جراحی زیبایی بازو

جراحی زیبایی بازو، یکی از محبوب ترین جراحی هایی که در چند سال اخیر توانسته است مشتری و خواستار بسیاری داشته باشد. حال شاید شما نیز به دنبال انجام عمل جراحی باز یا براکیوپلاستی باشید اما در رابطه با آن هیچ اطلاعاتی ندارید.

در ادامه با ما همراه باشید تا به ذکر مهمترین اطلاعاتی بپردازیم که شما باید قبل از انجام این روش درمانی بدانید تا اگر این روش درمانی برای شما مناسب نیست از خطرات احتمالی آن دور شوید.

براکیوپلاستی یک عمل جراحی زیبایی برای از بین بردن افتادگی‌های قسمت زیرین بازو و لاغری آن می‌باشد. در این جراحی بخش‌های هلالی شکل از پوست و چربی بازو جدا شده و پوست و بافت‌ها لیفت داده می‌شوند.

 براکیوپلاستی چیست؟

براکیوپلاستی یک عمل جراحی زیبایی برای بهبود ظاهر قسمت تحتانی بازوها است. در این عمل پوست و چربی اضافی از بین زیر بغل و آرنج برداشته می‌شود. پوست باقیمانده بر روی بازو کشیده شده و لیفت می‌شود تا ظاهری متناسب تر ایجاد کند.

چرا نیاز به جراحی زیبایی بازو است؟

هر چه پیرتر می‌شوید، پوست بالای بازوهای شما تغییر می‌کند و افتاده و شل می‌شود. همچنین کاهش وزن قابل توجه می‌تواند باعث افتادگی قسمت تحتانی بازوها شود.

در حالی که ورزش می‌تواند حالت عضلانی در قسمت فوقانی بازو را تقویت و بهبود بخشد، اما نمی‌تواند پوست اضافی را که خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده رفع کند.

براکیوپلاستی (جراحی زیبایی بازو) چیست؟

دلایل شل شدن بازو؟

به حتم برای شما نیز این سؤال پیش آمده است که چرا بازو شل می شود؟ آیا رخ داد این امر طبیعی است؟ چه مشکلی برای بازو به‌وجود آمده است؟ عوامل مختلف وجود دارند که با رخ داد آن ها از بین رفتن استحکام و عضلات بازو ممکن می شوند و لذا بازوی افراد شل خواهند شد.

شاید بتوان یکی از مهمترین دلایل این موضوع را افزایش سن شخص و همچنین از بین رفتن برخی از قابلیت های پوست نظیر چربی های زیر بافت پوست و یا قابلیت کشسانی پوست دانست. همچنین قابل توجه است که اگر فکر به صورت بیش از حد کاهش وزن پیدا کند، این مورد نیز می تواند تاثیر منفی بر روی کارایی و قدرت بازوی شما داشته باشد.

از دیگر دلایل می توان به مشکلاتی نظیر شل بودن ژنتیکی اشاره کرد که علت اصلی آن افزایش و کاهش وزن به صورت مداوم می باشد و دیگر کاری از دست شما در حل آن ساخته نیست. در این شرایط شما نیازمند مراجعه به متخصص حرفه ای برای درمان های پیشرفته خواهید بود. بهترین روش اینکار نیز روش درمانی براکیوپلاستی یا عمل زیبایی بازو می باشد.

کاندیدای مناسب برای براکیوپلاستی ؟

چه کسانی شرایط انجام روش درمانی براکیوپلاستی را خواهند داشت؟ بدن و پوست شما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ در این بخش با ما همراه باشید تا به معرفی شرایط مورد نیاز برای انجام روش براکیوپلاستی بپردازیم:

 • افرادی که به علت کهولت سن، دچار افتادگی در ناحیه بازو شده اند و اگر از این عمل استفاده نکنند مشکلاتشان گسترش پیدا خواهد کرد.
 • افرادی که شل شدگی و یا آویزان بودن پوست ناحیه بالای بازو برایشان بسیار ناراحت‌کننده است و از آن ناراضی هستند.
 • بیمارانی که سایز بازوهای بسیار بزرگی دارند و لذا بازوی آن ها از دیگر اندام هایشان بزرگ‌تر است و به دنبال ایجاد تناسبی در بدن خود هستند.

خطرات احتمالی:

 • خونریزی
 • تاخیر در ترمیم زخم
 • ایجاد اسکار
 • وارد شدن آسیب به بافت‌های عمیق‌تر مثل اعصاب، رگ‌های خونی یا ماهیچه ‌ها
 • ایجاد خط بخیه نامناسب
 • ایجاد تورم در دست‌ها و انگشتان
 • ایجاد عفونت در محل عمل
 • تجمع سرم یا مایع در محل عمل
 • از بین رفتن بافت‌های چربی در محل برش و نکروز چربی
 • ایجاد درد پایدار
 • جذب نشدن بخیه‌های داخلی که ممکن است باعث ایجاد التهاب شود.
 • عدم ایجاد تقارن بین دو بازو
 • نیاز به جراحی مجدد

براکیوپلاستی برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • افرادی که به طور قابل توجهی اضافه وزن دارند.
 • افرادی که تغییرات مکرر در وزن خود دارند.
 • اگر بیماری پزشکی داشته باشند که در ترمیم زخم اختلال ایجاد کند.
 • افراد سیگاری

اقدامات قبل از عمل جراحی زیبایی بازو:

در ابتدا، شما با یک جراح پلاستیک در مورد لیفت بازو صحبت خواهید کرد. در جلسه مشاوره، جراح پلاستیک شما احتمالاً موارد زیر را بررسی می‌کند:

درباره هر دارویی که مصرف می‌کنید یا اخیراً مصرف کرده اید‌، از جمله داروهای بدون نسخه و مکمل های گیاهی و همچنین هر عمل جراحی که انجام داده اید‌، صحبت می‌کند.

 • معاینه بدنی انجام داده و قسمت زیرین بازوها را بررسی می‌کند.
 • همچنین پزشک ازبازو شما برای پرونده پزشکی عکس می‌گیرد.
 • همچنین شما باید درباره انتظارات خود بحث کنید. توضیح دهید که چرا می‌خواهید لیفت بازو داشته باشید و از لحاظ ظاهری به چه چیزهایی امیدوار هستید.
 • اگر از تنباکو استفاده می‌کنید، این کار را متوقف کنید. سیگار کشیدن جریان خون در پوست را کاهش می‌دهد و می‌تواند روند بهبودی را کند.
 • اگر سیگار می‌کشید، پزشک به شما توصیه می‌کند قبل از جراحی و در دوران نقاهت سیگار را ترک کنید. بعضی از پزشکان اگر هنوز سیگار می‌کشید جراحی را انجام نمی‌دهند زیرا خطر عوارض بیشتر است.

براکیوپلاستی (جراحی زیبایی بازو) چیست؟

در طول عمل براکیوپلاستی چه اتفاقاتی می‌افتد؟

جراح برش هایی در زیر بازوها ایجاد می‌کند. طول و الگوی برش ها به میزان برداشت پوست بستگی دارد.

بعد از ایجاد برش ها، جراح بافت های زیرین شما را محکم کرده و با بخیه ایمن می‌کند. وی همچنین ممکن است از تکنیک مکش برای از بین بردن چربی (لیپوساکشن) استفاده کند.

سپس پوست شما روی خطوط جدید قرار داده و پوست اضافی از بین می‌رود. سپس برای بستن برش ها از بخیه یا نوار جراحی استفاده خواهد شد.

عوارض عمل جراحی براکیوپلاستی

حال که به دلایل استفاده از روش درمانی براکیوپلاستی و کاندید های مناسب آن پرداخته ایم، بهتر است سری به مشکلات و عوارض آن نیز بزنیم. روش درمانی براکیوپلاستی به مانند هر درمان دیگری دارای عوارض و مشکلات مختص به خود می باشد. برخلاف اینکه خطرات این جراحی نادر هستند، اما وجود آن ها نیز می تواند مشکل ساز باشد.

باقی ماندن جای زخم و یا اسکار یکی از اصلی ترین عوارض عمل جراحی زیبایی می باشد. البته قابل توجه است که اگر دکتر متخصص حرفه ای به پیاده‌سازی روند درمانی بپردازید، امکان به‌وجود آمدن این مشکل کمتر خواهد بود.

دوره نقاهت پس از براکیوپلاستی

همانطور که میدانید، هر روش درمانی دارای مراحل و روند بخصوصی خود می باشد که با پیگیری و انجام آن همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت و بیمار در سریع ترین زمان ممکن بهبودی خواهد یافت.

زمانی که روند درمانی براکیوپلاستی به پایان برسد، در اصل بلافاصله بعد از عمل لیفت بازو بیمار به اتاق ریکاوری منتقل خواهد شد. همانطور که از نام این اتاق مشخص است برای بهبود وضعیت کلی و پایداری بیمار تعبیه شده است تا بتوان از شرایط و مشکلات بیمار اطمینان حاصل کرد.

در اتاق مذکور بیمار تحت نظارت کامل پرستاران و متخصصین حرفه ای قرار می گیرد تا به صورت همه‌جانبه بررسی های لازم بر روی او انجام شود. سپس در زمانی که شرایط وی از نظر متخصصین حرفه ای مساعد بود، امکان ترخیص به وی داده خواهد شد.

دوره نقاهت پس از براکیوپلاستی در منزل

پس از اینکه از ریکاوری ترخیص شده اید و در اصل شرایط جسمی شما به صورت قابل توجه بهتر شد، حال باید به مراقبت از خود در محیط خانه بپردازید و تا مدتی به نسبت طولانی موارد مهمی را در نظر داشته باشید تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن سلامت خود را بدست بیاورید.

در هفته اول پس از عمل انجام شده، بیمار نیاز دارد تا از انجام هر گونه فعالیتی که نیازمند استفاده از دست یا بازو می باشد پرهیز کند، علت این مورد نیز مشخص است چرا که دست شما پانسمان شده و باید در حالت نشسته و خوابیده باشید تا بهبود کامل یابد.

یکی از روش هایی که ما توصیه میکنیم که شما از آن استفاده کنید، قرار دادن یک عدد بالش زیر دست است تا بتوان به کاهش تورم دست ها و بهبود وضعیت آن کمک کرد.

اتفاقات بعد از عمل:

بعد از لیفت بازو، برش های شما به صورت باند پوشانده می‌شود. بازوهای شما به آرامی در بانداژهای الاستیک پیچیده می‌شود تا تورم به حداقل برسد. برای تخلیه خون یا مایعات اضافی ممکن است  از لوله های کوچکی برای شما استفاده شود.

در روزهای اول پس از لیفت بازو:

به مدت سه تا چهار هفته از بلند کردن بازوها روی سطح شانه خودداری کنید.
از انجام فعالیت های بدنی و ورزشی خودداری کنید.
در صورت لزوم از داروهای ضد درد استفاده کنید و برای جلوگیری از عفونت زخم، از آنتی بیوتیک های موضعی یا خوراکی استفاده کنید.

اگر موارد زیر را دارید بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید:

 • تنگی نفس
 • درد قفسه سینه
 • ضربان قلب نامنظم
 • قرمزی پوست و تب

مزایای براکیوپلاستی:

 1. ایجاد شکاف کوچک و باقی‌ماندن جای زخم محدود روی پوست بدن
 2. انجام درمان به صورت سرپایی
 3. دوره نقاهت کوتاه
 4. عدم نیاز به خروج مایعات و ترشحات اضافی از بدن
 5. بازگشت به فعالیت‌های روزانه و شغلی ظرف مدت یک هفته
 6. بازگشت به فعالیت‌های ورزشی بعد از گذشت چند هفته

میزان ماندگاری:

با از بین بردن پوست شل، لیفت بازو می‌تواند به بازوهای شما ظاهر پررنگ تری بدهد.

نتایج لیفت بازو معمولاً طولانی مدت است. به یاد داشته باشید‌، با این حال‌، با افزایش سن، پوست شما سفتی خود را از دست می‌دهد و ممکن است افتادگی داشته باشد.

حفظ یک وزن ثابت و سالم می‌تواند به شما در حفظ نتایج کمک کند.

براکیوپلاستی (جراحی زیبایی بازو) چیست؟

براکیوپلاستی

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره دقیق‌تر با کارشناسان کلینیک ایرانیان با شماره تماس ۰۲۱۷۵۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

به این مقاله امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

سوال یا نظرات را با ما در میان بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *