کویتیشن

دستگاه لاغری کویتیشن / راهی ماندگار و تضمینی

راهنمای مطالعه

دستگاه لاغری کویتیشن در راستای تمایل مردم برای گزینه‌های غیرجراحی جایگزین لیپوساکشن، برای فرم دهی بدن و لاغری موضعی همانند معرفی شده است. این روش درمانی آمیخته با تکنولوژی از دستگاهی استفاده می‌کند که انرژی رادیوفرکانسی آزاد می‌کند تا  شما را از شر چربی‌های موضعی راحت کند.

دستگاه لاغری کویتیشن که اولترا کویتیشن یا اولتراسونیک کویتیشن نیز شناخته می‌شود یکی از جدیدترین روش‌های کانتورینگ بدن و لاغری موضعی است. دستگاه لاغری کویتیشن یک روش با تهاجم کم و جایگزین لیپوساکشن است که از امواج اولتراسونیک برای تبدیل سلول‌های چربی به اسید‌های چرب با قابلیت دفع راحت از بدن، استفاده می‌کند.

در ادامه متخصصین کلینیک زیبایی ایرانیان به صورت تخصصی این موضوع را بررسی می‌کنند.

دستگاه لاغری کویتیشن / راهی ماندگار و تضمینی

دستگاه لاغری کویتیشن چیست؟

دستگاه لاغری کویتیشن یک روش غیرتهاجمی و بدون درد برای از بین بردن چربی‌های بدن است. این دستگاه امواج اولتراسونیک ایجاد می‌کند تا با فرکانس‌های صوتی خود در سلول‌های چربی حرکت ایجاد می‌کنند.

در نتیجه‌ی ایجاد امواج اولتراسونیک، شکسته شدن سلول‌های چربی و تبدیل آن‌ها به اسید‌های چرب است. در این مرحله بدن آماده است تا اسیدهای چرب ایجاد شده توسط دستگاه لاغری کویتیشن را بسوزاند و یا از طریق تعرق و ادرار دفع کند.

در این مرحله نقش فعالیت بدنی و رعایت تغذیه مناسب، شامل غذای کم چربی و کم کالری به خوبی مشخص می‌شود.

از دستگاه لاغری کویتیشن به عنوان روشی برای فرم دهی بدن هم یاد می‌شود. دستگاه لاغری کویتیشن نه تنها چربی‌ها را از بین می‌برد، بلکه می‌تواند به آنها فرم دلخواه را نیز بدهد.

قابلیت‌های دستگاه لاغری کویتیشن چیست؟

دستگاه کویتیشن دارای دو قابلیت اولتراسوند و RF (امواج رادیویی) است:

 • امواج اولتراسوند: ارتعاشاتی هستند که منجر به شکسته شدن سلول‌های چربی می‌شود و گوش انسان قادر به شنیدن آن‌ها نیست. سلول‌های چربی ظرفیت تحمل این ارتعاشات را ندارند و به راحتی از بین می‌روند.
 • امواج رادیویی: در بافت‌های چربی گرما تولید می‌کند و موجب افزایش گردش خون می‌شود که در نهایت لاغری، لیفت پوست و جوان‌سازی را به همراه دارد.

آیا فرم دهی صورت هم با استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن امکان پذیر است؟

دستگاه‌هایی تولید شده‌اند که می‌توانند امواج اولتراسوند را به چربی‌های اضافی و سخت ارسال نمایند. این دستگاه‌ها می‌توانند به راحتی چربی های سخت و فشرده را فرم دهند. به همین علت می‌توان از آن‌ها برای فرم دادن صورت نیز استفاده نمود.

این دستگاه ها ابعاد کوچکتری داشته و مخصوص بافت های صورت ساخته شده‌اند و می‌توانند گونه ها را بالا برده، گودی زیر چشم ، پف زیر چشم‌ها و حتی چروک‌ها را نیز از بین ببرند. همچنین غبغب یا چربی‌های زیر چانه نیز می‌توانند تحت درمان قرار گیرند.

دستگاه لاغری کویتیشن / راهی ماندگار و تضمینی

مزایای استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن چیست؟

 • بدون نیاز به جراحی و بی‌حسی
 • ایجاد سطح هموار و عدم وجود نافرمی روی بدن
 • خونریزی یا تورم ندارد
 • عوارض جانبی قابل توجه ندارد
 • درمانی بدون درد، راحت، بدون آسیب‌های جانبی و بدون تاثیر ناخوشایند بر زندگی روزمره و روابط شغلی است
 • درمانی ایمن، موثر، غیرتهاجمی و بدون نیاز به استراحت پس از عمل است
 • برای انواع پوست‌ها مناسب است
 • امواج ارسال شده قابلیت کنترل دارند و به بدن شما آسیب نمی‌رسانند.

 

کاربردهای استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن چیست؟

 • کاهش بافت چربی
 • رفع سلولیت بدن
 • متناسب فرم دهی اندام
 • زیبایی و فرم دهی دلخواه بدن
 • سفت و کشیده شدن پوست
 • افزایش جریان خون و از بین رفتن برخی چروک‌ها
 • جوانسازی پوست
 • بازیابی خاصیت کشسانی پوست
 • تحریک متابولیسم بدن و افزایش سوخت و ساز

دستگاه لاغری کویتیشن

عوارض استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن چیست؟

پس از درمان ممکن است بیمار احساس تکرر ادرار داشته باشد. در این زمان به بیمار توصیه می‌کنیم به مقدار کافی آب بنوشد زیرا آب از دست رفته به خاطر دفع سلولیت‌های بدن است. با توجه به اینکه روش کویتیشن بدون درد، بی خطر و غیر تهاجمی است، عوارض جانبی آن در موارد خیلی کم در افراد بیمار مشاهده می‌شود.

این درمان سلول‌های چربی را سست می‌کند تا باعث کاهش وزن در ناحیه‌های انتخابی شود. لاغری با کویتیشن تعداد سلول‌های چربی یک ناحیه مشخص را کاهش می‌دهد و با پیکرتراشی و بهبود شکل آن بخش اعتماد به نفس را نیز ارتقاء می‌دهد. هایفوتراپی (درمان با امواج مافوق صوت متمرکز با شدت بالا) روشی غیرجراحی برای لاغری و کاهش چربی است. هایفو لاغری چربی اضافی را با تکنولوژی اولتراسوند متمرکز با شدت بالا برای همیشه از بین می‌برد. تکنولوژی هایفو انرژی اولتراسوند متمرکز را به موضع درمان می‌رساند و به این ترتیب ناحیه مورد نظر به طور مستقیم و به روشی موثر لاغر می‌شود.

درمان با امواج رادیویی یا آر اف (RF) یک روش درمان غیر تهاجمی است که برای تغییر شکل لایه‌های زیر سطح پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش از یک دستگاه پیشرفته که برای از بین بردن بافت‌های چربی اضافی در بدن مردان و زنان طراحی شده استفاده می‌گردد.

 

چه کارهایی برای قبل و بعد از درمان با دستگاه کویتیشن باید انجام شود؟

قبل از کویتیشن باید رژیم غذایی سالم داشته باشید. یک هفته قبل از درمان ضروری است که روزی ۸ لیوان آب بنوشید، از برنزه کردن و نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید.

مایعات به بدن کمک می‌کند تا بتواند چربی‌ها را آزاد و در اثر ادرار یا تعرق دفع کند. نوشیدنی‌های الکلی باعث می‌شوند تا عملکرد کبد کم شود و نتواند چربی‌ها را در بدن تجزیه کند. برنزه شدن هم به دلیل اینکه پوست شما را در مقابل امواج اولترایونسک حساس می‌کند اصلا کار مناسبی نیست.

پس از درمان حتما باید به مقدار کافی آب بنوشید، زیرا چربی‌های بدن ضعیف شده و به صورت اسیدهای چرب از بدن دفع می‌شوند و یا در بدن می‌سوزند.

دستگاه لاغری کویتیشن

چه کسانی نمی‌توانند از روش لاغری کویتیشن استفاده کنند؟

این دستگاه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که قادرند بافت چربی را از بافت های دیگر بدن شناسایی کنند.لازم است بدانید که با استفاده از این روش، ذرات چربی آب شده در بدن آزاد و توسط خون به گردش در می آیند. در نتیجه برای خارج کردن آنها از بدن نیاز به ورزش برای سوزاندن و دفع آنها دارید. اما اگر مشکلات زیر را داشته باشید نمی‌توانید از روش کویتیشن استفاده کنید.

فشار خون و چربی بالا:

همانطور که میدانید با آزاد شدن چربی در بدن، بطور موقت مقدار چربی خون بیشتر می شود. به همین علت، کسانی که به صورت ارثی یا ژنتیکی دچار چربی خون بالا و فشار خون هستند (کلسترول بالای ٣٠٠ و تری گلیسرید بالای ۵٠٠ )، استفاده از این روش برای آنها توصیه نمی‌شود زیرا ریسک خطرات قلبی و عروقی را افزایش می‌دهد.

زنان باردار و شیرده:

استفاده از روش کویتیشن برای زنان باردار و شیرده و کسانی که به تازگی زایمان کرده اند ممنوع است. زیرا اختلال در هورمون‌ها و یا نامنظم شدن ضربان قلب می‌شود. کسانی که در دوران قاعدگی هستند نیز نباید از این روش استفاده نمایند.

بیماران مبتلا به بیماری های خاص:

افرادی که دچار مشکلات قلبی و عروقی هستند و یا از دستگاه‌های الکترونیکی در این زمینه استفاده کرده اند نباید از این روش استفاده نمایند. همچنین برای بیماران مبتلا به تب بالا، سرطان ، سل، مشکلات شدید کبدی یا کلیوی ، ایدز، هپاتیت، فتق شکمی، مشکلات انعقاد خون، آسم، سابقه لخته خون در سیاهرگ‌ها استفاده از این روش امکان پذیر نیست.

سوالات متداول

چگونه استفاده از کویتیشن به فرم دادن صورت کمک می کند؟

ازاین روش در فرم دادن صورت نیز استفاده می شود، به این دلیل که کویتیشن نه تنها چربی ها را از بین می برد، بلکه می تواند به چربی ها فرم دلخواهی نیز بدهد.

دستگاه های کوچکتری از کویتیشن وجود دارند که می توان به وسیله ی آنها پف زیر چشم، گودی چشم، بالا بردن گونه ها و حتی در کم کردن چروک های صورت نیز استفاده کرد.

چه مواقعی استفاده از روش کویتیشن مناسب نیست؟

در دوران بارداری وشیردهی و بیماران قلبی و عروقی این روش توصیه نمی شود، زیرا به دلیل ورود امواج الکترونیکی به بدن این افراد وعوارض ناشی ازآن این روش مناسب نیست.

نحوه ی کار ودرمان کویتیشن چگونه است؟

در روش درمان با کویتیشن یک وسیله ای دستی که باعث انتقال انرژی فراصوت با پالس های ملایم می شود، به آرامی در ناحیه مورد نظر قرارمی گیرد و به مدت سی دقیقه تا یک ساعت در هرجلسه با فرستادن امواج ضعیف باعث از بین رفتن چربی ها می شود.

عوارض برداشتن چربی به روش کویتیشن کدام است؟

روش کوتیشین نباید در نزدیکی گوش، پشت و بخصوص بر روی قفسه سینه و سر انجام بگیرد.

در هنگام کار با روش کویتیشن باید تمام وسایل فلزی را به دور از خود نگه داشت، زیرا گرمای تولید شده احتمال آسیب به بیمار ویا دستگاه الکترونیکی را بالا خواهد برد.

تعداد جلسات دستگاه لاغری کویتیشن چگونه مشخص می شود؟

تعداد این جلسات با توجه به ضخامت چربی ها که ممکن است تا چند سانتی متر نیز ضخامت داشته باشند مشخص می شود، که حداقل بین شش تا دوازده جلسه به طول می انجامد و فاصله ی جلسات بین هفت تا ده روز متغیر خواهد بود، که به وسیله کارشناسان لاغری و با دادن رژیم غذایی مناسب تعیین میگردد.

چگونه نتیجه گیری بهتر از دستگاه لاغری کویتشین داشته باشیم؟

برای نتیجه گیری بهتر از روش کویتشین می توان با داشتن یک رژیم کم کالری که بدون چربی بوده همراه با نوشیدن آب فراوان قبل از کویتیشن و بعد از آن بتوان به آثار مطلوب تری رسید.

نوشیدن آب کافی در این روش به دفع چربی های  از بدن بسیار لازم و ضروری بوده.

آیا لاغری با کویتیشن امکان پذیر است؟

در روش Cavitation که بر پایه اصول فیزیکی بوده، با به حرکت درآوردن حباب های پر انرژی درون مایعات باعث ورود به سلول و تخریب سلول در اثر ارتعاشات می شود.

در بدن نزدیک ترین بافت به مایع چربی ها هستند، که با این روش می توان چربی ها را تخریب و آنها را دفع نمود. بنابراین روش کویتیشن در لاغری می تواند بسیار مؤثر واقع شود.

دستگاه لاغری کویتیشن دارای چه فوایدی می باشد؟

بهبودی و نتایج روش کویتیشن را می توان چند هفته بعد از انجام به خوبی مشاهده کرد.

از فواید این روش در چربی سوزی می توان به بدون درد بودن و راحتی این روش در مقایسه با سایر روش های موجود در طول درمان بود.

از دیگر فواید این روش می توان به متابولیزه کردن بدن تا بعد از دوازده هفته اشاره کرد و همچنین پایداری این روش در بسیاری از افراد قابل مشاهده خواهد بود.

کاهش وزن مناسب در این روش و زیبا سازی و نرم تر شدن پوست از دیگر فواید این روش به شمار می رود.

مناسب ترین نقاط بدن درچربی سوزی به روش کویتیشن چیست؟

یکی از نقاط مناسب برای برداشتن چربی یا به اصطلاح چربی سوزی اطراف شکم و پهلو ها بوده، به طوری که می توان در طی یک جلسه مقدار قابل توجهی از ناحیه مذکور را برداشت، (به طور تقریبی ۲۵درصد از چربی های اطراف شکم)

عوارض جانبی دستگاه لاغری کویتیشن کدامند؟

این روش به طور معمول عوارضی ایجاد نمی کند، زیرا امواجی که ساطع می شود به بافت های سالم آسیبی وارد نخواهد کرد به دلیل اینکه درچربی سوزی به روش کویتیشن، فقط سلول های چربی و بافت های مربوط به آن مورد تهاجم قرار می گیرد.

از عوارض موقتی این روش می توان به قرمزی پوست، تشنگی زیاد و حالت تهوع اشاره کرد که به سرعت از بین خواهند رفت.

درد زانو وسر درد نیز از عوارض دیگر این روش هستند که در صورت به وجود آمدن سریع تر باید با پزشک معالج مطرح گردد.

 

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره دقیق‌تر پوستی با کارشناسان کلینیک ایرانیان با شماره تماس ۰۲۱.۷۵۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

 

به این مقاله امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

سوال یا نظرات را با ما در میان بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *