هایفوتراپی صورت - کلینیک زیبایی ایرانیان

هایفوتراپی صورت یکی از بهترین روش های غیرتهاجمی است که بسیاری از افراد برای لیفت و جوان سازی پوست صورت خود از آن استفاده می کنند. با این حال، اگر شما هم قصد استفاده از این روش برای از بین بردن چین و چروک های خود را دارید، باید درباره عوارض هایفوتراپی صورت آگاه باشید تا از بروز این گونه مشکلات پیشگیری نمایید.

اگرچه هایفوتراپی یک روش کم تهاجمی شناخته می شود، اما این روش هم مانند هر روش دیگری، عوارض مخصوص به خود را دارد. به همین دلیل هنگام استفاده از آن باید درباره عوارض هایفوتراپی صورت با پزشک متخصص مشورت کنید. مراجعه به یک پزشک با تجربه و کلینیک مدرن می تواند شما را از بروز هرگونه مشکلی مصون بدارد.

هایفوتراپی چیست؟

اغلب افراد جهان با مشکل چین و چروک صورت مواجه هستند و این مسئله احساس بدی به آن ها القا می کند. این افراد می توانند با استفاده از هایفوتراپی صورت که یک روش کم تهاجمی شناخته می شود، چین و چروک صورت خود را به راحتی از بین ببرند. قبل از این که اطلاعاتی درباره عوارض هایفوتراپی صورت کسب کنید، خوب است بدانید که در این روش از امواج التراسونیک استفاده می شود و کمک زیادی به از بین بردن چین و چروک و جوان سازی پوست می کند.

امواج التراسونیک بخش های مختلف پوست را تحریک می کند که باعث کلاژن سازی آن می شود. در نتیجه افزایش کلاژن سازی سطح پوست، چین و چروک های آن کاهش پیدا می کند. این روش می تواند خیلی راحت زیبایی را به چهره شما بازگرداند. این در حالی است که باید اطلاعات کافی درباره عوارض هایفوتراپی صورت داشته باشید تا در صورت بروز مشکل، بدانید باید چه کار کنید.

هایفوتراپی صورت چه مزایای دارد؟

قبل از اینکه درباره عوارض هایفوتراپی صورت بگوییم، بهتر است نیمه پر لیوان را ببینیم و به مزایای این روش بپردازیم. در اینجا برخی از رایج ترین و مهم ترین مزایای استفاده از هایفوتراپی را فهرست کرده ایم که باعث می شوند اغلب افراد بخواهند از این روش عالی برای جوان سازی استفاده کنند.

  • حالت کشسانی و ارتجاعی پوست و ارتقای کیفیت آن
  • لیفت کردن خط فک
  • از بین بردن افتادگی پوست و بخش های مختلف صورت یا گردن
  • از بین بردن چربی های زیر پوست در بخش های گردن یا غبغب
  • کم بودن دوره نقاهت
  • دستیابی به نتایج در کمترین زمان
  • نداشتن عوارض جدی و خطرناک

آیا هایفوتراپی صورت عوارض دارد؟

با وجود همه این مزایای که ذکر کردیم، برخی مواقع عوارض هایفوتراپی صورت نمایان می شوند که شاید از آن ها آگاه نباشید. توجه داشته باشید که برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل، باید به توصیه های پزشکی خود دقت کنید.

عوارض جانبی شایع بعد از هایفوتراپی صورت

مانند هر روش دیگری، هایفوتراپی هم عوارض مخصوص به خود را دارد و در مواقع کمی می تواند باعث بروز مشکل در برخی متقاضیان شود. شناختن عوارض هایفوتراپی صورت به شما کمک می کند تا حد امکان از بروز این گونه مشکلات پیشگیری کنید. اینجا برخی از مهم ترین و شایع ترین عوارض استفاده از این روش را مشاهده می کنید.

ورم و التهاب پوست بعد از هایفوتراپی

یکی از رایج ترین عوارض هایفوتراپی صورت که ممکن است در بسیاری از افراد و متقاضیان به وجود بیاید، تورم و التهاب پوست بعد از این عمل است. اگر تا چند ساعت بعد از هایفوتراپی این تورم و التهاب از بین نرفت، باید با پزشک مشورت کنید.

 

التهاب پوست بعد از هایفوتراپی

 

تورم و التهاب باعث تحریک سیستم ایمنی می شود و در نتیجه، می تواند باعث کاهش تأثیر هایفوتراپی هم شود. با این حال، اغلب مواقع بعد از گذشت ۲۴ ساعت این تورم و التهاب به طور کلی از بین خواهد رفت و نیازی به نگرانی نیست. البته این مورد از عوارض هایفوتراپی صورت تا حد بسیار زیادی به تخصص و تجربه پزشک بستگی دارد و به همین دلیل هم پیشنهاد می کنیم یک کلینیک معتبر و پزشکی با تجربه برای انجام هایفوتراپی مراجعه کنید.

احساس درد در نواحی صورت

احساس درد بعد از این عمل یکی از رایج ترین و معمولی ترین عوارض هایفوتراپی صورت به شمار می رود که تا چند ساعت بعد از این عمل، شاید شما را آزار دهد. مهم ترین دلیل بروز این درد هم تاباندن اشعه و امواج به سطح پوست است و شاید احساس درد آن کمی ادامه دار باشد. با این حال، این درد هم بعد از گذشت کمی زمان از بین می رود و نیازی نیست چندان درباره آن نگران باشید. در صورتی که این درد همچنان ادامه داشت و به مرور تشدید شد، با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

قرمز شدن پوست بعد از هایفوتراپی

عمل هایفوتراپی باعث می شود که سلول های پوست در لایه های مختلف تحریک شوند و در نتیجه، تا حد بسیار کمی به آن ها آسیب وارد شود. هنگامی که این سلول های پوست تحریک می شوند، قرمزی کمی در صورت به وجود می آید و باعث می شود که سلول های سیستم ایمنی در بخش مورد نظر صورت جمع شوند. این قرمزی هم چندان عارضه جدی نیست و نباید گران آن شوید.

احساس بی حسی و سر شدن در نواحی تحت درمان

اگر چه بسیاری از عوارض بالا چندان طولانی نبودند، اما بی حسی بسیار شدن در نواحی تحت درمان بعد از عمل هایفوتراپی تقریباً طولانی تر است. به همین دلیل هم این مورد را می توان یکی از عوارض هایفوتراپی صورت در نظر گرفت که شدت بیشتری دارد.

بافت صورت شما دارای یک سیستم عصبی بزرگ است که اعصاب با تراکم زیادی در بافت پوست وجود دارند. هنگامی که در هایفوتراپی، امواج صوتی به این اعصاب وارد می شوند، ممکن است به اعماق بیشتر پوست نیز نفوذ پیدا کند. در این شرایط، احتمال آسیب به سلول های مختلف پوست در صورت به وجود می آید.

این آسیب ها می تواند باعث بروز بی حسی و سر شدن برای مدت طولانی بعد از عمل هایفوتراپی شود. غالباً این مورد از عوارض هایفوتراپی صورت هم بعد از گذشت تقریباً دو هفته از بین می رود. فراموش نکنید که تخصص پزشک در این شرایط می توانند بروز این گونه عارضه ها را تا حد زیادی کاهش دهد.

ایجاد لک روی نواحی تحت درمان

برخی مواقع، این امکان وجود دارد که بعد از عمل هایفوتراپی لکه های ریزی در سطح درمان صورت خود مشاهده کنید. یکی از رایج ترین سلول هایی که در ساختار پوست صورت وجود دارند، ملانوسیت ها  نام دارند که رنگدانه های پوستی را به وجود می آورند. در عمل هایفوتراپی، احتمال تحریک این سلول ها افزایش پیدا می کند و در نتیجه، ملانین زیادی به وجود می آورند که باعث ایجاد لک روی پوست می شود.

 

ایجاد لک روی نواحی صورت

 

به همین دلیل هم باید حتماً برای جلوگیری از بروز این عوارض هایفوتراپی صورت به پزشک متخصص مراجعه کنید. زیرا در صورت ماندگار شدن لک روی صورت، می تواند دائمی شود که حتی با روش های سخت تر هم از بین نرود.

مراقبت های لازم برای کاهش عوارض بعد از هایفوتراپی صورت

برای این که از بروز این گونه عوارض هایفوتراپی صورت پیشگیری کنید، تا حد امکان در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. همچنین مصرف الکل و خاراندن پوست صورت می توانند این عوارض را افزایش دهند. بیشتر از قبل آب مصرف کنید و از دوش گرفتن و حمام کردن با آب داغ بپرهیزید.

یکی از مهم ترین مسائلی که احتمال بروز عوارض هایفوتراپی صورت را کاهش می دهد، انتخاب یک کلینیک مدرن و پزشک متخصص برای انجام این عمل است. کلینیک زیبایی ایرانیان یکی از معتبرترین مراکز برای هایفوتراپی صورت شناخته می شود که با به همراه داشتن تجهیزات مدرن و پیشرفته، احتمال بروز هرگونه عوارض هایفوتراپی صورت را تقریباً به صفر می رساند.

سؤالات متداول درباره عوارض هایفوتراپی صورت

آیا عمل هایفوتراپی صورت درد دارد؟

در طول جلسه درمانی استفاده از هایفوتراپی، هیچ گونه دردی احساس نخواهید کرد و کل درد شما به احساس سوزن سوزن شدن محدود می شود. در اغلب مواقع، بلافاصله بعد از هایفوتراپی هیچ اثری از درد باقی نخواهد ماند و اگر دردی هم احساس کنید، نهایتاً چند ساعت تا چند روز طول می کشد.

برای جلوگیری از لک شدن پوست باید چه کنیم؟

لک شدن پوست بعد از هایفوتراپی می تواند به یک عارضه دائمی تبدیل شود. به همین دلیل هم برای جلوگیری از این مشکل، پزشک متخصص از شما آزمایشاتی را می گیرد تا مطمئن شود برای شما پیش نمی آید و پوست واکنش بدی از خود نشان نمی دهد.

به این مقاله امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۶ رای

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *