کاشت ابرو

کاشت ابرو دائمی

در عصر حاضر، بسیاری از افراد میل به زیبایی دارند و می خواهند به هر طریقی که شده، زیباتر به نظر برسند. ابروی یکی از مهمترین فاکتورهای موجود در صورت است که شاید خیلی از افراد به آن توجهی نکند. در حالی که اگر ابروی شما کم پشت باشد، با استفاده از کاشت ابرو می توانید زیبایی را به چهره خود بازگردانید. زیرا همانطور که می دانید، پرپشت بودن ابرو تأثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره دارد و می تواند به جذاب تر شدن صورت شما کمک زیادی کند. در اینجاست که اهمیت کاشت به میان می‌آید.

مشاوره رایگان ۲۴ ساعته
۷۵۹۰۰ – ۰۲۱

مزایای کاشت ابرو

دائمی و بدون بازگشت

بدون درد با بی حسی موضعی

عوارض کم

عدم نیاز به بیهوشی

دوره نقاهت کوتاه

فاقد جای زخم

همه چیز درباره کاشت ابرو

کاشت ابرو چگونه است؟

یکی از بهترین روش هایی که به شما کمک می کند ابروهای کشیده و پرپشت داشته باشید، این است که از روش کاشت ابرو استفاده کنید. این روش به شما کمک می کند که ریزش ابروی شما هر دلیلی هم که داشته باشد، آن را به راحتی جبران کنید. این راه حل شباهت بسیار زیادی به کاشت مو دارد و فرایند انجام آن نیز تقریباً مشابه کاشت مو است.

کاشت ابرو چگونه است؟

با این حال، یکی از مهمترین تفاوت های آنها این است که چون ابرو محل حساس تری در چهره است، باید پزشک متخصص ظرافت بسیار بیشتری داشته باشد. در واقع، اگر بخواهیم کاشت ابرو را تعریف کنیم، باید بگوییم که در این روش از موهای کنار گوش و عقب سر استفاده می کنند و آنها را به ابرو پیوند می زنند. این مسئله یکی از مهمترین دلایلی است که کاشت نسبت به سایر روش های زیبایی ابرو، طبیعی تر است.

بعد از اینکه موهای کناره گوش را برداشته و به امتداد ابروهای شما کاشتند، بعد از چند روز این ابروها می ریزند. سپس بعد از اینکه سه ماه از این فرایند گذشت، مشاهده می کنید که موهای جدیدی از ابروی شما جوانه می‌زنند که بسیار هم طبیعی به نظر می رسند.

بعد از گذشت ۹ ماه، ابروهای کاشته شده به صورت کاملاً طبیعی بیرون می آیند و کامل می شوند. کاشت ابروی یکی از بهترین روش هایی است که شما می توانید برای داشتن چهره ای زیبا از آن استفاده کنید و مطمئن باشید که چهره شما همچنان طبیعی خواهد بود.

کاربردرفع کم پشتی ابرو
ماندگاریدائمی
سن مناسببدون محدودیت
عوارضفاقد عوارض شایع

کاشت ابرو طبیعی

یکی از مهم ترین محبوبیت بالای این روش، این است که کاملاً طبیعی به نظر می رسد و به شما این امکان را می دهد تا از کم پشتی ابرو خلاص شوید. پس اگر شما هم می خواهید ابروهای طبیعی و جذابی مطابق با میل خود داشته باشید، کاشت ابرو طبیعی شما را از این منظر بی نیاز می کند.

مراحل کاشت ابرو

مراحل کاشت ابرو

بعد از اینکه تصمیم گرفتید کدام روش ها برای کاشت ابرو استفاده کنید، وقت آن می رسد که بدانید مراحل این روش ها به چه صورت است. کل مرحله کاشت نزدیک به ۲ تا ۴ ساعت زمان می برد. برای انجام این کار، روش های متنوعی وجود دارند که مراحل انجام این روش ها نیز با یکدیگر تفاوت دارند. با این حال، اغلب روش های کاشت شامل پنج مرحله می شوند که در اینجا به بررسی این مراحل می پردازیم.

۱- تعیین طرح ابروها قبل از کاشت

اولین کاری که پزشک برای کاشت ابرو انجام می دهد، این است که تعیین می کند چه ابرویی برای شما مناسب است. پزشک متخصص در این شرایط، فرم صورت شما را کاملاً در نظر گرفته و سپس بهترین شکل ابرو را به شما ارائه می کند. همچنین شما نیز می توانید فرم ابروی مورد نظر خود را به پزشک نشان دهید تا کاشت ابرو در شما با رضایت بیشتری انجام شود.

برای اینکه فرم ابروی شما کاملاً دقیق و متقارن باشد، جراح متخصص به صورت دقیق اصلاًحاتی در شکل هندسی ابرو به وجود می‌آورد تا نسبت دقیقی داشته باشد. بعد از اینکه شما فرم ابروی جدید خود را تأیید کردید، وارد مرحله بعد می شوید.

۲- انتخاب تعداد گرافت برای کاشت ابرو

برای این که انتخاب کنید چه تعداد گرافت برای کاشت ابرو مناسب است، باید به شرایط خود دقت کنید. برای مثال، اگر تنها بخشی از ابروی شما ریزش داشته، گرافت های کمتری نیاز است. این در حالی است که اگر شما دچار سوختگی شده باشید، به تعداد گرافت های بسیار بیشتری نیاز خواهید داشت.

در شرایط معمولی، برای اینکه ابروی شما کاملاً پرپشت و ضخیم نمایان شود، به تعداد بین ۵۰ تا ۱۰۰ گرافت نیاز دارید. حتی در بدترین شرایط هم برای کاشت ابرو تعداد گرافت های مورد نیاز از ۲۰۰ عدد تجاوز نمی کند. یعنی اگر ابروی شما ریزش خیلی زیادی داشته باشد هم نهایتاً از ۲۰۰ عدد گرافت برای هر ابرو استفاده می کنند.

۳- انتخاب محل و بانک مو

بانک مو به ناحیه ای از سر گفته می شود که فولیکول های مورد نیاز برای کاشت ابرو از آن جدا می شوند. پیش از این نیز به اختصار گفتیم که برای استفاده از هر روشی، بیشترین محل انتخابی به عنوان بانک مو، پشت گوش یا پشت سر بود. دلیل این موضوع هم این است که موهای این بخش ها تراکم بیشتری دارد و همچنین این نواحی کمتر از سایر بخش ها به چشم می آیند.

از سوی دیگر اگر طاسی کمی در یکی از ابروهای شما وجود داشته باشد، برای کاشت ابرو می توان تنها از ابروی دیگر گرافت برداشت. شاید برای شما سؤال پیش بیاید که آیا برای پرپشت شدن ابروها می توان از موهای بدن استفاده کرد؟ از بخش هایی از موهای بدن می توان برای انجام این کار استفاده کرد. با این حال باید بدانید که میزان کاشت موفق هنگام استفاده از فولیکول های موی بدن نسبت به موی سر کمتر است.

۴- بی حسی موضعی قبل از انجام کاشت ابرو

خوشبختانه برای کاشت ابرو نیاز به هیچ گونه بیهوشی نیست و تنها با بی حسی موضعی می توان از درد ناشی از آن کاست. در این مرحله، پزشک با استفاده از نوعی سوزن، داروی بی حسی را به صورت موضعی تزریق می کند. به همین دلیل هم تنها دردی که در کل طول کاشت ابرو احساس می کنید، تزریق داروی بی حسی است و درد دیگری وجود ندارد.

۵- مرحله استخراج گرافت ها در کاشت ابرو

در قدم بعدی برای کاشت ابرو وقت  آن می رسد که پزشک متخصص گرافت های مو را از محل استخراج جدا کند. در این مرحله، بسته به نوع روش انتخابی، فولیکول های مو را جدا می کند و نیازی نیست نگران جای آن باشید. زیرا جای فولیکول های مو در پشت گوش یا پشت سر بعد از چند روز به راحتی درمان می شوند. به علاوه، اصلاً قابل مشاهده نیستند و فقط اگر موی خود را از ته بتراشید، شاید متوجه برداشت فولیکول ها شوید.

۶- آماده سازی گرافت برای کاشت ابرو

مرحله بعدی این است که پزشک متخصص فولیکول های استخراج شده از بانک مو را به دقت بررسی می کند و گرافت را برای کاشت ابرو آماده می کند. این کار با قرار دادن فولیکول های استخراج شده مو زیر میکروسکوپ انجام می شود. سپس از این گرافت آماده شده برای مرحله بعدی استفاده می شود.

۷- مرحله کاشت گرافت ها در کاشت ابرو

در نهایت، وقت آن می رسد که گرافت های آماده شده را در جای مناسب برای کاشت ابرو قرار دهند. در این مرحله، فولیکول های مو در جهت رشد تارهای اصلی ابرو کاشته می شوند. اگر کمی در ابروهای کاشته شده دقت کنید، متوجه می شوید که داخلی ترین قسمت ابرو موهای سمت بالایی دارند.

این در حالی است که بخش میانی و بخش خارجی به ترتیب دارای موهای افقی و مورب شکلی هستند. برای اینکه گرافت ها را در پوست قرار دهند، از ابزار پانچ استفاده می کنند. پانچ، تعدادی سوراخ در ناحیه مورد نظر به وجود می آورد که باعث می شود گرافت ها در آن جا بگیرند.

موهای مناسب برای کاشت ابرو

پیش از این نیز به اختصار گفتیم که بهترین و مهمترین بخش از مو برای کاشت ابرو که بسیاری از متخصصات و پزشکان از آن استفاده می کنند، بخش کناره گوش و پشت سر است. در این نواحی که موی سر تراکم بیشتری دارد، عملکرد بهتری در ابرو دارد. علاوه بر این، وقتی که از این نواحی گرافت مو را برداشت می کنند، کمتر از بقیه نواحی در معرض دید است و کسی متوجه نمی شود که فولیکول های مو در این بخش را برداشته اید.

ماندگاری و طول عمر کاشت ابرو

ماندگاری و طول عمر کاشت ابرو

به طور کلی، نمی توان به طور دقیق ماندگاری عمر کاشت ابرو را گفت. زیرا این موضوع به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که روی افزایش یا کاهش ماندگاری کاش شما تأثیر می گذارند. از مهمترین عوامل مؤثر در این زمینه، می توان به مواردی مانند میزان قدرت فولیکول های مو، روش ایتفاده شده در کاشت، .میزان رسیدگی به ابروها و جنس ابروهای شما اشاره کرد.

علاوه بر این موارد، شما باید رژیم غذایی خوبی داشته باشید تا ابروی شما در این زمان تقویت شود. در صورتی که اهل مصرف دخانیات هستید، بعد از کاشت ابرو به مدت قابل توجهی از مصرف دخانیات خودداری کنید. در نهایت، تا مدتی از انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین هم پیشگیری نمایید.

کاشت ابرو بانوان

کاشت ابرو بانوان

کاشت ابرو در بانوان یکی از محبوب ترین روشهایی است که به زیبایی و جذابیت چهره آنها کمک می کند. این روش به آنها کمک میکند که در عین داشتن ابروهای خوش فرم و پرپشت، ظاهر چهره خود را نیز تا حد زیادی تغییر دهند. به همین دلیل هم بخش اعظمی از افرای که برای کاشت اقدام می کنند، بانوان هستند.

کاشت ابرو مردان

شاید برخی از افراد فکر کنند که کاشت ابرو فقط مختص به زنان است و مردان نمی توانند از این روش استفاده کنند. این در حالی است که این روش هیچگونه تفکیک جنسیتی ندارد و تقریباً همه افراد، چه زنان و چه مردان می توانند از این روش استفاده کنند تا ابروهایی خوش فرم و زیبا داشته باشند و درنیجه، جذابیت بیشتری به صورت خود دهند.

تفاوت کاشت ابرو خانم ها و آقایان

مطمئناً هرکسی که قصد کاشت ابرو داشته باشد، از موهای خود فرد به عنوان بانک مو استفاده می شود. این مسئله باعث می شود که موی جدید کاشته شده در ابرو تا حد زیادی برای فرد مناسب به نظر بیاید. به همین دلیل هم ابروی کاشته شده در آقایان به نسبت ضخیم تر و مشکی تر است.

نکته مهم دیگری که درباره این مسئله باید بدانید، این است که ابروی خانم ها را به نظم بیشتر و تمیزتر می کارن و ابروی آقایان برای طبیعی تر به نظر رسیدن، کمی کلفت تر است. البته کل این مسائل به نظر و سلیقه خود فرد بستگی دارد.

مزایای کاشت ابرو طبیعی

مزایای کاشت ابرو طبیعی

همان طور که می دانید، کاشت ابرو تأثیر زیادی در بهتر و جذاب تر شدن چهره شما دارد. به همین دلیل هم می توان از مزایای فوق العاده این روش مطمئن بود. این مسئله باعث می شود که موقع حضور در اجتماع و هر مراسمی، اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. از دیگر مزایای این روش فوق العاده، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تنها ئراه حل قطعی و دائمی برای از بین بردن ریزش ابرو
 • پنهان کردن جای سوختگی و زخم در ابرو
 • افزایش اعتماد به نفس افراد با جذاب تر کردن چهره
 • عدم نیاز به کشیدن ابرو با مداد
 • طبیعی بودن
 • انتخاب طرح دلخواه برای ابرو

عوارض کاشت ابرو

کاشت ابرو که یک روش کم تهاجمی برای تغییر چهره است، بدون هیچ گونه درد و خونریزی انجام می شود. اگر این کار توسط فرد متخصصی انجام شود، می توانید مطمئن باشید که عوارض آن تا حد بسیار کمی کاهش پیدا می کند. این در حالی است که در صورت انتخاب فرد غیرمتخصص برای انجام این کار، این عمل عوارض زیر را به دنبال دارد:

 • عدم تقارن ابروها
 • رشد ابرو در جهت اشتباه
 • احتمال بروز خونریزی شدید
 • پدیدار شدن آسیب های عصبی
 • تورم، کبودی و قرمز شدن
 • عفونت
 • به جا ماندن اسکار و زخم

بهترین روش کاشت ابرو

بهترین روش کاشت ابرو

برای کاشت ابرو فقط از یک روش متداول استفاده نمی شود و چندین روش برای انجام این کار وجود دارد. البته تمام این روش ها کاملاً طبیعی هستند و مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند که در اینجا به بررسی هر یک از آنها می پردازیم. همچنین اگر نمی دانید کدام روش برای شما مناسب تر است، با مشورت با پزشکان و مطالعه این مقاله می توانید متوجه این موضوع شوید.

کاشت ابروFUT  (روش نواری)

یکی از روش های کاشت ابرو که قدمت نسبتاً بیشتری نسبت به روش های دیگر دارد، FUT  است که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند. هنگامی که با استفاده از این روش ابرو را می کارند، اصلاً جلوه بدی پیدا نمی کند بعداً تمام ابر ها به صورت یکدست و طبیعی نمایان می شوند.

در این روش، متخصصان موها را از پشت گوش یا روی سر کنده و سپس روی ابرو می کارند. برای اینکه در روش FUT  متخصصان بتوانند موها را بردارند، به صورت نواری یک برش در قسمت مورد نظر به وجود می آورند و بعد از برداشت موها، آن قسمت را بخیه می زنند.

هنگامی که شما تصمیم می‌گیرد از این شیوه برای کاشت ابرو استفاده کنید، باید بدانید که پزشکان برای برداشتن مو از پشت گوش یا از پشت سر، بخش زیادی از فولیکول مو را به صورت نواری و یکجا بر می دارد. البته نیازی نیست درباره این موضوع نگران نباشید. زیرا مقدار موی برداشت شده توسط پزشک در این قسمت نواری ضخامتی کمتر از یک میلی متر دارد که توجه هیچ کسی را جلب نمی کند.

مزایای کاشت ابرو FUT

یکی از مهمترین مزیت های استفاده از این روش این است که در زمان بسیار سریعی انجام می شود. دلیل این موضوع هم این است که تمام موها به صورت یک جا کنده می شوند و به همین دلیل در کمترین زمان ممکن، فولیکول های مو جدا شده و سپس کاشته می شوند. این روش کاشت ابرو از اوایل دهه ۹۰ به وجود آمد که توانست محبوبیت زیادی به دست بیاورد.

معایب کاشت ابرو به روش FUT

با این حال، این روش معایبی هم دارد که بهتر است از آنها مطلع شوید. یکی از مهمترین معایب این روش، وجود بخیه های پشت گوش و پشت سر است که بعد از کندن موها به وجود می‌آید. این بخیه ها نزدیک به یک تا دو هفته روی سر شما باقی می مانند و بعد از آن هم توسط پزشک کشیده می شوند. البته زخم این بخیه ها کاملاً سطحی بوده و اصلاً جای نگرانی نیست.

یکی دیگر از معایبی که به این روش گرفته اند، این است که دوره نقاهت نسبتاً طولانی تری نسبت به سایر روش ها برای کاشت ابرو دارد. بعد از اینکه این روش برای شما انجام و بخیه ها زده شد، باید حداقل سه روز استراحت کنید.

علاوه بر موارد ذکر شده، ممکن است چشم برخی از بیماران ورم کند. البته همه این موارد تا زمانی است که پزشک متخصص برای کاشت ابرو تجربه کافی نداشته باشد. در صورت اینکه یک پزشک و کلینیک معتبر برای انجام این کار استفاده کنید، می توانید از تمام جوانب مطمئن باشید.

کاشت ابرو FIT یا نقطه ای

روش دیگری که بسیاری از افراد برای کاشت ابرو از آن استفاده می کنند، FUE نام دارد که در آن از جراحی و بخیه استفاده نمی شود. در این روش هم مانند مورد قبلی، تارهای مو از پشت سر برداشته می شوند. دلیل این موضوع هم این است که تراکم موهای در پشت سر بیشتر از سایر نواحی است. همچنین موهای این نواحی باعث می شوند ابروی شما طبیعی تر از قبل به نظر برسند.

برای این‌که در این روش سلامت موها کاملاً حفظ شود، پزشک متخصص از هر بخش تنها یک فولیکول مو بر می دارد و سپس بعد از پیدا کردن زاویه مناسب، آن را در محل مناسب قرار می دهد. به همین دلیل هم هیچ روشی برای بخیه زدن و یا بریدن پوست وجود ندارد.

از این رو، می توان گفت که این روش کم تهاجمی برای کاشت ابرو در نظر گرفته می شود که نسبت به مورد قبلی، درد و همچنین خونریزی خیلی کمتری دارد. این مسئله باعث شده که روش غیر جراحی به یکی از محبوب ترین روش ها برای کاشت شناخته شود.

مزایای کاشت ابرو به روش FUE

همانطور که مشاهده کردید، این روش مزایای خیلی بیشتری نسبت به روش قبلی دارد و به همین دلیل اغلب افراد ترجیح می دهند از روش FUE به جای مورد قبلی استفاده کنند. یکی از مهمترین مزایای آن را می توان آسیب نرساندن به سطح پوست به شمار آورد که باعث می شود روش سبک تری نسبت به روش نواری باشد.

علاوه بر این، روش FUE برای کاشت ابرو دوره نقاهت بسیار کوتاه تری دارد و حتی بسیاری از افراد نیازی نمی بینند که بعد از کاشت هم استراحت کنند. به همین دلیل می توانید بعد از اینکه ابروی خود را با استفاده از این روش زیبا کردید، به راحتی به سراغ کارهای روزمره خود بروید.

این روش به شما این امکان را می دهد که بدون احساس هیچگونه دردی، طبیعی ترین ابرو را داشته باشید. از دیگر مزایای این روش، می توان به این موضوع اشاره کرد که استفاده از FUE برای ابروهای هاشور یا تتو زدن نیز کاملاً مناسب است. در نهایت، هم بانوان و هم آقایان که می خواهند کاشت ابرو انجام دهند، می توانند از این روش استفاده کنند.

موهای کاشته شده با استفاده از این روش کاملاً طبیعی هستند و همه آنها به صورت یکدست به نظر می رسند. روش FUE به شما این امکان را می دهد که از تراکم بالای ابروی خود لذت زیادی ببرید و اعتماد به نفس شما را تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می کند. در این روش، پزشک تنها از بی‌حسی موضعی استفاده می کند که این بی حسی هم بعد از انجام روند کاشت ابرو از بین می رود.

نکته جالب توجه درباره روش FUE این است که به شما این امکان را می دهد تا بسته به نیاز خود، تعداد فولیکول های استخراج شده را انتخاب کنید. البته در این شرایط باید نظر پزشک را اولویت قرار دهید. برای مثال، ابروهای که سوخته اند، نیاز به تعداد فولیکول‌های بیشتری دارند.

از آنجا که در این روش از کاشت ابرو از هیچگونه بخیه استفاده نمی شود احتمالاً شما حتما متوجه نمی شوید که از کدام قسمت ترشح شما ابرو برداشته شده است. هنگامی که انتخاب می کنید از روش FUE استفاده نمایید می توانید هر تصمیمی که می خواهید برای ابروی خود بگیرید را با پزشک در میان بگذارید و در صورت مناسب بودن ناحیه مورد نظر، آن را برای شما به راحتی اجرا می کند.

برای مثال، اگر می خواهید بخشی از ابروی شما پهن تر و بخشی دیگر نازک تر باشد، به راحتی می توانید آن را از پزشک بخواهید و با استفاده از روش FUE برای شما اجرا می کند تا بعد از کاشت ابرو نهایت رضایت را داشته باشید.

بعد از استفاده از روش FUE برای کاشت، متوجه می شوید که ابروی شما در مدت زمان بسیار کوتاه تری رشد می کند. البته شاید مجبور باشید در چند ماه ابتدایی، موهای پیوند داده شده را چندین بار با استفاده از قیچی کوتاه کنید.

زیرا این موها که از موی سر برداشته شده‌اند، رشد بیشتری نسبت به موی معمولی ابرو دارند. با این حال، بعد از اینکه مدت زمان محدودی از عمل کاشت ابرو برای شما گذشت، موی کاشت زده شده با موی قبلی شما کاملاً همسان خواهد شد.

معایب کاشت ابرو به روش FUE

همانطور که مشاهده کردید، روش FUE برای کاشت ابرو مزایای بسیار زیادی داشت که احتمالاً همه افراد تصمیم بگیرند از آن استفاده کنند. با این حال، در این روش هم سوراخ های بسیار کوچکی در سر بیمار و بانک مو به وجود می‌آید که با استفاده از بیحسی موضعی می توانید درد آن را کاهش دهید. عوارض این نوع کاشت ابرو هم کاملاً موقتی بوده و بعد از گذشت چند روز اصلاً احساس نمی کنید که کاشت ابرو انجام داده اید!

کاشت ابرو ترکیبی

یکی از روش های محبوبی که از هر دو روش بالا استفاده می شود، کاشت ابرو به صورت ترکیبی است. در این شیوه، از هر دو روش های FIT و FUT استفاده می شود. این بدان معنی است که برای برداشت گرافت مو، از هر دوی این روش ها استفاده می شود. در این روش، در طول یک جلسه می توان تقریباً ۵۰۰۰ گرافت مو را برداشت کرد. روش ترکیبی برای کاشت نتیحه فوق العاده خوبی دارد و کمک زیادی به بازگردان مو به ابروی شما می کند.

کاشت ابرو بدون برش سر

اگر پوست حساسی دارید و نمی توانید از هیچ یک از روش های بالا برای کاشت ابرو استفاده کنید، باید بدانید که روش کاشت ابرو بدون برش سر هیچ یک از موارد بالا را ندارد. به کمک این روش، تمامی موهای لازم برای کاشت، به صورت تار به تار کشیده می شوند و هیچ آسیبی به پوست سر وارد نمی شود.

یکی از مهم ترین مزایای این روش این است که از تمامی بخش های سر مو برداشت می کنند. در نتیجه، فقط بخش کوچکی از سر شما برای برداشت گرافت در نظر گرفته نمی شود که منجر به یک دست بودن موهای سر نیز می شود. البته برای برداشت مو برای کاشت ابرو با این روش، باید سطح زیادی از موهای پشت سر خود را بتراشید که شاید برای خانم ها مناسب نباشد.‌

دوره نقاهت کاشت ابرو

دوره نقاهت کاشت ابرو

به طور کلی، دوره نقاهت کاشت ابرو تا حد زیادی به نوع روش انتخاب شما یا پزشک بستگی دارد. برای مثال، روش FIT نسبت به روش FUT دوره نقاهت خیلی کوتاه تری دارد. این در حالی است که برای خوب شدن محل بردات مو از پشت سر در روش FUT، باید زمان نسبتاً زیادی بگذارید.

با وجود همه این موضوعات، بعد از این که ۴۸ ساعت از کاشت ابرو گذشت، می توانید به سراغ کارهای معمولی خود بروید. البته باید بدانید که حداقل تا چند هفته بعد از این عمل، همچنان نباید کارهای سنگین کنید. موهای کاشته شده تقریباً تا سه هفته بعد از عمل از بین می روند. تقریباً بعد از گذشت سه تا چهار ماه هم موها مجدداً رشد می کنند. از ماه ششم به بعد، بهترین نتیجه از کاشت ابرو را مشاهده خواهید کرد.

ورم و کبودی چشم بعد از کاشت ابرو

با این حال، ممکن است تا چند روز بعد از کاشت ابرو همچنان اطراف چشم شما ورم و کبودی باشد که برای درمان آن، کمپرس یخ می تواند گزینه مناسبی باشد. توجه داشته باشید که اگر کلینیک معتبری برای این عمل انتخاب کنید، حتی این کبودی هم به حداقل می رسد. کلینیک ایرانیان می تواند یکی از بهترین مراکزی است که این عمل را به بهترین شکل انجام می دهد.

شرایط کاشت ابرو

شرایط کاشت ابرو

قبل از این که روش کاشت ابرو را برای خود اچرا کنید، باید بدانید که برای انجام این کار، نیازمند شرایط خاصی هستید. برای مثال، نباید هیچ بیماری داشته باشید و درصورت داشتن هرگونه بیماری، باید حتماً درباره آن با پزشک خود مشورت نمایید.

آمادگی های قبل از کاشت ابرو

مهم ترین موضوعی که درباره این کاشت بانید بدانید، این است که اگر اهل دخانیات هستید، باید حتماً قبل از آن از استعمال دخانیات خودداری کنید. به همین دلیل هم برای دستیابی به بهترین نتیجه، باید از یک ماه قبل از عمل کاشت ابرو هیچگونه دخانیاتی مصرف نکنید. این موضوع شامل مشروبات الکی هم می شود. در صورتی که مکلمل ها به خصوصی مصرف می کنید، حداقل از ۱۰ قبل از کاشت آنها را متوقف کنید. از ۱۰ روز قبل از کاشت، از مصرف آسپرین هم خودداری کنید.

آزمایشات لازم قبل از کاشت ابرو

علاوه بر همه مراقبت های بالا که قبل از کاشت ابرو باید به یاد داشته باشید، پزشک هم برخی آزمایشات خاصی از شما می گیرد تا مطمئن شود هیچگونه عوارضی برای شما ندارد. همچنین برخی از این آزمایش ها هم برای این هستند که شما ناقل بیماری نباید و کلینیک هم آلوده شود.

از مهم ترین آزمایشات مربوط به قبل از کاشت، می توان به مواردی مانند آزمایش غلظت خون، عفونت ها ویروسی و آزمایش تیروئید اشاره کرد. در حال حاضر، تست کرونا هم یکی از آزمایشات مهمی است که قبل از کاشت ابرو باید انجام دهید.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

بعد از کاشت هم باید مراقبت های خاصی را در نظر داشته باشید تا در کمترین زمان ممکن، نتایج آن را مشاهده کنید. یکی از مهمترین مراقبت ها این است که نباید تا ۵ روز بعد از کاشت، هیچ گونه رطوبتی به ابروی شما وارد نشود. از روز ششم به بعد که می خواستید ابروی خود را بشویید، از فشار آوردن به آن خودداری کنید.

قبل از این هم به اختصار گفتیم که برای از بین بردن کبودی و ورم اطراف چشم بعد از کاشت ابرو می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید. این در حالی است که این روش تنها برای چشم است و به هیچ عنوان نباید این کمپرس را روی ابروی خود بگذارید. بعد از گذشت ۱۰ الی ۱۲ روز که از کاشت گذشت، می توانید برای کشیدن بخیه ها به پزشک مراجعه کنید. در نهایت، برای شستشوی ابروهای خود هم از اسپری فولیکول سالین استفاده کنید که غالباً بعد از کاشت ابرو تجویز می کند.

اصلاح ابرو بعد از کاشت

علاوه بر ورزش نکردن و عدم مصرف مشروبات الکلی بعد از کاشت، باید بدانید که بعد از انجام این عمل باید دقت زیادی به اصلاح ابروهای خود داشته باشید. ابلته میزان رشد موهای کاشته شده نسبت به ابرو های معمولی بیشتر است؛ زیرا این موها از سرگرفته شد است و رشد سریع تری دارد. برای اصلاح ابرو بعد از کاشت ابرو هرگز تا چند بار اول از موچین استفاده نکنید. برای کوتاه کردن ابروهای کاشته شده جدید، بهتر است با قیچی ابروهای بلندشده را کوتاه کنید.

رنگ کردن ابرو بعد از کاشت

برای استفاده از رنگ های شیمیایی برای ابرو بعد از کاشت، باید حداقل سه هفته صبر کنید. در این سه هفته، نباید از هیچ رنگ شیمیایی برای ابروهای خود استفاده نمایید. بعد از گذشت این سه هفته از کاشت ابرو می توانید از رنگ موردنظر خود برای ابروهایتان استفاده کنید و مشکلی از این نظر نخواهد بود. با این حال، بهتر استمیزان مصرف استفاده از این مواد شیمیایی را تا حد امکان کاهش دهید.

شستشو و استحمام بعد از کاشت ابرو

اگرچه گفتیم که بعد از کاشت نباید هیچ رطوبی به ابروهای شما برسد. اما می توانید از اسپری مخصوص فولیکول سالین که پزشک تجویز می کند، برای تمیز کردن ابروهایتان استفاده کنید. بعد از گذشت این زمان و وقتی خواستید ابروی خود را شستشو دهید، باید این کار را به صورت اصولی انجام دهید. برای انجام این کار، نباید ابرو را به صورت مداوم مالش دهید.

کاندیدای مناسب کاشت ابرو

به طور معمول، افرادی از کاشت ابرو استفاده می کنند که به دلایل مختلف، دچار ریزش ابرو شده باشند. همچنین کسانی که ابروهای بی حالتی دارند نیز می توانند از این روش استفاده کنند. زیرا این راه حل به شما این امکان را می دهد که فرم موردنظر خود برای ابرو را در نظر بگیرید و چهزه جدید و جذابی داشته باشید.

حتی افرادی که به دلیل سوختگی، بخشی یا تمام ابروی خود را از دست داده اند هم می توانند افراد مناسبی برای کاشت ابرو باشند. حتی خانم هایی که هاشور یا تاتو دارند و می خواهند ظاهر خود را تغییر دهند هم می توانند روی این روش حساب کنند.

تفاوت کاشت مو و کاشت ابرو

کاشت ابرو و کاشت مو شباهت های زیادی با یکدیگر دارند و حتی می توان گفت که برای ابرو، از روش های کاشت مو تقلید شده است. با این حال، برای کاشت مو هم از روش های مشابه ابرو مانند روش های FIT و FUE استفاده می شود. این در حالی است که برای کاشت مو، چندین روش دیگر نیز وجود دارند. در هر دوی این روش ها، از موهای پشت سر به عنوان بانک مو استفاده می شود و کلاً تفاوت چندان زیادی با یکدیگر ندارند.  

بهترین دکتر کاشت ابرو

همان طور که تاکنون متوجه شدید، کاشت ابرو تأثیر زیادی در زیبایی چهره دارد. به همین دلیل هم اصلاً نباید سر زیبایی و چهره خود شوخی کنید. برای این کار، انتخاب یک کلینیک معتبر به شما این امکان را می دهد که همواره ابروهای کاشته بده شما سالم بماند. کلینیک ایرانیان یکی از بهترین مراکزی است که با مرج ترین پزشکان، ابروهای پروشت و براقی را برای شما به ارمغان می آورد. این کلینیک از تمام جوانب عملکرد خوبی دارد و تمام استانداردها برای کاشت ابرو را رعایت می کند. به همین دلیل هم ماندگاری بالایی دارند.

بستن محتوا بیشتر بخوانید

درخواست رزرو نوبت در کلینیک ایرانیان

لطفا شماره تماس و مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید، تا برای رزرو وقت قطعی و ثبت تاریخ و ساعت، همکاران ما با شما تماس بگیرند.

رزرو آنلاین نوبت

این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.

نتایج استفاده از لیزر سایناشور

لیزر موهای زائد در پوست تیره قبل
بعد

لیزر موهای زائد در پوست تیره

لیزر موهای زائد برای مردان قبل
لیزر موهای زائد برای مردان بعد

لیزر موهای زائد برای مردان

از بین بردن موهای زائد زیر بغل قبل
بعد

از بین بردن موهای زائد زیر بغل

فیلم کاشت ابرو

اگر عکس های چند سال پیش را نگاه کرده باشید، متوجه می شوید که در آن زمان ها خانم ها ابروهای بسیار نازک و کشیده ای داشتند. این در حالی است که اکنون دیگر ابروهای نازک از مد افتاده اند و اغلب خانم ها به دنبال این هستند که ابروهای پرپشتی داشته باشند. برخی از خانم ها اعتقاد دارند که با استفاده از روش هایی مانند هاشور و تاتو می توانند ابروی خود را به حالت طبیعی باز گردانند. این در حالی است که تنها با استفاده از کاشت ابرو می توانید ابروهایی طبیعی و زیبا داشته باشید.

سوالات متداول درباره کاشت ابرو

به طور معمول، افرادی که دارای ابروهای کم پشت هستند، می توانند از روش کاشت ابرو استفاده کنند. همچنین افرادی که به صورت مادرزادی ابروهای نازکی دارند نیز به راحتی می توانند این روش را به عنوان یک شیوه مؤثر برای پرپشت شدن ابرو بکار بگیرند. این در حالی است که این روش برای افرادی که بیماری هایی مانند آلوپسی آره‌تا، یونیورسالیس و آلوپسی توتالیس دارند، برای کاشت ابرو مناسب نیستند.

تزریق ژل جهت حجم دهی و فرم دهی انجام می شود. از مزوژل برای جوانسازی و تحریک کلاژن سازی پوست استفاده می شود.

روش fue هیچ زخمی در پشت سر به وجود نمی آورد و در نتیجه، هیچ بخیه ای نیز وجود ندارد. این در حالی است که در روش fut برای برداشتن موها به صورت نواری، از بخیه استفاده می شود. دوره نقاهت روش fue بسیار کمتر از روش fut است. دلیل این موضوع هم این است که روش دوم دارای بخیه های نسبتاً زیادی است که برای خوب شدن آنها باید زمان قابل توجهی بگذارید. در عین حال، در روش fut از ابزار پیشرفته و مدرن تری برای کاشت ابرو استفاده می شود.

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

این دو روش تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند. در روش تاتو از رنگدانه هایی در ابرو استفاده می شود که یک روش نیمه موقتی است. در حالی که در کاشت ابرو، فولیکول های مو از سر به ابرو منتقل شده اند و علاوه بر کاملاً طبیعی بودن، دائمی هم است. اما برای ترمیم تاتو باید مدام به پزشک مراجعه کنید.

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

نظر مشتریان کلینیک ایرانیان

به این مقاله امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

سوال یا نظرات را با ما در میان بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *