صفحه اصلی > سوالات رایج و پاسخ ها > سوالات رایج درباره تداخل روش های جوانسازی 


 سوالات رایج درباره تداخل روش های جوانسازی با هم

 


 

در مورد اقدامات زیبایی گاهی لازم است که چند اقدام زیبایی همزمان یا به صورت ترکیبی انجام شود تا بیمار حداکثر نتیجه را مشاهده نماید. برای مثال اگر چه لیزر فرکسل (fraxel) یا فرکشنال (fractional) در مورد از بین بردن چروکهای پوستی و سایر علایم پیری بسیار موثر است، برچروکهای دینامیک(dynamic wrinkle) و از دست دادنهای حجم(volume loss) کاملاً بی اثر است و در مورد شلی پوست(skin laxity) اثر کمی دارد.به همین دلیل گاهی لازم است که این لیزر با بوتاکس(Botox) یا پرکننده(filler) ترکیب شود تا بیمار بهترین نتیجه زیبایی را شاهد باشد. در همین زمینه سوالاتی برای پزشکان و بیماران وجود دارد که در زیر به پاسخ آنها میپردازیم:

 

1 - آیا در بیماری که لیزرفرکشنال کل صورت انجام داده است میتوان بوتاکس انجام داد؟

با توجه به این که لیزرفرکشنال بر چروکهای استاتیک صورت فرد موثر است و بوتاکس در درمان چروکهای دینامیک فرد مفید است، ترکیب این دو روش اثر زیادی در جوانسازی صورت فرد دارد. بهتر است بوتاکس یک هفته بعد از لیزر فرکشنال انجام شود و در روز لیزر این اقدام انجام نشود.

 

2 - در مورد پرکننده یا ژل چطور ؟

در فردی که لیزر فرکشنال انجام داده است استفاده از ژل باعث پرکردن چروکهای عمقی میشود که این مساله در جوانسازی حداکثری پوست موثر است. نکته مهم اینکه ژل باید دو تا سه هفته بعد از لیزر فرکسل تزریق شود.

 

3 - در کسی که ژل تزریق کرده است آیا امکان انجام لیزر فرکشنال وجود دارد ؟

بسیاری از افراد نگران این مساله هستند که انجام لیزر باعث ازبین رفتن ژل تزریق شده آنها بشود ولی این مطلب از نظر علمی صحیح نیست و بدون هیچ مشکلی میتوان لیزر فرکشنال انجام شود.

 

4 - آیا در فردی که بوتاکس تزریق کرده امکان انجام لیزر فرکشنال وجود دارد ؟

بله بدون هیچ مشکلی میتوان این کار را انجام داد فقط تزریق بوتاکس و لیزر نباید در یک روز انجام شود.

 

5 - گاهی لازم است که لیزر فرکشنال و رادیو فرکانسی ( برای سفت کردن پوست ) در فردی انجام شود آیا انجام این دو روش در یک روز اشکال دارد ؟

خیر انجام ردایو فرکانسی (برای مثال ترماژthermage ) و لیزرفرکشنالل در یک روز بلا مانع است در این مورد باید ترماژ اول انجام شود وسپس لیزر فرکشنال انجام شود.ترکیب این دو روش اثر هم افزایی در بهبود پوست دارد.

 

6 - آیا تزریق بوتاکس و ژل در یک جلسه ممکن است ؟

اگر تزریق این دو در دو محل جدا انجام شود هیچ منعی برای تزریق در یک جلسه وجود ندارد برای مثال اگر بوتاکس در ناحیه پیشانی و خط اخم انجام شود و تزریق ژل در خط کنار لب انجام شود می توان هر دو را در یک جلسه انجام داد. در صورتی که این دو در یک محل انجام میشود بهتر است بین آنها یک تا دو هفته فاصله باشد. مثلاً در بعضی بیماران لازم است که در خط اخم عمیق هم بوتاکس هم ژل تزریق شود، در این صورت بهتر است ابتدا تزریق بوتاکس انجام شود و بعد از یک هفته ژل تزریق شود.

 

۷- آیا مصرف راکوتان( ایزوتره تینویین) همزمان با انجام آر اف سوزنی مشکلی ندارد؟

خیر. مصرف همزمان راکوتان برای انجام لیزر فرکشنال یا لیزرهای تخریبی دیگر ممنوع است ولی در مورد آر اف فرکشنال مصرف همزمان راکوتان منعی ندارد فقط گاهی ترمیم را به تاخیر میاندازد. جالب این است که آر اف فرکشنال در کاهش چربی صورت و درمان جوش فعال هم موثر است.

 

8- فاصله زمانی میان تزریق ژل وبوتاکس با هایفوتراپی به چه صورت است ؟

 

با توجه به کاهش عمر ژل و بوتاکس  توسط درمان های افزاینده دما در پوست ، توصیه می شود ابتدا هایفوتراپی برای بیماران انجام شده ، سپس اقدام به تزریق  ژل و بوتاکس نمایید . اما اگر هایفوتراپی برای بیمار انجام شده باشد ، از روز بعد بدون محدودیت  می توان ژل یا بوتاکس را برای وی تزریق کرد .

 

9- بیماری که اقدام به انجام لیفتینگ  با دستگاه هایفو می نماید ، آیا می تواند جهت مقاصد درمانی دیگر ، نظیر از بین رفتن اسکار های آکنه (جای جوش ) از دستگاههای دیگری نظیر لیزرهایCo2 Fractional   نیز استفاده نماید ؟

 

بله ، یک روز پس از هایفوتراپی هیچ گونه محدودیتی در استفاده از سایر روشهای درمانی وجود ندارد .

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه