صفحه اصلی > مقالات > سبک زندگی سالم > در ساعات اولیه روز چه باید کرد؟ 


کارهایی که در ساعات اولیه روز باید انجام دهید

 


 

 

 

باور کنید یا نه چگونگی گذراندن ساعت های اولیه روز تاثیر شگفتی بر روی روحیه، انگیزه، انرژی روانی و سلامتی شما دارد. در هر فرهنگی، توصیه شده است که هر روز با حرکات کششی ساده، پیاده روی، دوش گرفتن و مناجات شروع شود. این فعالیت ها باعث بهبود وضعیت متابولیسم، روحیه و شفافیت ذهن می شود. حتما دلیلی وجود دارد که این روش برای قرن ها ادامه پیدا کرده و تحقیقات علمی نیز ما را به همین نقطه می رساند. با هم به علل موجود در پشت این فعالیت ها می پردازیم:

۱- ورزش سبک و حرکات کششی

 

بدن به گونه ای عمل می کند که نیاز به کشش دارد. به این دلیل که کشش گردش خون را بهبود می بخشد، استرس موجود در ماهیچه ها را آزاد کرده و انعطاف پذیری را که بدن برای انجام فعالیت های روزانه نیاز دارد، افزایش می دهد. خوابیدن در یک حالت فیزیکی مشخص برای مدت طولانی باعث می شود بدن خشک شده و بنابراین لازم است تا قبل از شروع کار روزانه دوباره گرم شود. به طور مشابه همین اتفاق برای مفاصل بدن نیز می افتد. کشش بدن باعث می شود که خون سریع تر حرکت کرده و گردش را به بیشترین میزان ممکن برساند. سعی کنید برای مدت ۳۰ ثانیه بدن خود را بکشید تا استرس فیزیکی و یا ذهنی که از روز قبل در بدنتان مانده آزاد شود.

 

می توانید با کشیدن نرمال بازوها آغاز کنید، یک چرخش کوچک به کمر خود بدهید و بدن را به سمت بالا بکشید و روی پنجه های پا بایستید. برای یک حرکت کششی کامل حرکت آسانا سوریاناماسکر را انجام دهید.

۲- از هر تماس تکنولوژی دور بمانید

 

از اینکه اولین تماس روزانه شما دست زدن به گوشی موبایلتان باشد اجتناب کنید. تحقیقات نشان می دهد که چک کردن گوشی همراه به عنوان اولین کار هر روزه، تاثیرات مخربی بر سلامت روانی شما دارد چرا که پیام های روز قبل باعث می شوند شما در حالتی مابین دیروز و امروز قرار بگیرید که باعث می شود در برخاستن شما از تختخواب تاخیر ایجاد شود.

 

بنا به گفته سید ساوارا، متخصص مدیریت زمان و رشد شخصیتی، زمانی که شما در ابتدای صبح به چک کردن ایمیل هایتان می پردازید، خطر انجام دادن کاری که دیگران از شما خواسته اند وجود خواهد داشت. اگر نگران زنگ ساعت هستید، یک ساعت معمولی بخرید که در کنار خود در هنگام خواب بگذارید و ببینید که دقیقا همان کار را انجام می دهد. اشعه های صفحات الکترونیکی در واقع شما را تنبل تر کرده و کاملا باعث خواب ماندن تان می شود!

 

۳- خودتان را سرحال کنید

 

یک لیوان کوچک آب بنوشید تا سیستم بدنتان را به جریان بیاندازد وبدن را از کم آبی شب گذشته خلاص کند. یک مشت آب سرد روی صورتتان بریزید، اینکار باعث می شود که گردش خون به صورت شما برسد و هر نوع استرسی را که ممکن است از روز قبل مانده باشد از بین ببرد و آزاد کند. توجه به بهداشت شخصی حس شادابی و خوش بینی را در شما افزایش می دهد.

 

و حالا مهمترین بخش یک دوش آب سرد. یک دوش آب سرد ( می توانید در زمستان ها کمی دما را تنظیم کنید ولی نه خیلی) تغییرات مثبتی در سیستم ایمنی و لیمپاتیک بدن ایجاد می کند، باعث تقویت سیستم گردشی و هضم غذا می شود که همه این ها تاثیر مثبتی روی بدن شما خواهد داشت. همچنین می تواند باعث کاهش علائم افسردگی شده و بنابراین حس خوبی را در شما ایجاد کند. اگر هیچ فایده دیگری نداشته باشد، خواب را از سر شما می پراند و البته چه چیزی بهتر از کمی جیغ زدن صبحگاهی است؟

۴- امور صبحگاهی را انجام دهید و تخت تان را مرتب کنید

 

این کارها کیفیت زندگی ما را تغییر نمی دهند اما باعث می شوند که از استرس دور بمانید و ذهنتان را رها کنید. تمیزکردن، مرتب کردن، آماده کردن ناهارتان، دم کردن قهوه، جمع و جور کردن لباس های کثیف و قرار دادنشان در رختشویی برخی از کارهایی هستند که هر روزه باید انجام شوند. به علاوه از همین ابتدای صبح حس موفقیت و کامیابی به شما دست می دهد و همچنین بعد از یک روز کاری نیز به یک محیط مرتب و تمیز باز می گردید. این مطلب اصلا به این معنی نیست که کسانی که تختشان را مرتب می کنند سرشان شلوغ نیست بلکه به این معنی است که پر بازده تر هستند.

 

۷۱ درصد از کسانی که تختشان را مرتب می کنند، احساس می کنند انسان های شادی هستند، در حالی که ۶۲ درصد از کسانی که تختشان را مرتب نمی کنند تایید کرده اند که انسان های شادی نیستند. کسانی که تختشان را مرتب می کنند بیشتر به شغلشان علاقه دارند، در خانه خودشان زندگی می کنند، مرتبا ورزش می کنند و فکر می کنند که استراحت کامل و خوبی دارند. در حالی که کسانی که تختشان را مرتب نمی کنند از کارشان بیزارند، در یک آپارتمان اجاره ای زندگی می کنند، باشگاه نمی روند و صبح ها خسته از خواب بیدار می شوند.

۵- از روز خود یک برنامه و تصور ذهنی داشته باشید

 

در مجسم کردن قدرتی نهفته است. وقتی خودتان را در حال انجام کاری تصور می کنید، در واقع آرزوی انجام دادن آن را دارید و به سمت آن پیش می روید. این به آن معنی نیست که ایمیلتان را چک کنید و شروع به کار کنید بلکه این ها هدف هایی هستند که شما برای خودتان دارید و می خواهید به آنها برسید. درباره شان فکر کنید، برنامه بریزید که چگونه به آنها خواهید رسید، دربرنامه هفتگی یا لیست تان آنها را یادداشت کنید. همین حالا هم یک قدم به جلو برداشته اید. قبل از آنکه کاری انجام دهید، شروع به رسیدن به هدفتان کرده اید.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه