صفحه اصلی > سوالات رایج و پاسخ ها > سوالات رایج جراحی زیبایی بینی 


سوالات رایج جراحی زیبایی بینی

 


 

 

آیا مصرف آناناس تازه تورم پس از عمل جراحی زیبایی بینی را کاهش می دهد؟

بله. مصرف میوه آناناس به صورت تازه حاوی ماده بروملین است که این آنزیم کاهش تورم را سرعت می بخشد.

 

آیا مدت زمان معینی برای نگهداری چسب بینی وجود دارد ؟

خیر. افرادی که دارای پوست ضخیم تری هستند معمولا مدت زمان بیشتری به نگهداری چسب روی بینی نیاز دارند. به طور متوسط این زمان 5 الی 7 هفته میباشد. در این مدت هفته ای ۱ یا ۲ بار چسب بینی تعویض می گردد. تشخیص پایان مدت زمان استفاده از چسب بینی به عهده پزشک جراح است .

 

آیا همه بیماران نیازمند تامپون داخل بینی می باشند ؟

خیر. در بسیاری از افراد نیازی به قرار دادن تامپون داخل بینی نیست. امروزه بسیاری از جراحان صفحات سیلیکونی را جایگزین تامپون کرده اند. مزیت استفاده از صفحات سیلیکونی باز بودن و امکان تنفس از طریق بینی از همان ابتدا می باشد. مزیت دیگر این صفحات ثابت ماندن سپتوم بینی در وضعیت اصلاح شده است. در واقع با این روش احتمال بازگشت سپتوم به وضعیت منحرف قبل از عمل به حداقل ممکن می رسد.

 

دوره استراحت بیماران پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی چه مدت است ؟

دوره استراحت بیماران متناسب با بنیه بیمار و نوع عمل انجام شده متغیر و بین 4 روز تا 10 روز است .

 

آیا پس از جراحی بینی ، بیمار درد فراوانی دارد ؟

بیماران معمولا پس از انجام عمل رینوپلاستی درد شدیدی ندارند . در صورت وجود درد ، معمولا پزشک معالج با تجویز مسکن های رایج آن را کنترل می کند .

 

آیا انجام عمل رینوپلاستی موجب کبودی صورت می گردد ؟

با پیشرفت روش های جدید بیهوشی و تکنیک های جراحی ، کبودی صورت پس از انجام عمل زیبایی بینی کاهش یافته است که در صورت کبودی ، می توان به رفع کبودی ها بین 10 تا 15 روز امیدوار بود .

 

مدت زمان بستری در بیمارستان پس از عمل جراحی بینی چند روز است ؟

عموما بیماران در همان روز پس از انجام عمل جراحی بینی از بیمارستان ترخیص می گردند . اما در برخی از موارد بنا به تشخیص جراح و رعایت برخی ملاحظات پزشکی ، بیمار یک روز پس از انجام جراحی بینی مرخص می گردد .

 

انجام عمل جراحی زیبایی بینی در بیمارستان مناسبتر است یا در مرکز جراحی محدود ؟

در صورتیکه هر دو مرکز از لحاظ تجهیزات و امکانات و بهداشت و مراقبت در یک سطح باشند تفاوت عمده ای از این بابت وجود نخواهد داشت.

 

آیا انجام جراحی بینی بدون بیهوشی عمومی بیمار امکان پذیر است ؟

بله . انجام بیهوشی عمومی به تمایل بیمار و روش جراح مورد نظر بستگی دارد . در این حالت امکان انجام جراحی بدون بیهوشی عمومی و با بی حسی موضعی امکان پذیر می گردد .

 

 

آیا به صورت همزمان می توان هم جراحی زیبایی بینی انجام داد و هم انحراف و گرفتگی بینی را اصلاح نمود ؟

بله . هر دو عمل طی یک فرآیند جراحی و به صورت همزمان قابل انجام هستند .

 

 

آیا هر بینی با نوک بزرگ ، بینی گوشتی محسوب می شود ؟

خیر . در اغلب موارد بزرگی غضروف های سازنده نوک بینی موجب بزرگی نوک آن می گردد . برای تشخیص نوع بینی خود باید به جراح با تجربه در این خصوص مراجعه کنید .

 

 

بینی گوشتی چه نوع بینی است ؟

بینی گوشتی به واسطه فراوانی غدد مترشحه چربی ، دارای پوستی ضخیم و چرب است . در این نوع از بینی ها جراح میتواند با تقویت داربست غضروفی بینی ، شکل مناسبی به آن بدهد . تجربه و هنر جراح در جراحی این نوع بینی ها نقش اساسی در نتیجه عمل جراحی زیبایی بینی ایفا می کند.

 

آیا انجام عمل جراحی زیبایی بینی ( رینو پلاستی ) در هر فصلی از سال امکانپذیر است ؟

بله . هیچ تفاوتی ندارد و البته در نتیجه عمل نیز بی تاثیر خواهد بود.

 

چه سنی برای عمل جراحی زیبایی بینی مناسب است ؟

به شرط رشد کامل استخوانها در فرد ، برای پسران از 17 سالگی و برای دختران از 15 سالگی عمل جراحی زیبایی بینی قابل انجام است .

 

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه