتی که کرایو در افرادی که مشغله بیشتری دارند و دنبال روش کم تر تهاجمی می گردند و عجله ای برای لاغر ی در زمان کوتاهتر ندارند مناسب تر است.

 

انجام کرایولیپولیز همزمان در یک جلسه با کویتیشن منعی نداشته و به تاثیر بیشتر درمان کمک می کند چرا که در روش کرایو با  کریستالیزه شدن و مرگ تدریجی سلول های چربی  بافت چربی کاهش می یابد  و انجام این روش حتما باید قبل از کویتیشن باشد چراکه بعد از کرایو آب در بافت چربی تجمع یافته و تاثیر کویتیشن بیشتر می شود.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه