صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > نقش PRP در جوانسازی 


نقش prp  در جوانسازی

 


 


 

هرچند که برای بسیاری از بیماران ما جوانسازی صورت در بالاترین اولویت است، اما همه‌ی آن‌ها برای قرار گرفتن تحت جراحی تهاجمی جهت رسیدن به ظاهری جوان‌تر آمادگی نداشته یا به این کار تمایلی ندارند. خوشبختانه، چندین روش درمانی مؤثر برای جوان سازی پوست دست و صورت وجود دارد که می‌تواند بدون جراحی نتایج قابل توجهی به همراه داشته باشند. یکی از جدیدترین روش‌ها، پلاسمای غنی از پلاکت (پی‌آرپی) است که می‌تواند برخی از شایع‌ترین عوارض پیری را اصلاح کند و همچنین پی آر پی مو جهت درمان ریشه مو کاربرد دارد . پی‌آرپی یک فرمول منحصر بفرد داشته و از خون خود بیمار تهیه می‌شود. برای تهیه پی‌آرپی، خون بیمار به روش خاصی فرآوری می‌شود تا مقدار پلاکت‌های موجود در پلاسمای آن افزایش یابد.

کاندیداهای ایده‌آل برای درمان‌های پی‌آرپی

 

درمان‌های پی آر پی موی سر برای اشخاصی مناسبند که به دنبال بهبود تدریجی ظاهر پوست خود و نتیجه‌ای طبیعی و قابل توجه هستند. این روش برای اشخاص دارای نشانه‌های خفیف تا متوسط پیری مناسب است. همچنین کاندیداها باید از وضعیت کلی سلامت خوبی برخوردار بوده و انتظارات واقع‌بینانه‌ای از پی آر پی موی سر داشته باشند.

وقتی قوس‌های طبیعی صورت شروع به تخت شدن و از بین رفتن می‌کنند، صورت کشیده و چهارگوش‌تر به نظر می‌آید. ژنتیک، تغییر مکرر حالت چهره و عوامل بیرونی مانند تغذیه ضعیف، سیگار کشیدن و قرار گرفتن در معرض آفتاب، باعث سرعت گرفتن فرآیند طبیعی پیری می‌شوند. این عوامل باعث استرس اکسایشی می‌شوند، که یکی از عوامل کلیدی فرآیند پیری بوده و به شکل خطوط ظریف، تجمع رنگدانه‌های پوست، نامتعادل شدن رنگ پوست، افتادگی پوست و ایجاد چروک، نمود پیدا می‌کند.

 

Micro needling میکرونیدلینگ یا مزوتراپی خشک، توسط وسیله ای به نام درمارولر انجام می شود. این وسیله دارای یک غلطک است که دورتادور آن به تعداد زیادی سوزنهای ریز و تیزی تعبیه شده است. با حرکت دادن غلطک در روش میکرونیدلینگ پوست روی پوست، سوزنها در محدوده میلی متری در پوست فرو رفته و بدین طریق موجب تحریک پروسه Healing و شروع سنتر کلاژن و الاستین در غشا میانی پوست می شوند. از این روش به منظور جوان کردن پوست و نیز بهبود ظاهر اسکارها استفاده می شود.PRP (پی آر پی) را می توان به منظور تسریع روند بهبودی و ارتقا کیفی نتایج درمان، به صورت مصرف موضعی، با درمارولر همراه نمود تا از راه منافذ کوچک ایجاد شده جذب پوست شود.

 

قبل و در طول درمان

 

قبل از انجام درمان پی‌ آر پی، طی یک جلسه مشاوره نیازهای زیبایی بیمار ارزیابی شده و بهترین ترکیب درمانی برای دستیابی به بهترین نتیجه تعیین می‌شود. سپس خون مورد نیاز از بیمار گرفته شده و سریعاً در یک دستگاه سانتریفوژ مخصوص فرآوری می‌شود. این کار باعث تغلیظ و جدا شدن پلاسمای غنی از پلاکت از مابقی خون می‌شود. پس از بی‌حس کردن ناحیه مورد درمان، پی‌آرپی تزریق شده یا با یک دستگاه میکرونیدل وارد پوست بیمار می‌شود. در کلینیک ما درمان پی‌آرپی و زیباسازی پوست در کمتر از 30 دقیقه انجام می‌شود.

نتایج

 

اکثر بیماران ما برای دستیابی به بهترین نتیجه تحت 3 جلسه درمان با فواصل 4 تا 8 هفته قرار می‌گیرند. در طول ماه اول، بهبود قابل توجهی در بافت پوست قابل مشاهده است. حداکثر بازتولید کلاژن در حدود 3 ماه بعد از اولین درمان رخ می‌دهد که باعث پرتر شدن و بالاتر رفتن پوست و کمتر شدن خطوط و چروک‌ها می‌شود. عموماً نتیجه درمان 18 تا 24 ماه دوام دارد. بسیاری از بیماران برای حفظ نتیجه به دست آمده بعد از یک سال تحت درمان‌های تکمیلی قرار می‌گیرند.

بهبود و ریسک‌ها

 

از مزایای پی آر پی پوست بازگشت فوری به فعالیت‌های عادی است. عوارض prp بسیار کم بوده ، زیرا منبع ماده تزریق شده در خود بیمار است، که این احتمال عفونت یا واکنش آلرژیک را برطرف می‌کند. برخی بیماران تا 48 ساعت بعد از درمان در ناحیه درمان شده دچار قرمزی می‌شوند، که البته با درد همراه نبوده به راحتی می‌توان آن را با آرایش پوشاند. ورم و کبودی به ندرت اتفاق افتاده و اگر هم اتفاق بیفتند در کمتر از یک هفته رفع می‌شوند. پزشک ما به بیماران خود توصیه می‌کند بعد از درمان با استفاده از کرم مرطوب کننده‌ی معمول خود، پوستشان را مرطوب نگه داشته و روزی چند بار کرم ضدآفتاب استفاده کنند تا تأثیر درمان حفظ شود.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس