برای رفع گودی و سیاهی زیر چشم، تزریق چربی بهتر است یا تزریق فیلر؟

اگر نگرانی اصلی شما از دست دادن پری صورت است، پیوند چربی صورت (که به عنوان انتقال چربی نیز شناخته می شود) احتمالاً انتخاب بهتری نسبت به فیلرهای صورت است، به خصوص اگر حجم دهی بیشتری در اطراف چشم ها نیاز باشد. نشان داده شده است که پیوند چربی بیشتر از فیلرها دوام می‌آورد. برای این که بهتر بدانید که تزریق چربی زیر چشم بهتر است یا فیلر ادامه مقاله را بخوانید.
H2; تزریق چربی زیر چشم چگونه انجام می شود؟
انتقال چربی زیر چشم یک عمل زیبایی است که از چربی بدن برای پر کردن نواحی فرورفته و گود شده زیر چشم استفاده می کند. انتقال چربی یک نوع طبیعی پرکننده پوست است. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما از لیپوساکشن برای بیرون کشیدن سلول های چربی از شکم، باسن یا ران شما استفاده می کند.

آنها سلول ها را تصفیه کرده و به پوست زیر پلک های پایینی شما تزریق می کنند. این روش زیبایی می تواند باعث شود چشمان شما کمتر خسته به نظر برسد و شما را جوان تر نشان دهد. تزریق چربی زیر چشم بهتر است یا فیلر ؟ اگر در جایی که پلک پایینی و گونه به هم می رسند، پارگی عمیقی دارید، ممکن است ارائه دهنده شما استفاده از تزریق چربی بدن را برای بهبود این ناحیه توصیه کند.
برای انجام لیپوساکشن و انتقال چربی زیر چشم، باید چربی بدن کافی برای این عمل داشته باشید. افرادی که بسیار لاغر هستند، به شدت ورزش می کنند یا باردار هستند ممکن است به جای آن به پرکننده های پوستی نیاز داشته باشند. افرادی که سیگار می کشند نیز ممکن است کاندیدای خوبی نباشند. سیگار می تواند بر میزان بهبودی بدن شما از لیپوساکشن و واکنش به انتقال چربی تأثیر بگذارد. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی بایدها و نبایدهای فیلر می توانید مقاله آن را در سایت ما بخوانید.

تزریق فیلر زیر چشم چگونه انجام می شود؟

اگر فکر می‌کنید چشم‌هایتان خسته و فرسوده به نظر می‌رسند، حتی زمانی که استراحت خوبی دارید، فیلرهای چشم ممکن است گزینه‌ای مناسب برای شما باشند. تصمیم گیری در مورد اینکه آیا باید تزریق فیلر چشم را انجام دهید یا نه یک تصمیم بزرگ است. شما باید مواردی مانند:

  • هزینه
  • نوع و مارک فیلر
  • انتخاب متخصص حرفه ای
  • زمان بهبودی

عوارض جانبی بالقوه را مدنظر داشته باشید. به یاد داشته باشید پرکننده های چشم می توانند معجزه کنند، اما راه حل معجزه آسایی نیستند. به عنوان مثال، آنها دائمی نیستند.
تزریق چربی زیر چشم بهتر است یا فیلر ؟ فیلرهای چشم برای پر کردن ناحیه اشک یا ناحیه زیر چشم استفاده می شود. آنها آن ناحیه را پرتر و روشن تر نشان می دهند. کاهش سایه های زیر چشم می تواند شما را به کلی تغیر دهد. انواع مختلفی از درمان های پرکننده چشم وجود دارد.
اگر به انتخاب شما باشد تزریق چربی زیر چشم بهتر است یا فیلر ؟ بسیاری از افراد در طول تزریق فیلر پرکننده چشم عملاً هیچ دردی احساس نمی کنند. برخی از زیباجویان گزارش می دهند که احساس سوزش خفیف دارند. باید بدانید با تزریق فیلر، احساس فشار یا تورم وجود خواهد داشت.

اگرچه سوزن تزریق درست در کنار چشم قرار نمی گیرد، اما از نظر روانی ممکن است احساس کنید که سوزن به چشم شما نزدیک می شود، که این ممکن است برای شما ناراحت کننده باشد. اما خیلی نگران نباشید کل این روش بین ۵ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد.

مقایسه تزریق چربی زیر چشم و تزریق فیلر

باید توجه داشته باشید فیلرهای پوستی مواد آزمایشگاهی و مصنوعی هستند. این پرکننده های پوستی آماده استفاده هستند. آنها یک درمان زیبایی غیر جراحی هستند. اما انتقال چربی یک پرکننده طبیعی پوست است که از سلول های چربی بدن شما استفاده می کند.

هنگامی که شما تزریق چربی را به جای یک فیلر پوستی آماده انتخاب می کنید، مراحل بیشتری برای تزریق زیر چشم وجود دارد. حالا با این وجود تزریق چربی زیر چشم بهتر است یا فیلر ؟ در روش تزریق چربی از لیپوساکشن (نوعی جراحی زیبایی) برای حذف سلول های چربی از نواحی خاصی از بدن شما استفاده می شود.

پس از پاکسازی سلول های چربی، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما سلول ها را به ناحیه زیر چشم شما تزریق می کند. انجام لیپوساکشن خطر بروز مشکلات را افزایش می دهد و نسبت به استفاده از پرکننده های پوستی آزمایشگاهی، زمان بهبودی طولانی تری را به همراه دارد. همچنین برای ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی غیرمعمول است که یک باره چربی کافی برای انجام انتقال زیر چشم جمع آوری کنند.

مقایسه ماندگاری تزریق چربی زیر چشم و تزریق فیلر

نتایج حاصل از انتقال چربی زیر چشم ممکن است تا آخر عمر باقی بماند. مشاهده نتایج کامل ممکن است تا چهار ماه طول بکشد. در طی این مدت، چربی پیوند شده منبع خون جدیدی را برای کمک به زنده ماندن دوباره برقرار می کند. از آنجایی که بدن شما حدود نیمی از چربی منتقل شده را جذب می کند، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما حجم بیشتری از سلول های چربی را نسبت به نیاز تزریق می کند.

اگر از نتیجه ناراضی هستید، ممکن است روش دیگری برای انتقال چربی توصیه کنند. تزریق چربی زیر چشم بهتر است یا فیلر ؟ اگر به دنبال فیلرهای پوستی برای زیر چشم هستید باید بدانید که عمر و ماندگاری فیلرهای کم است و در بهترین حالت هر یک سال نیاز به تزریق مجدد وجود دارد.

مقایسه نتایج تزریق چربی به زیر چشم و تزریق فیلر

بعد از تزریق چربی به دلیل وجود سلول های چربی اضافی، ممکن است ناحیه زیر پلک پایین شما بیش از حد پر به نظر برسد. این پف کردگی با جذب برخی از سلول های چربی در طی چهار تا شش ماه آینده کاهش می یابد. برای به حداقل رساندن ناراحتی، می توانید کمپرس سرد روی صورت خود بزنید. برای محافظت از پوست خود باید هر روز از ضد آفتاب استفاده کنید.

مقایسه نتایج تزریق چربی به زیر چشم و تزریق فیلر
تزریق چربی زیر چشم بهتر است یا فیلر ؟ بزرگ‌ترین چیزی که تزریق فیلر برطرف می‌کند، گودی فرورفته زیر چشم است که باعث ایجاد سایه در زیر چشم می‌شود و باعث سیاهی دور چشم می‌شود. به طور موثر آن را با پرکننده رفع کنید. پرکننده می‌تواند به حجم دادن به ناحیه کمک کند، که می‌تواند باعث کاهش گودافتادگی ها شود.

مقایسه قیمت تزریق چربی زیر چشم و تزریق فیلر

فرآیند پیچیده تر روش انتقال چربی باعث می شود هزینه این روش درمانی بسیار بالاتر از تزریق فیلر باشد. گرچه می دانیم که ماندگاری آن بسیار بیشتر از فیلرهای پوستی است. در مقابل اگر میخواهید از فیلرهای پوستی استفاده کنید به دلیل تزریق های مجدد در چندین نوبت هزینه این روش نیز برای شما بالا می رود. بنابراین در این که قیمت تزریق چربی زیر چشم بهتر است یا فیلر باید بستگی به تصمیم خودتان دارد.

برای رفع گودی و سیاهی زیر چشم، تزریق چربی بهتر است یا تزریق فیلر؟

به لحاظ رفع سیاهی دور چشم تزریق چربی زیر چشم بهتر است یا فیلر ؟ سیاهی دور چشم یک مسئله پزشکی نیست. آنها یک نگرانی آرایشی هستند اسید هیالورونیک که از طریق میکروسوزن داده می شود، می تواند برای بهبود حلقه های تیره ناشی از پوست نازک یا ریزش اشک (نامی فانتزی برای فرورفتگی طبیعی زیر چشم، نزدیکترین نقطه به بینی) و همچنین چین و چروک های اطراف یا شلی پوست استفاده شود.

بر اساس تحقیقی که در سال ۲۰۱۲ در مجله جراحی پوست و زیبایی منتشر شد، این لایه های اشک می توانند با ” انداختن سایه تیره روی پلک پایین” باعث ایجاد حلقه های تیره شوند.
پرکننده های پوستی تزریقی از مواد مصنوعی یا طبیعی مانند اسید هیالورونیک برای بازگرداندن حجم از دست رفته و تحریک تولید کلاژن زیر چشم استفاده می کنند. یک جراح زیبایی به طور استراتژیک فیلر را به زیر چشم تزریق می کند تا پوست را حجیم کند، که گودی ها را از بین می برد و ظاهر حلقه های زیر چشم را کاهش می دهد. نتایج تزریق فیلر پوستی معمولاً حدود یک سال باقی می ماند.
تزریق چربی زیر چشم بهتر است یا فیلر ؟ برای درمان سیاهی دور چشم، جراح شما از تکنیک های انتقال چربی به صورت استفاده می کند. با استفاده از انتقال چربی می توانید از یک قسمت بدن چربی استخراج کرده و ناحیه مشکل دار زیر چشم را پر کنید. این روش بین ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت طول می کشد.

در این مدت، جراح شما سلول های چربی را استخراج می کند. سپس این سلول های چربی در دستگاه سانتریفیوژ قرار می گیرند تا مایعات و زباله های اضافی را از بین ببرد. سپس چربی با استفاده از یک سوزن کوچک وارد صورت می شود. انتقال چربی تنها راه درمان سیاهی دور چشم است. اگر از اسید هیالورونیک استفاده می کنید، به اندازه کافی سریع در ناحیه زیر چشم بازجذب نمی شود.

به این مقاله امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۴ رای

سوال یا نظرات را با ما در میان بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *