صفحه اصلی > مقالات > جراحی های زیبایی > جراحی لیفت صورت و گردن 


جراحی لیفت صورت و گردن


 

با افزایش سن و آسیب ناشی از قرار گیری در معرض نور خورشید، صورت دچار افتادگی می شود. این فرآیند در واقع در اویل دهه ی سوم زندگی فرد شروع می شود. با وجود اینکه روش های سفت کردن پوست غیر تهاجمی وجود دارد، جراحی لیفت صورت هنوز بهترین روش سفت کردن پوست صورت است. لیفت و کشیدن پوست صورت به منظور جوان سازی آن در حدود یک قرن است که صورت می گیرد.

عوامل دیگری مانند کاهش وزن، استرسهای زندگی روزمره، استفاده از الکل و سیگار و استعداد ژنتیکی، در روند ایجاد تغییرات در چهره اثرگذار میباشند.

 

لیفتینگ صورت (کشیدن پوست صورت بدون جراحی) از زمانی که تنها برای پوست بکار می رفت و اثربخشی کوتاه مدتی داشت، دچار تحول شده است. روش های لیفتینگ پوست صورت مانند لیفت صورت با نخ را می توان بسته به نیازهای فرد تنظیم کرد. این روش لیفت با نخ و سایر روش ها دیگر باعث ایجاد حفره های  بادی در پوست نمی شوند. از آنجایی که صورت و گردن عموما به سمت پایین دچار افتادگی می شوند، روش کشیدن صورت و کشیدن پوست گردن عموما یک ظاهر طبیعی با بردار عمودی بیشتر را بازسازی می کند. بسته به نیازهای شما، یک روش لیفتینگ صورت کوچک یا لیفت گردن انجام می شود.

عمل لیفتینگ (lifting)، صورت را 5 تا 10 سال جوانتر نشان میدهد. لیفتینگ (کشش پوست صورت) معمولاً در افراد 40 تا 60 ساله انجام میشود. در عمل جراحی لیفت صورت با برداشتن چربی اضافی، سفت کردن عضلات زیرین و کشیدن پوست صورت و گردن، چروک وافتادگی پوست صورتکاهش مییابد.

 

در دوران کودکی، پوست قابلیت ارتجاعی زیادی دارد و زیر پوست، سطح وسیعی از چربی وجود دارد. با افزایش سن، قابلیت ارتجاعی پوست کاهش مییابد و چربی زیر پوستی کم میشود. در نتیجه در پوست یک حالت جمع شدگی همراه با چین و چروک ایجاد میشود که ظاهر پوست را تغییر میدهد، بافت اطراف چشم و فک پایین شل میشود و موجب میشود که چهره حالت نگران، خسته و اخمو پیدا کند.

 

افراد مناسب برای عمل لیفتینگ

بهطور کلی، افراد مناسب برای انجام این عمل کسانی هستند که چین و چروک زیاد و پوست شل و افتادهای دارند.با لیفتینگ، افتادگی ابروها، پوست و چربی اضافی در پلک بالا یا پایین، یا چینهای دور دهان را نمیتوان رفع کرد.برای ارزیابی فرد میتوان به نکات زیر توجه کرد:

- وجود یک چین عمیق از کناره بینی تا کناره دهان

- چینهای عمیق در گونهها و شلی پوست روی برجستگیهای گونه

- شلی پوست، چینها و ستونهای عمودی یا چربی اضافی در گردن

 

نتایج

 

روش لیفتینگ صورت کوچک باعث کاهش غبغب و افتادگی ناحیه پایین صورت می شود. ناحیه زیر چانه و بالای چانه نیز با این روش ظاهر بهتری پیدا می کنند. در روش لیفتینگ ناحیه پایین صورت نتایج طبیعی و بهتری نسبت به روش لیفتینگ صورت کوچک حاصل می شود  و همچنین ظاهر گردن را  به شکل قابل توجهی بهبود می بخشد. لیفتینگ گردن تا حدود زیادی مشکل گردن بوقلمونی را بهبود می بخشد و شکل گردن را اصلاح می کند، اما کمترین اثر را بر غبغب دارد.

 

با وجود اینکه روش لیفتینگ صورت  در فرآیند کشیدن پوست تا حدودی چین و چروک ها  را برطرف می کند، روش جوان سازی پوست با لیزر بهترین روش برای کاهش چین و چروک ها است. علاوه بر این، اثر کشیدن پوستی که روش لیفتینگ صورت ارائه می کند تا اندازه ای خط لبخند را کاهش می دهد، اما بهترین روش برای اصلاح خط لبخند مواد پر کننده هستند. همچنین، روش لیفتینگ صورت افتادگی گونه را کاهش نمی دهد. روش های تزریق چربی یا مواد پرکننده برای جوان سازی گونه ها موثر هستند.

 

آماده شدن برای جراحی

پیش از عمل جراحی ، ممکن است از شما خواسته شود

 

    آزمایشات یا ارزیابی های پزشکی انجام دهید

 

    داروهای خاصی را مصرف نموده و یا نحوه ی مصرف داروهای فعلی خود را تغییر دهید

 

    سیگار کشیدن را در فاصله ی زیادی از جراحی ترک نمائید . ( دو هفته )

 

    از مصرف آسپرین و بعضی از داروهای ضدالتهابی که خطر افزایش خونریزی را به همراه دارند ، اجتناب نمائید .

 

 

بعد از جراحی

 

برش های ایجاد شده در جراحی لیفتینگ صورت بانداژ می شوند و شما باید به مدت دو هفته روزی یک بار آن را عوض کنید. جراح یک گن به شما می دهد که باید در دو هفته اول پس از جراحی آن را بپوشید. یک ماه پس از جراحی، برای کاهش جای زخم باید هر روز ژل سیلیکونی در نواحی که برش ایجاد شده، بمالید.

 

روش لیفتینگ صورت یکی از روش های جوانسازی پوست صورت کارآمد می باشد. که نتایج قابل قبول و مناسبی را ارئه می دهد. انتخاب پزشک مناسب و با تجربه در نتایج حاصل از این جراحی بسیاز حائز اهمیت می باشد.

 

 

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه