صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > تزریق چربی در لب 


درباره تزریق چربی در لب چه می دانید؟

 


 

لبها جزء بسيار مهمی در زيبايِی و تناسب صورت محسوب می شوند وبه همين دليل انجام هر مداخله ای در اين عضو نياز به دقت و زيبايی شناسي خاص جراح دارد.

پيوند چربی مي تواند برجستگی طولانی مدت در لبها ايجاد کند.

اولين نکته ای که مي بايستی در تزريق چربی لب مد نظر قرار گيرد فرم ساختاری لب و آگاهی از آناتومی لب و ساختمانهای مرتبط به آن مثل فک و دندانها است.همانطور که يک معمار نبايد انتظار داشته باشد که صرفاً با روی هم قرار دادن مواد و متريال ساختمان زيبايي بنا کند، يک جراح زيبايي نيز بدون آگاهی کامل از ساختار لب و اينکه قرارگيری يک پر کننده در هر قسمت لب چه تاٌ ثيری روی فرم کلی لب می گذارد ، نمی تواند فرم متناسب و زيبايی از لب بوجود آورد.جراح با درنظر گرفتن عوامل موٌثر در جذابيت لب مي تواند با انجام تزريق چربی ، زيبايی و تناسب طبيعی و ذاتی لب، متناسب با چهره فرد را ايجاد کرده ، لب جوان تر و جذاب تری را به فرد ببخشد.

البته صرفاً شناخت خصوصيات “لب زيبا” کافی نيست. درک اين نکته ضروری است که اضافه کردن بافت به يک بخش لب، چه اثراتی بر ساختار مجاور آن می گذارد. در مورد افرادی که ذاتاً لبهای خوش فرمی دارند، اضافه کردن بافت چربی تقريباٌ به هر نقطه از لبشان نتيحه زيبايی به همراه خواهد داشت در صورتی که در مورد افرادی با لبهای باريک و بی تناسب ، حجم دادن به کل لب ،نه تنها به بهبود ظاهری کمکی نمی کند بلکه ممکن است موجب افتادگی لب ، بخصوص لب بالا شود.

لب بالای زيبا دارای خط سفيد مشخصاً برجسته و پيوسته در طول خط مرزی لب با پوست بالای لب می باشد.اين برجستگی که از پوست لب بالا جدا می باشد و در دو قوس لب بالا، به بيشترين برجستگی خود می رسد،با رسيدن به گوشه های لب، کمتر شده، به حالت مقعر در می آيد در حاليکه در مرکز و بالای لب ، فرم محدب و برجسته تری به خود مِی گيرد.درست زير قوس لب بالا، قرمزی لب در وسط يک برجستگی مشخص و حجم کاملاٌ مرکزی را پديد آورده که به عنوان عنصر زيبايی شناختی در لب بالا به حساب مِی آيد.

لب پايين همان برجستگی مرزی لب بالا را دارد، با اين تفاوت که مانند لب بالا به وضوح به چشم نمی آيد و در ضمن سفيد رنگ هم نيست. لب پايين زيبا در جذاب نشان دادن لب بالا و چهره بسيار موٌثر است. تفاوت لب بالا و پايين در يک شخص جوان ونرمال در برجستگی قرمزی لب پايين است که تقريباً 3/2 برابر بيش از لب بالا است.

تزريق چربی در لايه ها يا بخش های مختلف لب ، به نتايج مختلفی می انجامد. به همين دليل برای ايجاد تغييری مثبت در لب می بايستی به لايه ها و مناطق آناتوميکی لب که قرار است تزريق در آن صورت گيرد توجه بسيار داشت.

هدف کلی در تزريق چربی لب، 1 –جوان سازی و پر کردن چربی از دست رفته لب و 2- برجسته کردن لب ها و رسيدن به فرمی جذاب با حداقل حجم تزريقی ممکن است. تزريق چربی در لايه های سطحی تر لب بيشتر به فرم دهی لب و تزريق در لايه های عمقی تر به جوان سازی لب کمک می کند.

تزريق چربی در عضله مدور لب روش موٌثری نيست چرا که با تورم در اين عضله عمقی لب ، لبها بدون هيچ برگشتگی وجذابيتی در قرمزی لب،صرفاً موجب کلفت تر شدن و پهن تر شدن لبها می شود و از آنجا که هدف اصلی ، برگرداندن قسمت قرمز رنگ لبها و برجستگی اين ناحيه است ، هر تزريق اشتباهی می تواند ما را از اين هدف دور کند.

عمل تزريق چربی در لب،هم در افرادی که به دليل بالا رفتن سن و ظهور علايٌم پیری در صورت، دچار کم شدن حجم لبها و چروکيدگی ناحيه شده و هم جوانانی که داوطلب پر بودن بيشتر لبها و جذابيت آن هستند توصيه می شود.

با بالا رفتن سن ، پر بودن نواحی عمقی لب کم شده ، به تدريج عضله مدور لب به سمت بافتهای سطحی تری که قرمزی لب را ايجاد می کند نزديک تر شده ، در نتيجه لب پايٌين به سمت داخل متمايل شده و لب بالا هم برجستگی اش را از دست داده دچار چينهای عمودی روی لب و باريک شدگی می شود.با برگشتن لب پايٌين به سمت داخل ، برجستگی جذاب وسط لب کم شده ،بعلاوه با نزول لب ، دندانهای فک پايٌين در حال استراحت،نمايان می شوند.عليرغم کاهش حجم ناراحت کنندهٌ لب پايٌٍين ، چروکهای ايجاد شده روی لب بالا و پشت لب به مراتب بد تر است.

هميشه بهترين کانديد های تزريق چربی لب ، افرادی هستند که در جوانی لبهای پری داشته اند. بازگرداندن حجم لب در اين افراد ظاهر جوان تر و شاداب تری برايشان به ارمغان می آورد.سخت ترين افراد کسانی هستند که قبلاً هم لبهای پر و جذابی نداشتند که در اين موارد گاهی قبل از تزريق چربی نياز به عمل جراحی برای برگرداندن بيشتر لبها نيز هست.برای ايجاد يک لب جذاب ، می بايستی تزريق چربی در بخش هايی انجام گيرد که به لب برگشتگی و پری بيشتری ببخشد.چنين تغييری نيازمند دقت خاص وشناخت آناتوميک لبها و بافتهای مرتبط اطراف است.

 

 

نکته قابل توجه در تزريق چربی لبها:

 

1- به علت پر خون بودن ونرمی خاص بافت لب، ميزان تورم بعد از تزريق نسبت به ساير مناطق صورت بيشتر است و تا 3 هفته تداوم می يابد و 2-به دليل تحرک بيشتر لبها نسبت به ساير قسمتهای صورت ، ميزان ماندگاری چربی در اين بافت کمتر است و به طور متوسط 4/1 حجم تزريق شده فرصت پيوند می يابد. به همين دليل امکان نياز به تزريق مجدد بيشتر است. با وجود اين مورد، فرم طبيعی و جذاب لب که بعد از تزريق چربی بوجود می آيد آنچنان کم نظير است که داوطلبان اين تزريق روز به روز بيشتر می شوند.

تزريق چربی در نواحی اطراف لبها مثل گوشه لب، خط خنده ، ناحيه گونه روی حفره دهان ومحدوده زير لب به سمت چانه نيز در تکميل زيبايي لبها به منظور جوان سازی ، ضروری است.

در نواحی چانه ای به دليل گود افتادگی گوشه لبها به سمت چانه، همزمان با افتادگی ميان چانه که به صورت، حالت افتادگی و شلی شديدی می دهد ، نياز به تزريق چربی از سنين 40 به بعد کاملاً محسوس است. درمناطق اطراف لب نيز به علت تحرک نسبتاً زياد نسبت به بقيه صورت ، ميزان امکان پيوند بافت چربی کمتر بوده و نياز به روتوش 2-3 ماه بعد افزايش مِی يابد. نکته مهم در تزريق چربی ناحيه فکی آشنايی کامل جراح به آناتومی منطقه و توجه به وجود شاخه عصب صورت که مسئول عصب دهی کنار چانه و پايين لب است، می باشد. در عين حال بايد به ساير ساختارهای حياتی ديگر نظير شريان و وريد صورت، غده بنا گوشی و غدد ديگر بزاقی در ناحيه، دقت کافی مبذول داشت تا سلامت فدای زيبايی نشود.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه