اسکالپشور

لاغری آسان و سریع با جدیدترین تکنولوژی اسکالپشور

راهنمای مطالعه

دسنگاه اسکالپشور وسیله‌ای است که در کنار سختی‌های و کارهای روزمره دنیای امروزی، رسیدن به تمامی اهداف از جمله داشتن اندام متناسب کار آسان‌تری است. اگر شما یک خانم باشید، به دلیل شرایط هورمونی و فیزیکی این موضوع به هم ریختن تناسب اندام بیشتر برای شما صدق می‌کند. یکی از این راه‌های مدرن پیکرتراشی گرم با دستگاه اسکالپشور است.

حتی با سختگیرانه‌ترین و غنی‌ترین رژیم غذایی، باز هم نقاطی از بدن هستند که امکان دارد دچار عدم تناسب باشند. آیا این بدان معنا است که عمل جراحی تنها راه است؟ نه دقیقا. راه‌های درمانی غیر تهاجمی‌تری نیز وجود دارند که شما بتوانید به اندام ایده‌آل خود برسید.

در ادامه مطالبی را از متخصصین کلینیک زیبایی ایرانیان می‌خوانیم.

لاغری آسان و سریع با جدیدترین تکنولوژی اسکالپشور

اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور دستگاهی است که پایه و اساس کار آن با لیزر است که نقاط معینی را مورد هدف قرار داده و چاقی موضعی را برطرف می‌کند. این دستگاه هم برای مردان و هم برای زنان مناسب است و انواع سبک‌های فیزیکی را در بر می‌گیرد. هر دفعه استفاده از دستگاه اسکالپشور حدود ۲۵دقیقه زمان می‌برد و می‌تواند چندین نقطه از بدن را به صورت همزمان در برگیرد.

روش‌های بدون درد و به دور از هرگونه عمل جراحی برای متناسب سازی اندام بدن، هرروز در حال عامه پسند شدن هستند. روش‌های به دور از هرگونه عمل جراحی، به هیچ بی حسی و یا برشی در بدن نیاز ندارد و این موضوع بدان معنا است که کمترین میزان ناراحتی و درد بوجود می‌آید. استفاده از دستگاه اسکالپشور کمترین زمان را تلف می‌کند و نیازی به دوره ریکاوری ندارد.

 

اسکالپشور چه کاری انجام می‌دهد؟

اسکالپشور یک دستگاه لیزری است که شامل یک لیزر گرم کننده است که با طول موج‌های معین و ایجاد گرما در نقاط تعیین شده سلول‌های چربی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در سال ۲۰۱۵، سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) اعلام کرده است که دستگاه اسکالپشور روشی است برای لیپولیز بدون درد و بدون جراحی که در نقاط زیر استفاده می‌شود:

 • چربی‌های بالایی شکم
 • چربی‌های پایین شکم
 • پهلوها

افرادی که داری شاخص توده بدنی ۳۰ و پایین تر هستند می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند. اسکالپشور به عنوان یک راه همیشگی کاهش وزن نیست. اسکالپشور معمولا برای افرادی با چاقی بالا استفاده نمی‌شود.

لاغری آسان و سریع با جدیدترین تکنولوژی اسکالپشور

ویژگی‌های دستگاه اسکالپشور

 • دارای تاییده FDA امریکا
 • نرخ رضایت بالای ۹۰ درصد
 • برنامه های درمانی قابل تظیم برای هر نفر
 • قابل استفاده برای نواحی مختلف از جمله غبغب
 • از بین بردن چربی های موضعی و پیکرتراشی برای همیشه
 •  قابل استفاده برای نواحی شکم، ران، باسن، پهلو، گردن و بازو
 •  درمان غبغب و چربی های موجود در زیر چانه
 •  از بین بردن ناهمواری های بدن پس از روش های لیپوساکشن و لیپولیز
 •  پوست را در قسمت های تحت درمان جوانسازی می نماید.

با توجه به منحصر به فرد بودن بدن هر شخص، مناسب ترین راه برای تشخیص موثر بودن یا نبودن این روش برای افراد، مشاوره با پزشک یا کارشناس مربوطه   می باشد. با این وجود افرادی که سبک زندگی سالمی دارند و با انجام فعالیت های ورزشی و رعایت رژیم غذایی، باز هم نمی توانند چربی های خود را از بین ببرند، برای انجام این روش بسیار مناسب می باشند.

 

آماده شدن برای اسکالپشور

زمانی که با متخصص خود در کلینیک زیبایی ایرانیان صحبت می‌کنید، لازم است تعیین کنید که تمایل دارد کدام نقاط از بدن خود را مورد درمان قرار می‌دهید. متخصص کلینیک زیبایی ایرانیان با توجه به درخواست شما تعیین می‌کند که به چند جلسه درمانی نیاز دارید تا به هدف خود برسید. کسی که شما را در جهت استفاده از دستگاه اسکالپشور راهنمایی می‌کند می‌تواند یکی از افراد زیر باشد:

 • پزشک
 • متخصص فیزیک و بدنسازی
 • سرپرستار

اولین جلسه مشاوره برای استفاده از اسکالپشور دقیقا قبل از درمان انجام می‌شود.

شما باید آماده باید تا در مورد سوایق درمانی خود اطلاعات کاملی به متخصص ارائه دهید. برای جلوگیری از کبودی امکان دارد به شما توصیه شود تا قبل از اسکالپشور، از رقیق کننده‌های خون مانند ایبوپروفن و آسپرین استفاده نکنید.

دستگاه اسکالپشور چگونه کار می‌کند؟

اسکالپشور یک روش لیپولیز است. لیپولیز یک فرایند از بین برنده چربی است. اسکالپشور از لیزر استفاده می‌کند تا سلول‌های چربی را ذوب کند.

در زمان جلسه درمانی‌تان، متخصص شما را روی یک تخت راحت می‌نشاند و نقاطی از بدنتان را که می‌خواهید مورد درمان قرار دهید را مشخص می‌کند.

در زمان درمان، دستگاه اسکالپشور همچون کمربند گرم کننده حول نقطه مورد نظر بدن قرار می‌گیرد. اسکالپشور یک لیزر با طول موج ۱۰۶۰نانومتر ساطع می‌کند و دمای نقطه مورد نظر را تا ۶۰ درجه سانتی گراد بالا می‌برد. این گرما به قدری کافی است تا بتواند سلول‌های چربی را از بین ببرد بدون اینکه به سطح پوست آسیبی برساند.

دستگاه اسکالپشور همزمان از یک لیزر گرم کننده و یک بخش سردکننده بهره می‌برد. هرکدام از بخش‌های درمانی ۲۵دقیقه به طول می‌انجامد. در حین این پروسه شما می‌توانید استراحت کنید و یا کتاب بخوانید.

تا ۱۲ هفته بعد از استفاده از داستگاه اسکالپشور بدن شما به طور خودکار چربی‌های آسیب دیده را از بدن دفع می‌کند. اگر شما نیازی به دوره درمانی جچدیدتری داشته باشید، بین ۶ تا ۱۲ هفته بعد از اولین دوره درمانی می‌توانید دوره جدید خود را زیر نظر متخصص انجام دهید.

 

ریسک‌ها و عوارض جانبی اسکالپشور

گرمای ایجاد شده حین درمان امکان دارد حس سوزش و یا مورمور شدن ایجاد کند، ولی این مورد کاملا طبیعی است و هیچ نیازی به بی‌حسی نیست.

عوارض جانبی خیلی کمی گزارش شده‌اند، ولی از این جهت که اسکالپشور یک دستگاه جدید  است، تحقیقات پیرامون عوارض جانبی این دستگاه هم‌چنان ادامه دارند.

بعد از درمان امکان دارد کمی احساس درد یا خشکی در ناحیه مورد نظر داشته باشید. شکا حتی امکان دارد تجربه کبودی داشته باشید. متخصص شما امکان دارد توصیه کند ناحیه مورد درمان را تا چند هفته با پماد یا روغن مخصوص ماساژ دهید.

نتایج و دوره ریکاوری استفاده از اسکالپشور

اسکالپشور شامل ۲۵ دققه مدت زمان درمان و بدون نیاز به ریکاوری است. این بدان معنی است که شما می‌توانید بعد از جلسه درمانی خود به ناهار بروید و یا به قرار کاری خود برسید.

بعد از اسکالپشور بدن شما شروع به از بین بردن چربی‌های ناحیه تحت درمان می‌کند و شما می‌توانید نتیجه را در حدود ۶ هفته بعد از اولین دوره درمانی مشاهده کنید. تحقیقات کلینیک Cynosure سازنده دستگاه اسکالپشور نشان می‌دهد که شما حدود ۲۴درصد کاهش چربی در ناحیه مورد نظر را پس از اولین جلسه درمانی مشاهده می‌کنید.

نتایج کامل پس از ۱۲ هفته از اولین دوره درمانی مشاهده می‌شود. سلول‌های چربی از بین رفته دوباره تولید نمی‌شوند. چربی کاهش یافته باید از طریق رژیم غذایی سالم و انجام فعالیت ورزشی حفظ شود.

 

سوالات متداول

۱- اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور یک دستگاه غیرتهاجمی برای کاهش چربی‌های مقاوم در نواحی مقوم در نواحی مختلف مانند شکم، پهلوها، پشت، درون و بیرون ران‌ها است. هر فرایند ۲۵دقیقه‌ای می‌تواند ۲۴% سلول‌های چربی تحت درمان را بدون جراحی از بین ببرد.

۲- نتایج حاصل از اسکالپشور بعد از چه مدتی نمایان می‌شوند؟

پس از ۶هفته و با دفع سلول‌های چربی از بین رفته توسط بدن، افراد می‌توانند نتایج درمان را مشاهده نمایند. برای مشاهده نتایج کامل این درمان زمانی در حدود ۱۲هفته مورد نیاز است.

۳- نتایج حاصل از این روش تا چه مدت ماندگاری دارد؟

سلول‌های چبی درمان شده به وسیله این روش، تخریب می‌شوند و امکان تولید مجدد آن‌ها وجود ندارد. اما در صورت عدم رعایت رژیم مناسب و فعالین ورزشی، ممکن است چربی‌ها دوباره در قسمت‌های دیگر بدن تجمع یابند.

۴- فعالیت‌های روزانه را چه مدت پس از درمان می‌توان مجدد آغاز نمود؟

این روش به هیچ دوره نقاهتی نیاز ندارد . می‌توان پس از درمان مجدد به کار بازگشت.

۵- هزینه استفاده از دستگاه اسکالپشور چقدر است؟

این لیزر از هزینه کمی در مقایسه با همه روش‌های درمانی موجود برای از ذبین بردن دائم چربی‌های زیر جلدی برخوردار می‌باشد و به عواملی از قبیل تعداد قاب، وسعت و تعداد قسمت‌های تحت درمان بستگی دارد.

۶- کاهش وزن چه تفاوتی با کاهش چربی دارد؟

در دوران بزرگسالی، تعداد سلول‌های چربی ذخیره شده ثابت خواهند ماند. در زمانی که وزن کاهش می‌یابد، سلول‌های چربی کحوچکتر خواهند شد ولی از نظر تعداد کم نمی‌شوند. به وسیله درمان به اسکالپشور، به صورت دائمی از بین رفتن سلول‌های چربی انجام می‌شود و دیگر بازگشتی نخواهند داشت.

۷- لاغری موضعی به کمک روش اسکالپشور با روش‌های دیگر پیکرتراشی چه تفاوتی دارد؟

امروزه شیوه‌های متعددی برای پیکرتراشی وجود دارد. در سالیان گذشته تنها لیپوساکشن و در اداکه جراحی‌هایی جهت سفت نمودن پوست برای از بین بردن چربی‌های موضعی بوجود آمد. اما با این حال، با توجه به خطرات موجود در لیپوساکشن و لیفت، این روش‌ها انتخاب مناسبی نبودند. به کمک لیزر اسکالپشور، بدون هیچ گونه از کارافتادگی و نیاز به جراحی تهاجمی می‌توان چربی‌های موضعی را حذف نمد. در مقایسه با دیگر نتایج، اسکالپشور رضایتمندی بیشتری را برای افراد ایجاد می‌کند.

۸- اسکالپشور برای چه کسانی مناسب است؟

اسکالپشور برای افرادی با نواحی ناهماهنگ در بدنشان، به خصوص ایجاد لاغری در آن قسمت‌هایی که به نظر مقاوم به رژیم غذایی و ورزش هستند، ایده‌آل است.

۹- به چند جلسه درمان نیاز خواهیم داشت؟

بیماران باهم متفاوتند. کارشناسان، یک برنامه درمانی اختصاصی برای رسیدن به اهداف مطلوب شما طراحی خواهند کرد. بیشتر بیماران، بهترین نتیجه را زمانی مشاهده می‌کنند که نواحی متعددی را مخورد درمان قرار می‌دهند.

۱۰- در طی جلسه درمان خود منتظر چه چیزی باشیم؟

بیشتر بیماران در طول درمان، یک گرمای عمیق و یا حس سوزش به طور دوره‌ای احساس می‌کنند که عموما به خوبی قابل تحمل است.

۱۱- پس از چه مدت نتایج استفاده از دستگاه اسکالپشور را خواهیم دید؟

بیماران می‌توانند نتایج را در مدت کوتاه ۶هفته پس از درمان بعنی هنگامی که بدن شروع به تخلیه سلول‌های چربی تخریب شده می‌کند ببینند و نتایج بهینه معمولا تا ۱۲ هفته پس از درمان اولیه دیده می‌شود.

۱۲- نتایج اسکالپشور تا چه مدت باقی می‌ماند؟

سلول‌های چربی تحت درمان، در طول فرایند تخریب شده و دوباره تولید نخواد شد.

۱۳- چه مدت طول می‌کشد تا فرد بتواند فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرد؟

در اسکالپشور هیچ دوره نقاهتی وجود ندارد، ینایراین شما می‌توانید جلسه درمان را در زمان نهار خود داشته باشید و به سرعت به کار بازگردید.

 

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره دقیق‌تر پوستی با کارشناسان کلینیک ایرانیان با شماره تماس ۰۲۱.۷۵۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

به این مقاله امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

سوال یا نظرات را با ما در میان بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *