صفحه اصلی > سوالات رایج و پاسخ ها > سوالات رایج در پروتز سینه (1) 


سوالات رایج در پروتز سینه (1)

 


 

 

بهترین زمان عمل جراحی پروتز سینه ( بزرگ کردن سینه ) چه زمانی است ؟

برا ی انجام عمل جراحی پروتز سینه ( بزرگ کردن سینه ) محدودیت سنی بخصوصی وجود ندارد اما نکات مهمی که بایستی در این خصوص رعایت شوند اینست که فرد بایستی کاندیدای خوبی برای عمل بوده و وضعیت سلامتی فرد و الاستیسیته (انعطاف پذیری) پوست مناسب انجام این عمل باشد. باید توجه داشت که زمان مناسب برای انجام عمل پروتز حداقل 7 تا 8 سال از شروع اولین قاعدگی است به طوری که اندازه سینه ها حداقل برای مدت 2 سال ثابت مانده باشد.

 

استفاده از پروتز برای بزرگ کردن سینه در چه سنی مجاز است؟

بر طبق آخرین دستورالعملها و توصیه های سازمان غذا و داروی آمریکا FDA، استفاده از پروتزهای آب نمکی از سال 2000 به بعد برای افراد بالاتر از 18 سال و پروتزهای ژلی از سال 2006 به بعد برای افراد بالاتر از 22 سال برای عمل جراحی پروتز مجاز اعلام شده است .

 

موارد منع انجام جراحی پروتز برای بزرگ کردن سینه کدامند ؟

    زنانی که سرطان سینه درمان نشده دارند

    در صورت وجود عفونت فعال درهر نقطه ای از بدن

    افرادی که دچار ضعف سیستم ایمنی بدن هستند ( شامل افرادی که تحت شیمی درمانی هستند یا در حال درمان با داروهای سرکوب کننده دستگاه ایمنی بدن می باشند)

    افرادی که دچار اختلال انعقادی خون و یا اختلال در ترمیم زخم هستند.

    در افرادی که خون رسانی به بافت سینه در اثر اعمال جراحی دیگر و یا انجام رادیو تراپی کاهش یافته باشد.

    افراد زیر سن زیر 18 سال (در صورتی که هدف از جراحی پروتز سینه در آنها صرفا بزرگ کردن سینه باشد)

    زنان باردار یا شیرده

 

 

آیا روشی برای طبقه بندی میزان شلی بافت سینه وجود دارد؟

اگر فاصله نوک سینه تا چین زیر سینه در حالت عادی و در حالتی که نوک به میزان حداکثر به سمت بالا کشیده می شود، اندازه گیری شود . برای تشخیص شلی سینه می توان تفاوت این دو مقدار را به صورت زیر بررسی کرد .

 

    اگر مقدار تفاوت از صفر تا 2 سانتی متر باشد ، سینه ها سفت هستند.

    اگر این مقدار بین 3 سانتی متر تا 5 سانتی متر باشد ، سینه ها نسبتا متراکم هستند.

    اگر این مقدار بیش از 5 سانتی متر باشد سینه ها شل هستند.

 

برای گروه اول برای بزرگ کردن سینه از پروتزهایی با برآمدگی کمتر استفاده میشود تا نتایج طبیعی تری بدست آید و در گروه سوم برای بزرگ کردن سینه از پروتزهایی با برجستگی بیشتر استفاده میشود تا به بالا کشیدن و جلوتر قرار گرفتن نوک و هاله سینه کمک شود.

 

منظور از پر شدن بهینه سینه چیست ؟

پر شدن بهینه سینه ، کمترین مقدار پر شدن توسط پروتز است که می تواند ظاهر زیبای مورد نظر بیمار را برای بزرگ کردن سینه تامین کند و کمترین صدمات دراز مدت را برای بافت نرم سینه ایجاد نماید و از طرفی همراه با حداقل میزان نیاز به جراحی مجدد باشد. در واقع هر چه قطر (عرض) سینه و همچنین میزان کش آمدن پوست به سمت جلو بیشتر باشد ، حجم بیشتری برای پر کردن پوشش سینه لازم است تا نتایج بهتری به لحاظ بزرگ کردن سینه از نظر زیبایی به دست آید.

 

آیا پس از انجام عمل جراحی پروتز سینه (بزرگ کردن سینه) تقارن صد درصدی در سینه ها ایجاد می گردد ؟

 

اندازه و شکل هر دو طرف سینه در هیچ خانمی کاملا یکسان نیست و هیچ جراحی نمی تواند تقارن کامل را پس از انجام عمل جراحی بزرگ کردن سینه در این ناحیه ایجاد کند. جراح بایستی به بیمار توضیح دهد که نمی توان با گذاشتن پروتز بزرگتر در سمت کوچک تر آن را همانند سمت بزرگتر کرد ، چرا که همیشه سمت کوچک تر پوست کمتری دارد و تلاش در قرار دادن حجم بیشتر از حد در آن باعث برآمدگی پل فوقانی و تفاوت در شکل طرفین می شود که در مقایسه با اختلاف اندازه، که معمولا در هر زنی وجود دارد ، بیشتر به چشم می آید . لازم به ذکر است معمولا محل قرار گرفتن نوک، جهت و حدود سینه بر روی قفسه صدری در دو طرف یکسان نیست . این مسئله می تواند ناشی از وضعیت ایستادن بیمار، اسکولیوز یا انحراف ستون فقرات یا سایر علل باشد و جراحی پروتز به تنهایی نمی تواند هیچ یک از این حالات را اصلاح کند. اگر حالت سینه در یک سمت پایین تر از سمت دیگر باشد بعد از جراحی بزرگ کردن سینه نیز همین طور خواهد بود و وقتی جراحی پروتز انجام می شود، جراح محل قرار گرفتن سینه بر روی تنه را تغییر نمی دهد.

 

در نتیجه اگر بیمار تفاوتی در دوطرف دارد، به طور معمول بعد از انجام عمل جراحی نیز این تفاوت ها را خواهد داشت و به دلیل این که معمولا بیمار بعد از جراحی بزرگ کردن سینه، بیشتر به بدن خود توجه می کند، ممکن است تفاوت ها بیشتر مورد توجهش قرار بگیرند.

 

آیا پس از انجام عمل جراحی پروتز ( بزرگ کردن سینه ) تقارن صد درصدی در سینه ها ایجاد می گردد ؟

اندازه و شکل هر دو طرف سینه در هیچ خانمی کاملا یکسان نیست و هیچ جراحی نمی تواند تقارن کامل را در این ناحیه ایجاد کند. جراح بایستی به بیمار توضیح دهد که نمی توان با گذاشتن پروتز بزرگتر در سمت کوچک تر آن را همانند سمت بزرگتر کرد ، چرا که همیشه سمت کوچک تر پوست کمتری دارد و تلاش در قرار دادن حجم بیشتر از حد در آن باعث برآمدگی پل فوقانی و تفاوت در شکل طرفین می شود که در مقایسه با اختلاف اندازه، که معمولا در هر زنی وجود دارد ، بیشتر به چشم می آید . لازم به ذکر است معمولا محل قرار گرفتن نوک، جهت و حدود سینه بر روی قفسه صدری در دوطرف یکسان نیست. این مسئله می تواند ناشی از وضعیت ایستادن بیمار، اسکولیوز یا انحراف ستون فقرات یا سایر علل باشد و جراحی پروتز به تنهایی نمی تواند هیچ یک از این حالات را اصلاح کند. اگر حالت سینه در یک سمت پایین تر از سمت دیگر باشد بعد از جراحی نیز همین طور خواهد بود و وقتی جراحی پروتز انجام می شود، جراح محل قرار گرفتن سینه بر روی تنه را تغییر نمی دهد.

در نتیجه اگر بیمار تفاوتی در دوطرف دارد، به طور معمول بعد از انجام عمل جراحی نیز این تفاوت ها را خواهد داشت و به دلیل این که معمولا بیمار بعد از جراحی پروتز، بیشتر به بدن خود توجه می کند، ممکن است تفاوت ها بیشتر مورد توجهش قرار بگیرند.

 


 

عوامل تاثیر گذار در لمس شدن پروتز سینه چیست ؟

عوامل متعددی شامل ضخامت بافت سینه ، نوع پروتز و میزان دقت بیمار در تشخیص این مورد تاثیرگذار است. هیچ جراحی نمی تواند تضمین دهد که بعد از عمل بیمار به هیچ وجه پروتزش را لمس نخواهد کرد. بنابراین اگر فردی قبول می کند که تحت عمل جراحی پروتز قرار بگیرد، باید احتمال لمس شدن پروتز را در قسمت هایی از بدن خود در نظر داشته باشد.

 

مشکلات ناشی از گذاشتن پروتزهای بزرگ کدام است؟

در جراحی پروتز سینه قانونی که باید در ارتباط با حجم و در نتیجه وزن هر پروتزی در نظر گرفته شود این است که هر چه سایز پروتز بزرگ تر باشد، شانس حفظ نتایج دراز مدت تر آن کمتر خواهد بود. در حقیقت با گذشت زمان،نیروی جاذبه سینه های سنگین (حاوی پروتز) را به سمت پایین خواهد کشید. این پدیده به ویژه در مورد پروتزهای زیر غده ای شایع تر است، اما در صورتی که حجم پروتز از یک حدی بیشتر باشد این اتفاق در مورد پروتزهای زیر عضله ای نیز می تواند روی دهد. هرچه حجم پروتز بزرگ تر باشد، به خاطر آزاد سازی سطحی بیشتر برای جا دادن پروتز و از طرفی به خاطر آتروفی اجتناب ناپذیر بافت نرمی که روی پروتز را می پوشاند، احتمال لمس پروتز از روی پوست بیشتر خواهد شد.

 

تغیرات حسی بعد از جراحی پروتز ( بزرگ کردن سینه ) به چه صورت است ؟

تغییرات حس سینه بعد از جراحی به صورت کاهش و یا افزایش حس است. احتمال تغییرات دایمی حس سینه در تمامی روش ها حدود 3تا5 درصد و طبق آمار جدیدتر نیم درصد است و بیشترین درصد تغییرات در روش برش اطراف هاله دیده می شود.

 

 

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه