جستجو
Close this search box.

تزریق چربی به سینه یا پروتز سینه؟ مزایا، عوارض و نتایج عمل

تزریق چربی به سینه یا پروتز سینه

آنچه در ادامه می‌خوانید

بزرگ کردن سینه یک دغدغه جدی برای برخی از بانوان است که نگران سایز سینه های خود هستند. تزریق چربی یا پروتز سینه راه حل هایی برای بزرگ کردن سینه ها است. جراحان در تزریق چربی از لیپوساکشن برای برداشت سلول های چربی از باسن، ران، پشت یا بازوها استفاده می‌کنند. پس از آن، این مناطق باریک تر به نظر می‌رسند. در پروتز سینه نیز جراح شما با توجه به پروتز انتخابی شما به حجم دهی سینه های شما کمک می‌کند.

تزریق چربی به سینه چگونه انجام می‌شود؟

تزریق چربی به سینه شامل برداشت و انتقال سلول های چربی به محل مطلوب تر، در این مورد، سینه ها است. چربی از طریق یک تکنیک لیپوساکشن استاندارد برداشت می‌شود. اکثر بیماران انتخاب می‌کنند که چربی را از شکم یا باسن بردارند. سپس این چربی ناخواسته به صورت استریل در اتاق عمل توسط جراح پلاستیک پردازش می‌شود. سپس چربی فرآوری شده در سرنگ های کوچک ریخته می‌شود و به طور ایمن به بافت سینه تزریق می‌شود تا اندازه سینه و شکاف آن بهبود یابد و سپس قطب فوقانی پری شود که اغلب پس از بارداری و شیردهی از بین می‌رود.

تزریق چربی به سینه

بزرگ کردن طبیعی با پیوند چربی در مقایسه با بزرگ کردن سینه با پروتز نتایج بسیار متفاوتی دارد. چربی فقط می‌تواند باعث بزرگ شدن متوسط سینه و بهبود فرم شود. برای بیمارانی که از شکاف بالای سینه بند خود شکایت دارند، تزریق چربی به این ناحیه باعث پری بیشتر می‌شود. این به آنها کمک می‌کند سایز سوتین خود را پر کنند، اما لزوماً سایز سوتین خود را تغییر نمی‌دهند.

جراحی پروتز سینه چگونه انجام می‌شود؟

انواع مختلفی از پروتزهای پس از ماستکتومی و لامپکتومی وجود دارد که به آنها فرم پستان نیز گفته می‌شود. تولید کنندگان طیف گسترده ای از انواع، شکل ها، اندازه ها و رنگ ها را ایجاد می‌کنند. نوع پروتز سینه مورد نیاز با توجه به مقدار بافت سینه ای که برداشته می‌شود تعیین می‌شود. پروتز را می‌توان بر روی پوست، داخل جیب سوتین ماستکتومی یا به دیواره قفسه سینه وصل کرد. دستگاه های مصنوعی به گونه ای طراحی شده اند که زنانه به نظر برسند و در عین حال راحتی را تضمین کنند.

مقایسه تزریق چربی به سینه با عمل پروتز سینه

بسیاری از شما بین گزینه تزریق چربی یا پروتز سینه مردد هستید. باید بدانید در طول روش تزریق چربی به سینه، متخصص :

  1. از لیپوساکشن برای برداشت رسوبات چربی از چندین ناحیه بدن شما استفاده می‌کند.
  2. سلول های چربی را از طریق دستگاه سانتریفیوژ هدایت می‌کند تا هرگونه ناخالصی را از بین ببرد.
  3. از سرنگ‌های مخصوص برای تزریق سلول‌های چربی خالص شده به لایه‌های بافتی داخل سینه‌ها استفاده می‌کند.

جراحی پروتز سینه - تزریق چربی یا پروتز سینه

در خصوص پروتزهای سینه  نیز باید بدانید  پروتزها معمولا به شکل متقارن، قطره ای یا سفارشی هستند.

متقارن: فرم متقارن یا معمولاً یک شکل بیضی است .

قطره اشک: شکل قطره اشک برای خانم هایی مناسب است که سینه هایشان در ناحیه تحتانی و بیرونی پرتر و بالای نوک پستان کمتر است.

سفارشی: این تکنیک از یک اسکنر سه بعدی برای یک تصویر سه بعدی کامپیوتری از ناحیه قفسه سینه تولید می‌شود که می‌تواند یک شکل پروتز سفارشی ایجاد کند.

مقایسه ماندگاری نتایج تزریق چربی به سینه و پروتز سینه

اگر همچنان بین تزریق چربی یا پروتز سینه مردد هستید بیایید درباره ماندگاری این دو روش بیشتر بدانیم. نتایج حاصل از بزرگ کردن سینه با انتقال چربی مادام العمر است. مشاهده نتایج نهایی ممکن است تا شش ماه طول بکشد. در طول این مدت، سلول های چربی در مکان های جدید خود مستقر می‌شوند، جایی که برای زندگی باقی می‌مانند. از آنجایی که برخی از سلول ها پس از تزریق می‌میرند، ارائه دهندگان سلول های چربی بیش از نیاز در طول انتقال تزریق می‌کنند. ارائه دهنده شما ممکن است روش تزریق چربی یا پروتز سینه را توصیه کند. پروتزها معمولاً حدود دو سال دوام می‌آورند، اما بسته به تعداد دفعات استفاده از آنها، نحوه مراقبت از آنها و شیوه زندگی شما ممکن است مدت زمان کوتاهی یا طولانی تری داشته باشند.

مقایسه دوره نقاهت بعد از تزریق چربی به سینه و جراحی پروتز سینه

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از تزریق چربی یا پروتز سینه  با هم دیگر متفاوت است. بزرگ کردن سینه با انتقال چربی یک عمل سرپایی است. شما همان روز به خانه می‌روید. شما بیهوشی عمومی دریافت می‌کنید تا به شما کمک کند تا در طول جراحی بخوابید. بهبودی پس از پیوند چربی سینه معمولاً در بیماران به خوبی تحمل می‌شود. مناطق لیپوساکشن شده ممکن است احساس سوزش داشته باشند که مدتی باقی می‌ماند، اما خود سینه ها اغلب کمتر درد دارند. محدودیت‌های بسیار کمی پس از عمل لیپوساکشن وجود دارد. مراقبت های تزریق چربی یا پروتز سینه متفاوت است.  تا زمان برداشتن بخیه ها  بعد از پروتز سینه  از انجام فعالیت های شدید، بلند کردن اجسام سنگین و ورزش های شدید خودداری کنید.. پیاده روی یک فعالیت عادی است که می‌توان بلافاصله آن را دوباره شروع کرد.

مقایسه میزان درد تزریق چربی به سینه و عمل پروتز سینه

وقت آن رسیده درباره میزان درد تزریق چربی یا پروتز سینه  بیشتر بدانید. ناراحتی بعد از عمل سینه ها پس از تزریق چربی در مقایسه با درد بهبودی پس از پروتز سینه، به طور قابل ملاحظه ای خفیف تر است. درد را می‌توان با 1 تا 2 روز داروی بی حس کننده و سپس با تیلنول در روزهای بعد به طور موثر کنترل کرد. اما استفاده از پروتزهای خارجی از طریق درد شانه و سفت شدن عضلات باعث ناراحتی بیماران می‌شود. می‌توان فرض کرد که این امر به دلیل فشار روی شانه به دلیل وزن پروتز ایجاد می‌شود. در ادامه مقایسه تزریق چربی یا پروتز سینه به این که کدام روش بهتر است میپردازیم.

برای افزایش سایز سینه تزریق چربی بهتر است یا پروتز؟

اگر به دنبال افزایش حجم سینه ها هستید کدام روش برای شما بهتر است؟  تزریق چربی یا پروتز سینه ؟ بزرگ کردن سینه با انتقال چربی یک روش طبیعی برای افزایش شکل و اندازه سینه است. جراحان از لیپوساکشن برای برداشتن چربی از شکم، باسن، پشت، پاها یا بازوها استفاده می‌کنند. این نواحی از بدن شما کوچکتر می‌شوند. پزشک شما سلول های چربی را به سینه های شما تزریق می‌کند تا آنها را بزرگتر کند. از آنجایی که سینه ها دارای بافت چربی زیادی هستند، افزودن چربی بیشتر به سینه ها ظاهر و احساس طبیعی می‌دهد.

بزرگ کردن سینه با استفاده از پروتز سینه شامل پوسته های مصنوعی پر از ژل سیلیکون یا سالین (آب نمک استریل) است. جراح ایمپلنت ها را زیر پوست شما قرار می‌دهد.

با ایمپلنت سینه: شما در معرض خطر سخت شدن یا پارگی ایمپلنت هستید. در این صورت، برای برداشتن و جایگزینی ایمپلنت به جراحی نیاز خواهید داشت. اسکار شدیدی به نام انقباض کپسولی می‌تواند در اطراف ایمپلنت ایجاد شود. این می‌تواند باعث درد شدید شود. همچنین خطر لخته شدن خون را افزایش می‌دهد.

تا کنون 167 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

سوالات متداول

 شما پس از جراحی برای برداشتن کل سینه (ماستکتومی) از پروتز استفاده می کنید. در صورت انجام عمل جراحی برای برداشتن بخشی از سینه، پروتزهایی نیز وجود دارد

نکروز چربی اولین خطر بزرگ کردن سینه با انتقال چربی است. این می تواند منجر به تشکیل توده های سلول های چربی مرده در بافت سینه شود که می تواند باعث درد و تغییر در ظاهر سینه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوبترین مطالب

عکس 6 کاسه که در آنها 6 نوع مختلف از اوتمیل آماده شده است
عکس قوری که از آن دمنوش خالی می شود - دمنوش لاغری
عکس دو عدد کرفس در کنار یک ظرف کرفس خرد شده
عکس شیشه سرکه سیب در کنار یک سبد سیب - سرکه سیب برای لاغری
عکس زن جوان قبل و بعد از کاهش وزن - بهترین روش های لاغری
مشاوره رایگان و رزرو نوبت
بنر های تبلیغاتی

مطالب مرتبط

عکس 6 کاسه که در آنها 6 نوع مختلف از اوتمیل آماده شده است
iranianclinic
عکس قوری که از آن دمنوش خالی می شود - دمنوش لاغری
iranianclinic
عکس دو عدد کرفس در کنار یک ظرف کرفس خرد شده
iranianclinic
عکس شیشه سرکه سیب در کنار یک سبد سیب - سرکه سیب برای لاغری
iranianclinic
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه‌
تا پایان جشنواره

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .