انجام رابطه بعد از لیزر بیکینی

اگر اخیراً تحت لیزر موهای زائد بیکینی قرار گرفته اید، ممکن است از خود بپرسید که از سرگیری فعالیت جنسی چه زمانی بی خطر است. در حالی که لیزر روشی محبوب برای دستیابی به پوستی صاف و طولانی مدت است، درک خطرات احتمالی و اقدامات احتیاطی در رابطه با رابطه جنسی پس از درمان مهم است. در این مقاله، همه چیزهایی را که باید در مورد رابطه جنسی بعد از لیزر بیکینی بدانید، از جمله بایدها و نبایدها، خطرات احتمالی و راه هایی برای اطمینان از تجربه ای امن و لذت بخش را بررسی خواهیم کرد.

لیزر موهای زائد بیکینی یک درمان زیبایی است که با استفاده از لیزر موهای زائد را از ناحیه بیکینی از جمله ناحیه شرمگاهی از بین می برد. لیزر یک پرتوی متمرکز از نور ساطع می کند که توسط رنگدانه موجود در فولیکول های مو جذب می شود که فولیکول مو را از بین می برد و از رشد مو در آینده جلوگیری می کند . برای افرادی که به دنبال لطافت و بهداشت ناحیه بیکینی خود هستند لیزر بهترین گزینه است تا دیگر نگران خطرات و نتیجه کار نا مناسب با استفاده از تیغ ها و موم های موجود در بازار نباشند .

انواع نواحی لیزر بیکینی (واژن)

ناحیه بیکینی را می توان به مناطق مختلف لیزر درمانی بر اساس میزان موهایی که می خواهید بردارید تقسیم کرد. برخی از انواع رایج نواحی لیزر بیکینی عبارتند از:

 • خط بیکینی : این ابتدایی ترین ناحیه لیزر درمانی است و فقط قسمت خارج از خط شورت را پوشش می دهد. اگر می‌خواهید لبه‌های بیکینی‌تان را تمیز کنید یا موهایی که از زیر لباس شنا بیرون می‌آیند را کاهش دهید، عالی است.
 • بیکینی استاندارد : این نوع لیزر درمانی شامل برداشتن موها از دو طرف ناحیه شرمگاهی و بالای آن است. مقدار کمی مو در جلو باقی می‌گذارد اما موها را از لابیا و ناحیه پری مقعدی جدا می‌کند.
 • بیکینی گشاد شده : این نوع لیزر موهای زائد بیشتری را نسبت به بیکینی استاندارد از بین می برد. این شامل لابیا و ناحیه پری مقعدی است اما نوار کوچکی از مو در جلو باقی می ماند.
 • برزیلی : این جامع ترین نوع لیزر بیکینی است و تمام موهای ناحیه شرمگاهی از جمله لابیا و ناحیه پری مقعد را از بین می برد. شما می توانید انتخاب کنید که a را ترک کنید در صورت تمایل، نوار یا مثلث کوچکی از مو در جلو.
 • بیکینی هالیوودی : شبیه بیکینی برزیلی است، اما شامل برداشتن تمام موهای ناحیه شرمگاهی، لابیا و باسن است.
 • فرانسوی : به سبک خاصی از رفع موهای زائد بیکینی اشاره دارد که شبیه به برزیلی است اما نوار یا مثلثی از مو را در جلو به جا می گذارد. این سبک اغلب توسط کسانی انتخاب می شود که ظاهری ساده تر از برزیلی را ترجیح می دهند، اما همچنان می خواهند اکثر موهای ناحیه تناسلی را از بین ببرند.

 مهم است که قبل از انجام لیزر، ترجیحات خود را با متخصص کلینیک ایرانیان در میان بگذارید تا مشخص کنید کدام ناحیه درمانی برای شما بهترین است.

انواع لیزر بیکینی

آیا رابطه جنسی بعد از لیزر بیکینی می تواند عوارضی ایجاد کند؟

فعالیت جنسی به طور بالقوه می تواند عوارض پس از لیزر موهای زائد بیکینی ایجاد کند. انرژی لیزر می تواند باعث تحریک و التهاب موقت در ناحیه تحت درمان شده و آن را مستعد ابتلا به عفونت کند. اصطکاک ناشی از رابطه جنسی نیز می تواند این تحریک را تشدید کند و باعث ناراحتی شود. علاوه بر این، ناحیه تحت درمان ممکن است حساس تر و مستعد درد یا ناراحتی در حین رابطه جنسی باشد.

چه زمانی رابطه جنسی بعد از لیزر بیکینی ایمن است؟

به طور کلی توصیه می شود حداقل ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از لیزر موهای زائد بیکینی صبر کنید حذف قبل از رابطه جنسی این به پوست اجازه می دهد تا بهبود یابد و خطر تحریک یا عفونت را کاهش می دهد. همچنین مهم است که حداقل یک هفته پس از درمان از هرگونه فعالیت جنسی خشن یا تهاجمی اجتناب کنید تا پوست به طور کامل بهبود یابد.

رابطه جنسی ایمن بعد از لیزر بیکینی

 نکاتی برای رابطه جنسی ایمن و لذت بخش بعد از لیزر بیکینی

 •  حداقل ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از درمان قبل از رابطه جنسی صبر کنید .
 •  حداقل یک هفته پس از درمان از فعالیت جنسی خشن یا تهاجمی خودداری کنید.
 •  برای کاهش اصطکاک و ناراحتی از روان کننده استفاده کنید.
 •  در مورد هر گونه ناراحتی یا درد در حین رابطه جنسی با شریک زندگی خود در میان بگذارید.
 •  ناحیه تحت درمان را تمیز و خشک نگه دارید تا خطر عفونت کاهش یابد.

نکاتی برای رابطه بعد از لیزر بیکینی باید رعایت کنید.

 چگونه بعد از لیزر بیکینی برای رابطه جنسی آماده شویم؟

 برای آماده شدن برای رابطه جنسی پس از لیزر موهای زائد بیکینی، تمیز و خشک نگه داشتن ناحیه تحت درمان بسیار مهم است. از پوشیدن لباس های تنگ یا محدود کننده که می تواند باعث اصطکاک یا تحریک شود خودداری کنید. از یک صابون ملایم و بدون عطر برای تمیز کردن ناحیه استفاده کنید و از هرگونه اسکراب خشن یا لایه بردار اجتناب کنید.

 در طول رابطه جنسی بعد از لیزر بیکینی چه انتظاری باید داشت؟

 در حین رابطه جنسی پس از لیزر موهای زائد بیکینی، معمولاً کمی ناراحتی یا حساسیت در ناحیه تحت درمان احساس می شود. استفاده از روان کننده می تواند به کاهش اصطکاک و ناراحتی کمک کند. اگر در حین رابطه جنسی احساس درد یا ناراحتی کردید، با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنید و تا زمان بهبودی کامل پوست استراحت کنید.

در اینجا نکاتی در مورد نحوه مراقبت از پوست قبل و بعد از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی وجود دارد:

قبل از لیزر ناحیه تناسلی:

 • حداقل دو هفته قبل از عمل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و برنزه کردن خودداری کنید.
 • قبل از عمل از استفاده از هرگونه محصولات، کرم ها یا اسپری های خود برنزه کننده خودداری کنید.
 • حداقل ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از درمان، ناحیه مورد نظر را اصلاح نکنید.
 • مطمئن شوید که ناحیه تمیز و عاری از هرگونه لوسیون، کرم یا روغن است.
 • حداقل یک هفته قبل از درمان از استفاده از محصولات حاوی آلفا هیدروکسی اسید، بتا هیدروکسی اسید یا رتینوئید خودداری کنید.
 • اگر سابقه تبخال یا تبخال در ناحیه تناسلی دارید، به پزشک خود اطلاع دهید، زیرا لیزر موهای زائد می تواند باعث شیوع بیماری شود.

بعد از لیزر ناحیه تناسلی:

 •  حداقل تا دو هفته پس از عمل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و برنزه کردن خودداری کنید.
 •  حداقل تا دو هفته پس از درمان از استفاده از هرگونه محصولات، کرم ها یا اسپری های برنزه کننده خودداری کنید.
 •  حداقل ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از درمان، ناحیه مورد نظر را اصلاح نکنید.
 •  حداقل یک هفته پس از درمان از استفاده از محصولات حاوی آلفا هیدروکسی اسید، بتا هیدروکسی اسید یا رتینوئید خودداری کنید.
 •  ناحیه را تمیز و خشک نگه دارید. حداقل ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از عمل از حمام آب گرم، جکوزی و استخرهای شنا خودداری کنید.
 •  در صورت احساس ناراحتی یا قرمزی، کمپرس سرد یا ژل آلوئه ورا را روی ناحیه مورد نظر قرار دهید.
 •  حداقل ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از درمان از فعالیت جنسی خودداری کنید.

برای نتیجه بهتر قبل و بعد از لیزر واژن چه کنیم ؟

 پیروی از این دستورالعمل ها برای اطمینان از بهترین نتایج و به حداقل رساندن عوارض لیزر موهای زائد مهم است. اگر سوال یا نگرانی دارید، حتما با ارائه دهنده لیزر موهای زائد خود صحبت کنید.

دستگاه های کلینیک ایرانیان برای لیزر عبارتند :

که دارای تاییدیه FDA آمریکا بوده و با خیالی آسوده و نتیجه عالی می توانید تحت درمان قرار بگیرید .

سوالات و نگرانی های رایج در مورد رابطه جنسی بعد از لیزر بیکینی

آیا رابطه جنسی بر نتایج لیزر موهای زائد بیکینی تأثیر می گذارد؟

رابطه جنسی به خودی خود بر نتایج لیزر موهای زائد بیکینی تأثیر نمی گذارد، اما به طور بالقوه می تواند باعث تحریک و التهاب موقت در ناحیه تحت درمان شود و آن را مستعد ابتلا به عفونت کند. پیروی از دستورالعمل های توصیه شده برای مراقبت های پس از درمان برای اطمینان از نتایج مطلوب بسیار مهم است.

آیا می توانم بین جلسات لیزر موهای زائد اصلاح کنم؟

به طور کلی توصیه می شود بین جلسات لیزر موهای زائد از اصلاح خودداری کنید، زیرا این کار می تواند در توانایی لیزر برای هدف قرار دادن فولیکول های مو اختلال ایجاد کند. اگر باید اصلاح کنید، مهم است که حداقل ۴۸ ساعت پس از درمان صبر کنید و از یک تیغ تمیز و تیز برای جلوگیری از تحریک و عفونت استفاده کنید.

آیا می توانم بعد از لیزر موهای زائد بیکینی از کرم موبر استفاده کنم؟

به طور کلی استفاده از کرم موبر بعد از لیزر موهای زائد بیکینی توصیه نمی شود، زیرا این امر می تواند پوست را تحریک کند و در توانایی لیزر اختلال ایجاد کند. فولیکول های مو را هدف قرار دهید برای تمیز و خشک نگه داشتن ناحیه تحت درمان، بهتر است از محصولات ملایم و بدون عطر استفاده کنید.

 آیا می توانم بعد از لیزر موهای زائد بیکینی شنا کنم؟

 به طور کلی توصیه می شود حداقل ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از لیزر موهای زائد بیکینی از شنا کردن خودداری کنید تا خطر عفونت کاهش یابد. پس از این دوره زمانی، مهم است که کلر یا آب شور را بشویید و از هرگونه فعالیت خشن یا تهاجمی در آب خودداری کنید.

 اگر در حین رابطه جنسی بعد از لیزر موهای زائد بیکینی احساس ناراحتی یا درد کردم، چه کاری باید انجام دهم؟

 اگر بعد از لیزر موهای زائد بیکینی در حین رابطه جنسی احساس ناراحتی یا درد کردید، مهم است که با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنید و تا زمان بهبودی کامل پوست استراحت کنید. استفاده از روان کننده نیز می تواند به کاهش اصطکاک و ناراحتی کمک کند.

به این مقاله امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۳ رای

سوال یا نظرات را با ما در میان بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *