صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > روش های درمان آکنه 


روش های درمان آکنه

 


 

بیماری آکنه شایعترین بیماری پوستی دوره جوانی است که بدلیل مشکلات ظاهری که برای فرد ایجاد میکند باعث مشکلات روحی و اجتماعی فرد می شود. بنابراین تمامی افراد بدنبال درمانی برای آکنه هستند تا هر چه زودتر از این بیماری خلاصی پیدا کنند.در بررسیهایی که در علل موثر در شدت آکنه انجام شده مشاهده شده است که بیشتر بیماران مبتلا به آکنه در فصل تابستان بهبود مییابند، ولی متاسفانه این بهبود بعد از فصل تابستان ادامه نمییابد.علت بهبود آکنه در تابستان افزایش نور فرابنفش (ultra violet) است بنابراین این فکر به ذهن میرسد که اگر ما از این اشعه یا اشعه های مشابه استفاده کنیم میتوانیم به بهبود آکنه دست بیابیم.

در ادامه جزئیات بیشتر درباره روش های مختلف موجود برای درمان جای جوش صورت با توجه به شرایط پوست بیمار ارائه شده است:

لیزر

 

لیزر درمانی برای رفع جای جوش صورت یک روش غیر تهاجمی و پیشرفته است که می تواند نتایج عالی را برای بیمار در این رابطه به همراه داشته باشد و در این روش ناراحتی و بستری شدن مشابه حالتی که بر روی بیمار عمل جراحی انجام می شود، وجود ندارد. در این روش از تکنولوژی لیزر برای کاهش جای باقیمانده از جوش ها بدون وارد شدن آسیب به پوست اطراف آن استفاده می شود. به این ترتیب با سرعت زیاد و در طول چند جلسه درمانی ساده، جای جوش ها به مقدار زیاد محو می شوند و پوست بیمار صاف تر و جذاب تر به نظر خواهد رسید.

 

در روش لیزر درمانی از پالس های کوتاه پرتو لیزر برای دسترسی به لایه های عمیق زیر پوست و درمان ساختار پشتیبان پوست استفاده می شود. در ادامه، فرآیند درمان طبیعی بدن بخش های آسیب دیده و قدیمی پوست را پاک کرده و به جای آن پوست تازه با کولاژن جدید تولید می کند. به این ترتیب ظاهر طبیعی پوست بازیابی خواهد شد. این روش درمانی روشی سریع و ساده است که امکان تحمل آن به سادگی توسط بیمار وجود دارد و در این حالت نیازی به بستری شدن بیمار وجود ندارد.

 

در ادامه سه نوع مختلف لیزر مورد استفاده برای درمان جای جوش بررسی خواهند شد

 

روش رادیوفرکوئنسی فراکشنال: این روش درمانی بهترین روش برای جای زخم های عمیق باقیمانده بر روی پوست است. عمق درمان در این حالت می تواند تا 3.5 میلی متر باشد. این روش همچنین می تواند مزیت لیفت پوست صورت و جوان سازی آن را نیز برای بیمار به همراه داشته باشد. به این ترتیب این روش درمانی می تواند بهبودهای چشمگیر برای پوست بیمار ایجاد کند.

 

روش لیزر CO2 فراکشنال: این روش یک راهکار ایده آل برای جای زخمی است که باعث جمع شدن پوست شده باشد و عمق درمان آن تا 1.5 میلی متر می باشد. این روش می تواند پوست شما را صاف تر و روشن تر کند. علاوه بر این هزینه استفاده از این روش تا حدود زیادی در مقایسه با سایر روش ها مقرون به صرفه است.

 

روش لیزر Q سوئیچ Nd:YAG: این روش درمانی در درمان لکه های رنگی پوست و زخم های بافتی، نسبت به سایر روش ها برتری دارد. در این حالت معمولاً جای جوش ها بنفش یا قهوه ای به نظر می رسند، اما زمانی که این زخم ها بطور موثر با استفاده از لیزر درمان شوند، پوست بیمار بطور قابل توجه روشن تر به نظر می رسد و درخشش و صاف بودن آن افزایش پیدا می کند. این روش همچنین دارای این مزیت اضافی است که نیازی به ریکاوری ندارد و حداقل درد را برای بیمار دارد.

پاکسازی

 

در این روش ترکیبی از کرم ها و محصولات سایش پوست استفاده می شود که می توانند جای زخم ها را روشن تر کرده و فرآیند بهبود شما را تسریع بخشند. علاوه بر این در این روش از کوسملان (Cosmelan) برای روشن کردن جای جوش های باقی مانده بر روی پوست استفاده می شود. توجه داشته باشید که در عمل محصولات شیمیایی موجود در این بخش می توانند به خوبی جای جوش خفیف تا ملایم باقیمانده بر روی پوست را درمان کنند و نیز وضعیت طبیعی پوست شما را بازیابی نمایند. در این رابطه شما می توانید از محصولات تقویت فیزیک همچون لایه بردار بلو پیل (Blue Peel) یا اسید سالیسیلیک با غلظت بالا استفاده کنید. استفاده از این محلول های شیمیایی بر روی پوست می تواند واکنشی شبیه به آفتاب سوختگی را برای پوست به همراه داشته باشد. پس از اینکه پوست پس از چند روز کاملاً لایه برداری شد، پوست جدید و صاف جایگزین پوست آسیب دیده خواهد شد

 

ساب سیژن

 

در این روش درمانی یک سوزن با یک تیغه تیز به پوست وارد شده و بخش های آسیب دیده پوست را که باعث گود شدن سطح پوست شده است را بر می دارد. برای انجام این کار از سوزن های مخصوص استفاده می شود. این سوزن در حقیقت یک سوزن اصلاح شده است که یک سر پیکان مانند و تیغه تیز دارد و می تواند به لایه دوم پوست وارد شده و برش های لازم را در این ناحیه انجام دهد. پس از شناسایی جای زخم هایی که امکان درمان آن با این روش وجود دارد، ناحیه درمان بطور دقیق مشخص شده و از مواد مخصوص برای بی حسی موضعی سطح بدن و نیز تزریق لیدوکائین برای بی حسی ناحیه تحت درمان استفاده می شود. پس از این کار سوزن با یک زاویه 80 درجه به پوست وارد شده و از حرکت های جلو و عقب و نیز جانبی برای بریدن بافت های آسیب دیده و صاف کردن سطح پوست استفاده می شود.

 

روش درمانی ساب سیژن می تواند اندکی ناراحت کننده باشد، اما هر فعالیتی در این رابطه انجام می شود تا مطمئن شویم قبل از وارد کردن سوزن ناحیه مورد نظر بی حس شده است. به این ترتیب اکثر بیماران هیچ چیزی به غیر از فرآیند بی حس کردن را احساس نخواهند کرد. روش ساب سیژن کمترین سطح عوارض جانبی را برای بیمار به همراه دارد. پس از درمان، شما ممکن است با مقداری کبودی و جراحت در ناحیه تحت درمان مواجه شوید. در این رابطه ممکن است یک هماتوم (تجمع خون در زیر پوست) در صورت وارد شدن آسیب به رگ های خونی برای بیمار ایجاد شود، اما این مشکل شبیه ایجاد کبودی است و می تواند به سادگی با گذشت زمان بر طرف شود. ریسک مشاهده عفونت یا درد طولانی مدت در این روش درمانی در سطح حداقل قرار دارد، اما با این وجود باید به این موضوع نیز توجه شود.

 

ساب سیژن یک روش درمانی یک مرحله ای نیست. با تکرار کردن این روش درمانی، شما می توانید بهبود 60 تا 70 درصدی در جای جوش باقیمانده بر روی پوست خود بدست آورید. ساب سیژن در بهترین حالت به همراه سایر روش های درمانی درمان جای جوش همچون ژل ها و لیزر CO2 برای دستیابی به بهترین نتایج استفاده می شود.

تزریق ژل و چربی

 

تزریق کلاژن یا سایر مواد پر کننده پوست می تواند برای درمان جای زخم و جوش مورد استفاده قرار گیرد. در این حالت ابتدا قسمتی از پوست که جای زخم دارد بلند شده و سپس با این محصولات پر می شود. تزریق ژل و چربی برای بیمارانی مناسب است که دارای مشکلات جدی باقیمانده از جای انواع مختلف جوش و آبله بر روی صورت خود هستند یا اثرات ناشی از زخم های جراحی های قبلی انجام شده بر روی پوست آنها وجود دارد. این روش یک راهکار درمانی سریع است که در مطب پزشک انجام می شود و ناراحتی کمی را برای بیمار به همراه دارد و مدت ریکاوری آن در سطح حداقل است.

 

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس