صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > لیزر ان لایت 


لیزر ان لایت

 


 

شاید میل به جاودانگی از آرزوهای دیرین بشر، دلیل تلاشهایش برای حفظ جوانی می باشد. در همین راستا نگه داری پوست در شرایط خوب دشوار به نظر می رسد.

غیر از روند طبیعی افزایش سن، عوامل دیگری مثل نور خورشید، آلودگی هوا ،کشیدن سیگار ،استفاده از مشروبات الکلی، تغییرات هورمونی و یا ترکیبی از همین موارد، به دلیل از دست رفتن کلاژن باعث آسیب پوست و پیری آن می شود.

پس از چهل سالگی کلاژن سالیانه 1% کاهش می یابد. آفتاب سوختگی علاوه بر روند پیری پوست و از دست رفتن کلاژن این لایه را چنان تخریب می کند که دیگر قادر به محافظت از لایه سطحی پوست نبوده و باعث شکل گرفتن چین و چروک ها می شود.

انسان در راستای تلاشهایش برای دستیابی به آرزوی دیرینه اش یعنی حفظ جوانی، راهکارهای گوناگونی را آزموده است. ولی همواره به دنبال دستیابی به یک روش ایده ال که تامین خواسته اش حداقل عارضه و خطرات جانبی را برایش داشته باشد، بوده است.در همین راستا لیزر ان لایت روشی غیر تهاجمی که مورد تایید FDA نیز می باشد، برای کاهش چین و چروکهای صورت همراه با بازسازی کلاژن معرفی می شود.این تکنولوژی منحصر به فرد مخصوصا برای افراد شاغلی که خواهان درمان بهتر هستند و نمی توانند وقت زیادی برای روش های قدیمی لیفت صورت صرف کنند، بسیار مناسب می باشد.ان لایت لیزری است با انرژی بسیار پایین که رگهای خونی زیر پوستی را مورد هدف قرار می دهد . رگها آسیب نمی بینند، اما فعالیت های شیمیایی سبب می شود که بدن شروع به بازسازی کلاژن و ترمیم ناحیه ی مورد درمان کند.

این روش کاملا بی خطر بوده و نیازی به بی حسی ندارد و سطح پوست را زخمی نمی کند.لیزر ان لایت بافت زیر پوستی را هدف قرار داده و باعث رشد کلاژن های جدید و در نتیجه کاهش خط و خطوط ها و چین و چروکهای پوست می شود.

درمان ممکن است بین 1-30 دقیقه طول بکشد که این امر بستگی به میزان چین و چروکها و محل مورد درمان دارد . بیمار هیچ دردی جز احساس گرمای خفیف روی پوست نمی کند،.بر خلاف روش های لیزر درمانی دیگر قرمزی و آسیب دیدگی پوست مربوط به این روش وجود ندارد.

2 بار ان لایت به فاصله ی 30 روز برای شروع دوره ی لیزر و تکرار آن به فاصله ی 3 ماه جهت حصول بهترین نتیجه پیشنهاد می شود . معمولا تولید کلاژن 90 روز بعد از این جلسات به طول می انجامد. البته تحت تاثیر سن و یا سبک زندگی فرد ممکن است کیفیت و طول دوره ی درمان تفاوت داشته باشد.معمولا افراد سیگاری یا کسانیکه در معرض نور خورشید قرار می گیرند، به جلسات در مانی بیشتری نیاز دارند که بین 90 الی 118 روز تغییرات یا درمان با روش ان لایت می تواند با روش های موضعی درمانی دیگر ترکیب شود. ما استفاده از کرم ویتامین ث را در شب و خوردن مولتی ویتامین مورد نیاز را پیشنهاد می کنیم.البته بیماران نباید استفاده از ضد آفتابهای با SPF30 برای محافظت از پوست در مقابل آفتاب که باعث شکسته شدن کلاژن می شود را فراموش کنند.

نتایج مطلوب پس از درمان بین 60 الی 90 روز بعد مشخص می شود.. البته با توجه به موقتی بودن روش درمانی می بایست به صورت دوره ای هر چند ماه یک بار ادامه یابد.

لیزر ان لایت در درمان ضایعات عروقی نیز کاربرد وسیعی دارد.در این روش نیز بیمار تنها شاید به مدت کوتاهی روی پوست قرمزی داشته باشد که گاهی با کبودی همراه است که معمولا پس از 48 ساعت محو خواهد شد.

از دیگر کاربرد های ان لایت درمان جوش (آکنه) است:

این روش درمانی آکنه های باقی مانه روی پوست را کاهش می دهد.

روش درمانی ان لایت برای درمان آکنه چگونه است؟

لیزر ان لایت دارای نوری زرد رنگ است که روی پرفورین (ذره ای فعال در پوست که اکسیژن آزاد می کند ) اثر کرده و باکتری های موجود در آکنه را از بین می برد و بعلاوه با شبیه سازی کلاژن ها به روند درمان و بهبود آنها سرعت بخشیده و باعث می شود جوشها از روی صورت محو شوند و خطر باقی ماندن اثر جوش ها را کاهش می دهد. در این روش هم بیمار در طول درمان کمترین دردی را به جز احساس گرما روی پوست خود تجربه نمی کند .فقط ممکن است نقاط کوچک تیره رنگ (بنفش یا قرمز ) روی پوست ایجاد شود که طی چند روز برطرف می شود.ممکن است یک جلسه درمان برای کاهش آکنه ها و یا تعدیل آنها کافی باشد، ولی برای ماندگاری اثر درمان روش های دیگری نیاز می باشد.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه