صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > درمان ترک های پوستی با لیزر فرکشنال 


درمان ترک های پوستی با لیزر فرکشنال

 


 

تکنیک لیزر فرکشنال برای رفع ترک (خط و خطوط پوست) چگونه انجام می‌شود؟

 

کلید موفقیت از بین بردن ترک های لاغری ، بازسازی کلاژن موجود و تولید کلاژن جدید در عمق لایه درم است. این روش قدرتمند برای بازسازی پوست، شامل مهار کردن قدرت نور لیزر برای حذف لایه نازکی از پوست اطراف ترک پوست و متلاشی کردن بافت اسکار آن است. این فرایند باعث تحریک قابلیت خود- التیامی بدن برای بازسازی رشته‌های کلاژن موجود، رشد کلاژن جدید و تشکیل لایه‌های جدید و سالم پوست در محل ترک پوست است.

 

در واقع، لیزر ترک (خطوط) پوست، نسبت به سایر روش‌ها، پیشرفت قابل توجهی در رفع این ترک‌های پوستی نشان می‌دهد:

 

    بر خلاف کرم‌ها و لوسیون‌ها، لیزر ترک (خطوط) پوست، با تحریک رشد کلاژن جدید و بافت پوست تازه و سالم، می‌تواند قابل‌رویت‌ترین ترک (خط و خطوط) پوست را به طور کامل از بین ببرد.

    بر خلاف عمل جراحی (که تنها می‌تواند ترک (خط و خطوط) پوست شکم را از بین ببرد)، لیزر ترک پوست می‌تواند برای رفع ترک (خط و خطوط) پوست در هر جایی از بدن مورد استفاده قرار گیرد!

 

رفع ترک پوست با لیزر، یک روش کاملاً غیر تهاجمی و بسیار ایمن است. این تکنیک دارای سطح بسیار بالایی از رضایت بیمار است و انجام آن سریع، راحت، مقرون به صرفه و با مدت استراحت بسیار کمی است

از میکرودرم ابریژن نیز در درمان استریا استفاده شده است ولی این کار به جلسات متعدد درمانی نیاز دارد و اثر آن از لیزر فرکشنال کمتر است.

کاندیدهای مناسب برای لیزر درمانی ترک‌های پوست

 

لیزر درمانی برای تمام افراد دارای ترک (خط و خطوط) پوست در شکم، شانه، ران، باسن مناسب است، اگر این ترک‌ها ناشی از این عوامل باشند:

 

    نوسانات هورمونی و رشد سریع در دوران بلوغ

    بارداری و زایمان

    افزایش و کاهش وزن ناگهانی

    عضله‌سازی شدید به علت بدن‌سازی و وزنه‌برداری

    استفاده از استروئیدهای افزایش‌دهنده عملکرد توسط ورزشکاران و بدنسازان

 

مزایای لیزر درمانی برای رفع ترک (خطوط) پوست

 

    پوستی بهتر، نرم و صاف بدون جراحی

    مدت کم (یا فاقد) دوره بهبودی پس از درمان

    بهبود ظاهر پوست

    قابل تحمل بودن جلسات درمان

 

ریکاوری و نتایج پس از لیزر درمانی

 

رفع خط‌وخطوط و رفع ترک روی پوست با لیزر ، عوارض جانبی حداقل و موقتی دارد، که معمولاً شامل قرمزی و حساسیت به لمس بودن در منطقه درمان به مدت چند روز است. رفع ترک‌ها و خطوط عمیق پوست نیاز به درمان شدیدتر و فشرده‌تری دارد و فرد ممکن است نیاز به زمان طولانی‌تری برای التیام داشته باشد.

 

برای نتایج مطلوب، بیشتر بیماران نیاز به جلسات درمانی متعددی دارند که این تعداد بستگی به دامنه و شدت ترک (خطوط ) پوست دارد. افراد دارای ترک (خط و خطوط) پوست بسیار شدید، پس از لیزر درمانی، کاهش قابل توجهی در عمق و شکل ظاهری ترک (خط و خطوط) پوست خود مشاهده خواهند کرد، اما رفع کامل این ترک‌ها امکان پذیر نیست.

 

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس