ماندگاری لیفت نخ - مراحل لیفت نخ صورت خانمها

افتادگی پوست صورت اجتناب‌ناپذیر است. راه‌های زیادی هستند تا روند این افتادگی را به تعویق بیندازند یا کنترل کنند. بااین‌وجود هیچ راهی نیست که بتوان به‌ کمک آن به طور دائمی آن‌ را متوقف کرد. بهترین روش، پیشگیری و انجام مراقبت‌های پوستی‌ است. بااین‌حال با بالارفتن سن، به دلیل کندشدن روندهای رشدی – ترمیمی درهرصورت آسیب‌های پوستی رخ می‌دهند.

آسیب‌هایی مانند چروک، افتادگی و شل شدن پوست ازاین‌دست هستند. وقتی پوست به مرحله‌ی افتادگی برسد، تنها راه برطرف‌کردن کامل آن انجام عمل جراحی لیفت صورت و برداشتن قسمتی از پوست است. البته این روش تهاجمی است. برای همین عده‌ی بسیاری عمل لیفت با نخ را ترجیح می‌دهند. رایج ترین سوالی که در مورد لیفت نخ وجود دارد، میزان ماندگاری آن است. در این مقاله به بررسی عوامل تاثیرگذار در ماندگاری لیفت نخ می پردازیم.

ماندگاری لیفت با نخ چقدر است؟

جراحی لیفت راهی مطمئن برای رفع افتادگی است؛ اما باتوجه‌به دوران نقاهت و بی‌هوش کامل، توجه عموم مردم به روش‌های غیر جراحی جلب شده است. یکی از این روش‌های غیر جراحی لیفت با نخ است. اخیراً از این روش برای درمان افتادگی پوست و جوان‌سازی صورت استفاده می‌شود. تأثیر این روش در مقایسه با جراحی لیفتِ صورت چشمگیر نیست. بااین‌وجود، دوره‌ی نقاهت کوتاه‌تر، ریسک کمتر و هزینه‌ی پایین‌تر آن باعث شده طرف‌داران زیادی پیدا کند. 

در لیفت صورت متخصص با انجام جراحی و برداشتن و کشیدن پوست اضافه، به جوان‌سازی پوست کمک می‌کرد. در روش لیفت با نخ، جراح با سوزن مخصوص در قسمت‌هایی از پوست که افتادگی بیشتری دارند نخ‌هایی وارد می‌کند. با کشیدن و بلندکردن این نخ‌ها، کار لیفت صورت می‌گیرد.

جوانسازی با هایفوتراپی بهتر است یا لیفت صورت

در روش لیفت با نخ، متخصص تنها چند میلی‌متر از پوست را می‌کشد. به همین خاطر است که تغییر ایجادشده به‌اندازه جراحی لیفت صورت قابل‌مشاهده نیست. این روش بیشتر مناسب کسانی است که روند کلاژن‌سازی در آن‌ها هنوز به طور کامل کند نشده و افتادگی پوست صورتشان خیلی شدید نیست.

ماندگاری لیفت با نخ صورت

ماندگاری لیفت با نخ صورتلیفت با نخ روش مناسبی برای درمان شما خواهد بود اگر:

۱. افتادگی پوست صورتتان شدید نیست. به دنبال روشی هستید که تغییر فاحشی در اجزای صورتتان ایجاد نکند.

۲. اگر برای مقابله با افتادگی تمایل به انجام‌دادن عمل جراحی ندارید و بیهوشی عمومی شما را می‌ترساند.

به‌خاطر داشته باشید مشاهده‌ی اثر کامل در این روش تا سه ماه می‌تواند طول بکشد. ماندگاری کلی آن حداقل یک سال و حداکثر سه سال است. در نهایت بخشی از اثر لیفت بر اثر پروسه کلاژن‌سازی، دائمی خواهد بود.

ماندگاری لیفت نخ بینی

لیفت بینی روشی است که در آن با استفاده از نخ‌های مخصوص، پوست و بخش نرم بینی را لیفت می‌کنند. در این روش بدون عمل جراحی و در طی مدتی کوتاه، به بینی زاویه، فرم و شکل داده می‌شود. این روش معمولاً یک یا دو سال ماندگاری دارد. اگر هر نه ماه بکار پروسه تمدید و یادآوری تکرار شود، ماندگاری‌اش طولانی‌تر نیز می‌شود. در نهایت نیز به علت کلاژن‌سازی، اثر لیفت واحدی تثبیت خواهد شد.

ماندگاری لیفت نخ ابرو

روش لیفت با نخ به هدف ماندگاری همیشگی انجام نمی‌شود. در لیفت با نخ ابرو، می‌توان انتظار ماندگاری یک تا سه سال را از فرایند جراحی داشت. بااین‌حال باید دانست که نخ‌های لیفت هم بعد از مدتی جذب بدن می‌شوند، درست مثل ژل‌های طبیعی یا بوتاکس. اگر فرایند ترمیم ادامه پیدا کند، می‌توان این ماندگاری اثر را طولانی‌تر کرد.

تأثیر سن بر ماندگاری لیفت نخ

بهترین سن برای انجام لیفت با نخ از سی تا پنجاه ‌و پنج‌سالگی است. برای سنین بالاتر و یا پوست‌هایی که افتادگی‌ شدید دارند جراحی لیفت صورت و یا ترکیبی از جراحی و لیفت با نخ توصیه می‌شود. هرچند لیفت با نخ برای افرادی که سنشان بالاتر از پنجاه و پنج سال است و توان انجام جراحی به دلیل بیماری‌های زمینه‌ای یا کهولت سن ندارند نیز مناسب است.

لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی؟

لیفت با نخ هم‌زمان به دو روش با افتادگی صورت مبارزه می‌کند. اول اینکه با واردکردن و کشیدن نخ زیرپوست، بیفتی چند میلی‌متری در خلاف جهت افتادگی صورت اعمال می‌شود. دوم آنکه با واردکردن نخ که برای بدن جسمی خارجی محسوب می‌شود، روند بازسازی و درمان و رشد تحریک می‌شود. تحریک روند بازسازی باعث تحریک ساخت بیشتر کلاژن می‌شود تا پوست بتواند زخم را ترمیم کند.

به بیانی دیگر تا وقتی نخ در صورت وجود دارد بدن مدام پوست را تحریک به ساخت کلاژن بیشتر می‌کند. نخ‌هایی که در این روش استفاده می‌شوند معمولاً بعد از مدتی جذب پوست می‌شوند؛ یعنی لیفت چند میلی‌متری به حالت طبیعی برمی‌گردد؛ اما ممکن است تأثیر کلاژن‌سازی تاکمی بعدازاین اتفاق هم ادامه پیدا کند. 

پس از انجام لیفت با نخ احتمال ایجاد زخم، کبودی شدید و بروز خونریزی بسیار کم است. در مواردی احتمال بروز التهاب، خارش و عفونت خفیف وجود دارد که با خارج‌کردن نخ از صورت برطرف می‌شود. مراقبت پس از انجام این روش هم بسیار رمزهاست. باید تا یک هفته از محکم شستن یا ماساژ دادن صورت خودداری کرد، با ملایمت آب‌رسان و نرم‌کننده را روی پوست پخش کرد و شب‌ها طاق‌باز خوابید. 

کدام روش لیفت نخ ماندگاری بیشتری دارد؟

کدام روش لیفت نخ ماندگاری بیشتری دارد؟در میان روش های لیفت با نخ، بسته به این‌ که از چه نوع نخی در لیفت استفاده می‌شود، نوع لیفت با نخ متفاوت خواهد بود. جنس نخ می‌تواند از نوع جذب‌شونده، فلزی یا ترکیبی باشد. نخ جذب‌شونده‌ای که در لیفت استفاده می‌شود همان نخی است که در جراحی به کار می‌رود. این نخ، POD نام دارد. نخ POD تجزیه‌پذیر است و بعد از مدتی جذب بدن می‌شود. نخ فلزی می‌تواند از جنس نقره، تیتانیوم و غیره باشد. نخ‌های فلزی و ترکیبی ماندگاری بیشتری دارند.

نخی که در لیفت با نخ به کار می‌رود می‌تواند از نوع صاف یا خاردار باشد.  نخ خاردار داری خارها یا مخروط‌های ریزی در امتداد آن است. وجود این خارها باعث می‌شود نخ راحت‌تر به بافت پوست ‌گیر کند. به‌این‌ترتیب وقتی نخ‌ها را می‌کشند، پوست بهتر لیفت می‌شود. نخ صاف برخلاف نوع خاردار، ریزتر و بدون زائده‌های مخروطی است. نخ‌های خاردار تأثیر ماناتری دارند.

هرآنچه که باید درباره لیفت نخ بدانید

مبنای دیگر تقسیم‌بندی لیفت، روش قراردادن نخ در پوست است. نخ لیفت را به‌صورت یک‌طرفه یا دوطرفه در پوست قرار می‌دهند.  شبکه‌ای که با نخ‌ها ساخته می‌شود، در میزان لیفت صورت تأثیر دارد.

گفتنی است که تأثیر کامل لیفت با نخ به‌صورت تدریجی قابل‌مشاهده است. لیفت آنی چند میلی‌متری بلافاصله بعد از دوره‌ی نقاهت یک‌هفته‌ای مشاهده می‌شود. تأثیر ثانویه که به کلاژن‌سازی مربوط است ممکن است بعد از سه ماه قابل‌رؤیت باشد. ماندگاری اثر لیفت با نخ، در افراد مختلف متفاوت است و بسته به نوع نخ، سن فرد، نحوه‌ی کار متخصص و نگهداری و مراقبت‌های پس از کار می‌تواند طولانی‌تر یا کوتاه‌تر باشد. 

به طور میانگین، ماندگاری لیفت با نخ بعد از طی شدن دوره‌ی نقاهت حدود یکتا سه سال است؛ اما دوره‌ی طلایی و قابل‌مشاهده‌ی تأثیر همان دوازده تا هجده ماه اولیه است. در مقایسه با جراحی لیفت صورت که تأثیر آن حتی تا ده سال هم ممکن است باقی بماند، این روش ماندگاری بسیار کمتری دارد، اما تکرار کردن آن بسیار راحت است و بعد از جذب شدن نخ‌ها و کم‌رنگ‌شدن تأثیر آن می‌توان مجدداً برای لیفتِ دوباره اقدام کرد. 

سوالات متداول درباره ماندگاری لیفت نخ

ماندگاری لیفت با نخ چقدر است؟

در بیشتر موارد، حداکثر یک تا دو سال ماندگاری خواهد داشت.

کدام روش لیفت ماندگاری بیشتری دارد؟ 

اگر از نخ جراحی یا POD استفاده شود، روش لیفت با نخ خاردار ماندگاری بیشتری دارد.

 

به این مقاله امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

سوال یا نظرات را با ما در میان بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *