صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > رفع چاقی و افتادگی بازوها 


روش هایی برای رفع شلی بازوها


 

بسیاری از خانم‌ها بعد از آنکه وزن بدن خود را کم می‌کنند، همیشه بازوهای خود را پوشیده نگه می‌دارند و تمایلی به پوشیدن لباس‌های بدون آستین یا آستین کوتاه ندارند. از طرفی ممکن است شما این احساس را داشته باشید که بازوهایتان خیلی بزرگ است یا پوست بازویتان آویزان شده یا خیلی شُل است. خوشبختانه امروزه چندین روش کارآمد برای کوچک کردن بازو و از بین بردن چربی و پوست اضافه آن وجود دارد. در اینجا ما مهم‌ترین روش‌هایی که برای درمان افتادگی پوست بازو وجود دارد را شرح می‌دهیم.

 

پیری، عوامل ارثی و کاهش وزن بدن مهم‌ترین عواملی هستند که باعث شل شدن و افتادگی پوست بازوها می‌شود.

 

 

مهم‌ترین روش‌های غیر جراحی که برای این منظور وجود دارد، عبارت است از:

 

LPG:

دستگاه ال پی جی یا اندرمولوژی یکی از بی خطر ترین روشها در لیفت بازو به شمار می آید و با تکنیک رول و مکش و لیفت ضربه ای می تواند فرم بازوها را بهبود ببخشد. LPGیک روش غیر تهاجمی است و تعداد جلسات این تکنیک حداقل 10 جلسه است و به تدریج و همراه با رعایت رژیم غذایی می تواند در لیفت و رفع شلی بازوها موثر باشد.

 

کرایولیپولیز

 

کرایولیپولیز از طریق کشیدن چربی‌های اضافه شما به سمت صفحات سرد کننده‌ای که بر روی پوست شما قرار داده شده‌اند، عمل می‌کند. این صفحات در طول مدتی که عمل انجام می‌شود، بافت‌های چربی را با نیروی مکش قدرتمندی نگه می‌دارند. دستگاه کرایولیپولیز در دمای خاصی تنظیم می‌شود تا سلول‌های چربی را بدون آسیب رساندن به رگ‌ها، بافت‌ها، سلول‌ها یا پوست ناحیه اطراف منجمد کند.

 

هنگامی که سلول‌های چربی یخ می‌زنند، شروع به از بین رفتن می‌کنند و بدن از طریق یک ساز و کار طبیعی، این سلول‌های مرده را به بیرون دفع می‌کند. در این روش هر چند شما بلافاصله بعد از پایان عمل، تغییراتی را در وضعیت بازوی خود مشاهده می‌کنید اما حدود دو تا چهار ماه طول می‌کشد تا بتوانید تفاوت عمده‌ای در شکل ظاهری بازو و چربی‌های آن ببینید. نهایتاً نتایج کامل این عمل بعد از حدود 6 ماه قابل مشاهده خواهد بود.

 

 

کویتیشن

 

در روش کویتیشن اصولاً از امواج اولتراسوند که مشابه با امواج صوتی با فرکانس بالا هستند، استفاده می‌شود. اما فرکانس این امواج به قدری زیاد است که گوش انسان قادر به شنیدن آن نیست. در زمان انجام این عمل، شما یک گرمای ملایم در اثر کار دستگاه احساس می‌کنید که شبیه به یک ماساژ گرم خواهد بود. اما گرمای آن به هیچ وجه ناراحت کننده و غیر قابل تحمل نیست. در بعضی از افراد ممکن است تا حدود 24 ساعت بعد از پایان عمل، کمی قرمزی و حساسیت در محل عمل مشاهده شود.

 

 

رادیوفرکانسی (آر اِف)

 

در این روش از انرژی امواج رادیویی برای گرم کردن پوست استفاده می‌شود. گرم شدن پوست باعث تقویت رشته‌های بافت همبند و القاء تولید کلاژن در پوست می‌شود و افتادگی و شل‌شدگی پوست را برطرف می‌کند. انرژی امواج رادیویی باعث تحریک تولید فیبروبلاست‌ها در پوست و افزایش لطافت و انعطاف‌پذیری پوست، افزایش تولید کلاژن و القاء تولید پیش‌سازهای کلاژن می‌شود. تولید پیش‌سازهای کلاژن در درازمدت اثرات چشمگیری در افزایش نرمی و لطافت پوست خواهد داشت.

بلافاصله بعد از پایان اولین جلسه درمانی به روش رادیوفرکانسی، شما می‌توانید آثار آن در افزایش لطافت پوست و بهبود ساختار و استحکام آن را مشاهده کنید.

 

جراحی زیبایی بازو (براکیوپلاستی)

 

پزشکان معمولاً جراحی براکیوپلاستی(جراحی زیبایی بازو) را برای مواردی توصیه می‌کنند که پوست بازو دچار شلی و افتادگی شدید شده و یک ناهنجاری در شکل ظاهری آن به وجود آمده است. غالباً خانم‌هایی که بعد از انجام جراحی بای‌پس روده‌ای، مقدار زیادی وزن کم می‌کنند، دچار این گونه از ناهنجاری‌ها در شکل بازوی خود می‌شوند و نیاز به انجام جراحی براکیوپلاستی دارند تا شکل زنانه بازوی آنها بازیابی شود. البته خانم‌های مسنی که پوست بازویشان در اثر پیری و از دست رفتن انعطاف‌پذیری، دچار افتادگی شدید شده و نگرانی‌های شدیدی را برای آنها به وجود آورده است نیز از جراحان زیبایی می‌خواهند که عمل براکیوپلاستی (جراحی زیبایی بازو) را برایشان انجام دهند. عمل جراحی لیفت بازو یا همان براکیوپلاستی (جراحی زیبایی بازو) از نظر پیچیدگی و تهاجمی بودن، سنگین‌تر از روش‌های غیر جراحی است. چراکه پزشک باید برای انجام آن یک بریدگی طولانی از زیر بغل تا آرنج شما ایجاد کند. سپس تمامی پوست اضافی و افتاده را بردارد تا بازوها شکل زیبا و زنانه خود را دوباره پیدا کنند.

 

عمل جراحی براکیوپلاستی (جراحی زیبایی بازو) می‌تواند خطرات و عوارضی را هم برای بیمار به دنبال داشته باشد، هر چند که احتمال آن بسیار کم است. بعضی از مهم‌ترین این عوارض شامل موارد زیر است:

نامتقارن شدن بازوها : ممکن است که بعد از پایان عمل جراحی زیبایی بازو، یک عدم تقارن کوچکی بین اندازه یا شکل بازوی چپ و راست شما به وجود آید. اگر این تفاوت خیلی چشمگیر باشد، ممکن است به یک عمل دیگر هم برای اصلاح آن نیاز باشد.

 

باقی ماندن جای زخم : شکل نهایی جای زخم که برای انجام این عمل ایجاد شده است، می‌تواند متغیر باشد و به خصوصیات ژنتیکی خود شما بستگی دارد. به طوری که ممکن است در بعضی از افرادی که این عمل را انجام داده‌اند، جای زخم‌ها به خوبی بهبود پیدا کرده و محو شود و در بعضی دیگر به شکل قابل مشاهده‌ای بر روی پوست باقی بماند. به طور کلی جای زخم‌ها هیچ گاه قابل دیدن بر روی بازوها نخواهد بود، حتی ممکن است به مرور زمان به طور کامل محو شود.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس