صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > آیا هایفوتراپی سن خاصی دارد؟ 


هایفوتراپی چیست؟

 


 

در هایفوتراپی از انرژی مافوق صوت (اولتراسوند) برای نفوذ عمقی در زیر لایه پوست و چربی صورت استفاده می‌شود تا بافت پیوندی به شیوه‌ای ملایم و موثر هدف قرار داده شود. انرژی تولید شده پوست ناحیه مورد نظر را به صورت کنترل شده و در حد پایین گرم می‌کند. این حرارت سلول‌ها را به تولید کلاژن تحریک می‌کند و باعث جوانسازی بافت می‌شود. پوست بالغ پس از فقط یک جلسه هایفوتراپی دوباره مانند زمان جوانی شروع به فعالیت می‌کند. پس از سپری شدن چند ماه از درمان پوست صاف‌تر، سفت‌تر و روشن‌تر می‌شود. چشم‌ها جوان‌تر و بازتر به نظر می‌رسد، ابروها بالاتر می‌رود، چین و چروک‌ها و خطوط روی صورت صاف می‌شود و منافذ کمتر می‌شود. پوست به دلیل بازیابی خاصیت ارتجاعی نرم‌تر و منعطف‌تر می‌شود.

آیا هایفو را می‌توان جایگزین جراحی لیفت صورت محسوب کرد؟

 

هایفو پوست صورت جایگزین جراحی نیست و برای افرادی مناسب است که می‌خواهند لیفت گردن و صورت انجام دهند، اما برای جراحی آماده نیستند یا تمایلی به انجام جراحی ندارند. هایفو روشی غیرجراحی برای لیفت است که می‌توان آن را همزمان با دیگر درمان‌های غیرجراحی ضدپیری انجام داد تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود.

 

متقاضی مناسب

 

متقاضی مناسب هایفوتراپی باید در بازه سنی 40 تا 60 سالگی پوستی با خاصیت ارتجاعی مناسب داشته باشد و از افتادگی و شل شدن مختصر تا متوسط پوست گردن یا دور چشم ناراضی باشد. متقاضیانی که در این گروه سنی قرار ندارند یا پوستشان آسیب بیشتری دیده است، می‌توانند با تکرار 2 یا 3 باره درمان از مزایای هایفو بهره‌مند شوند، هر چند نتایج به اندازه گروه اول چشمگیر نخواهد بود.

جنسیت در تاثیر پذیری هایفو اثری ندارد اما بایستی سن فرد  > 32 سال باشد.

 

زمان مشاهده نتایج

 

بخشی از نتایج هایفوتراپی بلافاصله پس از اتمام درمان مشاهده می‌شود، اما نتیجه نهایی لیفتینگ و کشیده شدن پوست پس از 2 تا3 ماه مشخص می‌شود. نتایج در این مدت به موازات تولید کلاژن جدید و محکم‌تر و جایگزینی آن بهبود می‌یابد. نتایج ظرف 6 ماه آتی به تدریج در اثر تولید کلاژن زیر پوست بهتر می‌شود.

ماندگاری نتایج

 

محکم و کشیده شدن پوست حاصل از هایفوتراپی ماندگاری یک ساله دارد، اما متاسفانه روند پیر شدن پوست توقف‌ناپذیر است. به همین دلیل درمان‌های جزئی سالانه به منظور مقابله با نشانه‌های پیری توصیه می‌شود.

 

 

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس