صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > پاک کردن تاتو با لیزر 


پاک کردن تاتو با لیزر


 

در حال حاضر ليزردرماني، بهترين گزينه براي پاک کردن تاتو محسوب مي‌شود، زيرا قابليت آن را دارد که رنگ تاتو را بدون ايجاد هيچ‌گونه جراحت و جاي زخم، برطرف کند.

 

سيستم ليزر کيوسوئيچ يک دستگاه پيشرفته پزشکي است که براي توليد طول موج‌هاي خاصي از نور طراحي شده است. نور توليد شده با طول موج مورد نظر توسط بافت هدف که در اين مورد، همان ماده رنگي تاتو مي‌باشد، جذب مي‌شود. ضربان (پالس) ليزر کيوسوئيچ تنها در کسري از ثانيه انجام مي‌گيرد و اين قابليت را براي پرتو ليزر فراهم مي‌کند که با کارآيي بالايي از پوست عبور کند و با توليد حداقل گرما به طور مؤثري توسط ذرات جوهر تاتو جذب شود.

 

جذب سريع انرژي امواج ليزر باعث مي‌شود که ذرات رنگ تاتو تخريب شده و به اجزاي ريزتري شکسته شود. سپس اين ذرات ريز توسط سازوکارهاي فيلتراسيون طبيعي خود بدن، تميز و دفع مي‌شوند.

 

به‌طورکلي فرايند پاک کردن تاتو به وسيله نور ليزر طي دو مرحله اصلي انجام مي‌شود:

 

    شکستن ذرات ماده رنگي تاتو و تبديل آن به ذرات ريزتر به وسيله ليزر که طي چند جلسه درماني متوالي انجام مي‌گيرد.

    قابليت پالايش طبيعي خود بدن در جذب ذرات خارجي و دفع آن‌ها به بيرون که در فاصله زماني بين جلسات متوالي انجام مي‌شود.

 

سه نوع مختلف فناوري ليزر براي استفاده اختصاصي در پاک کردن تاتو طراحي شده است که در هر سه از تکنيک کيوسوئيچ استفاده مي‌شود. در اين تکنيک نور ليزر با پالس‌هايي با طول موج کوتاه و داراي انرژي بسيار زياد توليد مي‌کند. اين سه فناوري ليزر عبارتند از:

 

    ليزر کيوسوئيچ روبي

    ليزر کيوسوئيچ الکساندرايت

    ليزر کيوسوئيچ ان دي ياگ که جديدترين و پيشرفته‌ترين فناوري در اين رده از ليزرها مي‌باشد و قابليت خاصي در پاک کردن رنگ‌هاي قرمز، آبي و مشکي دارد.

 

 

روش پاک کردن تاتو و خالکوبی با لیزر با یک جلسه مشاوره رایگان شروع می‌شود. در جلسه مشاوره، یک تکنسین با تجربه و کارآزموده خالکوبی شما را بررسی می‌کند و روش‌های درمانی شما را توضیح می‌دهند.عوامل زیادی در پاک سازی خالکوبی با لیزر تاثیرگذار هستند، از جمله نوع جوهر مورد استفاده، عمق، عمر خالکوبی، نوع و اندازه پوستی که خالکوبی روی آن انجام شده است.

 

روش پاک سازی خالکوبی با لیزر برای هر بیمار تفاوت دارد و به سن، اندازه و نوع خالکوبی (آماتور یا حرفه‌ای) بستگی دارد. رنگ پوست بیمار و همچنین عمقی که رنگدانه خالکوبی گسترش پیدا کرده نیز بر روش رفع تاتو تاثیرگذار است. به طور کلی، در طول یک جلسه پاک کردن تتو با لیزرهای جدید اقدامات زیر صورت می‌گیرد:

 

    بیمار محافظ چشم بر روی چشم‌های خود قرار می‌دهد.

    برای تعیین بیشترین انرژی موثر برای انجام این روش، واکنش پوست به لیزر مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

 

این روش پاک کردن تاتو شامل قرار دادن یک هندپیس در مجاورت سطح پوست و فعال کردن نور لیزر است.  برطبق توصیف بسیاری از بیماران، هر پالس نور لیزر شبیه ترشح چربی یا اصابت کردن یک باند لاستیکی به پوست است.

 

خالکوبی های کوچک‌تر به پالس‌های کمتری نیاز دارند، اما خالکوبی های بزرگتر به پالس‌های بیشتری نیاز دارند. در هر دو صورت، خالکوبی ها نیازمند چندین روش درمانی و چندین جلسه درمانی هستند. پس از هر جلسه درمانی، خالکوبی کم رنگ ترمی شود.

 

بیماران به هیچ داروی بیهوشی نیاز ندارند. با این حال، بسته به محل خالکوبی و توانایی بیمار در تحمل درد، پزشک نوعی داروی بیحسی (مثل کرم بیحسی موضعی یا تزریقات بیحسی موضعی) را مورد استفاده قرار می‌دهد.

 

مدت زمان اندکی پس از درمان، یک کمپرس یخ برای تسکین درد بر روی ناحیه درمان شده قرار داده می‌شود. سپس از بیمار خواسته می‌شود تا یک کرم یا پماد که حاوی آنتی بیوتیک موضعی است را مورد استفاده قرار دهد. در هنگام قرار گرفتن در معرض نور، باید  بر روی ناحیه درمان شده از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

 

 

تعداد جلسات مورد نیاز برای پاک کردن خالکوبی به سه عامل بستگی دارد:

 

    عمر خالکوبی

    محل خالکوبی (لب، چشم، ابرو و...)

    رنگ و غلظت  جوهر

 

به طور میانگین، برای پاک کردن و از بین بردن تاتو ۴ تا ۶ جلسه درمانی نیاز می باشد.

چه افرادی تاتوی آنان را باید با احتیاط توسط لیزر درمان کرد

 

1-       اگر فرد تحت درمان با قرص راکوتان باشد

 

2-       کسانی که خود را برنزه کرده باشند .

 

3-       افراد دارای تیپ پوستی پنج و شش (خیلی تیره و سیاه پوست )

 

4-       افراد دارای رنگدانه های مشکوک مانند وجود خال های مشکوک سرطان در بدن

 

5-       افراد دچار بیماری لوپوس اریتماتو

 

6-       افراد دچار بیماری روحی ، روانی ( سایکوز )

 

7-       افرادیکه نسبت به فلزات همچون آهن حساسیت داشته قبل از درمان توسط لیزر باید تست حساسیت از آنان به عمل آید .

 

لازم به ذکر است این موارد بطور قطعی مانع انجام لیزر نیستند و فقط جنبه احتیاط میبایست رعایت گردد .

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس