جراحی زیبایی شکم

درمان چاقی شکمی با جراحی زیبایی شکم

در کلینیک ایرانیان

عمل جـراحی زیبایـی شکـم روشی جهت خارج کـردن پـوست و چـربی اضــافی و سفت کـردن عضلات جدار شکم می باشد.

بهتریـن کاندید برای این عمل افرادی هستند که شکـم های بـزرگ و چـاقی دارنـد که پـوست آن آویـزان و با رژیـم غذایـی یا برنـامه منظـم ورزشی لاغــر نشـده و همچنیـن بـرای خانمهایـی که حاملگـی هـای متعـدد داشتـه و افـرادی که خاصیـت ارتجاعی پوستـشان را از دست داده اند و دچـار چاقـی و لاغریهای مکرر شده اند.

ویژگی ها:

  • رفع چربی های اضافی شکم
  • رفع پوست شل و افتاده شکم
  • لیفت عضلات شکم
  • رفع ترکهای پوستی شکم

تماس با کلینیک ایرانیان

_

برای مشاوره رایگان و ۲۴ ساعته با شماره ۰۲۱-۷۵۹۰۰ تماس بگیرید.

جهت دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان کلینیک ایرانیان، فرم زیر را تکمیل کنید، تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

افزونه "فرم تماس ۷" نصب یا فعال نشده است
_

سوالات متداول

_
ابدومینوپلاستی شامل چه چیزهایی است؟

اگرچه این روش برای هر فرد جهت پاسخگویی به نیازها و اهداف منحصر به فرد انجام می شود، اما معمولا آبدومینوپلاستی شامل سفت کردن عضلات شکم، برداشتن پوست اضافی و حذف چربی از طریق لیپوساکشن می شود.

در طی آبدومینوپلاستی کامل، معمولا یک برش بر روی شکم ایجاد می شود، که از یک سمت به سمت دیگر گسترش می یابد. به طور مشابه، برش برای ابدومینوپلاستی جزئی در قسمت پایین شکم انجام می شود، گرچه که اغلب طول آن کمی کوتاه تر است.

بسته به تکنیک و میزان بافت درگیر، عمل به طور کلی حدود دو تا چهار ساعت طول می کشد تا تکمیل شود.

تفاوت بین ابدومینوپلاستی کامل و جزئی چیست؟

هر دو ابدومینوپلاستی کامل و جزئی شامل سفت کردن عضلات شکمی و حذف پوست اضافه هستند. تفاوت اصلی بین این دو روش این است که ابدومینوپلاستی کامل معمولا شامل هر دو ناحیه های بالا و پایین ناف است، در حالیکه ابدومینوپلاستی جزئی تنها شامل پایین ناف می شود.

ریکاوری به چه شکل است؟

پس از عمل جراحی ابدومینوپلاستی، لوله های تخلیه باید حدود یک هفته باقی بماند. اغلب بیماران مقداری کبودی و یا تورم را تجربه می کنند، هرچند این علائم باید در طی چند هفته کاهش یابد. اکثر افراد بعد از حدود یک تا دو هفته قادر به بازگشت به کارها یا فعالیت های غیرشدید هستند.

هر چند باید از بلند کردن اجسام سنگین و یا کارهای فیزیکی شدید، حداقل ۶ تا ۸ هفته اجتناب نمود. برای کمک به تسهیل بهبود، به بیماران توصیه می شود در زمانی که توانایی راه رفتن داشته باشند، سعی کنند مقداری قدم بزنند.

آیا درد پس از جراحی شدید خواهد بود؟

در روزهای بعد از ابدومینوپلاستی ممکن است ناراحتی خفیف تا شدیدی را احساس کنید. اما هر دردی را می توان با دارو کنترل کرد و یا از بین برد.

آیا اسکارهای بر جای مانده قابل توجه خواهند بود؟

برش جراحی شکم معمولا در زیر شکم ایجاد می شود، بنابراین اسکار باقی مانده در هنگام پوشیدن اغلب لباس ها، حتی اکثر مایوها پوشیده می شود.

آیا قبل از بچه‌دار شدن می توان عمل جراحی زیبایی شکم انجام داد؟

در حالی که به طور معمول هیچ خطر جدی برای بارداری پس از عمل جراحی زیبایی شکم وجود ندارد، اما معمولا توصیه می شود که بیماران تا زمان بچه دار شدن برای انجام این عمل صبر کنند.

با این کار می توان اطمینان حاصل کرد که نتایج بدست آمده تحت تاثیر تغییرات بدنی قرار نمی گیرند که اغلب در دوران بارداری رخ می دهد.

ابدومینوپلاستی چه تفاوتی با لیپوساکشن دارد؟

ابدومینوپلاستی بیشتر برای بیمارانی مناسب است که دچار افتادگی و شل شدن عضلات شکم شده و به حذف پوست و بافت اضافه نیاز دارند. لیپوساکشن در صورتی توصیه می شود که فقط نیاز به از بین بردن چربی باشد. اما سفت کردن عضلات زیرین شکم و کاهش پوست اضافی برای ایجاد شکمی تخت تنها با ابدومینوپلاستی ممکن است.

آیا ابدومینوپلاستی به کاهش وزن کمک می کند؟

ابدومینوپلاستی روشی برای کاهش وزن نیست. در واقع نامزدهای مناسب برای این روش جراحی پلاستیک، افرادی با وزن متوسط و پایدار هستند.

بیماران که قبلا عمل جراحی کاهش وزن انجام داده اند نیز ممکن است با ابدومینوپلاستی پوست اضافی را از بین ببرند و شکمی تخت تر و صاف تر داشته باشند.

آیا می توان ابدومینوپلاستی را با روش های دیگر انجام داد؟

یک جراح پلاستیک با تجربه ممکن است عمل جراحی زیبایی شکم را همراه با عمل سینه، لیپوساکشن یا سایر جراحی ها انجام دهد.

آیا ممکن است شکم را با ورزش صاف کرد؟

اگر پوست شکم شل شده باشد یا عضلات شکمی جدا شده یا به طور قابل توجهی ضعیف شده باشند، این وضعیت با رژیم غذایی و ورزش بهبود نمی یابد. در چنین مواردی ابدومینوپلاستی موثر ترین روش درمانی است.

ماندگاری نتایج ابدومینوپلاستی چقدر است؟

در صورتی که بیمار یک شیوه زندگی فعال با رژیم متعادل و ورزش منظم و تناسب اندام را حفظ کند، نتایج عمل جراحی زیبایی شکم نسبتا طولانی یا حتی دائمی تلقی می شود.

شیوه زندگی غیرفعال یا رژیم ناسالم می تواند دستاوردهای حاصل از عمل جراحی زیبایی شکم را در طول زمان تغییر دهد. در هر صورت با ابدومینوپلاستی نمی توان از اثرات افزایش سن اجتناب کرد.

نتایج نهایی چه زمان قابل مشاهده خواهد بود؟

بلافاصله بعد از عمل جراحی شکم، می توان بهبود قابل توجهی را در ظاهر شکمی مشاهده نمود. تورم و کبودی ادامه خواهد یافت و به تدریج طی چند هفته از بین می رود و آنگاه اثرات کامل جراحی قابل مشاهده خواهد بود.