صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > فریب نخورید، لیزر موهای زائد در یک جلسه!! 


فریب نخورید؛ رفع موهای زائد در یک جلسه لیزر


 

 

یک متخصص پوست و مو و لیزر با فریب خواندن تبلیغاتی که عنوان می کنند موهای زائد را در مدت کوتاه و یا در یک جلسه لیزر حذف می کنند، افزود: برداشتن موهای زائد توسط لیزر چنانچه در قسمت وسیعی از بدن انجام شود، مستلزم صرف زمان در چندین جلسه و در ماه‌های متوالی است که حتی گاهی برای از بین بردن کامل آن نیاز به مراجعه مجدد در یک یا دوسال خواهد بود.

از بین رفتن موهای زائد درقسمت‌های مختلف بدن زمان متفاوتی نیاز دارد، به طوری که در نواحی که موهای ضخیم و همیشگی دارد حداقل شش تا هشت هفته طول می کشد و یا در قسمت صورت که موهای کمتر و نازک‌تری دارد چهار تا شش هفته زمان لازم است.

لیزر موهای زائد بدن به ویژه در بین خانم‌ها این روزها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و این کار ممکن است در یک یا چند قسمت از بدن انجام شود بخصوص در قسمت‌هایی که رشد موی زائد در آن ناحیه زیادتر و ضخامت آنها بیشتر است و میزان وسعت این عمل  تاثیری در  عوارض داشتن آن  نخواهد داشت.

آیا نور لیزر برای قسمت‌های دیگر بدن مضر خواهد بود؟

اثرگذاری نور انوع لیزر برای هر موردی که در نظر گرفته شده است تنها بر روی همان هدف مورد نظر خواهد بود و بر قسمت‌های دیگر بدن تاثیری نخواهد داشت،. مثلا برای جوانسازی پوست، تاثیر نور لیزر در همین مورد خواهد بود و یا لیزری که به منظور عروق در نظر گرفته شده است اگر گلبول‌های قرمز مورد هدف باشند تاثیر آن فقط روی همان خواهد بود.

در مورد لیزر موهای زائد بدن نیز به علت تفاوت ضخامت موها در بخش‌های مختلف بدن، پارامترهای متفاوتی برای این منظور تهیه شده است و اثر آن با توجه به ناحیه در نظر گرفته شده مانند پشت لب، چانه، دست، پا زیر بغل و قسمت‌های دیگر، متفاوت است و به جز نواحی سطحی پوست که پیاز مو در آن قرار دارد، هیچ تاثیر منفی در قسمت‌های دیگر آن نخواهد داشت.

در صورت انتخاب صحیح پارامترهای مناسب برای از بین بردن موهای زائد، پرتوهای لیزر در ناحیه در نظر گرفته شده برای بخش‌های مختلفی در قسمت پیاز مو وارد عمل می شود و با حرارت تولید شده لیزر، موجب از بین رفتن رنگدانه موهای زائد و همچنین سبب از بین بردن سلول‌های پیاز مو می شود و در مدت کوتاه تابش آن ده‌ها فولیکول مو را از بین خواهد برد.

 چرا با وجود لیزر کردن، گاهی موهای زاید، به طور مجدد رشد می کند؟

بسیاری از موها در ابتدا به صورت پرز و از رنگدانه کمتری برخوردارند به همین دلیل لیزر این موها تاثیر چندانی ندارد.  لازم است که فرد مراجعه کننده مدتی از لیزر این قسمت دست برداشته تا موها به ضخامت خود برسد. به همین دلیل است که رشد موهایی که  از قبل به صورت پرز در سطح بدن وجود داشته است، فرد را به اشتباه می اندازد و تصور می کند که موهایی که لیزر شده است مجددا رویش پیدا کرده است.

 

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه