صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > رفع تیرگی زیربغل 


روش های رفع تیرگی زیربغل


 

 

سیاهی زیربغل، زانو، آرنج و کشاله ران گاهی خجالت‌آور است. این تیرگی‌ها اعتماد به نفس را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و ترس از نمایان شدن این سیاهی‌ها روابط اجتماعی را مختل می‌کند. مایو پوشیدن را برای خودتان ممنوع می‌کنید، چون از به علت سیاهی زیر بغل و کشاله ران خجالت می‌کشید. این مشکلات به تدریج کلافه کننده می‌شود و مانع لذت بردن از لحظات زندگی می‌شود. بنابراین عجیب نیست که بسیاری برای رفع سیاهی زیر بغل و سفید کردن این ناحیه‌ها به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند تا اعتماد به نفس خود را ارتقا دهند و به زیبایی بدرخشند. اما واقعیت این است که سفید کردن این ناحیه‌ها آسان نیست و صبر زیادی را می‌طلبد.

 

دلایل تیرگی زیربغل، زانو، آرنج و کشاله ران

 

    سایش: ساییده شدن پوست روی پوست یا سطح دیگر، پوشیدن لباس تنگ و گذاشتن مداوم آرنج روی سطوح سخت

    تیغ زدن و کندن مو: این کار به پوست آسیب می‌زند و سایش‌های بسیار ریزی را ایجاد می‌کند. پوست بسیار حساس است، بنابراین وقتی موها را تیغ می‌زنیم یا می‌کنیم زخم‌های بسیار کوچکی را ایجاد می‌کنیم. اگر غالباً از تیغ استفاده کنیم، پیش از التیام یافتن سایش‌ها و خراشیدگی‌های قبلی خراش‌های ریز جدیدی را به پوست تحمیل می‌کنیم که بدشکلی پوست مرغی را به دنبال دارد.

    استفاده از ضدعرق‌ها یا دئودورانت‌های مضر: مواد شیمیایی موجود در این فرآورده‌ها باعث پیگمانتاسیون (یا همان پیسی) و تیره‌تر شدن پوست می‌شود.

    رطوبت: رطوبت یا عرق باعث حساسیت یا آلرژی و تغییر رنگ پوست می‌شود.

    چاقی: اضافه وزن، پیگمانتاسیون را تشدید می‌کند و لکه‌های تیره‌ای را پشت گردن، زیربغل، پشت زانو و دیگر بخش‌های بدن ایجاد می‌کند.

    عدم تعادل هورمونی: تغییرات هورمونی در زمان‌هایی مانند دوران بارداری به تیره شدن بخش‌هایی از بدن مانند گردن، پشت گردن، آرنج و کشاله ران منجر می‌شود.

 

البته عامل‌های بیشتری را می‌توان برای تیره شدن پوست برشمرد، اما موارد بالا از همه متداول‌ترند.

درمان

 

 

آیا می‌توان از کرم‌های سفید کننده برای سفید کردن کشاله ران استفاده کرد؟ استفاده از کرم‌ها یا ژل‌های سفید کننده یا روشن کننده یا بلیچینگ یکی از روش‌های رفع تیرگی کشاله ران است. با این حال تا زمان مشاهده نتایج باید شکیبایی زیادی داشته باشد و به طور مداوم از این فرآورده‌های سفیدکننده استفاده کنید. با توجه به زمان‌بر بودن این روش اجازه دهید دیگر روش‌های درمان سیاهی زیربغل، سر زانو، سر آرنج و کشاله ران را بررسی کنیم.

کرم سفید کننده

 

متخصص پوست بهترین نوع کرم سفید کننده و بلیچینگ را برای رفع تیرگی تجویز می‌کند. مشاوره با متخصص از آن رو ضروری است که فرآورده‌های گوناگونی با غلظت‌های متفاوت در بازار موجود است. بنابراین برای جلوگیری از سوزش و حتی مسمومیت بهتر است قبل از شروع  به استفاده از این محصولات به ویژه ژل‌ها، اسکراب‌ها و کرم‌های غیرتجویزی پوست با متخصص مشورت کنید.

 

مواد اولیه‌ی زیر در تهیه سفید کننده‌ها به کار برده می‌شود:

 

    اسید ماندلیک

    اسید کوجیک

    آلفا آربوتین

    نیاسینامید

 

مصرف هیدروکوئینون یا فرآورده‌هایی که غلظت هیدروکوئینون فعال آن‌ها بیش از سه درصد است، به هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود.

لیزر لایه بردار IPL

 

لیزر روشن کننده یا سفید کننده برای درمان تیرگی زیربغل و ناحیه بیکینی به کار برده می‌شود. نور لیزر زیر بغل به پوست ناحیه مورد نظر تابانده می‌شود تا باقی‌مانده سلول‌های پوستی مرده را پاک کند و لکه‌های تیره پیگمانتاسیون را از بین ببرد تا پوست سفیدتر و صاف‌تر شود.

 

از مزایای درمان با لیزر روشن کننده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

    بهبود بافت پوست

    از بین بردن حالت پوست مرغی

    از بین بردن لکه‌های تیره

    دوران بهبود بسیار کوتاه، بیمار میتواند پس از درمان با لیزر بدون هیچ مشکلی زندگی روزمره را ادامه دهد.

    روشی ساده و ایمن برای سفید کردن زیربغل

 

لیزر رفع موهای زائد

 

یکی دیگر از گزینه‌های درمانی برای رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران از بین بردن مو از طریق لیزر موهای زائد است. در تمام افراد با یک‌بار از بین بردن فولیکول‌های مو ،نیاز به رفع مو به‌ طور منظم از بین می‌رود. استفاده از تیغ برای رفع موها در بسیاری از موارد باعث زیرپوستی شدن ریشه و ایجاد تیرگی در سطح پوست می گردد.

درم ابریژن

 

سفید کردن با درم ابریژن درمانی مناسب برای رفع تیرگی‌ها، جای زخم، جای آبله و لکه‌های ناحیه‌هایی مانند زیربغل، دست، ساق پا، قفسه سینه، پشت بدن و پاها است که درمان آنها با روش‌های دیگر دشوار است. با بهره‌گیری ترکیبی از تکنولوژی پیشرفته درم ابریژن و فرآورده‌های سفیدکننده سفارشی نتیجه رضایت‌بخشی فقط پس از یک جلسه درمان به دست می‌آید.

 

سفید کردن با درم ابریژن از طریق برداشتن لایه فوقانی پوست، رشد و جوانسازی سلول‌های پوست را تحریک می‌کند. برای لایه‌برداری، پوست با الماس‌های طبیعی بسیار ریز ساییده می‌شود و سلول‌های مرده پوستی به روشی استریل و کنترل شده زدوده می‌شود. سپس ترکیبی سفارشی از فرآورده‌های سفید کننده به کار برده می‌‌شود تا تیرگی پوست از بین برده شود.

هیدرودرم ابریژن

 

هیدرودرم ابریژن  یک راه  درمان جدید بدون نیاز به زمان برای بهبودی است. این روش ملایم‌تر از میکرودرم ابریژن است، اما دو درمان را در یک درمان ارائه می‌دهد چون همزمان با تزریق آب یا سرم به لایه‌های عمیق‌تر پوست ،پوست مرده را لایه‌برداری می‌کند. این عمل باعث آب‌رسانی به سطح پوست می‌شود. این روش پوست را جوان تر،شاداب تر و روشن تر می‌کند.

 

درمان خانگی سیاهی زیربغل و کشاله ران

 

    لباس‌هایی بپوشید که از نایلون یا اسپاندکس تهیه نشده باشد. لباس تنگ نپوشید. تهویه لباس را در نظر بگیرید تا پوست نفس بکشد.

    از مصرف ضدعرق‌ها و خوشبو کننده‌های حاوی زیرکونیوم آلومینیوم خودداری کنید، چون این عامل پوست را تیره می‌کند و باعث سرطان پوست می‌شود. در عوض برای جلوگیری از عرق کردن زیر بغل یا کشاله ران از زاج استفاده کنید. از دئودورانت‌های لوسیونی استفاده کنید تا پوست سفید شود.

    زیر نور آفتاب قرار نگیرید. هنگام قرار گرفتن زیر تابش خورشید از ضدآفتاب یا لوسیون با SPFبالاتر استفاده کنید.

    آب فراوان بنوشید. آب کمک می‌کند تا مواد زائد و سمی از بدن دفع شود.

    شیر بنوشید. شیر تولید سلول‌های جدید را تحریک می‌کند.

    سبزیجات، میوه و ماهی را فراموش نکنید و گوشت زیاد میل نکنید. چنین رژیمی هورمون‌ها و وزن را متعادل می‌کند و مواد سمی را از بدن می‌زداید. سبزی و میوه منبع مناسب گلوتاتیون به شمار می‌رود.

    هشت ساعت در روز بخوابید. خواب عامل مهمی برای رشد و تولید سلول‌ها است.

    با مصرف ویتامین‌ها به پوست و بدنتان کمک کنید.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس