میکرودرم ابریژن و فیس اپ

میکرودرم ابریژن یا فیس آپ؟ مسئله این است!

میکرودرم ابریژن و فیس آپ هردو از روش های لایه برداری و جوانسازی هستند که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند.

اما این که کدامیک بهترین نتیجه را برای پوست به ارمغان می‌آورد مستلزم این است که ابتدا با عملکرد هریک از این روش ها آشنا شویم:

میکرودرم ابریژن:

میکرودرم ابریژن یک روش غیر تهاجمی است که برای تجدید رنگ و بافت پوست به کار می رود. این روش می‌تواند چین و چروک ، خطوط ظریف ، لکه‌های پیری ، اسکار آکنه ، ملاسما و سایر نگرانی ها و شرایط مربوط به پوست را بهبود بخشد.

در این روش از یک اپلیکاتور مخصوص با سطح ساینده استفاده می‌شود تا لایه جوان و ضخیم پوست را به آرامی سنباده زده تا جوان شود.

در یکی از روش های میکرودرم ابریژن (نوع کریستالی) ، ذرات ریز اکسید آلومینیوم یا بی کربنات سدیم را با خلا یا مکش روی پوست پاشش می‌دهند تا به عنوان سطح ساینده عمل کند.

میکرودرم ابریژن یک روش ایمن برای همه سنین و انواع مختلف پوست با هر رنگ بندی به حساب می‌آید.

معمولا در صورت داشتن نگرانی های پوستی زیر ، افراد ممکن است تصمیم بگیرند که این روش هارا انجام دهند:

 • خطوط و چین و چروک
 •  لکه های پیری و لکه های قهوه ای
 • منافذ بزرگ و جوش‌های سرسیاه
 • جوش و آکنه
 • رنگ پوست مات و مبهم
 • رنگ و بافت پوست ناهموار
 • ملاسما
 • آسیب خورشیدی

میکرودرم ابریژن چگونه کار می‌کند؟

میکرودرم ابریژن یک روش در کلینیک پوست است که معمولاً حدود یک ساعت طول می کشد. این کار معمولاً توسط یک پزشک مراقبت از پوست دارای مجوز انجام می‌شود که باید دانش و تجربه کافی در زمینه  انواع پوست داشته باشد.

برای میکرودرم استفاده از بیهوشی یا عامل بی حسی لازم نیست.

در حین انجام کار ، شما در یک صندلی دراز کشیده یا نشسته اید. متخصص مراقبت از پوست از یک دستگاه دستی برای اسپری کردن آرام ذرات یا سمباده زدن لایه بیرونی پوست در مناطق مورد نظر استفاده خواهد کرد. در پایان درمان ، یک مرطوب کننده و همچنین ضد آفتاب روی پوست شما قرار می‌گیرد.

چند روش مختلف برای انجام این روش وجود دارد که براساس نوع دستگاه،ممکن است متفاوت باشد:

۱-هندپیس نوک الماس:

یک دست نوک الماسی برای لایه برداری ملایم از سلولهای مرده در پوست شما طراحی شده است که در همان لحظه با مکش روی پوست اعمال می‌شود.

عمق سایش ممکن است تحت تأثیر فشار وارد شده بر روی هندپیس و همچنین مدت زمان باقی ماندن مکش روی پوست شما،متغیر باشد. این نوع اپلیکاتور میکرودرم ابریژن به طور کلی در نواحی حساس تری از صورت مانند نزدیک چشم استفاده می شود.

۲-میکرودرم ابریژن کریستال:
میکرودرم ابریژن کریستال با استفاده از یک دست ساز ساطع کننده کریستال ، به آرامی روی کریستال‌های ظریف اسپری می‌شود تا لایه های خارجی پوست را از بین ببرد. سلول های مرده پوست توسط هندپیس نوک الماس ، بلافاصله ساکشن می شوند.

انواع مختلفی از کریستال‌هایی که ممکن است مورد استفاده قرار گیرند شامل اکسید آلومینیوم و بی کربنات سدیم است.

 

میکرودرم ابریژن یا فیس آپ؟ مسئله این است!

 

اما فیس آپ چیست؟؟

فیس آپ یک راه حل عملی و آسان برای استفاده به منظور جوان سازی پوست، سفت شدن پوست، کاهش چین و چروک و درمان لایه برداری است.

که با درخشش و فشردگی پوست را بازیابی  می‌کند.

روشی که برای انواع پوست ،مناسب و حداکثر ایمنی و بهداشت را در کاهش عمیق ترین چین و چروک ها و افزایش ضخامت پوست تضمین می‌کند.

برای درمان های لایه برداری ایده آل است ، یک اثر صاف کننده عمیق ایجاد می کند و اجازه می‌دهد جوان سازی صورت شما قابل توجه و رضایت بخش باشد.

اگر یک رژیم غذایی متعادل و داروهای درمانی در مورد زیبایی شما نتیجه ای نداشته باشد، روش فیس آپ روشی است که با لایه برداری جدید  به ویژه برای جوان سازی، سفت شدن پوست، به حداقل رساندن چین و چروک دارد، به کمک شما می‌آید.

فیس آپ دارای یک قطعه دستی مکانیکی میکرو ضربان دار است اما میکرودرم ابریژن با یک سری قابل تعویض ساخته شده از کاربید سیلیکون انجام می‌شود. حرکت مداری شکلی که دارد، امکان از بین بردن یک یا چند لایه از اپیدرم را از هر قسمت از صورت فراهم می‌کند و پوست را براق و مستحکم می‌کند.

میکرو ضربان فیس آپ، پوست را ماساژ می‌دهد و همزمان عضلات صورت را در زیر  پوست تحریک می‌کند و گردش خون را بهبود می‌بخشد. عمل هم افزایی این دو تکنیک، که در یک قطعه دستی وجود دارد،باعث تحریک کلاژن‌سازی پوست می‌شود.

در روش فیس آپ از سری های یکبار مصرف استفاده می‌شود که حداکثر بهداشت و ایمنی را تضمین می کند و متناسب با هر نوع پوستی انجام می‌شود.

 

از عمده ترین تفاوت بین میکرودرم و فیس آپ می توان به این موارد اشاره کرد که :

 1. میکرودرم با استفاده از پودر کریستالی و فیس آپ بدون پودر کریستالی انجام می‌شود.
 2. فیس آپ دارای یک قطعه دستی مکانیکی میکرو ضربان دار است اما میکرودرم ابریژن با یک سری قابل تعویض ساخته شده از کاربید سیلیکون انجام می‌شود. حرکت مداری شکل سری دستگاه آن امکان از بین بردن یک یا چند لایه از اپیدرم را از هر قسمت از صورت فراهم می‌کند و پوست را براق و فشرده می‌سازد. اما از آنجا که میکرودرم لایه برداری عمیق تری انجام می‌دهد، می‌تواند باعث بهبود رنگ و بافت پوست شود حتی پس از فقط یک بار احساس خواهید کرد که پوست شما صاف تر است و چهره شما روشن و سالم به نظر می‌رسد.
 3. فیس آپ  پوست و عضلات صورت را ماساژ می‌دهد ، بنابراین باعث تحریک و بهبود گردش خون در بافت ها می‌شوند و با این عملکردی که دارد، باعث تحریک کلاژن سازی پوست می‌گردد.

میکرودرم ابریژن یا فیس آپ؟ مسئله این است!

سوالات متداولی که بسیاری از مراجعین درباره این روش ها از ما می‌پرسند:

آیا میکرودرم ابریژن باعث از بین رفتن جوش های سر سیاه می‌شود؟

در طی استفاده از میکرودرم ابریژن ، کریستال های ساینده ملایم در یک جهت مناسب از روی پوست عبور می‌کنند. این عمل باعث از بین رفتن پوست مرده و از بین بردن جوش های سرسیاه می‌شود.

همانطور که برای درمان های بیشتر به جلو می روید ، جوش های سرسیاه به تدریج برداشته می شوند.

آیا میکرودرم ابریژن باعث از بین بردن موهای صورت می‌شود؟

خیر،در حالی که این فرآیند سلولهای مرده پوست را از بین می‌برد ، اماهیچ تاثیری در کاهش موهای صورت ندارد.

نتایج میکرودرم ابریژن چه زمانی مشخص می‌شود؟

مدت زمان نتایج میکرودرم ابریژن می‌تواند متفاوت باشد ، اما به طور معمول  نتایج میکرودرم ابریژن بعد از حدود یک ماه مشخص می‌شود.

میکرودرم ابریژن برای چه مشکلات پوستی مناسب نیست؟

برای مشکلات عمیق تر مانند زخم،چین و چروک یا جای زخم های عمیق موثر نیست.

مراقبت های کلی بعد از لایه برداری پوست به روش میکرودرم یا فیس آپ چیست؟

صورت خود را بلافاصله بعد از صورت شستشو ندهید و به پوست خود ۲۴ ساعت فرصت دهید تا تمام مواد موثری که در لایه برداری برای پوست شما استفاده شده است وارد پوست شده و از بین نرود.

چه زمان می‌توانیم پوست خود را بشوییم؟

۳-۴ ساعت پس از انجام صورت باید صورت خود را با آب بشویید. با این کار روغن اضافی ، آلودگی صورت از بین می‌رود و منافذ پوست نیز تمیز می‌شود.

پس از پاکسازی پوست از چه مواردی باید استفاده کرد؟

 • پاک کننده
 • تونر
 • سرم های مناسب پوستی
 • کرم های دور چشم
 • کرم ضد لک متناسب با نیاز پوستی شما
 • مرطوب کننده
 • رتینول (از مشتقات ویتامینA) با تشخیص پزشک
 •  روغن های مناسب باتوجه به نیاز پوستی
 • ضدآفتاب

دوره درمان هریک به چه صورت می‌باشد؟

هر دو روش برای رسیدن به نتیجه بهتر به تعداد جلسات حدودا ۳ تا ۶ جلسه  به فواصل زمانی یک ماه نیاز دارندکه این مورد با توجه به نیاز هر پوست می‌تواند متغیر باشد.

 

جمع بندی کلی:

هر دو روش میکرودرم و فیس آپ به نوبه خود می‌توانند تاثیر بسیار مناسبی روی لایه برداری پوست شما داشته باشد اما اینکه کدام مورد بیشترین جوابدهی را دارد،نیازمند تشخیص متخصص،با توجه

به نیاز پوستی شما است.

 

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره دقیق‌تر پوستی با کارشناسان کلینیک ایرانیان با شماره تماس ۰۲۱.۷۵۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

 

 

 

به این مقاله امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

سوال یا نظرات را با ما در میان بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *