صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > انواع سیستم های آر اف 


سیستم های RF یا رادیو فرکانسی


 

سیستمی است که امواج الکتریکی را در محدوده فرکانس امواج رادیویی تولید و ارائه می نماید.ساختار اصلی این سیستم در واقع شامل یک نوسان ساز امواج الکتریکی در محدوده فرکانس رادیویی است که امواج تولید شه توسط نوسان ساز را،به وسیله الکترودها،به موضع و بافت مورد نظر هدایت می نماید.مکانیسم عمل این سیستم بر اساس متدهای ترموتراپی در توانبخشی است که سالهاست گرما را برای درمان بسیاری از بیماریها یا کمک به درمان بسیاری از بیماری ها بکار می گیرد. مکانیسم عمل سیستم های RF-tightening نیز مانند سیستم های ترموتراپی عمقی به ویژه دیاترمی است با این تفاوت که فرکانس،ساختار الکترودها و برنامه های درمانی آنها برای درمان های پوستی طراحی شده اند.

 

در واقع RF-tightening وسیله ای است که امواج رادروئی را با فرکانس بالا تولید و از بافتهای بدن عبور داده به محض برخورد با اولین مقاومت الکتریکی از خود گرما تولید می کنند.این سیستم ها دارای دو نوع الکترود بای پولار و مونوپولار برای انجام ترموتراپی با نفوذ سطحی و یا عمقی هستند: در استفاده از پروب بای پولار،هردو الکترود در مجاورت یکدیگر و درhand piece قرار دارند پس جریان الکتریکی فقط در موضع تماس جریان می یابند و عمق نفوذ امواج کم،سطحی و در حد بافت درم و زیر درم بوده و لذا ترموتراپی بصورت سطحی انجام می گیرد. در استفادده از پروب مونوپولار،اتصال الکترود بیمار (پلیت)الزامی است بنابراین امواج در کل بدن بیمار جریان می یابد و عمق نفوذ امواج بیشتر و در حد بافت های چربی است و لذا ترموتراپی بصورت عمقی انجام می گیرد. اساس عملکرد تجهیزات ترموتراپی و RF-tightening را باید در اثرات فیزیولوژیک حرارت در بافت های بدن(ترموتراپی) جستجو کرد.

 

این اثرات شامل :

افزایش متابولیسم(سوخت و ساز بافتی) افزایش جریان گردش خون طبیعی و لیپولیزر چربی ها و وارد شدن آنها به چرخه سوخت و ساز و نتایج زیر را در موضع در مان به بار می آورند:

- اکسیژن رسانی به سلولها

- درناژ لنفی

- پاکسازی و حرکت سموم و مواد زائد ازموضع

- پاکسازی و حرکت مواد ته نشین شده در عروق و مویرگهای موضع

- افزایش ساخت و ساز کلاژن

- افزایش tone و الاستیسیتی عضلات موضع و لاغری موضعی با مرور دوباره اثرات فیزیولوژیکی ترموتراپی و قابلیتهای سیستم های RF-tightening در انجام ترموتراپی و نیز مکانیسم شکل گیری و درمان سلولیت،می توان گفت،بی شک این سیستم می تواند در در مان سلولیت موفق و مؤثر باشد.شایان ذکر است سیستم های RF-tightening در از بین بردن چین و چروک در صورت و دور چشم،رفع شلی پوست در قسمت های مختلف بدن،درمان آکنه فعال و کاهش چربی های انباشته شده نیز بسیار مؤثرند. ونکته پایانی اینکه،به جهت جلوگیری از ایجاد حرارت سطحی در پوست و سوختگی و التهاب در موضع در مان،لازم است سیستم های RF مجهز به cooling(سرما دهنده) یا سیستم های کاهش مقاومت اپیدرم باشند.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه