صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس 


دستورات پس از تزریق بوتاکس

 


 

1-    تا 24 ساعت از هرگونه ماساژ محل تزریق(مثل کرم مالیدن) خودداری کنید.

 

2-    تا 4 ساعت دراز نکشید.

 

3-    به صورت نخوابید.

 

4-    می توانید دوش بگیرید یا به صورت آب بزنید اما نباید فشار دوش زیاد بوده و آب داغ باشد یا آب را با ضربه به صورت بزنید.

 

5-    از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید.

 

6-    از انجام دادن کارهای سنگین و خم بودن سر به مدت طولانی خودداری کنید.

 

7-    از انجام کارهایی که مستلزم فشار آوردن به بافت های اطراف چشم است(مثل تاتو یا برداشتن ابرو و ...) برای 48 ساعت خودداری کنید.

 

8-    انجام حرکات صورت مثل (خندیدن یا اخم کردن) آزاد است.

 

لازم به تذکر است که زمان شروع اثر بوتاکس در افراد مختلف از چند ساعت تا چند روز  متفاوت است و گاهی پس از چند روز بیمار شروع اثر آن را احساس می کند و تا 10 الی 14 روز هم امکان بیشتر شدن  اثر آن وجود دارد لذا روتوش بوتاکس معمولاً پس از 2 الی 3 هفته صورت می گیرد. باید توجه داشت چون اثر بوتاکس پس از این مدت به تدریج کم می شود لذا حداکثر زمانی که روتوش انجام می شود برای سه هفته اول خواهد بود و پس از آن باید تا زمان تزریق مجدد صبر گردد و از انجام روتوش خودداری شود. همچنین زمان شروع اثر بوتاکس می تواند در یک فرد در تزریقات مختلف متفاوت باشد و گاهی زودتر و گاهی دیرتر رخ دهد. طول اثر این دارو در مطالعات مختلف بین 2 هفته تا 8 ماه می باشد و به طور متوسط 3 ماه است. باید توجه داشت که کاهش اثر تدریجی است و مثلاً در کسی که بوتاکس سه ماه می ماند یعنی در انتهای ماه اول 30درصد و در انتهای ماه دوم 60درصد اثر از بین رفته است و در نهایت زمانی که 80درصد اثر را از دست دادید جهت تکرار مراجعه کنید.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه