صفحه اصلی > مقالات > سلامت پوست ومو > نیازی نیست هرروز دوش بگیرید 


لازم نیست هر روز دوش بگیرید!

 


 

 

دوش گرفتن بخش عمده ای از زندگی روزمره ، مثل خوابیدن است.بنابر این شما می‌توانید هر روز یا هر شب این کار را انجام دهید.بر طبق گفته متخصصین بهداشت یک الی دوبار دوش گرفتن در هفته کافی است.

دوش گرفتن بخش عمده ای از زندگی روزمره، مثل خوابیدن است.بنابر این شما می‌توانید هر روز یا هر شب این کار را انجام دهید. بر طبق گفته متخصصین بهداشت یک الی دوبار دوش گرفتن در هفته کافی است.

دکتر Elaine Larson، کارشناس بیماری‌های عفونی در دانشکده پرستاری  کلمبیا، می‌گوید: من فکر می‌کنم که دوش گرفتن بیشتر به دلایل زیبایی شناختی است. مردم فکر می‌کنند بیشتر به خاطر بهداشت این کار را انجام می‌دهند اما  این طور نیست.

بدن شما  ماشینی است که به خوبی روغن زده شده است و به دوش گرفتن روزانه نیاز نیست. دکتر C. Brandon Mitchell استاد یار پوست در دانشگاه جرج واشنگتن می‌افزاید که شستن بیش از حد پوست، نوار روغنی محافظ پوست را از بین می‌برد.

در حالیکه ما فکر می‌کنیم دوش گرفتن زیاد باعث جلوگیری از ورود میکروب به بدن می‌شود ولی بر عکس دوش گرفتن می تواند  شانس ابتلا به بیماری را افزایش دهد چون به خشک شدن پوست و ترک خوردن آن و در نتیجه ورود میکروب به بدن کمک می‌کند.کارشناسان می‌گویند از نظر تامین سلامتی، شستن دستها  با فوت و فن مخصوص می تواند باعث جلوگیری از بیماری شود و لزومی به استمرار در شست و شوی نیست.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه