صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > نکات مهم درباره تزریق ژل 


نکات مهم درباره تزریق ژل

 


 

نحوه کار چگونه است ؟

 

بهتر است هفت روز قبل ازتزریق از مصرف فرآورده هایی که انعقاد خون را به تاخیر می اندازند ( یا به اصطلاح خون را رقیق می کنند ) مانند آسپیرین خودداری نمایید تا از احتمال خون مردگی یا خونریزی محل تزریق کاسته شود.

 

پزشک در ابتدا از شما درباره سوابق پزشکی تان از قبیل آلرژی های احتمالی یا داروهایی که استفاده می کنید ، سوال می کند.

 

سپس برای ثبت در پرونده از شما و بخشی از پوست که قرار است درمان شود عکس می گیرد. در ویزیت بعد از درمان هم که معمولا" دوهفته بعد انجام می شود این عکس تکرار می شود تا تغییرات حاصل از تزریق مشخص و ثبت گردد. این عکس ها مانند سایر اسرار بیمار نزد پزشک محفوظ می ماند.

 

برای تزریق ژل نیاز به بیهوشی نیست ولی بهتر است پزشک برای بیحس کردن موضع مورد نظر و از بین بردن درد احتمالی ، یک ماده بیحس کننده تزریق کند و یا پماد بیحسی را چند دقیقه قبل از شروع کار روی پوست بمالد. گاهی از کیسه یخ هم برای این کار استفاده می شود. اخیرا" انواع جدیدی از " ژوویدرم " به بازار عرضه شده که خود حاوی ماده بیحس کننده نیز هست.

 

بعد از تزریق ممکن است لازم باشد که محل مربوطه به آرامی توسط پزشک ماساژ داده شود.

 

کار تزریق ساده و سریع صورت می گیرد و خانمها بلافاصله می توانند آرایش کنند.

 

طی 24 ساعت اول بعد از تزریق بایستی از ورزش های شدید ، قرارگرفتن بیش از حد در معرض آفتاب یا گرمای شدید ، و مصرف مشروبات الکلی پرهیز کنید تا به این وسیله احتمال قرمزی موقت ، تورم ، و خارش محل تزریق کاهش یابد. تا سه روز هم از لمس و دستکاری محل تزریق خودداری کنید. بعد از تزریق ممکن است برخی واکنشهای موقتی مانند قرمزی ، درد ، یا تورم در محل دیده شودکه معمولا" در عرض یک هفته اول بعد از تزریق ، از بین می روند. برای تسریع در رفع تورم احتمالی می توانید از کیسه یخ به مدت کوتاه استفاده نمایید. بعد از دوهفته پزشک باید مجددا" شما را ویزیت کرده وضمن ارزیابی وضعیت ، اگرلازم بداند کارهای تکمیلی را روی پوست انجام دهد.

 

با توجه به بازار آشفته این نوع محصولات در ایران و به منظور جلوگیری از مصرف ژل های بی کیفیت که به طور غیرقانونی وارد می شود ، باید از نوع ژلی که برای شما مصرف می شود ( مثلا" ژوویدرم ) مطمئن شوید.

 

علت گلوله شدن و حرکت کردن ژلها چیست ؟

 

یکی از مواردی که مکررا" توسط افراد سوال می شود اینست که چرا در بعضی موارد ژل تزریق شده گلوله شده و یا از جای خود حرکت می کند و منظره بدی را به وجود می آورد؟ دراین زمینه به چند عامل می توان اشاره کرد : 1 مصرف ژل های بی کیفیت که قیمت آنها بسیار کمتر از ژل های معتبر مانند ژوویدرم است و متاسفانه به منظور کسب سود بیشتر توسط برخی ازافراد استفاده می شود . بسیاری از این ژل ها بعلت موادی که در ترکیب خود دارند باعث واکنش سیستم ایمنی فرد شده و درنهایت توده هایی ( گرانولوما ) به وجود می آورند. 2 عدم مهارت پزشک تزریق کننده. پس تا به مهارت پزشک و کیفیت موادی که مصرف می کند مطمئن نشده اید ازانجام این کار خودداری کنید. بهترین راه اطمینان از مهارت پزشک ، دیدن نتیجه کاردر افرادی است که قبلا" به وی مراجعه کرده اند.

 

زمان ماندگاری

 

کیفیت ژل ها تنها به زمان ماندگاری آنها بعد از تزریق بستگی ندارد یعنی برخلاف تصور عامه مردم ، تنها ملاک خوب بودن یک ژل زمان ماندگاری آن نیست . زمان ماندگاری بسیاری از ژل های معتبر مانند " ژوویدرم " حدود شش ماه تا یک سال است در حالی که این زمان برای بسیاری از ژل های تقلبی بسیار بیشتر است !

 

عمق تزریق هم روی زمان ماندگاری موثر است.

مرور تکنیک‌های تزریق

 

انتخاب تکنیک تزریق ممکن است به اندازه و محل قسمتی که باید اصلاح شود، مهارت و تجربه‌ی تزریق‌کننده و نیازهای بیمار بستگی داشته باشد. تکنیک سوراخ‌سازی سریالی به خوبی جهت ارائه چندین میزان اندکی از پرکننده پوستی برای متمایزسازی قسمت‌های لب، مناسب باشد. متناوباً، تکنیک‌های بندزنی خطی ممکن است به خوبی هنگام اصلاح ظاهر قسمت فیلتری مناسب باشد. همچنین، تکنیک‌های تزریق‌سازی ممکن است در ترکیب با صلاحدید متخصص بالینی معالج بکار رود تا بازده زیبایی بهینه‌ای بدست آورد. در آزمایش بالینی تصادفی، محققین معالج از پروتکلی دنبال کردند که امکان تزریق SGP-HA برای اصلاح شکل لب و پر بودن را مقدور ساخت.

 

مدیریت درد

 

عمل‌های تزریق برای ارائه هیلورونیک اسید جهت بزرگ‌سازی لب ممکن است مرتبط با ناراحتی موضعی باشند. در مطالعه‌ای محوری از SGP-HA برای بزرگ‌سازی لب، بیشتر بیماران بیهوشی ناحیه‌ای در زمان تزریق هیلورونیک اسید دریافت کردند. بیهوشی ناحیه‌ای به شکل اینفرااوربیتال و قالب‌های عصب روانی می‌توانند به صورت موثری درد عمل را مدیریت کنند. متعاقباً بیماران ترجیح می‌دهند که عمل را تنها با بیهوشی موضعی تحمل کنند.

 

خلاصه

 

حصول بازده زیبایی بهینه برای بزرگ‌سازی لب با پرکننده‌های پوستی همانند SGP-HA نیازمند دانش آناتومی و عملکرد لب، تجربه بالینی در استفاده از تکنیک‌های تزریق مختلف و رویکرد فردی برای درمان می‌باشد. ایجاد طرح درمان فردی به ارزیابی کامل ارائه‌ی لب در زمان بازدید کلینیک اولیه علائه بر ظاهر کلی شکل لب بستگی دارد. مهمتر اینکه بحث متخصص-بیمار یک مرحله مهم در وضع انتظارات درمان است و بایستی مبنایی برای ارزیابی اثربخشی درمان ارائه کند. مدیریت موثر SGP-HA ملزم می‌دارد که متخصصین معالج، درکی از تکنیک‌های تزریق توسعه دهند تا بازده‌های زیبایی بهینه‌ای بدست آورند که برای بیمار مطلوب بوده و ریسک AEها را بحداقل رساند.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس