صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > توصیه های قبل و بعد بوتاکس 


توصیه های قبل و بعد از تزریق بوتاکس

 


قبل از تزریق بوتاکس حتماً تمام موارد خاص از نظر بیماری­های زمینه­ای و مسائل کاری که مهم هستند را به پزشک اطلاع بدهید، مخصوصاً بیماری­های مثل میاستنی گراو که دراین افراد تزریق بوتاکس ممنوع است. بعد ازتزریق بوتاکس حتماً ۴ ساعت اول روی نواحی مربوطه یخ گذاشته بشود. در نواحی صورت و پیشانی تا ۲۴ ساعت اول سر به سمت جلو خم نشود و بیشتر با عضلات اخم و پیشانی کارانجام بشود که بوتاکس بهتر جذب بشود. شب هنگام خوابیدن تعداد ۲ عدد بالشت در سمت راست و چپ سر قرار داده بشود که سر در حالت صاف ومستقیم قرار داشته باشد. از دوش گرفتن و حمام با آب گرم خوداری بشود.

از استخر و سونا و جکوزی که محیط­های گرم ایجاد می­کند دوری نمایند زیرا باعث م­یشود اثرات بوتاکس خیلی سریع از بین برود. درایام تابستان ازتعریق زیاد خوداری نمایند کلاه ­های سایه دار استفاده نمایند.

 

چرا بوتاکس بهترین راه است؟

تزریق بوتاکس روش سریع و موثری برای رفع چروک است زمان شروع اثر بوتاکس بین ۴تا۷ روز است. مدت تزریق آن بین ۱۰ تا۲۰ دقیقه طول می‌کشد و می‌توانید بعد از تزریق سریع به سر کار خود برگردید، حتی در اکثر مواقع هنگام خروج کمتر کسی متوجه تزریق‌ها خواهد شد.

اثرات تزریق بوتاکس بسته به تعداد تزریق قبلی بین ۴ تا ۶ ماه طول می‌کشد. اگر هر۳ ماه به مدت یک سال تزریق بوتاکس انجام شود، به تدریج فواصل تزریق‌های بعدی بیشتر می‌شود، یعنی عملا با تزریق بوتاکس کمتر اثرات طولانی‌تری حاصل می‌شود.

 

اگر بوتاکس را فرد غیرمتخصص تزریق کند...

عوارض پس از تزریق بوتاکس معمولا به سبب اشتباهات در تزریق کردن ایجاد می‌شود. برای مثال اگر بوتاکس در نقاط صحیح تزریق نشود یا دوز دارو مناسب نباشد و بیش از حد تزریق شود، دارو بسیار رقیق شده باشد و پخش شود یا نقاطی که تزریق می‌شود فشار و ماساژ داده شود یا اگر از داروهای تقلبی و غیر استاندارد استفاده شود و تزریق به‌وسیله اشخاص غیر متخصص و در مکان‌های نامناسب مثل آرایشگاه‌ها صورت گیرد، احتمال ایجاد عارضه افزایش پیدا می‌کند و اگرنه بوتاکس به خودی خود کارایی بسیار خوبی دارد و عارضه چندانی ندارد. اگر هم عارضه‌ای داشته باشد برای مثال سبب سردرد گذرا و علائمی شبیه سرماخوردگی بعد از تزریق می‌شود یا یک مقدار افتادگی پلک می‌دهد که این عوارض گذراست و خطرناک نیست. البته یادتان نرود افتادگی پلک ممکن است به سبب عدم مهارت کافی پزشکی در تزریق هم پیش بیاید.

 

انواع بوتاکس‌های (دیسپورت) موجود در بازار کشورمان از کشور انگلیس، کره و کاناداست اما بوتاکس‌های نوع کانادایی مورد تایید وزارت بهداشت نیست چرا که این نوع بوتاکس در واقع ساخت کشور چین است و در بعضی بیماران سبب ایجاد عوارض آلرژی می‌شود. این نوع بوتاکس‌ها نه تنها کیفیت بسیار پایینی دارند بلکه قیمت پایینی هم دارند و به همین دلیل متاسفانه برخی پزشکان با خریداری بوتاکس چینی ارزان قیمت هزینه‌های بالایی را از بیماران و اشخاص علاقه‌مند به تزریق بوتاکس دریافت می‌کنند

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس