تزریق ژل لب

اگر شما هم جز آن دسته از کسانی هستید که دلتان می خواهد با تزریق ژل به لب هایتان، به آن ها فرمی برجسته و زیبا دهید ما شما را به خواندن این بخش دانستنی های خود دعوت میکنیم.
لب یکی از بخش های صورت است که در همان نگاه اول در معرض دید قرار گرفته می شود. اما گاهی اوقات بخاطر افزایش سن و یا داشتن برخی عادات غلط همچون جویدن لب ها ممکن است تغییراتی در شکل و اندازه آن ها ایجاد شود. از حجم و برجستگی آن کم شده و یا به مرور زمان نازکتر شود.

از طرفی هم خیلی از افراد به ویژه خانم ها لب های خوش فرم و برجسته را می پسندند. قطعا همه افراد به طور یکسان از این زیبایی به طور ژنتیکی و خدادادی بهره مند نیستند. خوشبختانه امروزه در شرایط و موقعیتی زندگی می کنیم پیشرفت دانش بشری بر تمامی جنبه های زندگی مان دامن گسترانیده است و این باعث می شود تا تمامی خواسته ها و اهدافمان دست یافتنی تر از هر دوران دیگری باشد. بی شک داشتن لب های زیبا، برجسته و خوش فرم نیز از چنین قاعده و قانونی مستثنی نیست.

تزریق ژل لبتزریق ژل لب چیست و چگونه انجام می شود؟

برای کسانی که لب هایشان به علت فرایند بالا رفتن سن و یا دلایل ژنتیکی نازک و کم حجم شده اند و با لب های بد فرم خود مشکل دارند تزریق ژل لب یکی از بهترین راهکار برای رفع این مشکل است.

از این روش که به فیلر یا پرکننده پوستی نیز شهرت دارد توسط پزشک متخصص در کلینیک پوست و زیبایی برای افزایش حجم در لب ها و برجسته کردن آن ها به طرز ویژه ای استفاده می شود. کسانی که به انجام تزریق ژل به لب هایشان علاقه بسیاری دارند و یا حتی یک بار در طول عمر خود یکبار آن را امتحان کرده اند حتما با انواع مدل های متنوع آن آشنا هستند.

نحوه ی عملکرد لیزر در رفع موهای زائد

دستگاه الیت دارای یکی از پیچیده‌ترین سیستم های عملکردی می باشد که توانسته است با قدرت و ظرافت تمام به از بین بردن موهای زائد بپردازد. سیستم مذکور با استفاده از امواجی در طول مختلف می تواند با سرعت و دقت بالا به آسانی هر چه تمام به حذف مو های زائد بدن بپردازد. دستگاه مذکور در دو نوع اصلی لیزر ND Yag و الکساندرایت وجود دارد که هر کدام دارای قابلیت های مختلف نظیر تنظیم و همچنین انتخاب طول موج مناسب هستند.

تفاوت ژل و مزوژل چیست؟

موارد مذکور باعث شده اند که روند کار دستگاه به صورت کامل ایمن باشد و همچنین نحوه کار با آن بسیار آسان خواهد بود، لذا شما می توانید از آن برای گونه های مختلف، رنگ های مختلف مو و همچنین انواع پوست از تیره گرفته تا روشن استفاده کنید. به صورت نمونه می توان دستگاه ND Yag با طول موج هزار و شصت و چهار را بهترین و البته کم خطر ترین دستگاه دانست.

مزایای دستگاه الیت پلاس

دستگاه الیت پلاس دارای مزایای بسیاری است که در بخش زیر به ذکر مهمترین آن ها می پردازیم:

 • شما می توانید از این دستگاه برای تمامی انواع تایپ های پوستی نظیر پوست های تیره و حتی برنزه استفاده کنید.
 • بواسطه استفاده از سیستم خنک‌کننده بادی سر، جلسات درمانی بدون درد و سریع خواهند بود.
 • جوانسازی پوست به صورت غیر تهاجمی به علت داشتن قابلیتی برای تنظیم عرض پالس.
 • به علت اینکه دستگاه دارای قطعات پلاستیکی نمی باشد بیماری های ویروسی پوستی نیز انتقال پیدا نخواهند کرد و به همین علت مشکلی برای
 • تماس مکرر آن با پوست وجود ندارد.
 • به علت داشتن سیستم خنک‌کنندگی با استفاده از باد سرد فشرده، به سطح پوست افراد صدمه نمی زند.
 • دارای اثر بخشی بسیار بی نظیر می باشد.
 • دارای امکان رفع موهای کرکی و نازک.
 • کمک به رفع مشکلاتی نظیر ضایعاتی عروقی.
 • کمک به رفع ضایعات مختلف نظیر پیگمانته پوست.

کاربردهای دستگاه الیت پلاس

استفاده از دستگاه الیت پلاس دارای کاربرد و مزایای زیادی است که هر کدام باعث شده اند افراد مختلف به استفاده از این دستگاه جذب شوند. در این بخش از مطلب به ذکر مهمترین کاربرد های دستگاه الیت پلاس می پردازیم تا شما نیز با این موارد به صورت دقیق تری آشنا شوید:

 • داشتن طول موج قابل تنظیم باعث شده است که در شرایط مختلفی مورد استفاده قرار گیرد.
 • استفاده برای حذف مشکلاتی نظیر ضایعات عروقی.
 • استفاده برای جوانسازی غیر تهاجمی.
 • درمان کردن قارچ ناخن.
 • رفع مشکلاتی نظیر ضایعات پیگمانته، ضایعات ناشی از آفتاب و قرمزی صورت، نازک بودن مو ها.
 • داشتن ریسک بسیار کم و همچنین قدرت بالا برای انجام تمامی امور مورد نیاز در رفع مو های زائد.
 • استفاده برای حل مشکلاتی نظیر کک و مک و همچنین لکه هایی که بر اثر بالا رفتن سن یا کهولت در پوست افراد ظاهر می شود.

آیا می‌توان از تزریق چربی برای لب استفاده کرد؟

یکی از سوالاتی که همیشه برای افراد فعال در حوزه زیبایی پیش می آید این مورد است که آیا می‌توان از تزریق چربی برای لب استفاده کرد؟ چطور می توان این کار را انجام داد؟ آیا این روند درمانی با استاندارد های زیبایی مطابقت دارد؟

تزریق چربی به لب بهتر است یا تزریق ژل؟

همانطور که می‌دانید استفاده از تزریق چربی باعث می شود که ماندگاری روند درمانی بسیار بیشتر از همیشه افزایش یابد و همین مورد باعث شده است که بسیاری از افراد به فکر استفاده از چربی برای لب باشند اما قابل توجه است که این مورد شدنی نیست.

به صورت کلی باید گفت که استفاده از چربی برای تزریق به لب مناسب نیست، علت این موضوع نیز مشخص است چرا که تزریق چربی در بیشتر مواقع برای جبران مشکلاتی نظیر فرو رفتگی صورت و یا حجم دهی استفاده می شود. لذا اگر از این ماده برای لب استفاده کنیم، نتیجه نهایی شکلی غیر طبیعی خواهد بود.

تزریق ژل به لب چقدر هزینه دارد؟

یکی از معیار های اصلی که همیشه افراد در زمان انتخاب یک روش درمانی به آن توجه ویژه ای داشتند را می توان هزینه نهایی روند درمانی دانست که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

هزینه تزریق ژل نیز یکی از معیار های تعیین می باشد که برای مشخص کردن آن باید موارد زیادی را مورد بررسی قرار داد. از مهمترین مواردی که در تعیین قیمت و هزینه نهایی ژل تأثیر گذار هستند می توان به برند مورد استفاده و شرکت سازنده، میزان ژل مورد نیاز برای روند درمانی، و نوع ژل نظیر موقت، دائمی و یا نیمه دائمی اشاره داشت.

به صورت کلی باید مواردی را در رابطه با هزینه ژل ها در نظر داشته باشید. ماندگاری اغلب ژل ها بین ۶ تا ۹ ماه می باشد و لذا شما پس از گذران این مدت نیازمند هزینه دوباره برای تزریق خواهید بود. موارد دیگری نظیر تخصص فرد تزریق کننده و کلینیک درمانی نیز بر روی هزینه نهایی تأثیر گذار هستند ولی این تفاوت نباید به مقدار زیادی باشد.

ماندگاری تزریق ژل به لب چقدر است؟

همانطور که در بخش بالایی اشاره داشتیم، ماندگاری ژل به صورت کلی بین ۶ الی ۹ ماه خواهد بود و در زمانی که ماندگاری ژل تزریق شده شما تمام شود. باید به متخصص و کلینیک تخصصی حرفه ای مراجعه کنید تا روند تزریق ژل به صورت دوباره و از سر انجام گیرد که به طبع نیز دارای هزینه خواهد بود. البته قابل توجه است که ماندگاری مذکور مربوط به ژل های هیالورونیک اسیدی می باشد و اگر که از ژل های دائمی استفاده کنید، مدت زمان بسیار بیشتری دوام خواهند آورد.

از مهمترین عواملی که بر روی ماندگاری ژل تأثیر دارند می توان به برند ژل مورد نظر اشاره داشت که باعث می شوند فرمول ساخت ژل با یکدیگر تفاوت داشته باشد. مورد دیگری که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است اندازه حجم دهی ژل لب می باشد. آخرین مورد نیز متابولیسم بدن هر فرد است که باعث می شود تأثیر ژل متفاوت باشد.

تزریق ژل لب مدل فانتزی

چه مقدار ژل باید تزریق کنم؟

شاید برای شما نیز این سؤال پیش آمده باشد که در روند درمانی تزریق ژل باید از چه مقدار ژل برای تزریق استفاده کنیم؟ یکی از مهمترین مواردی که بر روی این مورد بستگی دارد وضعیت لب های شما خواهد بود که باعث می شود نیاز به ژل تغییر کند. به صورت معمول شاهد این هستیم که برای بیشتر افراد استفاده از یک سرنگ ژل نیز کافی خواهد بود و در این حالت می توان با ایجاد تغییرات کوچک، وضعیت و ظاهر طبیعی فرد را نیز حفظ کرد.

متخصصین حرفه ای پس از تحقیق های فراوان به این نتیجه رسیده اند که بهتر است در دفعات اول از نصف یک سرنگ استفاده کرد تا بتوان مابقی را در هفته های بعدی استفاده کرد تا به صورت طبیعی حالت لب ها تغییر کنند. زمانی شما نیازمند استفاده از بیشتر از یک سرنگ خواهید بود که به فکر برجسته کردن لب های خود و خارج کردن آن از حالت عادی باشید.

بهترین مارک ژل لب کدام است؟

همانطور که اشاره داشتیم، روند درمانی تزریق ژل محبوبیت بسیاری دارد و بسیاری از افراد به فکر استفاده از این روش درمانی هستند. روند درمانی تزریق ژل نیازمند بررسی موارد زیادی است که از مهمترین آن ها می توان به انتخاب بهترین مارک ژل لب اشاره داشت که از اهمیت بسیاری برخوردار است.

به همین علت ما نیز به شما توصیه می کنیم تا در انتخاب مارک ژل لب دقت زیادی داشته باشید. ما در کلینیک های درمانی خود از بهترین ژل های موجود در بازار استفاده می کنیم.

برای اینکه بتوانید به انتخاب بهترین ها بپردازید باید از برندها و انواع محبوبی استفاده کنید که متخصصین به شما توصیه می کنند. رایج ترین و مورد استفاده ترین ژل ها را می توان هیالورونیک اسیدی از برند ژوودرم در انواع اولترا پلاس و وولبلا دانست. ژل های مختلف دارای ساختار مشابهی هستند اما تفاوت اصلی آن ها در قوام و غلظت می باشد.

عوارض و خطرات تزریق ژل به لب

روند درمانی تزریق ژل بسیار کم خطر است و به صورت کلی دارای عوارض بخصوصی نیست که افراد با آن مواجه شوند. البته قابل توجه است که این موارد در زمانی صحیح خواهند بود که شما درمان خود را در کلینیک های تخصصی حرفه ای با چندین سال سابقه کاری انجام دهید.

افرادی و متخصصینی که به صورت کامل در زمینه و حرفه خود، کارکشته هستند. ما به شما توصیه می کنیم که در انتخاب کادر درمانی و کلینیک خود بسیار حساس باشید و قبل از انجام هر روند درمانی تحقیق های لازمه را انجام دهید.

این کار بسیار ساده خواهد بود. تنها کافی است تا از افرادی که قبلاً به انجام روند درمانی تزریق ژل پرداخته اند مشاوره بگیرید تا به شما بهترین کلینیک های درمانی برای اینکار را معرفی کنند تا دیگر جای نگرانی در رابطه با عوارض و مشکلات این درمان وجود نداشته باشد.

برای زیر چشم تزریق ژل بهتر است یا چربی؟

مزایای تزریق مجدد ژل به لب چیست؟

همانطور که می‌دانید، شما برای اینکه بتوانید روند درمانی خود را به صورت کامل انجام دهید نیازمند این هستید که به صورت مجدد به تزریق ژل به لب های خود بپردازید. به صورت کلی استفاده از ژل برای لب دارای دو مورد مزایای اصلی می باشد که در بخش زیر به ذکر آن ها می پردازیم:

افزایش ماندگاری به علت اضافه شدن فیلر جدید

اولین ویژگی تزریق مجدد ژل افزایش ماندگاری می باشد. قابل توجه است که اگر به فکر تزریق دوباره ژل هستید بهتر است که این کار را زمانی انجام دهید که هنوز یک چهارم از ژل قبلی بر روی لب شما باقی مانده است.

به علت تزریق مجدد، ژل کندتر جذب خواهد شد

یکی دیگر از فواید تزریق دوباره ژل این مورد است که باعث می شود ژل کندتر جذب شود و در اصل ژل های جدید با واکنش کمتری از سمت بدن جذب خواهند شد.

مدل های تزریق ژل لب 

 • لب عروسی
 • لب طبیعی
 • لب مدل روسی
 • لب در دنیای کنونی

امروزه تزریق ژل به یکی از پرطرفدارترین عمل های غیر جراحی زیبایی در میان خانم ها تبدیل شده است. این محبوبیت ممکن است به همان اندازه ای که خانم ها وقتشان را صرف هایلایت کردن موهایشان می کنند باشد. از همه این ها گذشته انجام این متد زیبایی مقرون به صرفه است و همواره در دسترس همگان قرار دارد.

متاسفانه این میزان رایج شدن باعث شده تا باورهای نادرستی در رابطه با ژل لب در میان مردم شایع شود که دلیل اصلی آن نداشتن دانش و آگاهی کافی در مورد این متد، اطلاع رسانی غلط درباره آن و مهم تر از همه انجام آن توسط افراد غیر حرفه ای و بدون داشتن تخصص کافی است.

لازم است این نکته مهم را بدانید که عمل تزریق ژل به لب ها در لیست عمل های غیر جراحی حساس قرار دارد که اگر توسط پزشک متخصص با دقت و مهارت کافی انجام نشود قطعا عوارض و خطرات جبران ناپذیر بسیاری به دنبال دارد.

بهترین و ایمن ترین ژل برای تزریق ژل به لب ها

به طور کلی ژل مورد نیاز برای تزریق به لب ها شامل دو نوع موقت و دائمی است که البته بنا به توصیه پزشکان متخصص در این حوزه استفاده از ژل های موقت برای تزریق به لب ها در جهت خوش فرم کردن آن ها می تواند انتخاب بهتری باشد. اگرچه بنا به سلیقه مشتری می توان از ژل های دائمی نیز استفاده کرد و مشخصا انتخاب و تزریق آن به لب ها ماندگاری طولانی تری نسبت به ژل های موقت دارد.

درباره ژل استایلج چه می‌دانید؟

پزشکان متخصص در صنعت پوست، مو و زیبایی ژل هیالورونیک اسید را به عنوان ایمن ترین و بهترین ژل تزریق لب معرفی می کنند. از آنجایی که در پوست هر یک از ما به طور طبیعی هیالورونیک اسید وجود دارد که وظیفه تامین تامین نرمی، لطافت و رطوبت پوست را بر عهده دارد لذا تزریق این ژل سازگاری بیشتری با لب ها در مقایسه با سایر نمونه های مشابه دارد و جزء بی عارضه ترین فیلرها است.

حقایقی در مورد تزریق ژل لبتوصیه های مهم قبل از تزریق ژل 

 • استفاده از کمپرس یخ قبل از تزریق ژل به منظور جلوگیری از شدت خون مردگی بعد از تزریق
 • اجتناب از مصرف داروهای ضد انعقاد خون نظیر ویتامین ایی قبل از تزریق ژل
 • پرهیز از مصرف داروهای مسکن نظیر ژلوفن و آسپرین قبل از تزریق
 • در نظر گرفتن این موضوع که فرم لب پس از تزریق بایستی به اندازه ای باشد که با سایر اجزای صورت تقارن و تناسب داشته باشد
 • انتخاب بهترین مارک ژل توسط پزشک متخصص از مهم ترین توصیه های قبل از تزریق است

نکات مهم و ضروری بعد از تزریق ژل

 • پرهیز از خوردن و آشامیدن تا قبل از بین رفتن اثر بی حسی.
 • برای جلوگیری از ورم و خون مردگی ناشی از تزریق از انجام کارهای سنگین پرهیز شود.
 • قرار نگرفتن در معرض آفتاب تا چند ساعت پس از تزریق ژل
 • پرهیز از مصرف نوشیدنی های الکلی به منظور جلوگیری از ایجاد ورم و التهاب
 • مصرف زیاد آب و مایعات برای کاهش ورم لب ها بسیار مفید است

آیا تزریق ژل به لب ها درد دارد؟

این سوال که تزریق ژل به لب ها درد دارد یا خیر ممکن است سوال خیلی از کسانی باشد که به تازگی قصد انجام این متد زیبایی را دارند. در پاسخ به این سوال باید گفت اگر عمل تزریق در کلینیک ها و زیر نظر پزشکان متخصص انجام شود ناحیه مورد نظر در ابتدا توسط داروهای بی حسی نظیر لیدوکائین بی حس می شود. به واقع با بیحس شدن لب ها به مدت چند ساعت عمل تزریق بدون درد انجام می شود.
لازم به ذکر است که میزان ماندگاری ژل تزریق شده به لب ها قبل از هر چیزی به کیفیت ژل و مهارت و تخصص تزریق کننده بستگی دارد. پزشکان حد متوسط ۶ ماه را برای ماندگاری آن در نظر گرفته اند که البته این میزان ماندگاری در برخی از افراد کمتر و در برخی دیگر بیشتر دیده می شود.

عوارض تزریق ژل

خوشبختانه هیچ گونه عارضه یا خطری در مورد تزریق ژل به لب ها از سوی پزشکان متخصص در حوزه پوست و زیبایی جوانسازی گزارش نشده است. تنها ممکن است پس از تزریق در ناحیه لب ها مقداری کبودی یا ورم دیده شود که این کاملا طبیعی است و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

به این مقاله امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

سوال یا نظرات را با ما در میان بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *