صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > بزرگ کردن باسن با تزریق چربی 


بزرگ کردن باسن با تزریق چربی

 


 

لیفت برزیلی باسن اصطلاح عام‌تری است که برای تزریق چربی در باسن به کار برده می‌شود و در آن چربی از بخش دیگری از بدن خود بیمار با استفاده از لیپوساکشن خارج می‌شود و پس از خالص سازی با هدف پیکرتراشی و خوش فرم کردن در باسن تزریق می‌شود. به علاوه در این عمل باسن بالاتر برده می‌شود، البته هدف اصلی تزریق چربی به باسن ، لیفت باسن نیست. هر چه حجم بیشتری از چربی تزریق شود، برجستگی رو به بیرون باسن بیشتر می‌شود و گردتر و خوش فرم‌تر به نظر می‌رسد.

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی

 

عمل بزرگ کردن باسن با تزریق چربی سه مرحله دارد که تکمیل آنها ۴ تا ۸ ساعت زمان می‌برد:

 

    ابتدا چربی از ناحیه‌های تعیین شده بدن خود بیمار مانند ران، شکم، پشت بدن یا قفسه سینه خارج می‌شود. چنانچه از کانولای ظریف استفاده شود، عمل بیشتر طول می‌کشد، اما جای زخم کمتری باقی می‌ماند.

    در مرحله دوم چربی خالص می‌شود. چربی در جاذبه پایین سانتریفیوژ می‌شود تا تمام سلول‌های مرده و ناسالم جدا شود.

    در مرحله سوم چربی مجدد در بدن بیمار تزریق می‌شود. پس از خالص سازی کامل چربی، تزریق دقیق آن در باسن انجام می‌شود تا شکل دلخواه ایجاد شود.

 

دوران بهبود

 

این عمل بسته به میزان مورد نظر بزرگ کردن باسن ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد. دوران بهبود این عمل ۲ تا ۳ هفته است و بروز درد، ورم و کبودی طبیعی است. باسن حدود یک هفته حساس و لمس آن توام با درد است، با این حال چند روز پس از عمل می‌توان فعالیت‌های روزمره را از سر گرفت. ممکن است به نظر برسد که باسن قدری از میزان مورد انتظار بزرگتر است، این اثر طبیعی تزریق چربی است و پس از فروکش کردن ورم شکل جدید و اصلی باسن قابل مشاهده خواهد بود. در بعضی موارد باید چربی بیشتری تزریق شود تا بهترین نتیجه به دست آید.

متقاضی ایده‌آل تزریق چربی

 

این عمل برای تمام گروه‌های سنی مناسب است، هر چند ما غالباً پیشنهاد می‌کنیم که افراد ۳۰ تا ۶۵ سال برای انجام این عمل مراجعه کنند. به جز مسئله سن متقاضی عمل باید در جلسه مشاوره به دقت توسط متخصص معاینه شود تا عامل‌های تاثیرگذار زیر نیز بررسی شود.

باسن

 

اگر باسن کوچک، تخت یا نامتقارن دارید، لیفت برزیلی باسن می‌تواند مشکل را اصلاح کند. ضمناً انجام این عمل پس از کاهش وزن شدید نیز توصیه می‌شود، چون باسن پس از لاغری برجستگی و شکل زیبای خود را از دست می‌دهد. تزریق چربی مشکل سلولیت را نیز رفع می‌کند.

چربی بدن

 

شرط لازم انجام عمل چربی داشتن ذخیره مناسبی از چربی است. بنابراین پزشک گاهی از بیمار می‌خواهد تا قبل از عمل اندکی چاق شود. پیکرتراشی در اکثر موارد مرحله تخلیه چربی از بخش‌هایی مانند شکم یا پهلو را شامل می‌شود که بیمار همزمان با بزرگ کردن باسن تمایل به کوچک کردن آنها دارد.

سلامت عمومی

 

برخوردار بودن از سلامت عمومی مناسب در تمام عمل‌های زیبایی مهم است و هیچ بیمار یا پزشکی آگاهانه به استقبال مخاطره نمی‌رود. برای مثال معمولاً توصیه می‌شود مبتلایان به بیماری قلبی یا ریوی از انجام عمل‌های زیبایی و غیرضروری خودداری کنند. بنابراین بیمار موظف است پزشک را کاملاً از وضعیت سلامت خود آگاه کند و تمام بیماری‌های پیشین و فعلی و داروهای مصرفی را اطلاع دهد.

نتایج تزریق چربی در باسن

 

نتایج تزریق چربی در باسن در حالت ایده‌آل همیشگی است. در اکثر موارد بازجذب چربی رخ می‌دهد و در نتیجه باسن به مرور زمان کوچکتر می‌شود. نتایج پیکرتراشی حاصل از لیفت برزیلی باسن بلندمدت و دائمی است، به ویژه زمانی که وزن بدن تغییر نیابد. سلول‌های چربی که پس از انتقال و تزریق زنده می‌مانند، سلول‌هایی دائمی‌اند که واکنش‌های هورمونی طبیعی به تغییرات وزنی را به دست می‌آورند. به این ترتیب در اثر چاق یا لاغر شدن به احتمال زیاد باید نتیجه عمل قدری اصلاح شود.

مزایای تزریق چربی در باسن

 

یکی از شاخص‌ترین مزایای تزریق چربی در باسن این است که چون سلول‌های طبیعی بدن خود بیمار در عمل مورد استفاده قرار می‌گیرد، اثرهای جانبی و عوارض کمتری نسبت به جراحی بزرگ کردن باسن با پروتز بروز می‌یابد. برخی بیماران نیز معتقداند نتایج تزریق چربی طبیعی‌تر از نتایج قرارگیری پروتزهای سیلیکونی در باسن است.

معایب تزریق چربی در باسن

 

اگرچه پس از لیفت برزیلی باسن قدری جای زخم باقی می‌ماند و این عمل توام با عوارض اندکی است، اما این عمل زیبایی در مجموع ایمن است. تزریق چربی بسته به ترجیح پزشک یا تحت بیهوشی عمومی یا تزریق وریدی داروی آرام بخش انجام می‌شود.

کبودی، ورم و درد پس از عمل عوارض رایجی است که پس از هر عمل زیبایی دیگری نیز احتمال بروز آن وجود دارد. مشکلات جدی‌تری مانند آمبولی چربی نیز به ندرت رخ می‌دهد. در هر حال چنانچه بیماران دستورات پس از عمل را رعایت کنند، بعید است با عوارض جدی مواجه شوند.

اثر بارداری بر نتایج تزریق چربی

 

اثر بارداری بر نتایج تزریق چربی غیرقابل پیش‌بینی است. شکل بدن و پایین تنه غالباً به دلیل تغییرات هورمونی و نیازهای فیزیولوژیک بدن به نحو چشمگیری پس از بارداری تغییر می‌کند. در این شرایط اصلاح‌های جزیی باید برای بازیابی نتیجه قبلی انجام شود.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه