میکرونیدلینگ

جوانسازی و لایه‌برداری با میکرونیدلینگ

در کلینیک ایرانیان

یکی از روش‌های جوانسازی و لایه برداری قوی است. در این روش غیرتهاجمی، به کمک نیدل های خاص، سوراخ‌های ریـز سطحی در پوست ایجاد و با تحریـک مکانیکال، ترک های پوستی که در اثر زایـمان، چاقی و بلوغ ایجاد شـده‌اند از بین می‌روند.

با این روش اسکار سوختگی، جای زخم و بخیه، منافذ باز پـوست، چین و‌چـروک و نیـز اسکار جوش درمان می شود.

ویژگی ها:

  • جوانسازی و لایه برداری
  • کاهش چین و چروک
  • کاهش ترک‌های پوستی
  • کاهش عمق جای جوش
  • افزایش کلاژن سازی
  • دوره نقاهت کوتاه

تماس با کلینیک ایرانیان

_

برای مشاوره رایگان و ۲۴ ساعته با شماره ۰۲۱-۷۵۹۰۰ تماس بگیرید.

جهت دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان کلینیک ایرانیان، فرم زیر را تکمیل کنید، تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

افزونه "فرم تماس ۷" نصب یا فعال نشده است
image

آخرین دیدگاه‌ها

_

سوالات متداول

_
دوره بهبودی میکرونیدلینگ چگونه است؟

بعد از درمان، پوستتان به رنگ قرمز روشن خواهد بود، مثل اینکه دچار آفتاب سوختگی شده باشید. زمان مورد نیاز برای بهبودی به شدت درمان بستگی دارد. به طور متوسط، قرمزی پوست بیماران ما ۲ تا ۴ روز طول می‌کشد.

برای بعضی بیماران، قرمزی تنها ظرف ۲۴ ساعت از بین می‌رود. برای سرعت دادن به بهبودی، توصیه می‌کنیم در طول دو روزِ بعد از درمان یا بعد از ترمیم کننده استفاده نمائید.

بعد از درمان چه شکلی خواهم بود؟

اکثر بیماران ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت اولیه بعد از درمان دچار قرمزی و ورم خفیف مشابه یک آفتاب سوختگی ملایم می‌شوند و کمی خونریزی نقطه‌ای و یا کبودی هم وجود خواهد داشت.

ظرف یک یا دو هفته متوجه خواهید شد که پوستتان صاف‌تر و درخشان‌تر شده است اما کامل شدن اثر درمان چند ماهی طول می‌کشد.

بعد از میکرونیدلینگ به چه مدت استراحت نیاز است؟

واکنش التهابی پوست مدت بسیار کمی طول می‌کشد، طوری که ظرف چند ساعت قرمزی پوست به طور قابل توجهی کاهش یافته و به رنگ مایل به صورتی تبدیل می‌شود که آن هم ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت از بین می‌رود.

میکرونیدلینگ چه تفاوتی با درمان‌های لیزری پوست دارد؟

میکرونیدلینگ به صورت اتوماتیک، رنگدانه‌ها را به طور مکانیکی شکسته و بدون استفاده از گرما پوست را برای تولید کلاژن تحریک می‌کند.

میکرونیدلینگ، برای کسانی که برای درمان‌ها لیزری آماده نیستند، گزینه مناسبی است. میکرونیدلینگ، در مقایسه با درمان‌های لیزری مشابه به زمان بهبودی کمتری نیاز دارد.

هر چند وقت یک بار باید از میکرونیدلینگ استفاده کنم؟

تعداد جلسات مورد نیاز به هدف شما بستگی دارد. برای اسکارهای آکنه خفیف تا متوسط، بهترین نتیجه را با سه تا چهار جلسه درمان به دست خواهید آورد. اسکارهای عمیق‌تر و ترک‌های پوستی حدوداً به پنج جلسه درمان نیاز دارند.

پیشنهاد می‌کنیم، برای درمان‌های چند جلسه‌ای بین هر دو جلسه ۴ تا ۶ هفته فاصله قرار دهید. بسیاری از مراجعین ما، برای لایه برداری مرتب و جذب بهتر محصولات و سرم‌های ضدپیری، هر ۶ تا ۱۲ ماه یک بار تحت این درمان قرار می‌گیرند.

آیا میکرونیدلینگ دردناک است؟

پیش از درمان، از یک کرم بی‌حس کننده استفاده می‌شود تا درد احساس شده در طول درمان به حداقل برسد.

آیا میکرونیدلینگ روی هر رنگ پوستی قابل اجرا است؟

میکرونیدلینگ را می‌توان روی هر تایپ پوستی انجام داد.

به چند جلسه درمان نیاز بوده و هر چند وقت یک بار می‌توان میکرونیدلینگ را تکرار کرد؟

میکرونیدلینگ را می‌توانید تا رسیدن به نتیجه مطلوب بدون هیچ خطری هر ۴ تا ۶ هفته یک بار تکرار کنید. برای تحریک تولید کلاژن توصیه می‌کنیم با ۳ جلسه شروع کرده و بین هر دو جلسه حداقل ۴ تا ۶ هفته فاصله قرار دهید. برای کاهش اسکار، به طور متوسط ۳ تا ۶ جلسه توصیه می‌شود.

تعداد جلسات مورد نیاز به پاسخ بدن هر شخص به درمان‌ها و گستردگی آسیب بستگی دارد.‌ از میکرونیدلینگ می‌توان برای تمام قسمت‌های پوست بدن (صورت، گردن، ناحیه یقه، دست‌ها، پاها و غیره) استفاده کرد. اکثر افراد بعد از اولین جلسه درمان نتیجه آن‌ را مشاهده می‌کنند.

آیا میکرونیدلینگ باعث روشن شدن پوست می شود؟

چند روز بعد التهاب ناشی از میکرونیدلینگ پوست خوب می شود، به دلیل کلاژن سازی پس از مدت زمان کمی و حدود چند روز فرد شاهد روشن تر شدن پوست و بهبود در شرایط پوستی خود خواهد بود.

میکرونیدلینگ چقدر طول می‌کشد؟

این روش حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در کلینیک وقت شما را خواهد گرفت.

آیا میکرونیدلینگ لک را از بین میبرد؟

خیر. از کاربرد های میکرونیدلینگ پوست از بین بردن جای جوش، اسکار باقی مانده از جوش، جای بخیه و ترک های پوستی خواهد بود. که بنابر عمق عیوب پوستی تا چند جلسه نیاز به درمان خواهد بود.

از دیگر موارد استفاده از این روش می توان به درمان اسکار سوختگی، درمان ریزش مو و رفع خط خنده اشاره کرد.

میکرونیدلینگ برای چه کسانی مناسب نیست؟

برای برخی از افراد استفاده از روش مذکور توصیه نخواهد شد. افرادی که در واقع به عنوان افراد بد زخم (مستعد کلوئید) معرفی می شوند و زخم های پوستی آنها به مدت طولانی بهبود نمی یابد، نباید به سراغ این روش بروند؛ روش جایگزین برای این بیماران مزوتراپى و لیزر و استفاده از کرمها می باشد.

افرادی که در ۶ ماه گذشته دارای جوش های فعال بوده اند نیز کیس های مناسبی برای این روش نیستند، برای این افراد بهترین روش درمان جوشها خواهد بود.

مزونیدلینگ چیست و چه تفاوتی با میکرونیدلینگ دارد؟

مزونیدلینگ شیوه‌ای برای جوانسازی پوست است که در واقع ترکیبی از دو روش مزوتراپی و میکرونیدلینگ می‌باشد در این روش کوکتل‌های مزوتراپی به عمق لایه مزودرم فرستاده شده و درمان در این ناحیه صورت می‌گیرد. نیدلینگ به معنای سوزن زدن و مزو هم ابتدای کلمه مزودرم است. مزونیدلینگ برای افزایش تولید کلاژن و بازسازی پوست به کار می‌رود و نتیجه‌ی آن پوستی یکدست‌تر و جوان‌تر خواهد بود. مزونیدلینگ یک درمان کامل برای از بین بردن خطوط و چروک‌های ریز پوست، اسکارها، بهبود بافت پوست و جوانسازی کلی پوست است.

هر یک از این روش‌ها به تنهایی کاربرد‌های فراوانی دارند. اما عمده‌ی آن‌ها در موارد مشابه به کار می‌روند. در واقع این مشکل فرد است که مشخص می‌کند کدام یک از روش‌ها مناسب‌تر است و می‌تواند تاثیر گذاری بیشتری در نتیجه‌ی نهایی داشته باشد.

تشخیص این که کدام یک از روش‌های مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ برای شما مناسب است، فقط در صورت بررسی توسط پزشک با مراجعه حضوری مشخص می‌شود.