صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > درمان ترک های پوستی با لیزر فرکشنال 


درمان ترک های پوستی با لیزر فرکشنال

 


 

تکنیک لیزر فرکشنال برای رفع ترک (خط و خطوط پوست) چگونه انجام می‌شود؟

 

کلید موفقیت از بین بردن ترک های لاغری ، بازسازی کلاژن موجود و تولید کلاژن جدید در عمق لایه درم است. این روش قدرتمند برای بازسازی پوست، شامل مهار کردن قدرت نور لیزر برای حذف لایه نازکی از پوست اطراف ترک پوست و متلاشی کردن بافت اسکار آن است. این فرایند باعث تحریک قابلیت خود- التیامی بدن برای بازسازی رشته‌های کلاژن موجود، رشد کلاژن جدید و تشکیل لایه‌های جدید و سالم پوست در محل ترک پوست است.

 

در واقع، لیزر ترک (خطوط) پوست، نسبت به سایر روش‌ها، پیشرفت قابل توجهی در رفع این ترک‌های پوستی نشان می‌دهد:

 

    بر خلاف کرم‌ها و لوسیون‌ها، لیزر ترک (خطوط) پوست، با تحریک رشد کلاژن جدید و بافت پوست تازه و سالم، می‌تواند قابل‌رویت‌ترین ترک (خط و خطوط) پوست را به طور کامل از بین ببرد.

    بر خلاف عمل جراحی (که تنها می‌تواند ترک (خط و خطوط) پوست شکم را از بین ببرد)، لیزر ترک پوست می‌تواند برای رفع ترک (خط و خطوط) پوست در هر جایی از بدن مورد استفاده قرار گیرد!

 

رفع ترک پوست با لیزر، یک روش کاملاً غیر تهاجمی و بسیار ایمن است. این تکنیک دارای سطح بسیار بالایی از رضایت بیمار است و انجام آن سریع، راحت، مقرون به صرفه و با مدت استراحت بسیار کمی است

از میکرودرم ابریژن نیز در درمان استریا استفاده شده است ولی این کار به جلسات متعدد درمانی نیاز دارد و اثر آن از لیزر فرکشنال کمتر است.

کاندیدهای مناسب برای لیزر درمانی ترک‌های پوست

 

لیزر درمانی برای تمام افراد دارای ترک (خط و خطوط) پوست در شکم، شانه، ران، باسن مناسب است، اگر این ترک‌ها ناشی از این عوامل باشند:

 

    نوسانات هورمونی و رشد سریع در دوران بلوغ

    بارداری و زایمان

    افزایش و کاهش وزن ناگهانی

    عضله‌سازی شدید به علت بدن‌سازی و وزنه‌برداری

    استفاده از استروئیدهای افزایش‌دهنده عملکرد توسط ورزشکاران و بدنسازان

 

مزایای لیزر درمانی برای رفع ترک (خطوط) پوست

 

    پوستی بهتر، نرم و صاف بدون جراحی

    مدت کم (یا فاقد) دوره بهبودی پس از درمان

    بهبود ظاهر پوست

    قابل تحمل بودن جلسات درمان

 

ریکاوری و نتایج پس از لیزر درمانی

 

رفع خط‌وخطوط و رفع ترک روی پوست با لیزر ، عوارض جانبی حداقل و موقتی دارد، که معمولاً شامل قرمزی و حساسیت به لمس بودن در منطقه درمان به مدت چند روز است. رفع ترک‌ها و خطوط عمیق پوست نیاز به درمان شدیدتر و فشرده‌تری دارد و فرد ممکن است نیاز به زمان طولانی‌تری برای التیام داشته باشد.

 

برای نتایج مطلوب، بیشتر بیماران نیاز به جلسات درمانی متعددی دارند که این تعداد بستگی به دامنه و شدت ترک (خطوط ) پوست دارد. افراد دارای ترک (خط و خطوط) پوست بسیار شدید، پس از لیزر درمانی، کاهش قابل توجهی در عمق و شکل ظاهری ترک (خط و خطوط) پوست خود مشاهده خواهند کرد، اما رفع کامل این ترک‌ها امکان پذیر نیست.

 

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی