روش های لاغری 

  • ورزش
  • تغذیه و رژیم غذایی
  • دستگاه های لاغری
  • جراحی های لاغری

شما به حداقل ۱۵۰۰-۲۰۰۰ کالری در روز نیاز دارید. برای ۱۰ کیلوگرم کاهش وزن در یک ماه، باید کالری دریافتی را به ۱۰۰۰ کالری در روز کاهش دهید. برای رسیدن به این کاهش کالری، شما باید خیلی کم غذا بخورید و زیاد ورزش کنید. برای این کار هر چه را می‌خورید، یادداشت کنید و کالری‌اش را بشمارید تا بیشتر از حد مجاز کالری دریافت نکنید. اگر می‌خواهید وزن کم کنید، رعایت رژیم غذایی بسیار مهم است.

تناسب اندام و لاغری در کلینیک ایرانیان محدود به استفاده از یک دستگاه خاص نیست ...!

 

در کلینیک ایرانیان ابتدا توسط دستگاه بادی آنالیز ، بدن شما به طور کامل بررسی می شود. (مثال وزن، توده چربی، میزان آب). سپس کارشناسان لاغری و تغذیه ، پکیج های مخصوص که ترکیبی از دستگاه های لاغری مختلف و رژیم غذایی مختص شما (بر اساس سفره غذایی شما) باشد همراهی می کند. 

تعریف BMI 

 

در واقع این کلمه مخفف شده ی عبارت : Body Mass Index می باشد که ما در تعریف ساده تر ساخص توده ی بدنی می گوییم. در واقع بی ام آی یک معیار مهم برای اندازه گیر تناسب قد و وزن افراد می باشد. با کمک این معیار مشا می توانید تناسب اندام خود را پیدا کنید و از میزان اضافه وزن یا کمبود وزن خود با خبر شوید. شما در ابتدای این صفحه می توانید وزن مناسب خود را پیدا کرده و برای رسیدن به وزن ایده آل، توسط همکاران ما مشاوره شوید.

 

_ اگر نتیجه تست شما، بین ۱۸.۵ تا ۲۴.۹ باشد نشاندهنده ای این است که شما دارای وزن ایده‌آل هستید.

_ اگر نتیجه بیش از ۱۸.۵ باشد نشان می‌دهد که شما با کمبود وزن روبرو هستید.

_ اگر نتیجه بین ۲۵ تا ۲۹.۹ باشد یعنی شما اضافه وزن دارید و تناسب اندام شما در حال از بین رفتن است.

_ اگر نتیجه عددی بین ۳۰ تا ۳۵ باشد نشان می‌دهد که اضافه وزن زیادی دارید و در دسته افراد چاق هستید. پیشنهاد می‌شود چنانچه اضافه وزن دارید، تا قبل از اینکه سلامتی شما به خطر بیفتد، برای کاهش وزن خود اقدام کنید.

 

روش های لاغری 

لاغری با ورزش 

ورزش یکی از مهم ترین عوامل در سلامتی بدن است. ورزش باعث افزایش متابولیسم (سوخت و ساز) بدن می شود. اگر ورزش همراه با رژیم غذایی اصولی باشد در کاهش وزن موثر است. ورزش علاوه بر لاغری و متناسب اندام فواید دیگری هم دارد. در زیر به چند مورد از این موارد اشاره می شود: ۱- کاهش خطر ابتلا به بیماری ۲- بهبود خلق و خو ۳- افزایش سطح انرژی ۴- داشتن خواب راحت.

نکته: توجه داشته باشید که برای ورزش کردن، حتما با یک مربی حرفه ای مشورت کنید.

لاغری با دستگاه های لاغری 

امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی دستگاه های لاغری، از جمله وسایل کمکی برای لاغری است که تاثیر به سزایی دارد. 

دستگاه های لاغری با مکانیزم های متفاوت (مثل گرما، سرما، امواج دایود و اولتراسوند و..) باعث شکسته شدن سلول های چربی می شوند که در نتیجه کاهش سایز اتفاق می افتد. یکی از مزایای استفاده از دستگاه های لاغری این است که شما بدون جراحی ، بدون نقاهت و بدون بی هوشی می توانید به اندام ایده آل خود برسید. از دیگر مزایای استفاده از دستگاه های لاغری این است که شما می توانید به صورت موضعی از این دستگاه استفاده کنید و کاهش سایز داشته باشید.

لاغری با تغذیه و رژیم غذایی

وقتی صحبت از رژیم غذایی می شود همه به دنبال یک الگوی غذایی خاص هستند که بتوانند وزن کم کنند. غافل از اینکه رژیم غذایی همان اصلاح سبک زندگی و تغذیه است که علاوه بر کاهش وزن، سلامت بذن را به همراه دارد. توجه داشته باشید که برای دریافت رژیم غذایی باید حتما با کارشناسان تغذیه مشورت نمایید تا با توجه به سفره غذایی و شرایط شما این رژیم تهیه شود. 

  • استفاده از رژیم های اینترنتی و غیر علمی موجب کاهش وزن سریع و باعث آسیب به سلامتی (ریزش مو، کم خونی، عصبی شدن و..)خواهد شد.

با یک برنامه غذایی سالم  میتوانید میزان کالری دریافتی خود را تنظیم کنید و همه مواد غذایی را به بدن خود برسانید. 

لاغری با جراحی های لاغری 

جراحی هایی که برای لاغری و تناسب اندام هستند به دو دسته تقسیم می شوند:

۱- جراحی های زیبایی مثل لیپوماتیک، ویزر، واترجت، ابدومینوپلاستی و..

۲- جراحی های درمانی (چاقی): مثل اسلیو معده ، بای پس معده 

بیشتر این جراحی های ذکر شده برای افراد با BMI بالای ۳۵ هستند، انجام می شود.

کاتالوگ دیجیتال ایرانیان کلینیک