صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > رفع تیرگی زیر چشم با PRP 


رفع تیرگی چشم با پی آر پی

 


 

 

بیماری تیرگی زیر چشم یک بیماری ایدیوپاتیک است. به این معنا که علت بیشتر آنها ناشناخته است البته بسیاری از مبتلایان به تیرگی دور چشم سابقه خانوادگی مثبتی دارند. اما از شایع‌ترین علل قابل توجه تیرگی زیر چشم‌ها می‌توان به انواع آلرژی‌ها اشاره کرد. بسیاری از منابع معتقدند حلقه‌های تیره زیر چشم معمولا ربطی به ناراحتی‌های فیزیکی یا میزان خواب ندارند اما به نظر میرسد که در تشدید آن موثر باشند . لایه هایی از چربی و عضلات، اطراف چشم را در بر گرفته اند. کار عضلات، نگهداری چربی های اطراف پلک های بالا و پائین، در جای اصلی خود است. هنگامی که پیرمی شویم، پوست و عضلات حالت کشسانی و الاستیسیته خود را از دست می دهد. این امر باعث شل شدن و افتادگی پوست اطراف چشم ها می گردد. سیاهی اطراف چشم ها می تواند به چند دلیل ایجاد شود. وراثت یکی از عوامل پیدایش سیاهی اطراف چشم به شمار می رود که در پوست های روشن بیشترمشاهده می شود. کم خوابی و بد خوابی نیز یکی دیگر از دلایل پدیدار شدن عروق خونی در زیر چشم ها می باشد. همچنین قرار گرفتن در معرض نور خورشید، باعث پیدایش لک ها و چروک های زود رس شده و سیاهی اطراف چشم را نیز به دنبال دارد. افزایش سن یکی دیگر ازعواملی است که باعث نازک شدن لایه های چربی اطراف چشم می شود، این امر سبب پیدایش فرورفتگی زیر چشم ها می گردد. کسانی که کاهش وزن داشته اند نیز دچار این عارضه می شوند.

 

هرچه پوست افراد تیره‌تر باشد،معمولا تیرگی دورچشم هم شایع‌تر است.

 

از آنجاییکه مشکلات پلک یکی از معضلات طب زیبایی میباشد، لذا PRP در جوانسازی پلک هم بسیار ارزشمند است اما بایستی از آن انتطار واقع گرایانه داشت .

در طب همیشه پیشگیری بر درمان ارجهیت دارد ، لدا قبل از اینکه دچار چروک شدید پلک شوید از مزایای PRP استفاده کنید البته اقدامات tightening  پس از PRP نیز بسیار حایز اهمیت است.

 

پی آر پی روشی طبیعی است که با استفاده از اجزای خون خود بیمار برای تحریک و نوسازی بافت های آسیب دیده در مناطق صورت، گردن، سر و سینه، دست ها و بدن مورد استفاده قرار می گیرد. پی آر پی ( PRP ) یک فراورده خونی به معنای پلاسمای غنی از پلاکت است که طی یک فرایند جداسازی از خون تازه و لخته نشده تهیه می گردد.

پس از بررسی علل و همزمان با تجویز هدفمند داروها، یکی از موثرترین راه های اثبات شده برای برطرف شدن این مشکل که تزریق پلاسمای غنی از پلاکت(PRP) است امیدهای زیادی را به انجام رسانده است. در این پروسه پلاسمای نمونه ی خون فرد که حاوی پلاکت های خونی با خلوص بالاست در نواحی تیرگی وچروک زیر چشم تزریق شده و با تحریک سلول های بنیادی منطقه بر اثر فاکتورهای رشد پلاکتی، پس از مدتی شاهد محو تدریجی این مشکل خواهیم بود.

درمان تیرگی و جوانسازی پلک با PRP ارسال در خدمات درمانی ۱۰ دیدگاه درمان تیرگی و سیاهی زیر چشم و جوانسازی پلک با PRP انجام می شود.  تیرگی زیر چشم و چروک پلک یکی از مشکلات نسبتا شایعی است که باعث میشود بسیاری از خانمها و آقایان به مطب پوست مراجعه کنند. خیلیها چشمهای زیبا را یکی از شاخصهای مهم زیبایی چهره میدانند. بیماری تیرگی زیر چشم یک بیماری ایدیوپاتیک است. به این معنا که علت بیشتر آنها ناشناخته است البته بسیاری از مبتلایان به تیرگی دور چشم سابقه خانوادگی مثبتی دارند.

در بعضی از افراد حتی در سنین پایین گودی زیر چشمها به صورت ارثی ویا در اثر لاغری دیده می شود گودی زیر چشمها بدلیل کاهش بافت زیر پوست می باشد وبا کرم وبا داروی خاصی قابل بر طرف کردن نمی باشد .جهت رفع این گودی می توان از فیلر های مصنوعی ماند انواع ژلها ویا فیلرها طبیعی که همان چربی است استفاده کرد ژلها باید مناسب برای تزریق در زیر چشم باشدوبا سوزن تزریق نگردد چون امکان خطراتی از نظر وارد شدن ژل به داخل رگهای چشم را داشته باشد وجود دارد بنابراین جهت تزریق این ژلها از میکروکانولاهای مخصوص استفاده می شود که احتمال نفوذ وخطری نیز برای چشم بدنبال نخواهد داشت.

اما بهتر از ژل ، چربی است که از بدن خود فرد گرفته می شود وبعد از تصفیه کردن وسانتریفوژ چربی خالص بعد از دادن بیحسی موضعی توسط کانولای ظریف به زیر چشم تزریق می شود وپس از چند روز تورم این سلولهای زنده چربی با بدن جوش می خورند وجزئی از بافت چربی طبیعی زیر چشم می شوند چربی علاوه بر حجم دادن وپر کردن گودی زیر چشم جوانسازی وکاهش چروک زیر چشم وهمچنین کاهش برجستگی رگهای کبود زیر چشم نیز می گردد .

 

روش انجام

 

اگر شخصی دچار چروک زیاد زیر چشم است مى توانداز PRP ولیزر فرکشنال هم در همان جلسه استفاده کند ومی دانیم که PRP علاوه بر جوانسازی ورفع چروک تیرگی زیر چشم را نیز کاهش می دهد .

بنابراین تزریق چربی با PRP به همراه لیزر فرکشنال می توانید بهترین روش کاهش گودی ،چروک وکبودی زیر چشم باشدPRP همچنین می تواند رشد مژه ها وابروها را هم که تقویت کننده واگر به روش صحیح تهیه شود نتایج بسیار خوبی خواهد داد . در این روش پس از گرفتن خون بیمار در لوله هاى مخصوص PRPپلاکت غنى شده از آن استخراج میشود غلظت پلاکت را میتوان در آزمایشگاه تعیین کرد که معمولا باید بیش از سه برابر غلظت پلاکت خون باشد،و سپس پى آرپى تهیه شده در زیر چشم تزریق میگردد. پى آر پى را مى توان با چربى مخلوط کرد و همزمان تزریق نمود و نتایج بهبودى بیشترى بدست آورد

 

.

مزایای PRP نسبت به روش های دیگر

 

· باتوجه به اینکه از خون خود شخص استفاده می شود. بنابراین عوارض احتمالی انتقال بیماری، واکنش آلرژیک و عفونت وجود ندارد.

· باتوجه به کیت های مخصوص، پروسه کار بسیار ساده و کاملا استریل است.

· یک روش غیرتهاجمی و عوارض آن بسیار ناچیز است.

· اثر و ماندگاری طولانی دارد.

· هم در زنان و هم در مردان موثر بوده و هیچ نوع محدودیت سنی و جنسیتی ندارد.

· این درمان تقریبا بی درد است و بیمار به راحتی آن را تحمل می کند.

عوارض احتمالی

 

در این روش بدلیل اینکه از محتویات خونی هر شخص برای خودش استفاده میشود ، ‌ اصولا شاهد عارضه ای خاص نمی باشیم. ممکن است در چند روز اول، قرمزی، ورم و سوزش و درد خفیف ایجاد شده که معمولا به زودی برطرف می شود. در موارد نادر احتمال بروز عفونت و هماتوم وجود دارد. شما فورا بعد از درمان قادر خواهید بود که از لوازم آرایشی استفاده نموده و به فعالیت روزمره خود بپردازید. در اینجا نکته مهم این است که کرم ضدآفتاب را نباید فراموش نمود.

 

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس