راهنمای مطالعه

 تزریق ژل پروفایلو

ژل پروفایلو (Profhilo) یک درمان اختصاصی برای بازسازی پوست و جوانسازی می‌ باشد. پروفایلو با تحریک تولید کلاژن و الاستین از طریق آزادسازی آهسته هیالورونیک اسید به طور چشم گیری ظاهر خطوط ریز و چروک را بهبود بخشیده و به افزایش آب رسانی و قوام پوست صورت کمک می‌کند .
تزریق ژل پروفایلو به صورت تخصصی در کلینیک زیبایی ایرانیان انجام می‌شود. در ادامه توضیحاتی درباره پروفایلو می‌خوانید.

ژل پروفایلو

پروفایلو چیست؟

ژل پروفایلو با ترکیب خاص خود، به گونه ای موثر، قادر خواهد بود تا با بازسازی کلاژن و الاستین، منجر به بهبود قوام پوست، رفع شلی، جوانسازی و افزایش کیفیت پوست گردد. متخصصان پوست این درمان مدرن را به افرادی که در معرض پیری پوست قرار گرفته‌اند و با کاهش حجم پوست مواجه شده اند پیشنهاد می دهند .

Profhilo روشی مدرن در لیفت بدون جراحی است که از سال ۲۰۱۵ ابداع شده است و رفع چین و چروک ها و شلی پوست و جوانسازی را با ژل پروفایلو می توان به خوبی تجربه کرد. افرادی که به دنبال راهکاری برای بازگرداندن جوانسازی به صورت خود و همچنین برجسته سازی برخی نواحی صورت می باشند، معمولا تمایل دارند نتایج تزریق در عین این که خواسته آنان را محقق می‌کند، حالتی مصنوعی و غیرطبیعی نیز نداشته باشد .

بدین منظور پروفایلو، نوعی ژل هیالورونیک اسید می باشد که به این خواسته جامه عمل پوشانده و به طبیعی ترین نحو ممکن منجر به فرم دهی و حجم دهی به بخش های مختلف صورت می شود .

پروفایلو به عنوان یک نگهدارنده ی آب عمل می کند نه یک فیلر و پرکننده. بنابراین برای افرادی با پوست پیر، خسته و بدون آب بسیار خارق العاده عمل می کند و درخشندگی و صافی پوست را به ارمغان می آورد .

ژل پروفایلو چیست و چه مزایایی دارد؟

به حتم برای شما نیز این سوال به وجود آمده است که در اصل ژل پروفایلو چیست؟ چه ماده ای در این ژل استفاده شده است؟ روش پروفایلو که در اصل استفاده از نوعی متریال ژل جدید می باشد، یکی از روش های نوین جوان سازی و برجسته سازی صورت است.

متریال اصلی ژل پروفایلو ترکیبی از اسید تثبیت کننده هیالورونیک می باشد که زیر نظر شرکت بین المللی و معتبر ایبسا تولید و توزیع می شود. ژل مذکور می تواند به خوبی با بافت های پوست بیمار همگام شود و مشکلات و آسیب های وارد شده به پوست را به راحتی جبران کند.

قابل توجه است که بر اساس استاندارد های تعیین شده برای ژل در روند توسعه و ساخت، هیچ جای نگرانی در رابطه با کیفیت آن وجود نخواهد داشت و استفاده از آن به صورت کامل ایمن است. همچنین قابل توجه است که استفاده از این ژل برای درمان آسیب های پوستی در نواحی حساس نیز توصیه می شود.

روش‌های از بین بردن خشکی و ترک لب چیست؟

پروفایلو به چه صورت تزریق میشود؟

در پنج ناحیه صورت نظیر برآمدگی گونه، نقطه پایه بینی، تراگوس، چانه و زاویه ماندیبولار در هر دو سمت صورت تزریق می گردد. این نواحی که به نواحی زیبایی زیستی یا BAP شهرت دارند از اعصاب و رگ های اصلی صورت به دور می باشند و از حداکثر قابلیت مقدار توزیع هیالورونیک اسید در این نقاط برخوردارند .

همچنین به دلیل تجمع چربی در این نواحی، پس از تزریق پروفایلو پوست به بازسازی و ترمیم بافت های چربی و سلول های خود خواهد پرداخت. در هر کدام از نواحی موردنظر دو دهم سی سی از ژل پروفایلو با سر سرنگ ۲۹ گیج برای کاهش احساس درد بهدرون لایه های عمقی پوست (لایه درم) تزریق خواهد شد. در صورت شدت آثار چین و چروک و پیری احتیاج به دوز تزریقی بیشتری خواهد بود .

به همین دلیل برای انجام این کار باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. شما میتوایند با مراجعه به کلینیک زیبایی ایرانیان، اینکار را به صورت تخصصی زیر نظر پزشک متخصص انجام دهید.

مزایای تزریق پروفایلو

 • لیفت پوست
 • بازدهی عالی
 • شفافیت پوست
 • بهبود قوام پوست
 • کاهش نقاط تزریق
 • هیدراته شدن پوست
 • کم بودن جلساتی درمانی
 • افزایش سفتی و الاستیسیته پوست
 • احساس درد ناچیز و بسیار خفیف در حین تزریق

تاثیر تزریق پروفایلو        تزریق پروفایلو

چه افرادی میتوانند تزریق پروفایلو انجام دهند؟

مناسبترین سن برای تزریق پروفایلو سنین ۳۰ تا ۴۵ سال است. همچنین تا سن ۶۵ سالگی می توان این تزریق را انجام داد. این روش، روشی مناسب برای رفع چین و چروک و جوانسازی است و سبب لیفت می شود .

افراد داری سن بالاتر از ۳۰ سال که درجاتی از خشکی پوست، چروکهای ظریف پوستی دارند و متقاضی جوا‌سازی به روش طبیعی هستند کاندید مناسبی برای این درمان میباشند .
لازم به ذکر است این ژل علاوه بر نقش درمانی به بهترین شکل از پیری زودرس پوست پیشگیری می‌نماید .

کاندید مناسب ژل پروفایلو

اگر که شما نیز قصد دارید تا با استفاده از روش تزریق ژل پروفایلو به جوان سازی پوست خود بپردازید، بهتر است که در رابطه با این روش اطلاعات کاملی داشته باشید. استفاده از این روش دارای محدودیت سنی نیست، اما بر خلاف این موضوع متخصصین توصیه می کنند که تا حد ممکن افراد زیر ۳۰ سال از این روش استفاده نکنند. همچنین بهتر است که قبل از بروز مشکلاتی نظیر چروکی دست ها و یا وارد شدن آسیب به پوست، از استفاده از این روش پرهیز کنید.

یکی از مزایای اصلی استفاده از روش پروفایلو زیباتر شدن چهره افراد می باشد که در اصل به علت این است که حجم دهندگی با استفاده از ژل پروفایلو حالتی غیرعادی و نامتقارنی ندارد. همچنین این روش برای افرادی که به دنبال روش درمانی بدون جراحی هستند بسیار مفید و جذاب خواهد بود و هر فرد می تواند برای زیباتر شدن خود از پروفایلو استفاده کند.

نواحی مختلف تزریق ژل

استفاده از ژل پروفایلو، دارای استاندارد های بخصوصی است، لذا باید از آن برای تزریق در نواحی مختلفی استفاده کرد که در بخش زیر به ذکر آن ها پرداخته ایم:

۱- قسمت زاویه ماندیبورلار

کافی است تا از کنار گوش خود به سمت پایین حرکت کنید و سپس به لمس فک پایینی خود بپردازید، در آن موقعیت است که زاویه ای بخصوص را احساس خواهد کرد که به آن ماندیبولار گفته می شود. زاویه مذکور یکی از نقاط زیبایی زیستی می باشد که در تزریق ژل بسیار مهم و کارآمد است.

۲- قسمت پایه بینی

ناحیه دوم قسمت پایه بینی می باشد. برای اینکه این قسمت را پیدا کنید، باید خط فرضی را از میانه مردم چشم پایین در نظر داشته باشید و همچنین خطی را در امتداد لاله گوش به شکل افقی به جهت پره های بینی بکشید. محل تلاقی خط های مذکور نقطه پایه بینی می باشد.

۳- قسمت برآمدگی گونه

بخش آخر نیز برآمدگی گونه می باشد که در بالای گونه حدود دو سانتی متری گوشه خارجی چشم قرار دارد.

تزریق پروفایلو چه عوارضی دارد؟

اسید هیالورونیک به خوبی توسط پوست تحمل می شود. تنها عوارضی که به شکل جانبی گزارش شده است کبودی و تورم کم در محل تزریق است که معمولاً در مدت زمان کوتاهی از بین می روند؛ این عوارض با عملکرد سوزن در ارتباط هستند نه محصول .

باید و نبایدهای تزریق‌ فیلر(ژل)

پروفایلو در فوریه سال ۲۰۱۵ در ایتالیا تولید شد. از آن زمان تاکنون ژل پروفایلو در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است. تاکنون بیش از ۱۵۰۰۰۰ بیمار تحت درمان با پروفایلو قرار گرفته اند و هیچ عارضه جانبی قابل توجهی گزارش نشده است.

پروفایلو بسیار سازگار با سیستم ایمنی است؛ زیرا از اسید هیالورونیکی که بسیار خالص و طبیعی است ساخته شده است؛ همچنین پروفایلو بدون استفاده از مواد اتصال دهنده شیمیایی پایدار شده است . این امر باعث کاهش خطر بروز عوارض جانبی می شود. در صورت وقوع هرگونه عارضه ای که روی ظاهر شما اثر می گذارد ، مانند کبودی خفیف .

درمان با ژل پروفایلو را با فاصله زمانی از رویداد های اجتماعی برنامه ریزی کنید. در صورت نیاز به هرگونه مشاوره فوری، متخصصین کلینیک زیبایی ایرانیان در دسترس هستند تا پاسخگوی سوالات شما باشند.

چگونه پروفایلو ترکیب پایداری به وجود آورده است؟

پروفایلو با استفاده از یک فناوری ثبت شده انحصاری، بین دو مولکول اسید هیالورونیک با وزن مولکولی زیاد و اسید هیالورونیک با وزن مولکول کم بدون استفاده از اتصال دهنده های شیمیایی ترکیب به وجود آورده و کمپلکس تعاونی ترکیبی را تشکیل داده است
که باعث افزایش پایداری اسید هیالورونیک نسبت به تخریب آنزیمی و مکانیکی می شوند .

اثر تزریق پروفایلو

فناوری NAHYCO مورد استفاده در پروفایلو

پروفایلو یک فیلر پوست یا جوانکننده بیولوژیک نیست. پروفایلو یک طبقه جدید محصولات تزریقی که سبب بازسازی پوست می‌گردد را ایجاد کرده است .اتصال متقابل حرارتی باعث تغییر در هویت و رفتار اسید هیالورونیک گشته و در نتیجه هیبرید های ترکیبی تشکیل می شود که بافت را بازسازی می کنند .

این موضوع رفتار بیولوژیکی متفاوت پروفایلو در برابر اسید هیالورونیک با وزن مولکولی زیاد و اسید هیالورونیک با وزن مولکول کم در زمانی که پیوندی میان آنها برقرار نیست را توجیه می کند .

مراقبت های پس از تزریق ژل پروفایلو

پس از اینکه متخصصین به تزریق ژل پروفایلو پرداختند و بیمار نیز روند درمانی خود را طی کرد، حال زمان آن رسیده است که دوره نقاهت خود را طی کند و با انجام مراقبت های اصولی و درست به بهبود سلامت و وضعیت جسمی خود بپردازد.

در این بخش از مطلب با ما همراه باشید تا به ذکر مهمترین مواردی بپردازیم که بیمار باید در نظر داشته باشد:

 • سعی کنید به مدت حداقل یک هفته از مصرف دخانیات و همچنین الکل پرهیز کنید.
 • به مدت سه روز پس از پیاده سازی روند درمانی، از مصرف کردن داروهای یا مواد غذایی رقیق کننده خون دوری کنید.
 • سعی کنید به مدت چند روز پس از تزریق از انجام فعالیت های بدنی سنگین اجتناب کنید.
 • سعی کنید محل تزریق مواد را لمس نکنید و یا فشار و ماساژ ندهید.
 • اگر روند درمانی و تزریق شما در صورت بوده است، باید به مدت حداقل چند روز از استفاده از کرم آرایشی و یا ضد آفتاب بپرهیزید.

مزیت‌های تزریق ژل پروفایلو

روش درمانی ژل پروفایلو دارای مزیت های بسیاری است، مزیت هایی که شاید وجود آن ها دلیل محبوبیت بسیار این روش درمانی باشد. در بخش زیر با ما همراه باشید تا به ذکر مهمترین مزیت های تزریق ژل پروفایلو بپردازیم:

 • اولین مزیت استفاده از ژل پروفایلو، داشتن تاثیرگذاری بالا و بسیار سریع است که به همین علت شما طی یک هفته می توانید نتیجه کار را مشاهده کنید.
 • به علت سادگی روند درمان شما بعد از تزریق و گذشت چند روز، می توانید به انجام فعالیت های روزانه عادی خود ادامه دهید.
 • ژل پروفایلو علاوه بر اینکه می تواند برای افزایش زیبایی و جوانسازی پوست استفاده شود، دارای خواصی درمانی نیز می باشد.
 • کمک به بهبود وضعیت پوست از نظر ارتجاعی و همچنین تقویت استحکام.
 • ژل پروفایلو دارای بیشترین سازگاری با انواع پوست می باشد.
 • استفاده از این ژل کاملا بی خطر است.

توصیه‌های بعد از تزریق پروفایلو چیست؟

شما می توانید همزمان با درمان پروفایلو فعالیت های روزانه خود را ادامه دهید. با این حال، توصیه می کنیم از آرایش یا لمس صورت خود بعد از درمان خودداری کنید. این به کاهش خطر هرگونه عفونت احتمالی کمک می‌کند . پس از درمان، توصیه می شود که به مدت ۲۴ ساعت از فعالیت بدنی و ورزش خودداری کنید. تا ۴۸ ساعت از آرایش کردن خودداری کنید . همچنین در چند روز اول استفاده از سونا یا حمام بخار توصیه نمی شود. در صورت بروز کبودی یا تورم طولانی مدت بهتر است از قرار گرفتن مقابل آفتاب خودداری کنید.

تزریق ژل + هزینه و معایت و مزایا

یکی از مهمترین مزایای پروفایلو طول عمر آن است. هیبرید های ترکیبی در مقابل آنزیم تجزیه کننده طبیعی اسید هیالورونیک (BTH) ، در مقایسه با اسید هیالورونیک با وزن مولکولی بالا (که به طور گسترده در محصولات جوانکننده استفاده می شود) بسیارپایدار هستند .

همچنین پروفایلو در مقایسه با اسید هیالورونیک با وزن مولکول کم منجر به آزاد سازی طولانی مدت اسید هیالورونیک می گردد و عملکرد هر دو محصول پیشین را به شکل توام دارد. این عملکرد دوگانه برای بازسازی پوست ایده آل است .

روند تزریق پروفایلو

تکنیک BAP (نقاط مرتبط با زیبایی) در تزریق ژل پروفایلو

برای به حداکثر رساندن انتشار ژل در منطقه استخوان گونه و زیرگونه :

 • نقاط مرتبط با زیبایی (BAP) بطور خاص در مناطق آناتومیک مرتب، انتخاب شدند .
 • اثر رقیق شدن محصول به خودی خود
 • ۵عدد تزریق در هر طرف
 • کاهش درد
 • احتمال کم ایجاد کبودی یا هماتوم
 • کاهش تعداد جلسات درمانی
 • رضایت بیشتر بیمار

تکنیک تزریق پروفایلو

هزینه درمان با ژل پروفایلو

هزینه های درمان بر اساس شرایط بیمار و مقدار لازم برای تزریق متفاوت است . برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصان کلینیک زیبایی ایرانیان در ارتباط باشید.

عوارض تزریق ژل پروفایلو

همانطور که میدانید، هر روش درمانی دارای عوارض مختص به خود می باشد. عوارضی که ممکن است در مدت طولانی باقی بماند و یا در کوتاه ترین زمان ممکن از بین بروند و اثری نیز از آن ها باقی نماند. در رابطه با ژل پروفایلو باید گفت که عوارض آن قابل بهبود هستند و به صورت کوتاه مدت خواهند بود. همچنین قابل توجه است که اگر برای درمان خود، به کلینیک های تخصصی حرفه ای مراجعه کنید مشکل بخصوصی برای شما پیش نخواهد آمد و عوارض خاصی را تجربه نمی کنید.

 

از مهمترین عوارض تزریق ژل پروفایلو می توان به التهاب نواحی تزریق و قرمزی، تورم و کبودی، خون مردگی و درد اشاره داشت. بهترین راه حل برای مقابله با این مشکلات استفاده از کمپرس سرد در دو روز اول می باشد که باعث می شود مشکلات شما در سریع ترین حالت ممکن بهبود یابند. همچنین بعضی از موارد گفته شده در طی چند ساعت بعد از عمل از بین خواهند رفت.

هزینه‌ تزریق ژل پروفایلو

ژل پروفایلو یکی از انواع متریال های درمانی مورد استفاده می باشد که دارای عمر بسیار کمی است و در اصل از نوع ژل موقت است. تنها پس از گذشت ۶ ماه از تزریق ژل پروفایلو، شما نیازمند تزریق دوباره این ماده خواهید بود و در اصل هر شش ماه یک بار باید به پرداخت هزینه ای مشخص اقدام کنید. به همین علت است که داشتن دانش در رابطه با هزینه و همچنین انجام درمان در کلینیک های تخصصی حرفه ای و همچنین مقرون به صرفه از اهمیت بسیاری برخوردار است.

 

تعیین هزینه ای روش درمانی به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهمترین آن ها می توان به برند ژل تزریقی، کلینیک درمانی، متخصص تزریق کننده، نوع درمان و مدت نقاهت و … اشاره داشت. همچنین میزان استفاده از ژل نیز به شدت مهم است چرا که اندازه این متریال بر اساس سی سی تعیین می شود، لذا بر اساس شرایط بیمار و نیاز او به ژل هزینه نیز متغیر خواهد بود.پ

پروفایلو بهتر است یا هایفوتراپی؟

یکی از سوالاتی که همیشه ذهن بسیاری از افراد، بیماران و فعالان در زمینه درمانی و زیبایی را درگیر کرده است این مورد است که استفاده از روش درمانی زیبایی پروفایلو بهتر است یا هایفوتراپی؟ به صورت کلی پاسخ مشخصی برای این سوال وجود ندارد و هر کدام یک از روش های مذکور در شرایط بخصوصی کاربرد دارند، لذا نمی توان یکی از آن ها را برتر به نسبت دیگری دانست.

روند درمانی هایفوتراپی روشی غیر تهاجمی می باشد و با استفاده از امواج فراصوت، هدف اصلی آن جنگ با مشکلات پوستی و جوانسازی است. در این روش به از بین بردن کلاژن های قدیمی و بازسازی آن ها پرداخته می شود تا علاوه بر جوانسازی پوست، لیفت صورت، سفت کردن پوست و از بین بردن چین و چروک ها نیز انجام شود. در مقابل روش پروفایلو بدون نیاز به جراحی انجام می شود و البته دارای مزایای کمتری است، اما می توان از آن به عنوان روشی درمانی نیز استفاده کرد که یک مزیت است.

میزان ماندگاری ژل پروفایلو چقدر است؟

همانطور که در بخش بالای متن اشاره داشتیم، ماندگاری ژل پروفایل در حدود ۶ ماه می باشد و پس از گذشت این مدت شما نیازمند تزریق دوباره ژل پروفایلو خواهید بود تا بتوانید روند درمانی خود را ادامه دهید. البته باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید که ماندگاری ژل پروفایلو می تواند متغیر باشد و بر اساس معیار های زیادی می توان آن را مورد بررسی قرار دارد.

ماسک‌های پوستی برای رفع دغدغه‌های پوستی

در بخش زیر با ما همراه باشید تا به ذکر مهمترین معیارها و المان هایی بپردازیم که دارای بیشترین تاثیر بر روی ماندگاری ژل پروفایلو هستند:

 • اولین مورد که دارای تاثیر بسیار زیادی است، سن و سال فرد می باشد. زمانی که شما در سنین ۳۰ الی ۳۵ سالگی هستید، پوست شما به خوبی به جذب می پردازد و لذا دارای ماندگاری بالایی خواهد بود.
 • مورد دوم نیز نوع پوست است که می تواند باعث کاهش و یا افزایش ماندگاری ژل شود.

آیا تزریق ژل پروفایلو درد دارد؟

شاید برای شما نیز این سوال به وجود آمده باشد که آیا در روند درمانی تزریق ژل پروفایلو بیمار دردی را احساس خواهد کرد؟ این درد به چه مقدار است؟ چطور می توان از رخ داد آن جلوگیری کرد؟ در آغاز روند درمانی تزریق ژل پروفایلو، متخصص برای اینکه از درد و احساس شما جلوگیری کند، به تزریق مواد بی حس کننده موضعی می پردازد تا دیگر در اطراف محل هایی که روند درمانی انجام می شود، احساسی نداشته باشید.

همچنین قابل توجه است که علاوه بر ماده بی حس کننده، از ژل بی حس کننده نیز استفاده می شود. بنابر این مورد در طول روند درمانی بیمار دردی را حس نخواهد کرد و باید از این بابت خیال فرد راحت باشد. همچنین قابل توجه است که استفاده از این روش باعث می شود که متخصص در درمان، آسوده تر باشد و دیگر نگران حرکت بیمار نباشد.

سوالات متداول

۱- آیا باید انتظار ایجاد برآمدگی در محل تزریق پروفایلو را داشت؟ این برآمدگی‌ها تا چه مدت باقی می‌مانند؟

پس از انجام درمان پروفایلو برای جوانسازی پوست این امکان وجود دارد که برآمدگی‌های موضعی در محل تزریق به وجود آیند ولی همه افراد به این تورم‌ها دچار نمی‌شوند. این برآمدگی‌ها معمول ۴ تا ۶ ساعت پس از تزریق فروکش می‌کنند، اما می‌توانند تا ۲۴ ساعت نیز دوام داشته باشند.

۲- آیا پس از انجام درمان به استراحت نیاز خواهم داشت؟

مدت استراحت پس از تزریق ژل پروفایلو، کمترین مقدار است. هنگامی که از تکنیک ۵ نقطه در هر طرف صورت برای تزریق استفاده می‌شود، هر نقطه بلافاصله قابل دیدن است. با این حال نقاط به سرعت شروع به فروکش کردن می‌کنند و تا روز بعد به طور کامل از بین می‌روند.
پس از این درمان، توصیه می‌شود تا از انجام ورزش و فعالیت‌های فیزیکی به مدت ۲۴ ساعت اجتناب شود. لطفا علاوه بر آن، به مدت ۴۸ ساعت از انجام فرایندهای زیبایی خودداری نمائید.
همچنین، رفتن به سونا یا حمام بخار در چند روز اول پس از درمان توصیه نمی‌گردد. در صورت بروز هرگونه کبودی یا تورم مداوم بهترین کار اجتناب از قرارگیری در معرض نور خورشید است.

۳- چه زمانی نتایج را احساس خواهم کرد؟

فرد می‌تواند افزایش قوام، انعطاف پذیری و بهبود کلی در کیفیت پوست خود را تا حداکثر ۶ماه احساس کند.

۴- آیا دیگران متوجه خواهند شد این درمان را انجام داده‌ام؟

معمولا، افراد قادر نیستند انجام این درمان را تشخیص دهند. اما این موضوع به مشکل پوستی درمان شده، همچنین نتایج دلخواه شما بستگی دارد.
پروفایلو می‌تواند با افزایش تراکم بافتی، افتادگی پوست را به طرز قابل توجهی بهبود بخشد. برخی بیماران مقداری پوست خود را لیفت می‌کنند که این مورد می‌تواند جلب توجه کند.
اغلب بیماران بیان می‌کنند که دیگران از تازگی ظاهر آن‌ها تعریف کرده اما به ندرت درباره انجام هرگونه درمان از آن‌ها سوال پرسیده‌اند.

۵- آیا عوارض جانبی نیز وجود دارد؟

هیالورونیک اسید به خوبی توسط پوست تحمل می‌شود. تنها عوارض جانبی گزارش شده، کبودی و تورم خفیف در محل تزریق بوده است. این موارد نیز معمولا در بازه زمانی کوتاهی از بین رفته و ناشی از سوزن هستند، نه ژل پروفایلو!

۶- آیا تزریق ژل پروفایلو ایمن است؟

پروفایلو در فوریه سال ۲۰۱۵ در ایتالیا بهره‌‎برداری شد. از آن زمان به بعد در سر تا سر دنیا استفاده می‌شود. بیش از ۱۵۰ هزار نفر توسط این ماده درمان شده‌ و هیچ واکنش نامطلوبی از آن گزارش نشده است.
پروفایلو از نظر ایمنی، سازگاری بالایی دارد زیرا از هیالورونیک است طبیعی و بسیار خالص تهیه شده و بدون اضافه ک ردن هرگونه ماده شیمیایی اتصال دهنده پایدار شده است. این مورد خطر بروز واکنش‌های نامطلوب را کاهش می‌دهد.

جوانسازی پوست با تزریق بوتاکس

۷- چگونه می‌توانم بدانم که عوارض جانبی عادی بوده و یا موردی جدی رخ داده است؟

عوارض جانبی رایج پس از درمان قرمزی خفیف، تورم خفیف، کبودی احتمالی می‌باشد. امکان دارد ناحیه درمان، حساسیت به لمس داشته باشد اما تمامی این عوارض جانبی عادی بوده و پس از چند روز فروکش می‌کنند. با این حال احتمال دارد تا یک هفته نیز به طول انجامد.
ابتلا به عوارض جانبی جدی بسیار غیر رایج است، با این در صورت تجربه هرکدام از موارد زیر، فورا با کلینیک زیبایی ایرانیان تماس گرفته و در صورتی که پس از چند ساعت بهبودی حاصل نشد، به پزشک مراجعه کنید.

 • تورمی که با گذشت زمان بدتر می‌شود.
 • افزایش درد و شدیدتر شدن آن با گذشت زمان
 • احساس گرما در پوست، افزایش قرمزی و بدتر شدن آن با گذشت زمان.
 • افزایش درد در این ناحیه، رنگ پریدگی یا سفید و خاکستری شدن پوست نزدیک به ناحیه درمان یا در امتداد طرفین بینی در روز انجام درمان و روز بعد از آن
 • احساس ناخوشی عمومی در روزهای پس از درمان

۸- در صورتی که از نتایج راضی نبوده و یا بسیار غیرطیعی به نظر برسم، چه کاری باید انجام دهم؟

درمان‌‌های فیلر پوستی برای همه یکسان نبوده . پزشک معالج، بهترین نتیجه از تزریق به فرد را در مشاوره‌ای دقیق با او در میان می‌گذارد. فیلرهای پوستی درمان‌های محبوبی برای جوانسازی هستند زیرا اغلب از نتایج آن کاملا راضی‌اند. پزشکی که تزریق را انجام می‌دهد، تلاش خواهد کرد تا انتظارات شما را به طور کامل درک کند.

۹- آیا تزریق ژل پروفایلو در دوران بارداری یا شیردهی ایمن است؟

در صورت بارداری یا مشکوک بودن به آن، ما انجام هیچ گونه درمان تزریقی را توصیه نمی‌کنیم. علاوه بر آن، توصیه می‌کنیم قبل از بازگشت به انجام درمان‌های زیبایی، دوره شیردهی را به پایان برسانید. زیرا یک قانون ثابت داریم که انجام هرگونه عمل غیرضروری در دوران شیردهی ممنوع است وگرنه هیچ تداخلی باهم ندارند.

۱۰- چه کای می‌توانم انجام دهم تا از بدست آوردن بهترین نتایج درمان‌های تزریقی خود مطمئن شوم؟

در اینجا چند نکته جهت ارتقاء نتایج روش‌های درمانی آورده شده است:

 • روز قبل از درمان خود از مصرف هرگونه الکل خودداری کنید. این کار برای به حداقل رساندن احتمال کبودی مفید است.
 • یک هفته قبل از درمان، از مصرف آسپیرین، ایبوپروفن یا هرگونه داروی ضدالتهابی دیگر خودداری کنید زیرا این داروها خطر بروز کبودی را افزایش می‌دهند.
  الطفا تا یک هفته پس از انجام درمان خود، هیچ گونه درمان مرتبط با صورت را برنامه ریزی نکنید. از جمله این درمان‌ها می‌توان به لایه‌برداری، موم، لیفت نخ، آرایش نیمه دائم و… اشاره کرد. انجام هر کدام از این درمان‌ها در هر زمانی قبل از انجام پروفایلو مشکلی ندارد.
 • لطفا از یک هفته قبل تا دو هفته پس از انجام درمان فیلر پوستی، انجام هیچ گونه درمان مرتبط با صورت را برنامه‌ریزی نکنید. از جمله این درمان‌ها می‌توان به لایه برداری، میکرودرم ابریژن و میکرونیدلینگ اشاره کرد.
 • در صورت ابتلا به ویروس سرماخوردگی، تبخال (هرپس) یا دیگر بیماری‌ها و راش‌های پوستی با کلینیک زیبایی ایرانیان تماس بگیرید تا در مورد جلسه درمانی بعدی شما تصمیم‌گیری شود. سلامت عمومی شما مهم است و ما خوشحال خواهیم شد تا در صورت نیاز به درمان، زیبایی شما را به تاریخ دیگری موکول کنیم.
  پس از انجام درمان، از توصیه‌های پس از درمانی که به شما داده می‌شود، با دقت پیروی کنید. لطفا به جز مواردی که از قبل با پزشک مطرح کرده‌اید، از اعمال هرگونه محصولات دیگر به پوست خود خودداری کنید.

سوالات اولیه برای بهبود روند و ریتم مشاوره و پاسخ دهی به مراجعه کنند یا تماس گیرنده

 1. پرسیدن سن
 2. برای چه منظور تمایل به انجام پروفایلو دارید؟
 3. مشکل و یا بیماری خاص (کم کاری یا پرکاری تیروئید) ندارید؟
 4. قبلا از چه خدمات زیبایی استفاده کرده‌اید؟
 5. مصرف داروی خاص، ویتامین E، آسپرین و یا جنسینگ ندارید؟
 6. در موضع مورد نظر برای انجام پروفایلو زخم یا عفونت فعال ندارید؟

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره دقیق‌تر پوستی با کارشناسان کلینیک ایرانیان با شماره تماس ۰۲۱.۷۵۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

به این مقاله امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

سوال یا نظرات را با ما در میان بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *