جراحی زیبایی بازو - رفع افتادگی بازو با جراحی

جراحی زیبایی بازو

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی نوعی جراحی زیبایی است که می تواند ظاهر بازوهای شما را بهبود بخشد. این عمل شامل سفت کردن پوست افتاده و بافت حمایتی است. جراحان در جراحی زیبایی بازو چربی را برمی دارند. این کار باعث می‌شود بازوهای شما بهتر به نظر برسند.

هزینه
هدف

اقتصادی

پزشک معالج
تعداد جلسات

خالی

ماندگاری
ماندگاری

طولانی

نوع بی‌هوشی
زمان نتیجه گیری

دارد

دوره نقاهت
دوره نقاهت

متوسط

عوارض
عوارض

متوسط

تلفن تماس
مشاوره آنلاین

برای مشاوره و اطلاع از قیمت ها با ما در ارتباط باشید

پکیج ها و لیست قیمت

جهت مشاهده پکیج های کلینیک ایرانیان کلیک کنید

فرم مشاوره و رزرو

جهت تکمیل فرم درخواست رزرو و مشاوره کلیک کنید

مزایا و معایب

مزایا جراحی زیبایی بازو

معایب جراحی زیبایی بازو

بهبود کانتور بازو

خطرات جراحی

افزایش اعتماد به نفس

جای زخم قابل مشاهده

تناسب با لباس

زمان بهبودی

نتایج طولانی مدت

پتانسیل برای تجدید نظر

چرا جراحی زیبایی بازو در کلینیک های ایرانیان؟

بدون بازگشت

رفع التهابات ناشی از چین های بازو

عوارض کم

رفع افتادگی و شل شدن بازو

دوره نقاهت کوتاه

جای زخم جزئی

آنچه در این مطلب می خوانید

عمل جراحی زیبایی بازو

لیفت بازو یا براکیوپلاستی یک عمل جراحی است که:  

 • افتادگی بیش از حد پوست را که به سمت پایین افتاده است کاهش می دهد.
 • بافت حمایتی زیرین را که شکل بازو را مشخص می کند، سفت و صاف می کند.
 • چربی موضعی در ناحیه بازو را کاهش می دهد.

نوسانات وزن، افزایش سن و وراثت می تواند باعث شود که بازوهای شما آویزان و آویزان شوند. این وضعیتی است که با ورزش قابل اصلاح نیست. جراحی لیفت بازو ممکن است برای شما مناسب باشد اگر قسمت زیرین بازوهای شما آویزان شده باشد یا به دلیل پوست و چربی اضافی شل و پر به نظر برسد.

انواع جراحی زیبایی بازو

انواع جراحی زیبایی بازو

لیفت بازو به وسیله روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد که هر کدام دارای هزینه های متفاوتی هستند. براکیوپلاستی یا جراحی لیفت بازو یکی از پرطرفدارترین و تاثیرگذارترین آن هاست.

براکیوپلاستی چیست؟

براکیوپلاستی چیست؟

براکیوپلاستی جراحی است که در آن قسمت پشتی بازو، از بازو تا آرنج، تغییر شکل می‌دهد. به آن بلند کردن بازو نیز می گویند. پوست و بافت اضافی را از بین می برد. این باعث می شود که بازوی شما صاف تر به نظر برسد.

زمانی که فرد وزن زیادی اضافه می کند، پوست او به مرور زمان به آرامی کشیده می شود. اگر وزن زیادی از دست بدهید، ممکن است پوست شما خاصیت ارتجاعی کافی برای بازگشت به جای خود نداشته باشد. این می تواند منجر به چین های پوستی اضافی شود. اینها احتمالاً زیر بازو و چانه شما و در قسمت بالای ران و پایین شکم شما قرار دارند. این تغییرات ممکن است پس از کاهش وزن زیادی در اثر جراحی کاهش وزن رخ دهد.

کاندیدای مناسب جراحی زیبایی بازو

به طور کلی، کاندیدهای حراجی زیبایی بازو عبارتند از: بزرگسالان با شلی قابل توجه پوست بالای بازو. بزرگسالان در هر سنی که وزن آنها نسبتاً ثابت است و به طور قابل توجهی اضافه وزن ندارند.

نحوه انجام عمل زیبایی بازو

نحوه انجام عمل زیبایی بازو
 1. بیهوشی: داروها برای راحتی شما در طول جراحی لیفت بازو تجویز می شوند. انتخاب ها شامل آرامبخشی داخل وریدی و بیهوشی عمومی است. پزشک بهترین انتخاب را برای شما توصیه خواهد کرد.
 2. برش طول و الگوی برش: در حین جراحی لیفت بازو به میزان و محل پوست اضافی که باید برداشته شود و همچنین بهترین قضاوت جراح پلاستیک شما بستگی دارد. برش ها به طور کلی در قسمت داخلی بازو یا پشت بازو بسته به ترجیح جراح قرار می گیرند و ممکن است از زیر بغل (زیر بغل) تا درست بالای آرنج امتداد داشته باشند. چربی اضافی ممکن است مستقیما برداشته شود یا با لیپوساکشن درمان شود.
 3. بستن برش ها: برش‌های شما یا با بخیه‌های قابل جذب یا بخیه‌هایی بسته می‌شوند که ظرف یک تا دو هفته پس از لیفت بازو برداشته می‌شوند.
 4. نتیجه: خطوط صاف تر و سفت تر حاصل از براکیوپلاستی تقریباً بلافاصله پس از عمل شما آشکار می شود، اگرچه احتمالاً تورم و کبودی وجود خواهد داشت. در مورد نتایج جراحی لیفت بازو اطلاعات بیشتری کسب کنید.

برش های عمل براکیوپلاستی

در جراحی زیبایی بازو  براکیوپلاستی جراحان یک برش در داخل یا پشت بازوی شما ایجاد می کنند. اندازه برش بستگی به گستردگی روش دارد. جراح شما پوست اضافی را با بریدن آن و گاهی اوقات چربی اضافی را با استفاده از لیپوساکشن از بین می برد. آنها از بخیه برای سفت کردن بافت حمایتی استفاده می‌کنند. قبل از اتمام عمل، جراحان برش را با بخیه می بندند. آنها همچنین بازوی شما را با گاز استریل پانسمان می کنند تا خطر عفونت را کاهش دهند

مراقبت های قبل از جراحی زیبایی بازو

قبل از جراحی زیبایی بازو، ممکن است از شما خواسته شود:

 • آزمایش آزمایشگاهی یا ارزیابی پزشکی انجام دهید.
 • داروهای خاصی مصرف کنید یا داروهای فعلی خود را تحت نظارت پزشک مصرف کنید.
 • سیگار نکشید
 • از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی خودداری کنید، زیرا می توانند خونریزی را افزایش دهند.

جراحی زیبایی بازو ممکن است در یک مرکز جراحی معتبر در مطب، مرکز جراحی سرپایی یا یک بیمارستان انجام شود. حتماً ترتیبی بدهید که شخصی همراه شما باشد و حداقل شب اول بعد از عمل را نیز در کنار شما بماند.

مراقبت های بعد از عمل زیبایی بازو

تاپ های راحت و گشاد را در دو هفته اول بپوشید تا مجبور نباشید دست های خود را بالای سر خود ببرید. برای کمک به بهبودی بازوها و ایجاد نتایج ایده آل تری، باید به مدت سه تا شش هفته پس از بهبودی از لباس تنگ استفاده کنید.

دوران نقاهت بعد از جراحی زیبایی بازو

در طول نقاهت پس از جراحی زیبایی بازو، ممکن است پانسمان یا بانداژ روی برش‌های شما اعمال شود و بازوهای شما ممکن است در یک بانداژ الاستیک یا یک لباس فشاری پیچیده شوند تا تورم پس از جراحی به حداقل برسد. یک لوله کوچک و نازک ممکن است به طور موقت زیر پوست قرار داده شود تا خون یا مایع اضافی تخلیه شود. دستورالعمل‌های خاصی در مورد نحوه مراقبت از محل جراحی و درن‌ها، داروهایی که باید استفاده کنید یا به صورت خوراکی مصرف کنید تا به بهبودی کمک کنید، نگرانی‌های خاصی که باید به دنبال آن باشید و زمان پیگیری با جراح پلاستیک به شما داده می‌شود. حتماً از جراح زیبایی بازو سؤالات خاصی در مورد آنچه می توانید در طول دوره نقاهت فردی خود انتظار داشته باشید بپرسید:

 • بعد از جراحی چه دارویی به من داده یا تجویز خواهد شد؟
 • آیا بعد از جراحی پانسمان/بانداژ خواهم داشت؟ چه زمانی حذف خواهند شد؟
 • آیا بخیه ها برداشته می شود؟ چه زمانی؟
 • چه زمانی می توانم فعالیت و ورزش عادی را از سر بگیرم؟
 • چه زمانی برای مراجعات بعدی برگردم؟

مزایای براکیوپلاستی

این نوع جراحی زیبایی بازو  افتادگی پوست را کاهش می دهد و بافت حمایتی زیر بازو را سفت و صاف می کند. سطح راحتی شما را پس از کاهش وزن یا جراحی کاهش وزن بهبود می بخشد. از التهاب و بثورات ناشی از چین های بیش از حد پوست که گاهی اوقات می تواند منجر به عفونت شود، جلوگیری می کند.

عوارض جراحی براکیوپلاستی

 • خطرات بیهوشی
 • خون ریزی
 • آسیب به ساختارهای عمیق تر مانند اعصاب، عروق خونی و ماهیچه ها
 • بافت چربی زیر پوست ممکن است بمیرد (نکروز چربی)
 • تجمع مایع (سروما)
 • عفونت
 • درد متداوم
 • نیاز احتمالی به جراحی مجدد
 • بخیه ها ممکن است جذب نشوند
 • باقی ماندن جای زخم

درخواست رزرو نوبت در کلینیک ایرانیان​

لطفا شماره تماس و مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید، تا برای رزرو وقت قطعی و ثبت تاریخ و ساعت، همکاران ما با شما تماس بگیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

فیلم جراحی زیبایی بازو

افتادگی و شل شدن بازوها یکی از رایج ترین مسائلی است که افراد پس از طی کردن دوره های لاغری و کاهش وزن با آن مواجه می شوند. در این ویدئو، مراحل جراحی زیبایی بازو جهت رفع افتادگی را مشاهده خواهید کرد.

اگر جواب سوال خود را پیدا نکردین با مشاوران کلینیک ایرانیان تماس بگیرید

سوالات متداول در مورد جراحی زیبایی بازو

براکیوپلاستی یا جراحی زیبایی بازو، به عمل جراحی جهت رفع افتادگی و شل شدن بازوها و اصلاح فرم آن می باشد.

۱ تا ۳ روز پس از جراحی زیبایی بازو. اکثر بیماران در چند روز اول پس از لیفت بازو درد متوسطی را تجربه می کنند که می تواند با نسخه یا داروهای بدون نسخه کنترل شود. انتظار داشته باشید که بازوهای شما پس از جراحی باندپیچی و پیچیده شوند و بر دامنه حرکتی و حرکاتی که می توانید انجام دهید تأثیر بگذارد.

رضایت مشتریان کلینیک ایرانیان

مطالب خواندنی مربوط به جراحی زیبایی بازو

عکس گیاه رازیانه - خواص رازیانه برای لاغری
iranianclinic
لاغری
خواص رازیانه برای لاغری شکم چیست؟
یکی از گیاهان دارویی بسیار محبوب در طب پزشکی، رازیانه است. به عنوان مثال خواص رازیانه برای لاغری شکم به خوبی ثابت شده و خیلی از افراد برای کاهش حجم این...
عکس گیاه خاکشیر - لاغری با خاکشیر
iranianclinic
لاغری
راهنمای لاغری با خاکشیر
لاغری و تناسب‌ اندام یک رویای دست نیافتنی برای بسیاری از افراد است که از چاقی رنج می‌برند. آنچه برای کاهش وزن بسیاری ضروری است، تغییر در الگو و سبک زندگی...
عکس یک برگ چای سبز داخل لیوان شیشه ای که از داخل قوری روی آن چای سبز ریخته می شود - چای سبز برای لاغری
iranianclinic
لاغری
خواص و فواید لاغری با چای سبز
مصرف چای سبز می تواند به عنوان یکی از روش‌ های طبیعی و موثر در کاهش وزن و بهبود سلامت باشد. این نوشیدنی سالم و ارگانیک که ریشه در کشورهای شرق آسیا دارد،...
عکس گیاه کاسنی - عرق کاسنی برای لاغری
iranianclinic
لاغری
راهنمای مصرف عرق کاسنی برای لاغری
لاغری و کاهش وزن کار بسیار دشواری است و نیاز به زمان، انگیزه و فداکاری دارد. هیچ راه‌حل جادویی برای کاهش وزن وجود ندارد، بنابراین نباید فریب برخی از تبلیغات...
دختر جوان با پوست مرطوب - آبرسانی پوست
iranianclinic
پوست
آبرسانی پوست عمیق با روش های ساده
پوست به عنوان یکی از عوامل بارز و مهم در زیبایی و سلامت انسان، نیازمند مراقبت و توجه ویژه است و یکی از بهترین روش های مراقبتی آبرسانی پوست است. هرچند که...
عکس برش های هندوانه در کنار یک لیوان آب هندوانه - هندوانه برای لاغری
iranianclinic
لاغری
خواص رژیم هندوانه برای لاغری
آیا هندوانه برای لاغری مفید است؟ در جلسه ای که برای کاهش وزن شرکت کرده بودیم، یکی از حاضران سوالی پرسید که ذهنم همه را به طور کلی به خودش درگیر کرد. این...

تا کنون نفر این مطلب را پسندیده‌اند

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .