جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی

عمل جراحی بینی رینوپلاستی برای زیباسازی ظاهر، بهبود عملکـرد و یا بـرطرف ساختن نواقص بینی انجام می شود. عمل جراحی بینی بسته به افراد مختلف، می تواند منجر به کوچک یا بزرگ شدن اندازه، تغییر شکل بینی، پهن تر یا باریک تر شدن و یا تغییر ارتفاع یا طول بینی منجر گردد. اگر چـه این عمل معمولا تحت بیهوشی انجام می شود اما این جراحی را می ­توان تحت بی حسی موضعی نیز انجام داد.

عوارض
عوارض

متوسط

دوره نقاهت
دوره نقاهت

متوسط

هزینه
هزینه

اقتصادی

ماندگاری
ماندگاری

دائم

پزشک معالج
پزشک معالج

خالی

نوع بی‌هوشی
نوع بی‌هوشی

دارد

تلفن تماس
021-75900

برای مشاوره و اطلاع از قیمت ها با ما در ارتباط باشید

پکیج ها و لیست قیمت

جهت مشاهده پکیج های کلینیک ایرانیان کلیک کنید

فرم مشاوره و رزرو

جهت تکمیل فرم درخواست رزرو و مشاوره کلیک کنید

مزایا و معایب

مزایا جراحی زیبایی بینی

معایب جراحی زیبایی بینی

بهبود ظاهر و تقویت اعتماد به نفس

وجود ریسک در عمل جراحی

بهبود تنفس

هزینه بالا

تاثیر دائمی

دوره نقاهت طولانی

دستیابی به نتایج دلخواه مراجعه کننده

چرا عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی در کلینیک های ایرانیان؟

توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک

رفع بزرگی یا پهنی بینی

رفع قوز بینی

رفع افتادگی نوک بینی

رفع بزرگ بودن سوراخ های بینی

آنچه در این مطلب می خوانید

جراحی بینی چگونه انجام می شود؟

جراحی بینی با استفاده از عمل بسته یا باز انجام می شود. در جراحی بینی بسته، برش ها در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شود، بنابراین جای زخم قابل مشاهده نیست. در عمل بینی باز، برشی بر روی قاعده بینی ایجاد می شود. این به جراح دسترسی بیشتری به استخوان و غضروف زیرین می‌دهد، اما یک اسکار کوچک نیز بر جای می‌گذارد که معمولاً توسط سوراخ‌های بینی پنهان می‌شود.

مراحل خاص انجام شده در جراحی بینی بسته به تکنیک جراح و نتایج مورد نظر متفاوت است. با این حال، مراحل کلی به شرح زیر است:

  1. جراح برش ها را ایجاد می کند.
  2. سپس جراح پوست و بافت نرم را از استخوان و غضروف زیرین بلند می کند.
  3. سپس جراح استخوان و غضروف را به شکل دلخواه تغییر می دهد.
  4. سپس جراح پوست و بافت نرم را تغییر مکان می دهد و برش ها را می بندد.

در برخی موارد، جراح ممکن است از پیوند غضروف یا استخوان سایر قسمت‌های بدن برای کمک به تغییر شکل بینی استفاده کند.

عمل بینی چیست؟

عمل بینی یا همان رینوپلاستی که به عنوان جراحی بینی نیز شناخته می شود، یک عمل جراحی برای تغییر شکل بینی است. می توان آن را برای بهبود ظاهر بینی، اصلاح مشکلات تنفسی یا هر دو انجام داد.

این عمل معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و حدود 2-3 ساعت طول می کشد. دو نوع اصلی جراحی بینی وجود دارد:

  • رینوپلاستی بسته
  • جراحی بینی باز

در رینوپلاستی بسته، برش ها در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شود، بنابراین جای زخم قابل مشاهده نیست.

در رینوپلاستی باز، برشی بر روی قاعده بینی ایجاد می شود. این به جراح دسترسی بیشتری به استخوان و غضروف زیرین می‌دهد، اما یک اسکار کوچک نیز بر جای می‌گذارد که معمولاً توسط سوراخ‌های بینی پنهان می‌شود.

بعد از عمل بینی چند روز باید از آتل روی بینی خود استفاده کنید. همچنین مقداری تورم و کبودی را تجربه خواهید کرد که به مرور زمان از بین می رود. اکثر افراد می توانند ظرف یک یا دو هفته پس از جراحی به محل کار یا مدرسه بازگردند.

بهترین سن جراحی زیبایی بینی ؟

به صورت کلی در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد و افراد با سنین مختلف می توانند عمل جراحی بینی را انجام دهند. با این حال در بعضی از شرایط ممکن است که انجام عمل بینی جلو بیفتد. مثلا در کسانی که انحرافات بینی شدید دارند باید حتما به این نکته دقت شود عمل زیبایی هر چه سریع‌تر و در سنین پایین انجام گیرد.

از آنجایی که ساختار بینی در سنین پایین‌تر هنوز فرم خود را به صورت کامل نگرفته است، می توان با درمان سریع جلوی سایر مشکلات را گرفت. البته امروز عمل جراحی زیبایی بینی در سنین مختلف انجام می شود که شخص می تواند بر اساس شرایط شخصی خود آن را انجام دهد.

چرا جراحی بینی ؟

در حال حاضر دلایل زیادی برای انجام عمل بینی وجود دارد و بسیاری از افراد بر این اساس تصمیم به عمل بینی خود می گیرند. یکی از مهم‌ترین دلایل برای انجام این عمل، زیبایی و جذابیت بیشتر صورت شما می باشد. به صورت کلی داشتن بینی خوش فرم و به اندازه می تواند تاثیر فوق العاده ای بر روی ظاهر شما داشته باشد.

بسیاری از خانم ها قسمت اضافی بینی خود را طی عمل جراحی برمی دارند و آن را کوچک تر می کنند. همچنین برای ایجاد طرح های فانتزی چاره جز عمل جراحی بینی نخواهید داشت که باید آن را به صورت دقیق و حرفه ای انجام دهید. اندازه متناسب بینی می تواند شما را جوان تر نشان دهد و زیبایی و طراوت شما را حفظ کند.

عمل جراحی زیبایی بینی !

در صورتی که بینی شما از حالت طبیعی خارج است، انجام عمل زیبایی بینی برای شما از واجبات خواهد بود. خوشبختانه امروزه شما می توانید طرح بینی را بر اساس سلیقه خود انتخاب کنید و بعد از آن عمل بینی انجام خواهد شد. در این شرایط نتیجه کار ایجاد شده شما را شگفت زده می کند و احساس خوبی را به شما خواهد بخشید.

در حال حاضر تعداد کسانی که متقاضی انجام عمل بینی هستند بسیار زیاد شده و در کلینیک های مختلف این موضوع به راحتی قابل مشاهده است. بزرگترین مساله ای که در این عمل از بین می رود، بزرگ و گوشتی بودن بینی است. بعضی از افراد به صورت مادرزادی دارای بینی بزرگ هستند که برای کوچک کردن آن چاره ای جز عمل زیبایی بینی نخواهد بود.

وجود انحنا در بینی یکی دیگر از مشکلاتی است که افراد زیادی را درگیر خود کرده است. برای حل ای مسئله مهم نیز چاره‌ای جز عمل زیبایی بینی نخواهد بود و فرد باید این موضوع را جدی بگیرد. خوشبختانه تمامی عمل های جراحی توسط پزشک متخصص زیبایی انجام می شود و تمامی استانداردهای لازم در آن لحاظ می گردد.

چه مشکلات دیگری با عمل زیبایی بینی حل خواهند شد؟

یکی از مشکلات اساسی که در ظاهر فرد تاثیرگذار است، داشتن قوز در ناحیه بینی است. این مسئله زمانی اتفاق می افتد که استخوان بینی به حالت قوز باشد و به صورت مادرزادی در فرد شکل گرفته است. خوشبختانه با کمک عمل بینی می توان قسمت گوز شده را اصلاح کرد. اگر می خواهید که فرم بینی شما به بهترین حالت ممکن برسد، حتما از روش عمل زیبایی بینی نهایت استفاده ممکن را بکنید.

امروزه تعداد زیادی ازکسانی که این مشکل را داشته‌اند، پس از مراجعه به پزشک و انجام عمل به بهترین فرم بینی دست پیدا کرده اند. مورد دیگری که در بعضی از افراد وجود دارد، افتادگی نوک بینی شخص است. این افتادگی تاثیر بسیار بدی بر روی چهره شخص می گذارد و این تاثیر منفی بر روی سایر اعضای صورت نیز به خوبی قابل مشاهده است.

با استفاده از رینوپلاستی می توان این افتادگی بینی را حل کرد و نوک آن را به حالت ایستاده درآورد. بزرگ بودن سوراخ های بینی نمونه ای دیگر از مسائل مربوط به بینی است که شخص را آزار خواهد داد.

در حال حاضر امکان عمل زیبایی در این بخش نیز وجود دارد و می‌توان سوراخ بینی را تا اندازه استاندار خود کوچک کرد. همانطور که می بینید انواع مختلفی از مشکلات مربوط به بینی توسط عمل جراحی رفع می شود و نیازی به نگرانی بیش از حد در این مورد نخواهید داشت.

قبل از انجام جراحی زیبایی بینی چه باید کرد؟

قبل از اینکه عمل بینی انجام شود، شما باید مقدمات لازم در این زمینه را فراهم کنید و بر اساس آن تصمیمات خود را بگیرید. در روزهای قبل از جراحی نوع رژیم غذایی خود را با غذاهای مفید پر کنید تا احتمال بروز عفونت ها بیشتر از قبل شود. خوردن میوه ها و سبزیجات قبل از عمل بینی باعث تامین ویتامین بدن می شود و شرایط بهبود بعد از عمل را با سرعت بیشتری جلو می برد.

جراحی زیبایی بینی چقدر طول میکشد؟

انسان همیشه به دنبال زیبا‌یی هرچه بیشتر بوده است و در اصل می‌توان گفت که تلاش دارد تا به تکامل در زیبایی و اندام خود برسد، موردی که علاوه بر افزودن به جذابیت وی، دارای فواید دیگری نظیر افزایش اعتماد بنفس و جایگاه اجتماعی در جامعه از نظر شخصی است.

در زمان‌های مختلف همیشه شاهد این بوده‌ایم که با تلاش انسان در تکامل و زیبایی خود، روش‌های مختلفی برای اینکار بوجود آمده‌اند که هر کدام با داشتن نقص و مشکلات عمده، با شکست یا ایجاد تغییرات حداقلی مواجه بودند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از تکنیک‌های درمانی و زیبایی پیشرفته، قضیه به کل متفاوت است و دیگر شاهد وجود مشکلات بخصوص نیستیم. یکی از بخش‌های صورت که همیشه ایجاد تغییرات در آن دشوار بوده و متخصصین از انجام این کار صرف نظر می‌کردند را می‌توان بینی دانست.

حال با وجود روش‌های پیشرفته شاهد این هستیم که ایجاد تغییرات دلخواه بر روی شکل ظاهری، استایل و ساختار بینی بسیار راحت‌تر شده است و شما قادر هستید که بر اساس سلیقه‌ی خود به انجام این کار بپردازید.

حال ممکن است که شما نیز به فکر انجام جراحی زیبایی بینی باشید اما از جزئیات آن خبر ندارید. قبل از انجام هر عمل جراحی و بخصوص جراحی زیبایی بهتر است در رابطه با آن دانش کلی داشته باشید و با اطلاع قبلی به انجام آن بپردازید.

یکی از مواردی که برای بیشتر افراد سوال شده است را می‌توان مدت زمان به طول کشیدن انجام یک جراحی زیبایی بینی دانست. این مورد از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که ممکن است بعضی از افراد به فکر انجام آن در مواقع بخصوصی باشند که دارای زمان کوتاهی برای انجام آن هستند.

جراحی زیبایی بینی چقدر طول میکشد

عوامل تعیین کننده‌ی زمان در انجام عمل زیبایی بینی

عوامل مختلفی وجود دارند که با توجه به آن‌ها می‌توان مدت زمان تقریبی یک عمل زیبایی برای بینی را تخمین زد، تمامی این موارد به شرایط بیمار و سطح دانش متخصص نیز بستگی دارد. در این بخش از مطلب با ما همراه باشید تا به ذکر عواملی بپردازیم که تعیین کننده‌ی زمان تقریبی انجام عمل زیبایی بینی هستند:

بینی: اولین مورد تأثیرگذار را می‌توان نوع بینی دانست. زمانی که شما به فکر انجام روش‌های زیبایی نظیر رینوپلاستی هستید بهتر است بدانید که انجام این مورد بر روی هر بینی متفاوت است و برای مثال برای بینی‌های گوشتی بیشتر از بینی‌های غضروفی زمان خواهد برد.

همچنین قابل توجه است که در مواردی مانند بینی‌هایی که دارای غضروف‌های ضعیف هستند، نیاز به انجام پیوندهای غضروفی وجود دارد که در اصل نتیجه‌ای جز به طول انجامیدن عمل و جراحی زیبایی نخواهد داشت.

جراحی: مورد دیگر را می‌توان نوع جراحی دانست، اینکه جراحی با استفاده از چه روشی انجام خواهد شد. در روند معاینه شاهد تعیین این مورد هستیم که باعث می‌شود بین چند نوع جراحی باز یا روش بسته انتخابی نهایی شود. همچنین قابل توجه است که این مورد بر اساس سابقه‌ی بیماری و درمانی بیمار متفاوت خواهد بود.

دانش جراح: آخرین مورد را نیز می‌توان مقدار دانش و تجربه‌ی جراح و متخصص دانست که شاید بتوان آن را یکی از مهمترین عوامل تعیین‌کننده دانست. اینکه جراح شما یکسان باشد و در هر عمل با مشکلات و ضعف‌های صورت شما آشنا باشد یا اینکه جراح برای اولین بار جراحی زیبایی بینی را انجام دهد.

حال اگر که به دنبال کلینیک فوق‌تخصصی برای انجام روش درمانی زیبایی هستید بهتر است با بخش پشتیبانی ما ارتباط برقرار کنید.

به صورت کلی یک عمل جراحی زیبایی چقدر طول می‌کشد؟

در رابطه با روند عمل جراحی می‌توان اینگونه گفت که در نهایت چیزی در حدود 1.5 تا 3 ساعت به طول می‌انجامد که اگر متخصص حرفه‌ای باشد ممکن است تا 2 ساعت نیز کاهش یابد. مورد دیگر را می‌توان زمان آماده سازی قبل از درمان دانست که حدود یک الی دو ساعت از وقت شما را خواهد گرفت. همچنین بعد از انجام عمل شاهد گذشت یک ساعت در اتاق ریکاوری هستیم تا بیمار بهوش بیاید.

در کل می‌توان اینگونه گفت که شما به صورت کلی نیازمند 5 الی 8 ساعت زمان در طی انجام یک روش درمانی با توجه به سختی و شرایط مذکور خواهید بود.

ممنونیم که تا پایان این مطلب همراه ما بودید، امیدواریم از خواند موارد گفته شده لذت برده باشید و بتوانید اطلاعات جامع و کاملی در رابطه با جراحی زیبایی بینی و مدت به طول انجامیدن آن به دست بیاورید. ما سعی داشتیم تا به صورت مختصر به ذکر مهمترین اطلاعات و مواردی بپردازیم که بهتر است در رابطه با مدت زمان انجام شدن جراحی بینی بدانید.

همچنین اگر که به فکر انجام روش‌های مختلف جراحی زیبایی بینی یا جراحی زیبایی هستید بهتر است با پشتیبانی تلفنی ما ارتباط برقرار کنید تا بتوانید اطلاعات تکمیلی در این رابطه بدست بیاورید.

درخواست رزرو نوبت در کلینیک ایرانیان​

لطفا شماره تماس و مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید، تا برای رزرو وقت قطعی و ثبت تاریخ و ساعت، همکاران ما با شما تماس بگیرند.

YYYY slash MM slash DD
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
اگر جواب سوال خود را پیدا نکردین با مشاوران کلینیک ایرانیان تماس بگیرید

سوالات متداول در مورد جراحی بینی

سن مناسب برای انجام جراحی های زیبایی از شروع ۱۸ سالگی است. لازم به ذکر است تا ۶۰ سالگی نیز به شرطی که بیماری داخلی وجود نداشته باشد، امکان جراحی وجود دارد .

بله، زمانی که فرد مشکل پولیپ بینی یا انحراف بینی دارد، اقدام به جراحی بینی می کند. این بیمار می تواند ضمن انجام این جراحی‌ها، جراحی زیبایی بینی نیزانجام دهد.

گچ بینی برای جلوگیری از تحرک روی بینی قرار می گیرد و باید به مدت یک هفته روی صورت باشد.

زمان این جراحی بین ۱ الی ۳ ساعت تخمین زده می‌شود که بنا بر نوع بینی و نوع جراحی متفاوت خواهد بود.

انجام فعالیت های شغلی سبک۵-۴ روز پس از جراحی امکان پذیر است . برای مشاغل سنگین تا دو هفته استراحت نیاز است .

معمولا به مدت دوهفته بعد از عمل ممکن است تا حدودی گرفتگی بینی وجود داشته باشد که بدلیل وجود ترشحات یا ورم بافت های داخل بینی است . ولی این مساله موقتی است و تنفس به حالت عادی و بهتر از قبل از عمل بر می‌گردد .

رضایت مشتریان کلینیک ایرانیان

مطالب خواندنی مربوط به جراحی بینی

لاغری با غذاهای کربوهیدرات دار
iranianclinic
لاغری
طرز تهیه‌ی غذاهای بدون کربوهیدرات
منابع غذایی متنوع هستند و شامل دسته‌بندی‌های مختلفی می‌شوند. از آن‌جایی که رژیم غذایی مناسب یکی از اصول زندگی سالم است بسیاری افراد به آن توجه می‌کنند....
مواردی بر روی ژل تزریقی لب تاثیر می گذارند .
iranianclinic
تزریق
مواردی که دوام ژل لب را کاهش می دهد !
ژل تزریقی لب، یک روش شناخته شده برای افزایش حجم و شکل دهی به لبها است. اما برخی عوامل می توانند باعث کاهش دوام ژل تزریقی لب شوند. در زیر مواردی که ممکن...
عکس قبل و بعد عمل انحراف بینی
iranianclinic
جراحی
علائم انحراف بینی و راه های درمان آن
انحراف بینی یکی از مشکلات شایع در بین افراد است که ممکن است به صورت طبیعی از بدنیا بیاید یا در اثر تروما و ضربه های شدید به بینی ایجاد شود. این مشکل می‌تواند...
تصویر ورم بعد از کاشت مو
iranianclinic
کاشت
آیا ورم بعد از کاشت مو طبیعی است؟
کاشتن مو یکی از روش‌های محبوب و موثر برای بهبود ظاهر و غلظت موها است. با این حال، بعد از عمل کاشت برخی از افراد ممکن است با تورم در محل کاشت مو مواجه شوند....
می توانم روی تاتو های ابرو کاشت ابرو انجام بدم ؟
iranianclinic
کاشت
کاشت ابرو روی تتو ممکن است؟
آیا تا به حال به افرادی فکر کرده اید که ابروهایشان را بر روی تتو کاشته باشند؟ آیا این کار واقعاً ممکن است؟ در این مقاله، به بررسی این مسئله خواهیم پرداخت...
سوختن پوست با لیزر موهای زائد
iranianclinic
لیزر
سوختگی با لیزر موهای زائد
این روزها روش های زیادی برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد که لیزر یکی از موثرترین آنهاست. این روش موثر می تواند شما را برای طولانی مدت از شر موهای...

تا کنون 167 نفر این مطلب را پسندیده‌اند

نظرات کاربران

3 پاسخ

  1. من افتادگی نوک بینی دارم بخاطرهمین از فرم صورتم راضی نیستم.. چهارماه ک باردارم میتونم عمل جراحی بینی انجام بدم🥺

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .